BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 21 von 83 ErsteErste ... 111718192021222324253171 ... LetzteLetzte
Ergebnis 201 bis 210 von 821

Mesić droht mit Militärintervention in Bosnien

Erstellt von BosnaHR, 19.01.2010, 14:58 Uhr · 820 Antworten · 27.011 Aufrufe

Bosnjak
    Scim se ti dicis?
    S svojim Srbima, sto si etnicki ocistili Bosansku Krajinu? Iako tu rata nije bilo..

Dicis se tu kako nebi bilo Muslimana, da je Srbija aktivna u ratu?

Dovoljno je bilo i ono malo sto je doslo iz Srbije da pravi po BiH genocide, a ti se dici s tim::wink:
    Nisi ti osjetio rata, pa zato tako pricas..
    spusti loptu...
    ko se hvalio nekim hamzama i gazijama i kurcem palcem ?
    to kazi svom zemljaku, a ne meni, ok ?
    jer ja nigde nisam ni rec o tome reko kako smo vam "in den arsch getreten"...
    prvo razmiljas pa onda pisi...

Zitat Zitat von Munja Beitrag anzeigen
    o cemu ti pricas ?
    ne razumem sta mi hoces sa ovim da kazes ?
    lepo sam reko da ne zele po imenom bosna... zasto bosna ne promeni ime u republika srpska ? razmisli malo o tome...
    Zato sto Bosna postoji vjekovima, a RS ne Jednostavan odgovor..RS je entitet jedne drzave to shvati..
    A BiH je priznata drzava..I ima Dejtonski sporazum

bio je rat, tako ti je u ratu...
    koliko je srba bilo u sarajevu a koliko je sada ?
    koliko je srba bilo u krajini a koliko je sada ?
    desi se...
    kako moze kosovo da se odvoji ?
    kako mogu ostale zemlje da se odvajaju ? i da se stvaraju nove nacije ?
    nije bitno kako oni dosli do toga... dali ratom il ireferendumom...
    znaci po celom svetu smeju da se menjaju drzavne granice i stvaraju nove nacije i zemlje, samo u bosni ne postoji to pravo ? zasto ?
    Zato sto je RS dosla ratom, protjerivanjem ne Srpskog stanovnistva, praveci tako 100% vecinu
    Zato sto BiH stiti Dejton, potpisano je potpisano I Srbija se obavezala da ce stitit Dejton, sad pitaj svog presjednika zasto ga stiti

zasto da bude srecan kad mu prvi komsija ubijo ujka, tetka itd. ?
    a do juce bili prve komsije...
    moji su rodjeni u jugoslaviji, i niko ih nije pitao dal zele bosnu ili rs !
    oni su samo znali za jugoslaviju, za njih je bosna bila nesto novo kao sto je za tebe sada RS

Gledaj sad zivim u federaciji, protjeran sam od svojih komsija koji se sad polako vracaju, ako ne oni vracaju im se roditelji i djeca..E sad dali sam ja sretan? Kako to da rijesimo? Da im zabranimo da se vracaju na svoje da bi ja bio sretan?

kritikujem mesica sto s jedne strane brani neke sporazume a sa druge putuje u kosovo, i priznaje ga iako to nije po sporazumu istih tih ljudi koje on postuje... razumes ?
    ne mozes igrati na dve strane... i srbiji je zagarantovano da ce kosovo ostati u granicama drzave srbije, i sta bi ?
    mesic je teski licemer...
    Pa nemoraju se Srbi svetit na Bosni, ako je izgubila Kosovo, kazes da je Srbiji neko garantovao da ce Kosovo ostat u granicama, pa onda nek tuze te koji su garantovali

Koliko god Srbi govorili da se RS odvoji, prva Srbija ce morat da intervenise PA svidjelo se to kome ili ne..

Zitat Zitat von Ravnokotarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Ne smeta mi tvoja vjera, al vidis da je i Atatirk u Turskoj uveo LATINSKO pismo, i ako su oni Muslimani, nemam nista protiv Muslimana, ali ovi sto su radikalni islamisti su velika pretnja sigurnosti, NEISLAMSKOG stanovnistva.
    Ne smetata ti moja vjera, a govoris da nesto sklonjam sto se tice moje vjere Smijesan si
    Nemoj sad prelazit na radikalne islamiste zaboli me za njima

spusti loptu...
    ko se hvalio nekim hamzama i gazijama i kurcem palcem ?
    to kazi svom zemljaku, a ne meni, ok ?
    jer ja nigde nisam ni rec o tome reko kako smo vam "in den arsch getreten"...
    prvo razmiljas pa onda pisi...
    Pa kao prvo ti iz Srbije bi djelio Bosnu
    Sto znaci odjebus od Bosne, hocu s svojim zemljacima da raspravljam o tome..

Drugo te Hamze i Gazije su mene vratili u moj dom, jer sam bio protjran iz njega samo sto sam bio musliman

Znaci prvo razmisljaj pa pisi

Zitat Zitat von B0šNjAk Beitrag anzeigen
    Pa kao prvo ti iz Srbije bi djelio Bosnu

Drugo te Hamze i Gazije su mene vratili u moj dom, jer sam bio protjran iz njega samo sto sam bio musliman

Da, ja razlikujem Muslimana i Islamista.

Musliman je normalan vjernik, sa respetkom prema Hriscanima i svojim komsijama (ili susjedima neznam sad kako ti govoris.) Tako i ja vidim Hriscana, ili neku slugu Krstu, ja volim Krst, al postivam tudju vjeru, al ne radikalnu, kao sto i ti sigurno nevolis (i ako od 1945 vise ne postoje) tkzv. Cetnike, jel me sad razumjes?

Cekaj, onda si ti iz Sanskog Mosta, Kljuca ili Petrovca. Ako nije jedan od tih tri onda je neko selo okolo.

Poznajem ja taj kraj dobro.

Pozdrav

Bosnjak
    Zato sto Bosna postoji vjekovima, a RS ne::wink: Jednostavan odgovor..RS je entitet jedne drzave to shvati..
    A BiH je priznata drzava..I ima Dejtonski sporazum
    ::wink:
    aha, bosna postoji vekovima a RS ne... dobar argumenat... znaci od sada pa na dalje ne smeju vise da se stvaraju nove drzave... dobra teorija... nema sta...
    a taj dejtonski sporazum vazi do veka ?
    najbolje da srbi izvrse egzodus u srbiju i problem je resen, ne ?
    e pa nece moci...

Zato sto je RS dosla ratom, protjerivanjem ne Srpskog stanovnistva, praveci tako 100% vecinu::wink:
    Zato sto BiH stiti Dejton, potpisano je potpisano::wink: I Srbija se obavezala da ce stitit Dejton, sad pitaj svog presjednika zasto ga stiti::wink:
    rs dosla ratom ? a bosna nije ? kolko se secam bosna se referendumom odvojila mirnim putem od jugoslavije... ajde bre... to pricaj meku, ili ovom BHFBELAYu...
    lepo ti kazem, rat je... sta ocekujes ?
    3000 srba u bratuncu izvrsilo samoubistvo, a ?
    srpski svat se sam ubio iz puske ?
    tuzlansku koloku izvrsili pripadnici JNA ?

prva zrtva rata u bosni, ko je bio ? da nije musliman ili srbin ?
    ko je garantovao srbima da im se nece isto desiti kao srpskom svatu ?

ti da si bar 1% realista... znas odgovor... da nismo mi vama - vi bi nama

Gledaj sad zivim u federaciji, protjeran sam od svojih komsija koji se sad polako vracaju, ako ne oni vracaju im se roditelji i djeca..E sad dali sam ja sretan? Kako to da rijesimo? Da im zabranimo da se vracaju na svoje da bi ja bio sretan?
    niko nikome nista ne mora zabranjivati... nek zive dva naroda u dve drzave, ja tu ne vidim ni nikakav problem...

Pa nemoraju se Srbi svetit na Bosni, ako je izgubila Kosovo, kazes da je Srbiji neko garantovao da ce Kosovo ostat u granicama, pa onda nek tuze te koji su garantovali::wink:

Koliko god Srbi govorili da se RS odvoji, prva Srbija ce morat da intervenise::wink: PA svidjelo se to kome ili ne..
    srbi se ne svete bosni, i sam kazes da srbija garantuje dejtonski sporazum... cak je i tadic izjavio da nece podrzati RS...
    nece srbija da se odvoji RS, nego je to volja naroda bosanskog pravoslavne veroispovesti... kosovo nema veze sa ovim... tu i srbija ne moze nista uciniti...

Bosnjak
    Pa kao prvo ti iz Srbije bi djelio Bosnu::wink:

Drugo te Hamze i Gazije su mene vratili u moj dom, jer sam bio protjran iz njega samo sto sam bio musliman::wink:

::wink:
    a ta ista hamza i gazija su proterali moje jer su srbi... e tu nastaje dilema...
    za mene ubice i zlocinci, za tebe heroji...
    kako bi se ti osecao kad bi ja rekao da je MLADIC heroj jer je spasio moje od pokolja tvojih ?

zapitaj se ko treba prvo da razmislja pre nego sto pise...

Zitat Zitat von Ravnokotarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Da, ja razlikujem Muslimana i Islamista.

Musliman je normalan vjernik, sa respetkom prema Hriscanima i svojim komsijama (ili susjedima neznam sad kako ti govoris.) Tako i ja vidim Hriscana, ili neku slugu Krstu, ja volim Krst, al postivam tudju vjeru, al ne radikalnu, kao sto i ti sigurno nevolis (i ako od 1945 vise ne postoje) tkzv. Cetnike, jel me sad razumjes?

Cekaj, onda si ti iz Sanskog Mosta, Kljuca ili Petrovca. Ako nije jedan od tih tri onda je neko selo okolo.

Poznajem ja taj kraj dobro.

Pozdrav
    Pa ko me respektujes onda respektuj i moju vjeru pa makar ona bila na marsovskom jeziku
    A sjeti se sta si napisao:

Ako je Bosansko-Hercegovacka, onda skini taj arapski Kutak iz Signature, slobodno bi se mogao vratiti Saudijskoj Arbiji, mi smo Evropska drzava, i tu se ne koriste neke Hiroglive Arapske. Vec samo Latinsko, Cirilicno i Grcko pismo.

Jesi ti nedje vidjeo da Bosnjaci pisu Arapski?
    Bosnjaci pisu Bosanskim jezikom, imamo i prevod Kur'ana na Bosanski jezik..Al u vjeri nam je glavni Arapski..
    I ne znam zasto tebi to smeta?:S

Drugo s Srbima u federaciji sam extra, u RS-u sam cesto s Srbima na kaficama..S Srbima iz Srbije sam extra..
    Zato ne kuzim te neke vase "probleme"...

Da iz Krajine sam, bas tu gdje si spomenuo Prelijepo mjesto

a ta ista hamza i gazija su proterali moje jer su srbi... e tu nastaje dilema...
    za mene ubice i zlocinci, za tebe heroji...
    kako bi se ti osecao kad bi ja rekao da je MLADIC heroj jer je spasio moje od pokolja tvojih ?

zapitaj se ko treba prvo da razmislja pre nego sto pise...
    Gledaj kompleksna stvar, mene su "tvoji" protjerali bez rata Naoruzali se i uzeli vlast u svoje ruke Ubijali, rusili, palili, progonili itd bez ikakvog razloga
    Na kraju narod se htjeo vratit na svoje..

To sto ima Bosnjaka koji su radili zlocine jasno se zna pravac Hag Zlocinac je zlocinac bilo koje vjere..

aha, bosna postoji vekovima a RS ne... dobar argumenat... znaci od sada pa na dalje ne smeju vise da se stvaraju nove drzave... dobra teorija... nema sta...
    a taj dejtonski sporazum vazi do veka ?
    najbolje da srbi izvrse egzodus u srbiju i problem je resen, ne ?
    e pa nece moci...

Pa sto se onda bunis za Kosovo? Znaci Bosna bi se trebala podjelit, al Kosovo bi se trebalo vratit Srbiji?

Zasto bi Srbi isli iz Bosne? Rodjeni u Bosni, zivjeli u Bosni..Kumovali se s muslimanima i hrvatima itd..
    Na kraju par glupih politicara iskrvili narod i rijesenje je ogroman broj zrtava, a narod opet skupa
    Opet mi jedni s drugima na kafice itd

rs dosla ratom ? a bosna nije ? kolko se secam bosna se referendumom odvojila mirnim putem od jugoslavije... ajde bre... to pricaj meku, ili ovom BHFBELAYu...
    lepo ti kazem, rat je... sta ocekujes ?
    3000 srba u bratuncu izvrsilo samoubistvo, a ?
    srpski svat se sam ubio iz puske ?
    tuzlansku koloku izvrsili pripadnici JNA ?
    Bosne je bilo i prije Jugoslavije
    Srpski svat kao pocetak rata? Koliko se Srba u Srbiji rokne izmedjuse? Zasto tu nebi bio rat ubio Srbin Srbina i et razlog, da se ubije na hiljade beba, djece, zena itd?

prva zrtva rata u bosni, ko je bio ? da nije musliman ili srbin ?
    ko je garantovao srbima da im se nece isto desiti kao srpskom svatu ?

ti da si bar 1% realista... znas odgovor... da nismo mi vama - vi bi nama
    Znas li kako je Mladic granatirao Sarajevo i ovaj mu kaze tamo ima Srba, a Mladic kaze rokaj tamo su manjima
    Koliko ih je on pobio tamo?

niko nikome nista ne mora zabranjivati... nek zive dva naroda u dve drzave, ja tu ne vidim ni nikakav problem...
    A sta je s onim Srbima u federaciji? Da se presele u RS da bi bili sretni? Ti bi protjerao Srbe iz federacije? S njihovih vjekovnih ognjista? Pa gori si od Orica

srbi se ne svete bosni, i sam kazes da srbija garantuje dejtonski sporazum... cak je i tadic izjavio da nece podrzati RS...
    nece srbija da se odvoji RS, nego je to volja naroda bosanskog pravoslavne veroispovesti... kosovo nema veze sa ovim... tu i srbija ne moze nista uciniti...
    Koja volja naroda? Volja jednog odredjenog broja al ne sviju