BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 2 12 LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 11

LDP Jovanovic: Bosnien bleibt Bosnien

Erstellt von Emir, 13.12.2010, 02:39 Uhr · 10 Antworten · 973 Aufrufe

Emir

LDP Jovanovic: Bosnien bleibt Bosnien

1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10

"Nema sreće za Srbe u Bosni i Hercegovini ako je traže u Beogradu, Bosna je vječna i ona se ne može uništiti", izjavio je Čeda Jovanović, lider srbijanskog LDP-a gostujući u "Centralnom Dnevniku" na "TV1".
    Govoreći o hapšenju Ratka Mladića, Jovanoviću je pored uhićenja puno bitnija istina o Mladiću. Deklarativno usvojena rezolucija u parlamentu Srbije o genocidu u Srebrenici nije dovoljna.
    "Meni je drago što divni ljudi u Beogradu koji me podržavaju znaju šta je istina. Ja sam i prije govorio da ne mogu biti dobar Srbin ako nisam i Bošnjak i Hrvat, i ne mogu biti dobar čovjek", izjavio je Jovanović za "FACE TV", kako prenosi 24sata.info.
    Govoreći o susretima predsjednika Tadića i Josipovića, kazao je da je "bolje da se ljube nego da bude ono što je prije bilo".
    "Kada govorimo o Sandžaku, moram reći da su Bošnjaci uvijek bili lojalni građani Srbije. Muftija Zukorlić govori ono što narod od njega želi da čuje", tvrdi Jovanović.
    Ljajić i Ugljanin žrtve su svoje sopstvene politike, oni su žrtvovali ljude, one koji su ih izabrali, a od Beograda nisu ništa dobili dok su Sandžak izgubili, izjavio je Jovanović u programu "FACE TV".
    Jovanovi

"bolje da se ljube nego da bude ono što je prije bilo"

10 Punkte

Emir
    Sarajevo: Čedomir Jovanović dobio nagradu 'Isa-beg Ishaković'

Predsjednik Liberalno demokratske partije Čedomir Jovanović dobio je nagradu "Isa-beg Ishaković", koja se dodjeljuje za izuzetan doprinos širenju kulture, otvorenosti i očuvanju identiteta Sarajeva na međunarodnom planu.

Čedomir Jovanović dobio nagradu Isa-beg IshakovićNa svečanosti dodjele nagrade u subotu uvečer u sarajevskom Narodnom pozorištu, Jovanović je istakao da je ta nagrada upućena svim ljudima koji se godinama bore za politiku tolerancije i razumijevanja svih naroda u regiji, napominjući da LDP u tom velikom poslu želi biti lider.

- Ova nagrada konkretizira politiku o kojoj mi tako puno govorimo, a to je politika koja na regiju ne gleda kao na plijen, već politika koja Bosni, Hrvatskoj, Crnoj Gori, i naravno Kosovu, treba ponuditi viziju zajedničkog života koji bi počivao na suglasnosti naših razlika i na onoj vrsti vrijednosti koja je bila potrebna u prošlosti, a koja je tako malo prisutna danas - naveo je Jovanović.

Nagrada, koju dodjeljuje 15 uglednih nevladinih organizacija iz glavnog grada Bosne i Hercegovine, posvećena je sjećanju na Isa-beg Ishakovića, utemeljivača Sarajeva kao grada zasnovanog na građanskim vrijednostima i slobodnom i mirnom suživotu svih naroda i religija iz 15. stoljeća.

Raniji dobitnici iste nagrade u konkurenciji političara bili su Vesna Pusić i Stipe Mesić, navedeno je u priopćenju.(Tanjug)
    Sarajevo:

Video zu deinem zweiten Post

Gast829627
    ach ja der junkie.............

Emir
    Zitat Zitat von Legija Beitrag anzeigen

Zitat Zitat von Legija Beitrag anzeigen
    Nicht nur das, der Typ würde seine eigene Mutter für den EU-Beitritt verkaufen.

Verdammte Liberale.

Zvornicanin
    ist egal was er sagt aber recht hat er

Der hat bestimmt albanische Vorfahren^^

Emir
    Zitat Zitat von SehireMeister Beitrag anzeigen
    Haben wir das nicht alle?

Zitat Zitat von SehireMeister Beitrag anzeigen
    Ich hab gehört er wär mit Alexander dem Großen verwandt, welcher ja der Vorfahr von Napoleon ist, dessen Urgroßneffe Atatürk war.
    Alles Albaner.

Seite 1 von 2 12 LetzteLetzte