BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 2 von 2

Mandić i Milić nemaju šta da traže

Erstellt von Vodka_i_Džin, 12.03.2008, 15:37 Uhr · 1 Antwort · 289 Aufrufe

Filip Vujanović u Kolašinu osporio političko i moralno pravo kandidatima SL-a i SNP-a da učestvuju u predsjedničkoj trci

Ni on nije učestvovao u kampanji za nezavisnu Crnu Goru, čime je obavezao građane da mu sada okrenu leđa. Medojević je obilezeći više turistički nego politički Crnu Goru počeo i da vrijeđa. Ja nikada nijesam uzvraćao na uvrede, neću to raditi ni sada, a zahvalan sam Medojeviću što kroz uvrede pokazuje ko je i što je. Crna Gora ne može imati takvog predsjednika - rekao je Vujanović.
    On je naveo da je ispunio svako obećanje, pa i ono koje se tiče prijateljskih i bratskih odnosa sa Srbijom. Pomenuo je i ukidanje vojne obaveze i kazao da je za razliku od svojih protivkandidata ponosan na Vojsku Crne Gore.
    - Mandić kaže da se od trenutka kada je čuo koliko vojnika ima Crna Gora stidi naše vojske. Ja sam ponosan na Vojsku Crne Gore, to su časni ljudi koji su se zakleli da će braniti interes i slobodu naše zemlje, ali za to neće imati potrebe jer je Crna Gora bezbjedna i nikada više neće biti ugrožena – kazao je Vujanović.
    Predstavljajući svoju viziju Crne Gore, Vujanović je ponovio da će Evropska unija za pet godina biti u našoj državi, da na kraju njegovog drugog mandata neće biti nezaposlenih, dok je u vezi sa razvojem Kolašina i uopšte sjevera najavio da će za tri godine biti otvoren dio auto-puta od Podgorice do Mateševa.
    - Moji politički oponenti bi za to vrijeme rušili Vladu Mila Đukanovića što ne kriju kao cilj, a to bi značilo i nestabilnost u funkcionisanju odnosa predsjednika države i Vlade i usporavanje razvoja Crne Gore. Zbog toga je važno da pobijedimo već u prvom izbornom krugu, čime bi se međunarodnoj zajednici pokazalo da je to pobjeda evropske Crne Gore - poručio je Vujanović.
    Funkcioner Socijaldemokratske partije i sekretar Sekretarijata za razvoj Dušan Simonović je poručio da nedavni boravak Vujanovića u Briselu i prijem kod evropskih zvaničnika nedvosmisleno potvrđuje kome Evropa na predstojećim izborima pruža podršku.
    - To je potpuno jasan znak sa kim oni žele razgovarati u Crnoj Gori - rekao je Simonović.
    Podršku Vujanoviću sinoć su pružili i ministar turizma Predrag Nenezić, kao i predstavnici lokalnih organa uprave, među kojima i bivši funkcioner Socijalističke narodne partije Luka Medenica, koji je poručio da Kolašin neće glasati za ''srpskog ekstremistu Mandića, demokratu iz Budve Milića i sveznalicu iz Pljevalja Medojevića''.