BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 3 123 LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 25

Masakrirani civili!

Erstellt von Gast829627, 06.05.2006, 10:55 Uhr · 24 Antworten · 893 Aufrufe

Gast829627

Masakrirani civili!

Masakrirani civili!
    D. STOJAKOVIĆ, 5. maj 2006

Od stalnog dopisnika: Sarajevo
    NEDELjNIK "Slobodna Bosna" u izdanju od petka, objavila je šokantne fotografije likvidiranih sarajevskih srba i priču o stradanju pravoslavnih hrišćana, koji su ubijeni samo zbog svog imena i prezimena. U tekstu, čija je najava objavljena preko cele prve strane ovih novina, tvrdi se da je u glavnom gradu Bosne i Hercegovine ubijeno 836 Srba.
    Kao izvor broja ubijenih "Slobodna Bosna" navodi Tužilaštvo Haškog tribunala, a analiziranI su razni podaci od onih da je u Sarajevu ubijeno devet hiljada do onih koji tvrde da ih je stradalo svega stotinak Srba.

STATISTIKA
    IPAK, u ovom tekstu objavljen je i zvaničan, ali ne i konačan podatak Istraživačko dokumentacionog centra da je u glavnom gradu BiH od sedam hiljada ubijenih civila tri hiljade pravoslavnih hrišćana. Imajući u vidu činjenicu da je u Sarajevu pre rata živelo 33 odsto Srba, procenat od 43 procenta od ukupnog broja civilnih žrtava jasno ukazuje na masovne likvidacije.
    Tekst je ilustrovan fotografijama na kojima se vide tela jedne žene i dva muškarca. Pokojnica na fotografiji je polugola i može se pretpostaviti da je pre likvidacije silovana. Na licima dvojice ubijenih muškaraca vide se tragovi prebijanja, a prema odeći jasno se može zaključiti da je reč o civilima. U potpisu za sliku kaže se: "Stravični primeri bestijalne odmazde nad Srbima iz opštine Novi Grad".
    Objavljena je i zvanična statistika prijavljenih ubistava u Sarajevu. Za tri godine rata policiji je na teritoriji opština Stari Grad, Centar i delovima Novog Sarajeva i Novog Grada javljeno da je izvršeno 291 ubistvo. Od ovog broja 110 su bili Srbi, 80 Bošnjaka i dvadesetak Hrvata. Oko devedeset osoba nije identifikovano i pretpostavlja se da su bili Srbi. Navedeno je da su na tri lokacije pronalaženi ubijeni Srbi. Reč je o Pionirskoj dolini, Kazanima i Darivi.
    ISTINA
    IZVOR "Slobodne Bosne", za kojeg se tvrdi da je penzionisani policajac koji je tokom rata vodio istrage na skoro svim slučajevima ubistava, ograđuje se i kaže da je reč o podacima samo iz dela grada i da ne može da potvrdi šta se dešavalo u ostalim gradskim opštinama.
    U ovoj priči, jednom od retkih svedočenja o stradanju sarajevskih Srba u medijima Federacije BiH, navodi se da se očekuje da će tokom leta biti formirana Komisija za istraživanje stradanja pravoslavnih hrišćana u glavnom gradu BiH. O počiniocima i nalogodavcima je malo govoreno, osim da prema podacima koje je prikupio istražiteljski tim Haškog tribunala uskoro treba očekivati suđenja komandantima armijskih snaga u Dobrinji i Hrasnici generalu Ismetu Džadžiću i Fikretu Pljevljaku.

ALIJA I DELALIĆ
    OSIM fotografija likvidiranih Srba, "Slobodna Bosna" je objavila i sliku na kojoj ratni lider bosanskih muslimana Alija Izetbegović uručuje priznanje (pištolj sa posvetom) ubici srpskog svata na Baščaršiji Ramizu Delaliću Ćeli, dok u prvom redu aplaudiraju ratni komandanti Mušan Topalović Caco i Sakib Puška, čija imena se dovode u vezu sa masovnim likvidacijama sarajevskih Srba. U potpisu za fotos se kaže: "Pokrovitelj zločina Alija Izetbegović sa ratnim komandantima u Sarajevu Puškom, Ćelom i Cacom.

http://www.novosti.co.yu/

http://slobodna-bosna.ba/Images/Nasl...vna494-big.jpg

Gast829627
    RATNI ZLOČINI: Stradanje Srba u Sarajevu

Prošle nedjelje je Parlament BiH oformio komisiju koja bi trebala istražiti zločine koje je "legalna vlast" počinila nad sarajevskiim Srbima: naši novinari otkrivaju stravičnu istinu o ovom jezivom procesu

JEZIVA SARAJEVSKA STATISTIKA MRTVIH

U Sarajevu je ubijeno više od 800 ljudi samo zato što su bili Srbi!!!

Jetzt sagen es die Muslime selber.

Traurig dass keiner von denen dafür in "Den Haag" gerade steht.
    Aber egal hauptsache die Albaner können "Haag" für alle erklärungen nutzen.
    Den Haag ist für die Albaner eine Götze die sie anbeten.
    Wie der schwarze Stein in Mekka.

boli me kurac koliko je muslimana i katolika ubijeno

Gast829627
    Zitat Zitat von Dobojlija
    boli me kurac koliko je muslimana i katolika ubijeno
    du nimmst immer die kroaten mit in den mund .......raff endlich das die kroaten euch noch weniger mögen wie wir serben.....schleisslich waren sie mit euch verbündet und sind euch zig mal in den rücken gefallen und die story mit den kroatischen offizieren die gewehr atrappen an moslems verteilt haben um sie als kanonenfutter zu nutzen....

wenn du argumentierst dann tu es für deine landsleute aber lutsch nicht die spalten der kroaten...

hey junge ich nehme niemanden in den schutz es gibt auch scheiss ujos ausserdem hat es andere gründe wieso ich die kroaten in den schutz nehme aber das spielt jetzt keine rolle . mein onkel war bei HVO und er hat mir etwas ganz anderes erzählt ich weiss nur das mich die kroaten mehr mögen als die serben . als ich in Kroatien kurz gelebt hab waren die leute nett zu mir obwohl ich in der klasse der einzige balija war niemand hat mich verarscht oder ähnliches vor allem die lehrer waren super. katolici iz Bosne koliko ja znam i primjetio sam mozda nece da priznaju ali znam da vole Bosnu to sam kod drugova primjetio i znam da je vecina protiv djeljenja

Gast829627
    hey junge ich nehme niemanden in den schutz es gibt auch scheiss ujos ausserdem hat es andere gründe wieso ich die kroaten in den schutz nehme aber das spielt jetzt keine rolle . mein onkel war bei HVO und er hat mir etwas ganz anderes erzählt ich weiss nur das mich die kroaten mehr mögen als die serben . als ich in Kroatien kurz gelebt hab waren die leute nett zu mir obwohl ich in der klasse der einzige balija war niemand hat mich verarscht oder ähnliches vor allem die lehrer waren super. katolici iz Bosne koliko ja znam i primjetio sam mozda nece da priznaju ali znam da vole Bosnu to sam kod drugova primjetio i znam da je vecina protiv djeljenja

hrvati iz hercegovine würden alles dran setzten um sich von euch zu trennen......schau in mostar das riesige kreuz auf dem berg sorgt heute noch für streit zwischen den parteien ...oder die u die man in der herzegowina überall finden kann......die serben ud moslems in der föderation verstehen sich blendend......fahr mal nach krupa oder bihac.......wir sehen euch als teil bosniens ud als ein teil von ns ..ihr aber nicht.....

oh man du trottel hab ich den oben nicht geschrieben das es scheiss ujos gibt kannst du nicht lesen gökhan. das die aus Hercegovina ein spezieller fall sind weiss ich selber . aber wenn man sich die anderen regionen in BiH anschaut ist es ruhig moslems und katholiken vertragen sich . Sry aber leute die BiH teilen wollen können mich mal und leider die mehrheit der Serben sind dafür das kann ich nicht und will es nicht akzeptieren. Das alle Serben scheisse sind hab ich nicht behauptet

Gast829627
    oh man du trottel hab ich den oben nicht geschrieben das es scheiss ujos gibt kannst du nicht lesen gökhan. das die aus Hercegovina ein spezieller fall sind weiss ich selber . aber wenn man sich die anderen regionen in BiH anschaut ist es ruhig moslems und katholiken vertragen sich . Sry aber leute die BiH teilen wollen können mich mal und leider die mehrheit der Serben sind dafür das kann ich nicht und will es nicht akzeptieren

wir sind nicht für ne teilung sondern für ne gemeinsamen anschluss an serbien.....dh bosna und herzegovina schliesst sich zum staatenbund mit serbien und montenegro zusammen...und zwar mit euch zusammen ihr seit ein teil unserer geschichte du schädel...

Seite 1 von 3 123 LetzteLetzte