BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 24 von 29 ErsteErste ... 14202122232425262728 ... LetzteLetzte
Ergebnis 231 bis 240 von 289

Mazedonien: 200 bewaffnete Albaner marschieren in Dorf auf

Erstellt von lupo-de-mare, 07.12.2004, 18:36 Uhr · 288 Antworten · 12.262 Aufrufe

 1. #231
  jugo-jebe-dugo
  Zitat Zitat von Albanesi
  Dieser Thread habe ich schon eröffnet und das ist schon oftmals passiert das du von anderen wiederholst das gleiche Thema geöffnet , sowas hat aber mehr nichts verloren !

  Raus damit!!!!!!


  Hiermit bewerbe ich mich offiziell um die Moderation im Forum , wenn Lupo nicht eingreift!

  So kann's wirklich nicht weitergehen!
  Wo ist der Thread den,habe ihn nicht gesehen.

  Sag lieber was zu deinen feigen Landsmännern die erneut anfangen zu terrorisieren.

 2. #232

  Registriert seit
  16.07.2004
  Beiträge
  9.843
  ok beruhig dich wie viele pillen hast du geschluckt

 3. #233
  jugo-jebe-dugo
  Zitat Zitat von Dobojlija
  ok beruhig dich wie viele pillen hast du geschluckt
  Wenn meinst du?

 4. #234

  Registriert seit
  16.07.2004
  Beiträge
  9.843
  Albanesi . nimms nich ernst is nur spass :wink:

 5. #235
  Mare-Car
  Zitat Zitat von Albanesi
  Dieser Thread habe ich schon eröffnet und das ist schon oftmals passiert das du von anderen wiederholst das gleiche Thema geöffnet , sowas hat aber mehr nichts verloren !

  Raus damit!!!!!!


  Hiermit bewerbe ich mich offiziell um die Moderation im Forum , wenn Lupo nicht eingreift!

  So kann's wirklich nicht weitergehen!
  Lupo muss nur alte Themen löschen, also hatl die klappe skipper.

 6. #236

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  5.698

  Makedonische Regierung und UCK in Kondovo wollen Gespräche..

  http://www.focus-fen.net/index.php?c...sid=68658&ch=0

  Macedonian Government and Albanians from Kondovo Start Talks

  Kondovo. Macedonian Albanians from the village of Kondovo and representatives of the Macedonian government have started talks, a FOCUS News Agency correspondent reported. The village is 3 km away from the Macedonian capital. There are members of the National Liberation Army (NLA) of the former commander Agim Krasnici, Kosovo Albanians, former members of the Kosovo Liberation Army (KLA), and Mujahideens, who took part in the war in Bosnia.
  The roads leading to the mountain and Skopje have been blocked. There are two tanks on the road to Skopje.
  Leader of the Democratic Union for Integration (DUI) Ali Ahmeti said that if Krasnici surrendered, he would be tried in accordance with the laws of the country and no other prosecution would be launched against him.
  As FOCUS News Agency reported, some thousand armed people gathered in Kondovo on Tuesday.

 7. #237
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988
  Fatos Nano verurteilt die Extremistischen Gruppen in Kodovo!

  Albania's Nano Denounces Extremist Elements in Macedonia

  09/08/2005

  SKOPJE, Macedonia -- Outgoing Albanian Prime Minister Fatos Nano met with leaders of Macedonia's main ethnic Albanian parties at the weekend and denounced activities by extremist elements in Macedonia. According to media reports, Nano held separate talks with Democratic Union for Integration leader Ali Ahmeti and the Democratic Party of Albanians' Arben Xhaferi in settlements on the Albanian-Macedonian border. Nano reportedly condemned extremist elements in the Kondovo region in particular and repeated that regardless of who assumes power in Tirana, Albania stands for stability in Macedonia and the region. (A1 TV, Dnevnik - 08/08/05)

  http://www.setimes.com/cocoon/setime...05/08/09/nb-05

 8. #238
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988
  Zitat Zitat von Albanesi2

  Na endlich!!!!

  Tut diese Regierung endlich was....
  Diese Regierung hat bis jetzt nichts unternommen, um solche Terroristen zu eliminieren.

 9. #239

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  1.190
  Mit Terroristen verhandelt man nicht....!!!!

 10. #240
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988
  Zitat Zitat von Partibrejker
  Mit Terroristen verhandelt man nicht....!!!!
  Und jetzt bringt die Albanische Zeitung Gazetta Sqiptare noch mehr Details.

  In Mazedonien und Kondovo ist der Hintergrund die Bin Laden Sekte aus Saudi Arabien: "Die Wahabiten", welche als Ursprung Aller Art von Terrorismus gilt vor allem bei der Finanzierung.

  Hier der Titel Artikel von heute, über den Terroristischen Mafia Hintergrund der angeblichen Mazedonisch-Albanischen Freiheits Kämpfer.

  Tirane-Shkup, plas alarmi i islamikeve, Nano-Ahmeti, biseda e fshehte ne Korce per Kondoven
  Lajmi i ores 10:00 AM

  pamje nga Shkupi


  TIRANE (10 Gusht) -Plas alarmi mes Tiranes dhe Shkupit rreth infiltrimeve te mundshme te ekstremisteve islamike ne Maqedoni. Grupe ekstremistesh te sektit "vahabit", mund te jene perfshire ne rradhet e protestes se armatosur qe po ndodh ne Kondove, nje fshat ne hyrje te Shkupit qe ndodhet prej ditesh tashme ne duart e nje grupi te armatosur rebel shqiptar, te komanduar nga Agim Krasniqi. Ceshtja, e ndjekur nga sherbimet europiane e amerikane, ka qene ne qender te diskutimeve te qeverive shqiptare e maqedone. Ky problem eshte shqyrtuar javen e shkuar gjate nje takimi te rezervuar mes kryeministrit Fatos Nano dhe Ali Ahmetit, liderit shqiptar i BDI, qe ben pjese ne koalicionin qeverises ne Maqedoni. Burime prane Ahmetit, u shprehen se ceshtja "do te jete ne axhenden tone bilaterale edhe kur ne Tirane te kete ardhur ne fuqi qeveria e re". Ajo cka preokupon konkretisht qeverine maqedone dhe qe duket se ka motivuar kete nderhyrje te saj prane qeverise shqiptare - eshte situata ne Kondove. Fshati qe ndodhet ne mes te Shkupit dhe Tetoves dhe i banuar teresisht nga shqiptare eshte kthyer ne nje zone te lire ku forcat ushtarake dhe policore maqedonase nuk hyjne ne te. Disa ish-ushtare te UCK-se jane bashkuar me disa djelmoshe me mjekra te gjata dhe pantallona trecerekeshe besimtare praktikante te fese islame, te ashtuquajtur "tekfire". E rendesishme eshte qe imazhi qe kerkohet t'i jepet nje fshati shqiptaresh ne afersi te Shkupit, eshte ai i nje qendre qe po pergatitet nepermjet xhihadit si forme veprimi dhe rezistence, te nderrmare veprime luftarake ne Maqedoni te cilat synojne te prishin Marreveshjen e Ohrit dhe si rrjedhoje dhe vete Maqedonine. Njeheresh qarkullojne fjale se pas "tekfireve" te Kondoves ka dhe mbeshtetje politike nga forca te caktuara politike shqiptare ne Maqedoni. "Tekfirizmi" eshte nje rryme brenda vete vehabizmit, qe synon te luftoje tradhetaret e besimit islam. Kjo eshte rryma te ciles i perket Zarkavi ne Irak, i cili vret vete myslimanet te cilet bashkepunojne me amerikanet, duke i quajtur ndryshe dhe "qafire". Keshtu shpjegohet pse nje muaj me pare u godit me raketa nga njerezit e Kondoves posta e policise plot me police shqiptare, te konsideruar tradhetare nga tekfiret, poste e vendosur ne nje lagje ne Shkup te banuar po ashtu teresisht me shqiptare. I kontaktuar nga Gazeta Shqiptare, Agim Krasniqi, i njohur si komandanti i rebeleve te Kondoves, i pergenjeshtroi kategorikisht keto dyshime. "Ketu ne Kondove nuk ka ekstremiste islamike, por vetem shqiptare. Ali Ahmeti po ben nje gabim te rende duke ia bere t'i besoje keto gjera edhe Tiranes", tha ai. Nuk ka qene megjithate Ali Ahmeti ai qe leshoi i pari alarmin per prezencen islamike ne Maqedoni. CIA, po e ndjek me kujdes te madh gjendjen ne terren, megjithese deri tani nuk duket te kete ndonje lidhje mes ketij alarmi nga njera ane dhe mbylljes se ambasades amerikane ne Shkup gjate dy diteve, pak jave me pare. Ky argument eshte trajtuar nderkaq edhe nga Klod Monik, ekspert i sherbimeve sekrete me baze ne Bruksel, i cili ka paralajmeruar zyrtarisht rrezikun e lidhjeve mes nje pjese te popullsise myslimane maqedone dhe grupeve islamike vahabite. em/em(Gazeta Shqiptare/BalkanWeb)

  www.balkanweb.com

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 17
  Letzter Beitrag: 02.09.2011, 15:54
 2. Albaner erobern Mazedonien
  Von Kolë im Forum Kosovo
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 10.05.2011, 19:24
 3. Mazedonien und die Albaner
  Von Gentos im Forum Politik
  Antworten: 531
  Letzter Beitrag: 14.02.2011, 23:08
 4. Antworten: 25
  Letzter Beitrag: 02.02.2009, 04:41
 5. 6 bewaffnete Serben greifen einen Albaner an
  Von MIC SOKOLI im Forum Kosovo
  Antworten: 47
  Letzter Beitrag: 01.09.2008, 19:02