BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 51 von 53 ErsteErste ... 4147484950515253 LetzteLetzte
Ergebnis 501 bis 510 von 524

Bin Laden Tot !!!

Erstellt von Sonny Black, 02.05.2011, 05:01 Uhr · 523 Antworten · 44.052 Aufrufe

 1. #501
  Avatar von Azrak

  Registriert seit
  18.08.2008
  Beiträge
  9.313
  Zitat Zitat von Dukagjini1992 Beitrag anzeigen
  Angeblich hat man in bin ladens versteck massenweise pornos gefunden
  Bild:

 2. #502

  Registriert seit
  16.04.2011
  Beiträge
  157
  Zitat Zitat von Azrak Beitrag anzeigen
  Bild:
  ich hab doch gesagt angeblich hat man welche gefunden, wahrscheinlich ist es eh schwachsinn

 3. #503
  Avatar von VardarSkopje

  Registriert seit
  23.01.2011
  Beiträge
  5.064

 4. #504
  Avatar von BlackJack

  Registriert seit
  11.10.2009
  Beiträge
  69.384
  Zitat Zitat von Azrak Beitrag anzeigen
  Bild:
  muahahhahaaaaa ....

  aber so lange nur kafirs auf den Pornotapes rummuckeln ist das vlt. doch nicht haram

 5. #505
  Avatar von ProudEagle

  Registriert seit
  13.10.2010
  Beiträge
  4.442

 6. #506
  Avatar von VardarSkopje

  Registriert seit
  23.01.2011
  Beiträge
  5.064
  Американците не го убиле Осама, тој умрел во 2006 година!?
  Во интервју за рускиот Канал Еден, поранешниот агент на ЦИА Беркан Јашар тврди дека Осама бин Ладен умрел од болест уште во 2006 година и дека Американците во близина на границата на Пакистан со Авганистан го пронашле неговиот гроб и потоа го лажирале неговото убиство. Јашар, кој по националност е Чеченец, сега е политичар во Турција, а Бин Ладен го запознал во '90-тите во Чеченија. Тој тврди дека ги познавал Чеченците кои го чувале и на кои единствено во целост им верувал, а тие наводно биле со него до самиот крај. Јашар тврди дека Бин Ладен умрел на 26.06.2006 година и дека пред смртта бил многу болен. Неговото мртво тело го виделе вкупно седум луѓе, меѓу кои и двајца Американци.
  Од друга страна, по смртта на Осама бин Ладен беше објавена видеопорака во која тој ги поздравува револуциите во арапскиот свет и ги повикува муслиманите да ја искористат таа "ретка историска можност", соопшти американскиот центар за набљудување на исламистички интернет-страници. Бин Ладен во записот, кој трае 12 минути и 37 секунди, препорачува да се создаде Совет, кој ќе дава совети за револуциите и кој ќе го избере најсоодветниот момент за ширење на бунтот во муслиманскиот свет.  Kurz :

  Die Amerikaner haben bin laden nicht getötet ... dieser ist am 26.06.2006 (666 OMG Satan hat was damit zu tun) an einer Krankheit gestorben .. 7 Menschen sollen seine Leiche gesehen haben, darunter 2 Amis.
  ŠŠ¼ŠµŃ€ŠøŠŗŠ°Š½Ń†ŠøŃ‚Šµ Š½Šµ Š³Š¾ ŃƒŠ±ŠøŠ»Šµ ŠžŃŠ°Š¼Š°, Ń‚Š¾Ń˜ ŃƒŠ¼Ń€ŠµŠ» Š²Š¾ 2006 Š³Š¾Š“ŠøŠ½Š°!?

 7. #507
  Kingovic
  Zitat Zitat von Rupture[MKD] Beitrag anzeigen
  Американците не го убиле Осама, тој умрел во 2006 година!?
  Во интервју за рускиот Канал Еден, поранешниот агент на ЦИА Беркан Јашар тврди дека Осама бин Ладен умрел од болест уште во 2006 година и дека Американците во близина на границата на Пакистан со Авганистан го пронашле неговиот гроб и потоа го лажирале неговото убиство. Јашар, кој по националност е Чеченец, сега е политичар во Турција, а Бин Ладен го запознал во '90-тите во Чеченија. Тој тврди дека ги познавал Чеченците кои го чувале и на кои единствено во целост им верувал, а тие наводно биле со него до самиот крај. Јашар тврди дека Бин Ладен умрел на 26.06.2006 година и дека пред смртта бил многу болен. Неговото мртво тело го виделе вкупно седум луѓе, меѓу кои и двајца Американци.
  Од друга страна, по смртта на Осама бин Ладен беше објавена видеопорака во која тој ги поздравува револуциите во арапскиот свет и ги повикува муслиманите да ја искористат таа "ретка историска можност", соопшти американскиот центар за набљудување на исламистички интернет-страници. Бин Ладен во записот, кој трае 12 минути и 37 секунди, препорачува да се создаде Совет, кој ќе дава совети за револуциите и кој ќе го избере најсоодветниот момент за ширење на бунтот во муслиманскиот свет.  Kurz :

  Die Amerikaner haben bin laden nicht getötet ... dieser ist am 26.06.2006 (666 OMG Satan hat was damit zu tun) an einer Krankheit gestorben .. 7 Menschen sollen seine Leiche gesehen haben, darunter 2 Amis.
  ŠŠ¼ŠµŃ€ŠøŠŗŠ°Š½Ń†ŠøтŠµ Š½Šµ Š³Š¾ уŠ±ŠøŠ»Šµ ŠžŃŠ°Š¼Š°, тŠ¾Ń˜ уŠ¼Ń€ŠµŠ» Š²Š¾ 2006 Š³Š¾Š“ŠøŠ½Š°!?

 8. #508

  Registriert seit
  26.07.2008
  Beiträge
  6.061
  Zitat Zitat von Dukagjini1992 Beitrag anzeigen
  Angeblich hat man in bin ladens versteck massenweise pornos gefunden
  Zitat Zitat von Azrak Beitrag anzeigen
  Bild:
  Zitat Zitat von Dukagjini1992 Beitrag anzeigen
  ich hab doch gesagt angeblich hat man welche gefunden, wahrscheinlich ist es eh schwachsinn

  Nö^^

 9. #509

  Registriert seit
  12.05.2011
  Beiträge
  874
  Bin Laden ist ein komischer Mann, fast kein Mensch weiss wo er ist, wer er ist. Bin Laden und der Mahdi haben immer wieder etwas Gemeinsames, sie sind reich und verschwinden immer.

  "Der Mahdi wird zweimal aus der Wahrnehmung der Menschen verschwinden. Bei einer Gelegenheit wird er so lange ungesehen bleiben, dass manche Menschen denken werden, er sei gestorben, andere, dass er endgültig gegangen sei, und außer seinen engsten Vertrauten wird niemand wissen, wo er sich aufhält." (Al-Muttaqi al-Hindi, Al-Burhan fi Alamat al-Mahdi Akhir al-Zaman)

  "Es wird Widersprüche (Auseinandersetzungen) geben zum Zeitpunkt des Todes eines Kalifen, dann wird ein Mann (Imam Mahdi) aus Medina nach Mekka fliehen. Die Menschen in Mekka werden sich um ihn versammeln und er wird sie ablehnen. Sie werden ihm trotzdem Treue schwören (machen ihn zum Kalifen)..." (Muslim und Hakim)

 10. #510

  Registriert seit
  31.12.2010
  Beiträge
  393


Ähnliche Themen

 1. Bin Laden
  Von MaKeDoNiJa e VeCnA im Forum Rakija
  Antworten: 20
  Letzter Beitrag: 02.05.2011, 15:19
 2. Osama bin Laden ist Tot
  Von Loparcan im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 02.05.2011, 13:32
 3. Bin Laden bio u Avganistanu?
  Von GodAdmin im Forum B92
  Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 04.12.2009, 14:00
 4. Ist Osama bin Laden TOT?
  Von 5SterneGeneral im Forum Aussenpolitik
  Antworten: 3
  Letzter Beitrag: 28.11.2006, 12:19
 5. Bin Laden tot?
  Von Kusho06 im Forum Aussenpolitik
  Antworten: 11
  Letzter Beitrag: 27.09.2006, 16:10