BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 4 von 4

LINDEN: LICNO SAM PROTIV NEZAVISNOSTI KOSOVA

Erstellt von Gast829627, 10.04.2006, 18:42 Uhr · 3 Antworten · 602 Aufrufe

Gast829627

LINDEN: LICNO SAM PROTIV NEZAVISNOSTI KOSOVA

LINDEN: LIČNO SAM PROTIV NEZAVISNOSTI KOSOVA
    POLITIKA - SVET I MI - Ponedeljak, April 10, 2006 16:09 RTS
    Predsednik Parlamentarne skupstine Saveta Evrope Rene Van der Linden izjavio je da je protiv nezavisnosti Kosova.

'Lično sam protiv nezavisnosti Kosova', izjavio je Van der Linden na konferenciji za štampu, uoči početka prolećnog zasedanja P S S E u Strazburu.

Povodom konferencije liberalno-demokratske poslaničke grupe, koja je u subotu 8.aprila zaključila da bi Kosovo trebalo da bude nezavisno sa članstvom u Savetu Evrope i Ujedinjenim nacijama, Van der Linden je rekao da ne želi da se meša u rad poslaničkih grupa i da P S S E o tome neće raspravljati.

Prema njegovim rečima, za međunarodnu zajednicu je pitanje Kosova važno i u raspravi o Kosovu trebalo bi da učestvuju sve zainteresovane strane.

On je rekao i da će posmatrači Saveta Evrope nadgledati referendum u Crnoj Gori, o tome sačiniti izveštaj i proslediti ga Monitoring misiji koja prati kako SCG ispunjava svoje obaveze prema SE.

Govoreći o zasedanju P S S E, Van der Linden je ocenio kao veoma značajnu raspravu o odnosima Saveta Evrope i Evropske unije koja je sutra na dnevnom redu P S S E.

O tome će izveštaj podneti premijer Luksemburga Žan Klod Junker, a u raspravi će učestvovati predsednik Evropske komisije Žoze Manuel Baroso, predsedavajući Saveta ministara EU austrijski kancelar Volfgang Šisel i premijer Rumunije Kalin Popesku-Taričeanu, u ime predsedništva Komiteta ministara SE.

Stalnu delegaciju Srbije i Crne Gore u PŠE na ovom zasedanju predvodi predsednik Skupštine SCG Zoran Šami.

Kako se najavljuje, na sastancima komiteta biće reči o situaciji na Kosovu, poštovanju ljudskih prava u Vojvodini i saradnji sa Haškim tribunalom.

kurz übersetzt......Rene Van der Linden ist gegen die unabhängikeit von kosovo........

und wer ist das?
    wer ist so blöd und sagt etwas gegen beschlossenes?

Gast829627
    Zitat Zitat von drenicaku
    und wer ist das?
    wer ist so blöd und sagt etwas gegen beschlossenes?
    das ist der chef 8)

der chef, der nichts zu sagen hat! :wink: