BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 9 von 10 ErsteErste ... 5678910 LetzteLetzte
Ergebnis 81 bis 90 von 99

Kroatisch-Moslemischer Zusammenhalt im Krieg der 90-er Jahre

Erstellt von kenozoik, 27.01.2010, 12:34 Uhr · 98 Antworten · 21.479 Aufrufe

Gast829627
    Zitat Zitat von Idemo Beitrag anzeigen
    Da sind doch Serben auch mit der Kroaten gegangen oder nicht?

später ja....93 wurde istocni mostar durch die serben mit verteidigt bis 94 die muslims den serben in den rücken gefallen sind...und auch der angriff der arbih auf hum wurde durch serbische granaten mit unterstützt....

Zitat Zitat von Legija Beitrag anzeigen
    später ja....93 wurde istocni mostar durch die serben mit verteidigt bis 94 die muslims den serben in den rücken gefallen sind...und auch der angriff der arbih auf hum wurde durch serbische granaten mit unterstützt....
    Vidi se, VRS je ipak bila genocidna armija.

Vidi se, VRS je ipak bila genocidna armija.

ma jok bolan ko to kaze...

Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
    ma jok bolan ko to kaze...
    Ko to kaze?
    Taj ko laze.

Ko to kaze?
    Taj ko laze.

kenozoik
    u bosni pravi bosanki lonac, nije se znalo ko pije a ko placa... sican se price jednog diverzanta, pripadnika jedne postrojbe hvo-a iz srednje bosne... putovali oni u osobnim autom iz pravca travnika prema kiseljaku, svi u maskirnim uniformama i oznakama... kad naletise na kontrolni punkt mudzosa... brade od po metra, arapske face... ovaj mi prica kako mu je cili zivot doslovno prosa kroz glavu za sekund, cao djaci... kad se ovi samo okrenuse, ne gledajuci ih... samo su nervozno mahali rukama da ovi prodju... zasto, dan danas nezna... dogovor neki u pozadini, 100%... isto tako kad su probijali pod mukama i sa mnogo zrtava protivnicke linije, napreduju krvavo kilometar, dva, samo da bi dan kasnije dobili zapovijed da se povuku na prvu tocku...

rat pokazuje najgore, ali i najbolje strana ljudske osobe... unatoc tome, rat je prljav, a ko misli da tu ima puno casti, taj se vara ili rata nije okusija...

Gast829627
    Zitat Zitat von batakanda Beitrag anzeigen
    u bosni pravi bosanki lonac, nije se znalo ko pije a ko placa... sican se price jednog diverzanta, pripadnika jedne postrojbe hvo-a iz srednje bosne... putovali oni u osobnim autom iz pravca travnika prema kiseljaku, svi u maskirnim uniformama i oznakama... kad naletise na kontrolni punkt mudzosa... brade od po metra, arapske face... ovaj mi prica kako mu je cili zivot doslovno prosa kroz glavu za sekund, cao djaci... kad se ovi samo okrenuse, ne gledajuci ih... samo su nervozno mahali rukama da ovi prodju... zasto, dan danas nezna... dogovor neki u pozadini, 100%... isto tako kad su probijali pod mukama i sa mnogo zrtava protivnicke linije, napreduju krvavo kilometar, dva, samo da bi dan kasnije dobili zapovijed da se povuku na prvu tocku...

rat pokazuje najgore, ali i najbolje strana ljudske osobe... unatoc tome, rat je prljav, a ko misli da tu ima puno casti, taj se vara ili rata nije okusija...

to se desavalo na svakoj strani..kao sto kazes probijane linija uzme se km ili dva i onda povlacenje pod jos tezim mukama....se povuc znalo je teze da bude nego napad....svi misle kad se vojska povlaci ili recimo brigada ili jedinice da oni beze i da je to kukavicki...ja sam osetijo dole da najvise gubitaka budu kad se povlace...

_LAV_
    a ko misli da tu ima puno časti...

naovo ti nemogu prešutiti jer mene osobno pogadja!

narod zaboravlja...
    al kad vidiš jarane, suborce, one koji te znaju,
    ponavljam KOJI TE ZNAJU... oni će ti uvjek dati potrebno poštenje
    jer znaju KO SI, SKIM i DJE SI BIO, ŠTA SI RADIO !
    snjima si djelio sve, zadnji komad hljeba, cigaru i vojničku opremu!

NAJVEĆI PROBLEM DANAS JE DA SE IZJEDNAČUJU
    AGRESORI i BRANITELJI...

DANAS SMO POSTALI MI ("ovi zadnji"), KURAC OD OVCE,
    A SVE SMO DALI, ZA MIR I SREĆU SVIH GRADJANA!!!

znaš šta pajdane?

čast mi je...
    čaršijom proći i čuti šapat mahalom:
    vidi... ono je moj rodjak... i on je branio sarajevo !

kenozoik
    Zitat Zitat von -LAV- Beitrag anzeigen
    a ko misli da tu ima puno časti...

naovo ti nemogu prešutiti jer mene osobno pogadja!

narod zaboravlja...
    al kad vidiš jarane, suborce, one koji te znaju,
    ponavljam KOJI TE ZNAJU... oni će ti uvjek dati potrebno poštenje
    jer znaju KO SI, SKIM i DJE SI BIO, ŠTA SI RADIO !
    snjima si djelio sve, zadnji komad hljeba, cigaru i vojničku opremu!

NAJVEĆI PROBLEM DANAS JE DA SE IZJEDNAČUJU
    AGRESORI i BRANITELJI...

DANAS SMO POSTALI MI ("ovi zadnji"), KURAC OD OVCE,
    A SVE SMO DALI, ZA MIR I SREĆU SVIH GRADJANA!!!

znaš šta pajdane?

čast mi je...
    čaršijom proći i čuti šapat mahalom:
    vidi... ono je moj rodjak... i on je branio sarajevo !
    krivo si me razumija, ne, JA sam se krivo izrazija... to sta san mislija san reka s mojon recenicom "da rat pokazuje ono najbolje i ono najlosije u coviku"... koji borac bi zrtvova zivot za svoju drzavu da nema casti u sebi?

ja san vise cilja na rat ka pojavu, ka dogadjaj, koji se iza nasih ledja uvik odvija bez CASTI, bez postivanja i respekta prema CASNIM vojnicima... obican covik ce uvik cijenit doprinos svakog branitelja i divit ce mu se... i vjecno hvala im za to... ali kako gleda "drustvo" na to sve? jesi li ti mili ima nekih beneficija pri trazenju posla? imas li neke prednosti? jel te cijeni drustvo?? jarane, teret si drzavi i drustvu ako se nisi uspija uvuc u njihove strukture i sam postat dio tog istog pokvarenog drustva... to san mislija sa izrazom "nema tu casti"...

izvinjavam se ako san te uvridija, nije mi bila namjera, jer san se ocito krivo izrazija... nadan se da si sada razumija sta san tija rec...

_LAV_
    krivo si me razumija, ne, JA sam se krivo izrazija... to sta san mislija san reka s mojon recenicom "da rat pokazuje ono najbolje i ono najlosije u coviku"... koji borac bi zrtvova zivot za svoju drzavu da nema casti u sebi?

ja san vise cilja na rat ka pojavu, ka dogadjaj, koji se iza nasih ledja uvik odvija bez CASTI, bez postivanja i respekta prema CASNIM vojnicima... obican covik ce uvik cijenit doprinos svakog branitelja i divit ce mu se... i vjecno hvala im za to... ali kako gleda "drustvo" na to sve? jesi li ti mili ima nekih beneficija pri trazenju posla? imas li neke prednosti? jel te cijeni drustvo?? jarane, teret si drzavi i drustvu ako se nisi uspija uvuc u njihove strukture i sam postat dio tog istog pokvarenog drustva... to san mislija sa izrazom "nema tu casti"...

izvinjavam se ako san te uvridija, nije mi bila namjera, jer san se ocito krivo izrazija... nadan se da si sada razumija sta san tija rec...
    ma nema problema jaro... samo ti! hvala ti!
    drago mi je da si otvorio ovaj thread, on je u mojim očima uistinu dokaz šta nosiš u svom srcu!
    to tebe časti
    a te stvari koje si naveo su razlog što živim vani, što neživim tamo dje sam ginuo!

Seite 9 von 10 ErsteErste ... 5678910 LetzteLetzte