BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 4 von 9 ErsteErste 12345678 ... LetzteLetzte
Ergebnis 31 bis 40 von 81

Lulzim Basha

Erstellt von Bloody, 15.04.2011, 22:00 Uhr · 80 Antworten · 10.401 Aufrufe

 1. #31
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von Ximi Beitrag anzeigen


  Seine Ideen find ich supper. Basha pėr Tiranen !


  p.s: Thread kann für Nachrichten usw. bezüglich den Kommunalwahlen am 8. Mai verwendet werden
  Nein Er und Edi Rama niemals

  Hysni Milloshi- kryetari qė i duhet Tiranės  Nga tre rivalėt nė garė, kryetari i Partisė Komuniste tė Shqipėrisė, shoku Hysni Milloshi ėshtė treguar mė i sinqerti nė ēeljen e fushatės. Ai deklaroi se nuk ka program pėr Tiranėn nė kuptimin qė pėrpiqen t'i japin rivalėt e tjerė nė garė. Milloshi e bėri tė qartė se programi i tij ėshtė ideologjik.

  Problemet e Tiranės janė tė shumta, duke nisur nga punėsimi, trafiku, urbanistika, cilėsia e ajrit, strehimi, zhvillimi etj etj, por i vetmi qė i zgjidh nė kohėn mė tė shpejtė me koston mė tė ulėt. Partia Komuniste nėn drejtimin e kryetarit Hysni Milloshi zotohet qė do tė pėrmbushė brenda muajit tė dytė tė mandatit tė parė 10 premtimet kryesore qė pėrkojnė dhe me 10 cilėsitė e komunistit.

  1. Trafiku:
  Me ardhjen nė detyrė mė 9 maj ditės sė fitores ndaj nazifashizmit, zoti Hysni Milloshi do tė ndalojė qarkullimin e makinave private nė Tiranė. Lejohen urbanėt, motoēikletat, biēikletat dhe makina e kryetarit tė bashkisė.

  Me trafikun zgjidhet dhe pėrmirėsohet edhe cilėsia e ajrit nė Tiranė, ndotja akustike (zhurmat) dhe zbret ēmimi i naftės dhe bėhet mė i lirė se nafta nė Arabi Saudite. Si kontribut pėr cilėsinė e jetės nė Tiranė para bashkisė dhe nė sheshin Skėnderbej nga ora 6:30 deri nė 7:00 do tė bėhet fiskulturė masive pėr administratėn dhe qytetarėt.

  2. Strehimi
  Shoku Hysni Milloshi zotohet se akti i dytė nė krye tė bashkisė sė Tiranės do tė jetė shtetėzimi i kateve pa leje ku banojnė ndėrtuesit, do t'i kalojė ata nė bodrumet dhe garazhet e pallateve tė tyre dhe do tė zbusė problemin e strehimit nė Tiranė.

  Hapi i dytė. Nėn shembullin e ndarjes sė pasurisė, familje pa strehė bashkia do t'i vendosė nė familje qė kanė mundėsi strehimi aq mė tepėr qė sot shumica e kėtyre familjeve kanė nga dy ĖC nė banesė. Ēdo kurorė qė ka mbi 70 metra katrorė banesė tė bėj gati dhomėn dhe nevojtoren pėr familjet nė nevojė.

  3. Mbipopullimi
  Tirana ka arritur nė 1 milionė banorė dhe me ritmet e deritanishme, sipas njė studimi tė Bankės Botėrore kryqyteti do tė arrijė nė 1.5 milionė banorė nė 10 vitet e ardhshme duke shpopulluar trevat e tjera shqiptare. Shoku Hysni Milloshi zotohet solemnisht qė do ta zgjidhė problemin e mbipopullimit brenda muajit tė dytė tė mandatit tė parė duke vendosur pasaportizimin.

  Nė tė shkuarėn kjo politikė ka dhėnė rezultate dhe bashkia premton se do tė ndjekė njė politikė tė rreptė ndaj kollovarėve qė mund tė abuzojnė me sistemin. E vetmja pikė qė PKSH nuk do tė lėvizė ėshtė mbetja nė fuqi plani rregullues i qeverisė sė Adil Ēarēanit tė vitit 1989! Do tė prishen tė gjithė pallatet qė bien ndesh me kėtė plan rregullues.

  4. Sheshi Skėnderbej

  Ky ėshtė problemi mė i thjeshtė pėr kryetarin Milloshi! Do tė kthehet monumenti i Enver Hoxhės nė shesh dhe lejohet vetėm qarkullimi i autobuzėve tė linjės Kinostudio - Kombinat dhe Tirana e Re'. Me qarkore tė bashkisė rikthehet xhiroja nė bulevard.

  5. Ēmimet
  Problemi i cmimeve zgjidhet qė nė datė 9 maj ora 9:00! Me anė tė njė qarkoreje Bashkia do tė publikojė ēmimet fiks dhe ftohet populli tė denoncojė me anė tė fletrrufeve dhe komenteve anonime on line ēdo rast abuzimi nga matrapazėt e pa shpirt qė si ushunjėza i thithinė gjakun popullit hallemadh. Tė gjithė supermaketet, QTU, TEG, City Park, Casa Italia, EuroMax, Conad, do tė kthehen nė mapo popullore.

  6. Taksat
  Do tė rivendoset tatimi i jashtzakonshėm mbi fitimin gjatė periudhės sė tranzicionit! Tė gjithė biznesmenė, tregtarė, matrapaz, politikanė, sekserė, lobistė, qė kanė pėrfituar nga djersa dhe gjaku i popullit do tė paguajnė tatimin e jashtzakonshėm progresiv. Nė rast mos pagese do tė kalohet nė konfiskim dhe drejtėsia e popullit do tė thotė fjalėn e fundit.

  Zt. Milloshi zotohet se edhe pėr njė farė kohe do tė vijojė tregtia me kapitalistėt nėn mėsimin leninist: "ne nuk kemi frikė tė bėjmė tregti me kapitalistėt. Ne do tė blejmė prej tyre litar cilėsor qė mė vonė t'a pėrdorim pėr t'i varur". Ndėrtuesit ,- qė e kanė mendjen pėr tė ndėrtuar pallate dhe pėr tė shkatėrruar qytetin dhe qė tė kujtojnė njeriun qė pret degėt e pemės ku ka ndėrmend tė ndėrtojė shtėpinė, do tė gjykohen me akuzėn "krime ndaj Tiranės".

  7. Arsimi i Lartė!
  Me urdhėr bashkiak tė gjithė prodhuesit privat tė diplomave do tė kalojnė nė punė korrektuese pėr pastrimin e qytetit dhe nė njė hap tė dytė tė banjov e publike qė do tė hapen me aksion vullnetar. Hapėsirat e tė ashtuquajturve Universitete Private do tė pėrdoren pėr kursantėt e Shkollės sė Lartė tė Partisė.

  8. Punėsimi...
  Ėshtė e vetmja pikė e programit qė Partia Komuniste ka llogari tė sakta. Do tė rihapet uzina Dinamo pėr prodhimin e biēikletave, uzina Enver dhe kombinati autotraktorėve Enver Hoxha. Me kthimin e nenit 55 tė agjitacion propagandės do tė hapen 50 mijė vende pune pėr 80- lekėshat. Pėr punonjėsit qė pėr arsye objektive nuk kanė punė do tė paguhen me 80%

  9. Vepra arti nė hapėsira publike...
  Ēdo park dhe kėnd i gjelbėr nė qytet do tė mbushet me statuja tė klasikėve tė marksizėm leninizmit dhe parrulla.

  10. Piramida
  Hysni Milloshi zotohet qė Piramida do tė kthehet nė identitet. Ftohen gjithė anėtarėt dhe militantė e PKSH tė nisin grumbullimin e materialeve dhe veprave tė shokut Enver! Nga Piramida do tė nxirren jashtė tė gjithė dhunuesit e veprės dhe kujtimi tė shokut Enver.

  Mė datė 9 maj, Hysni Milloshi fton gjithė anėtarėt dhe popullin qė ēdo votė ta kthejė nė plumb pėr Ramėn dhe Bashėn. 2. #32

  Registriert seit
  06.02.2011
  Beiträge
  3.057
  Zitat Zitat von Mbreti Bardhyl Beitrag anzeigen
  Nein Er und Edi Rama niemals

  [/SIZE]

  Pe fliq faqen me ket Komunist.

 3. #33
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von Ximi Beitrag anzeigen
  Pe fliq faqen me ket Komunist.
  HAhahahahahhaha
  Parti Enver jemi te gatshem kurdohere:

 4. #34

  Registriert seit
  06.02.2011
  Beiträge
  3.057

 5. #35

  Registriert seit
  26.12.2010
  Beiträge
  2.419
  Ky komunisti qe po bani ju hajgare per to asht shum here ma i mir si EDI RAMA.
  Seriozisht e kam sepse Edi Rama vetem Kaos ka pru ne Tirana ka dhan leje ndertime per shokt e tij e ka betonizu tiranen ne cdo kend, nuk ka planprogram.

 6. #36

  Registriert seit
  06.02.2011
  Beiträge
  3.057
  Zitat Zitat von Ionian Boy Beitrag anzeigen
  Ky komunisti qe po bani ju hajgare per to asht shum here ma i mir si EDI RAMA.
  Seriozisht e kam sepse Edi Rama vetem Kaos ka pru ne Tirana ka dhan leje ndertime per shokt e tij e ka betonizu tiranen ne cdo kend, nuk ka planprogram.

  Ist auch nicht besonders schwer, besser als Rama zu sein..

  Heute, als Kommunist hast du in Albanien einfach keine Chance mehr.

 7. #37

  Registriert seit
  26.12.2010
  Beiträge
  2.419
  Zitat Zitat von Ximi Beitrag anzeigen
  Ist auch nicht besonders schwer, besser als Rama zu sein..

  Heute, als Kommunist hast du in Albanien einfach keine Chance mehr.
  klar hat er keine Chance, aber EDI ist ein Depp.

  Die Breiten Straßen von Tirana wurden alle von den Kommunisten erbaut.

 8. #38

  Registriert seit
  06.02.2011
  Beiträge
  3.057
  Zitat Zitat von Ionian Boy Beitrag anzeigen
  klar hat er keine Chance, aber EDI ist ein Depp.

  Die Breiten Straßen von Tirana wurden alle von den Kommunisten erbaut.

  Wie siehts eigentlich in den anderen Komunen in Albanien aus, also wer in den einzelnen Kommunen die letzten Kommunalwahlen gewonnen hat, hast du da zufällig ne Quelle ?

 9. #39

  Registriert seit
  26.12.2010
  Beiträge
  2.419
  Zitat Zitat von Ximi Beitrag anzeigen
  Wie siehts eigentlich in den anderen Komunen in Albanien aus, also wer in den einzelnen Kommunen die letzten Kommunalwahlen gewonnen hat, hast du da zufällig ne Quelle ?
  Jo nuk kam ndonje Link po e di Qe PS-ja ka fitu ne gjithat qytetet e medhaja perpos Shkodres.

  dotethot ne:

  Tirana
  Durres
  Elbasan
  Vlore
  Fier
  etj.

 10. #40
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  Wenn ich mir so mal , ALLE albanischen parteien anschaue also nicht nur in albanien auch ausserhalb der grenzen , muss ich echt sagen Vetevendosje ist echt die beste !!

  Die anderen sind mir alle so west-europäisch geworden , nach den reden laufen dann immer amerikanische lieder und so weiter und so weiter ..

Seite 4 von 9 ErsteErste 12345678 ... LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 23
  Letzter Beitrag: 26.05.2011, 17:25
 2. Lulzim Basha versus Edi Rama (TIRANA)
  Von Ionian Boy im Forum Politik
  Antworten: 9
  Letzter Beitrag: 06.04.2011, 17:53