BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 14 von 20 ErsteErste ... 4101112131415161718 ... LetzteLetzte
Ergebnis 131 bis 140 von 194

Die Lüge das Bosniaken die stolzesten Jugos waren!

Erstellt von DZEKO, 25.03.2011, 23:03 Uhr · 193 Antworten · 16.173 Aufrufe

Bosnier sind immer die stolzesten, kommt ein bosnischer Kroate nach Kroatien ist er der stolzeste Kroate, trifft er einen Moslem ist er der grösste Bosanac, bei Serben verhält sich das ähnlich.
    Bei Bosniaken ist es etwas anders gelagert, in Bosnien sind sie die grössten Bosanci und trifft man einen Türken ist man der grösste Moslem und Bruder.

Schlussfogernd kann man sagen das Bosnier egal welchen Glaubens immer sehr Stolz sind, egal auf was, dabei sein ist alles.

Zitat Zitat von Born_in_Yugoslavia Beitrag anzeigen
    Bei Bosniaken ist es etwas anders gelagert, in Bosnien sind sie die grössten Bosanci und trifft man einen Türken ist man der grösste Moslem und Bruder.
    Ja wir sind auch Bosanci aus Bosnien und lieben dieses Land, als Bosniake sind wir genau so Stolz Muslim zu sein, wir verändern uns in dem Moment nicht.

Zitat Zitat von Baksuz Beitrag anzeigen
    -Omer Kovac, ucenik Medrese, podlegao nakon strahovitog mucenja prilikom isljedjenja 1949.g.

Jedne je prilike visoki oficir UDBE ušao u Omerovu ćeliju i rekao: »Omere, ti si divan mladić, ali ti ne valja ideja.« - »Ma šta ti znaš, šta je ideja,« odgovori Omer. Prije suđenja Omer je stisnuo ruku Nusretu i Halidu, koji su sjedili do njega, i rekao: »Halalimo se, prenesite dalje!« UDBA se divila Omerovom herojstvu kojeg su vješali na kuke za ruke i tako ga puštali danima, ali prosto je nevjerovatno šta se desilo malom Omeru Kovaču, učeniku sedmog razreda Gazi-husrev begove medrese.
    Er starb im Alter von 17 Jahren, weil er gläubiger Moslem war.

Die UDBA schlug ihn zusammen, so dass er an seinen Wunden starb.

Dieser Thread ist so richtig für Zürich und Masatkilla:

Sonny Black
    Posljednja pisma šehida Hadžeta (die von Titos Partizanen erschossen wurden, nur weil sie stolze Moslems und für ein Sandzak waren)

Tamo gdje u pismima naiđete na tri tačke, na tom se mjestu kida tekst i nije ga bilo moguće pročitati. Ali se po smislu riječi može sklopiti rečenica. RAZMISLITE, ipak, prije no što počnete da čitate ova pisma. Jer sam čitajući ih prvi put, doživio bolne reakcije. Evo tih pisama koja su prepisana bez ikakve korekcije, jer original faksimile nije bilo moguće prikazat

Voljena Pembo, jado moja!
    Ako si me voljela, a znam da jesi, nemoj se preudavati. Savij se oko naša dva malehna sina, čuvaj hi i nanoži, tako ti dina i imana, za Božji hatar… ćuješ lji.
    Mene će ovi ćafiri strijeljati i jemin ti činim nije me ni zehre strah. Strah me je, Pembo mila, da ne ostanete na nećare. Pa ako to bide … prod… onu našu bašću u Krivaći, nemojte se mućiti. I još nešto Pembo, kad … setiš mene izuči Fatihu za … dušu. Poljubi mi Hajrana i Ragiba i kad porastu ako mili Alah da, reci him … voljeo više no sunce koje će mi se ugasiti.
    12.dec.1944.god.
    Tvoj siroti (nečitak potpis)
    Osmane miljeni sine,
    Amanet ti Božji ostavljam nemoj nikoga ……….. ni ove ćafire mrzeti i svoju dušu i srce poganiti. Ćuvaj brata Omera i seju Mejremu i haj i hi sine za tebe i za mene. Grka je moja smrt, sine, helj … ti se velikim Allahom kunem nizašta nijesam …….. grijeh učinio …………. u životu.Ućio sam djecu da haju ljude, da uće i da bidu hasul insani. Da li je to bio grijeh, neka Sahibija vječni o tome sudi.
    I halalji mi sine, ako mi šta imaš halaljiti. Svi mi halaljite, aman Jarabbi.
    23. januvar 1945.
    Alahu ekber! Tvoj babo Ibrahim, ponizni rob Alahov
    Miljena Terdžumana,
    Cvijete moj mlađahni, kad kijamet ovi prođe i pretekneš ikako, na Hadžet u proljeće dođi i zemlje ove šaku uzmi. Pa pod penđere u ćićekluk po cvijeću raspi da ti na dušu moju miriše i na mene sjeća te.
    A cvijeće kad odeš zalijevati mene se seti. Fatihu za moju dušu izući helj te riječi Allah čuje i On će me na onom svijetu pogledati.
    Halalji mi Terdžumana, halalji dušo lijepa i za mnom ne vehni, ne plači a ja ću te u džennetu čekati, sevdo moja, rano moja lijepa neprebolna.
    9. maja 1945.godine
    Tvoje gonđe uvehlo Kemal
    Einfach traurig und ich bekomme solche Wutanfälle wenn ich das lese das ich Berruhigungstabletten nehmen muss!!! Dann kommt ein Verräter Boshnjak und sagt das Tito gut war, evo vam ga gut u kurac!!!! Svima !!!

In jedem zweiten Brief steht: "Packt eure Sachen, verkauft alles und flieht in unser Anatolien"

Und wer noch ein paar Briefe von den armen Sehiden lesen will, hier bitte:

Sand

Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
    Ja wir sind auch Bosanci aus Bosnien und lieben dieses Land, als Bosniake sind wir genau so Stolz Muslim zu sein, wir verändern uns in dem Moment nicht.
    Stelle dir die Situation mit einem Sandzak Bosniaken vor dann hast du in etwa das gleiche.

Sonny Black
    Hier ein trauriger Abschiedsbrief von einem Sehid der von Titos Hunden umgebracht wurde.

Voljeni sine, Mahite,
    Ovo moje prvo i poslijednje pismo, koje majki tvojoj Nevzeti voljenoj mojoj hanumi ostavljam u amanet ……. ti proučiti, ako milji Alah da, kad odrasteš. Hoću da znaš sine … naša loza potiče … od … Muzbega iz Pamukale. Pradjed ti je bio … roda Ferhatovića … oni što su Yenibazarom vladali sedamdeset godina, a djed … Ragib muftija. Ako rodbina naša ne bude u Turskoj kad ovo pismo pročitaš, ostavljam ti amanet Božji, ti ………………………….. u Tursku … zemlja naših prededova.
    Halalji mi sine što te… ne zagrli … pođoh aman, ja Rabbi!
    7. marta 945.godine
    Tvoj babo Abdulselam
    Damals nannte man die Stadt noch Yenibazar, erst Tito hat das Yeni weggemacht und Novi Pazar drausgemacht.

Zitat Zitat von Bushido Beitrag anzeigen
    Posljednja pisma šehida Hadžeta (die von Titos Partizanen erschossen wurden, nur weil sie stolze Moslems und für ein Sandzak waren)

Tamo gdje u pismima naiđete na tri tačke, na tom se mjestu kida tekst i nije ga bilo moguće pročitati. Ali se po smislu riječi može sklopiti rečenica. RAZMISLITE, ipak, prije no što počnete da čitate ova pisma. Jer sam čitajući ih prvi put, doživio bolne reakcije. Evo tih pisama koja su prepisana bez ikakve korekcije, jer original faksimile nije bilo moguće prikazat

Einfach traurig und ich bekomme solche Wutanfälle wenn ich das lese das ich Berruhigungstabletten nehmen muss!!! Dann kommt ein Verräter Boshnjak und sagt das Tito gut war, evo vam ga gut u kurac!!!! Svima !!!

In jedem zweiten Brief steht: "Packt eure Sachen, verkauft alles und flieht in unser Anatolien"

Und wer noch ein paar Briefe von den armen Sehiden lesen will, hier bitte:

Sand
    Izvod iz knjige "Sandžak porobljena zemlja"

Množtvena strieljanja Bošnjaka na Hadžetu u Novom Pazaru

Partizani su strieljali skoro sve najuglednije Pazarce toga vriemena i mnoge druge Bošnjake iz drugih sandžačkih gradova. Pogubljenja su vršili na Hadžetu, u Novom Pazaru. Suvremenik tog doba poznati i cienjeni Husein-Ceno Zatrić iz Novog Pazara kaže o tom vriemenu sliedeće:

"Tada je predsjednik Prijekog suda u Pazaru bio neki Đorđe Peruničić koji je nagrdio naš narod. Na Hadžetu su pored Aćifa efendije, sjećam se, strijeljani i Ahmetaga Daca, Ćamil Karišik, Ibrahim-lbro Rasovac sin Salih-bega Rasovca, Abit Grbović - šećerđija, Azem Balinac, Mehmed Ćilerdžić, Hasib Nikšić, Iso Hrvaćanin, Amir Brunćević, Osman Zvizdić iz Sjenice i mnogi drugi. Bilo ih je grdno mnogo, ne mogu da se sjetim svih tih nesrećnika koji su izgubili glavu na pravdi Boga."

Echt traurig sowas. Besonders wenn man die "Gründe" für die Erschießungen ließt:

Među nevino ubijenim Sandžaklijama se nalazio i rahmetli Osman Zvizdić iz Sjenice. Ovaj čovjek se nikada nije bavio politikom, svi su to znali u Sjenici. Međutim, partizani su ga ubili jer je Osman posjedovao veliku imovinu, a nije im odgovarala ni činjenica što je upravo Osman bio rođeni brat čuvenog Hasana Zvizdića. Njegov sin, Husein Zvizdić (Mert), danas ugledni biznismen u Njemačkoj, sjeća se tog vakta i priča kako su partizani vršili masovne likvidacije na Hadžetu:

Sonny Black
    Zitat Zitat von Baksuz Beitrag anzeigen
    Izvod iz knjige "Sandžak porobljena zemlja"

Množtvena strieljanja Bošnjaka na Hadžetu u Novom Pazaru

Partizani su strieljali skoro sve najuglednije Pazarce toga vriemena i mnoge druge Bošnjake iz drugih sandžačkih gradova. Pogubljenja su vršili na Hadžetu, u Novom Pazaru. Suvremenik tog doba poznati i cienjeni Husein-Ceno Zatrić iz Novog Pazara kaže o tom vriemenu sliedeće:

"Tada je predsjednik Prijekog suda u Pazaru bio neki Đorđe Peruničić koji je nagrdio naš narod. Na Hadžetu su pored Aćifa efendije, sjećam se, strijeljani i Ahmetaga Daca, Ćamil Karišik, Ibrahim-lbro Rasovac sin Salih-bega Rasovca, Abit Grbović - šećerđija, Azem Balinac, Mehmed Ćilerdžić, Hasib Nikšić, Iso Hrvaćanin, Amir Brunćević, Osman Zvizdić iz Sjenice i mnogi drugi. Bilo ih je grdno mnogo, ne mogu da se sjetim svih tih nesrećnika koji su izgubili glavu na pravdi Boga."

Echt traurig sowas. Besonders wenn man die "Gründe" für die Erschießungen ließt:
    Ich kenne die ganze Geschichte und erst jetzt fängt die Geschichte an ihren Lauf durch das Sandzak TV zu machen, damits auch jeder erfährt.
    Im Hadzet (ist ein Stadtteil in Pazar) wurden sie alle umgebracht. Und an der Stelle an der das passiert ist, haben sie ein Kindergarten gebaut, und die Parzelle gehört eigentlich uns, der Islamska Zajednica, deshalb waren auch diese Proteste dagegen, aber das holen wir uns wieder