Ministrja maqedonase: Shqiptarėt tė kapen pėr fyti! (Video)

Lideri i LSDM-sė, Zoran Zaev, ka publikuar edhe disa biseda tė ministres sė Brendshme tė Maqedonisė, Gordana Jankulovska.
Nė njė bisedė Jankullovska bisedon ne ministrin e Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski. Ata flasin se nė bashkėpunim me BDI-nė mund ta fitojnė Kumanovėn.
“Duhet tė bisedohet me BDI-nė qė shqiptarėt tė kapen pėr fyti e qė tė mos dalin nė zgjedhje”, dėgjohet duke thėnė Jankullovska.
Siē ėshtė e ditur, ky skenar I VMRO-sė dhe BDI-sė dėshtoi nė Kumanovė, por mė vonė vlerėsohet se pati sukses nė zgjedhjet presidenciale kur BDI i ftoi shqiptarėt tė mos dalin nė zgjedhje, me ēka u pamundėsua fitorja e Pendarovskit kundėr Zaevit.