BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 22 von 83 ErsteErste ... 121819202122232425263272 ... LetzteLetzte
Ergebnis 211 bis 220 von 821

Mesić droht mit Militärintervention in Bosnien

Erstellt von BosnaHR, 19.01.2010, 14:58 Uhr · 820 Antworten · 27.037 Aufrufe

ovo je isto ko kad ja pricam sa nekim o religiju.nikad kraja

Zitat Zitat von Srbin_sta_drugo Beitrag anzeigen
    ovo je isto ko kad ja pricam sa nekim o religiju.nikad kraja

Jes vala vec mi dosadilo

Zitat Zitat von Munja Beitrag anzeigen
    haha slatko si me nasmejao...
    lovacke price... to su te price o hrabrim ilirima, a ?
    decko, ti o rat znas samo iz interneta...
    mozda ce me neki sada optuziti za radikala, nacistu, fasistu, cetnika itd.
    al nije bitno...

decko, slusaj sad dobro... da nije bilo amerike, nemacke, i ostalih... nebi bilo ni vas !
    jos da je srbija bila aktivno u ratu i zagreb bi pao... bilo bi bosne, al ne i muslimana...
    al furaj ti i dalje tvoju pricu kako ste se vi branili kasikama protiv tenkova... videlo se u tuzlanskoj koloni...
    hamza ? zelene beretke ? gazije ?
    o cemu ti pricas ?
    o onim mudzahedinima sto su po tuzli, bratuncu i srebrenici ubijali srpsku decu ?
    i to ti je ponos ? time se ti dicis ?

neko kad budes kleknuo allahu, pomoli se i americi sto su ti spasili bosnu...
    pazi malo sa tvojim plitkim izjavama...
    da nebi ispalo - glup si
    drago mi je da sam te uspio nasmijati, ali ti meni sada ides na kurac...

u sustini mozda imas i pravo, sa onolikom silom i naoruzanjem koje ste nepravno uzeli u svoje ruke ste mogli za dva mjeseca da rjesite problem jugoslavije citave ne samo bosne i hrvatske. ali niste, zasto ?? zato sto nemate srce, nisi te ga nikada ni imali. lozite se na baju malog knindzu i zemlju junaka i drkate kurac uz pjesmu "pevaj srbijo"...

kako je vase ratovanje izgledalo i vasa ta tolika hrabrost sam mogao nazalost da vidim u ratu. evo ti malo detalja. selo od mozda 700 domacinstava je se borilo protiv tih vasih junaka. cime ?? lovackim puskama i ponekim automatom... sta je bilo na drugoj strani? haubice, minobacaci, tenkovi, cak i banja lucko ratno vazduhoplosvstvo. tri dana napada sa avionima je poginula jedna krava. citav banja lucki korpus je bio na raspolaganju. svi vasi junaci, pocevsi od banjaluckih specijalaca, banjuluckim korpusom, preko zupljanina i poglavare tih istih zvijeri i kukavica, pa do samih mjestana su samo bili spremni da ubijaju zarobljene civile i siluju neduzne zene i curice koje nisu bile u stanju da se brane. o pljacki da i ne pricam. moj prvi komsija srbin je nakon samo sedmice rata pored kuce imao vise nego dvadeset vesmasina i frizidera. vjerujem da prije rata u kuci nije imao ni jedno ni drugo. eh sad su to te stvari kojima se ti dicis i hvalis...

ja za razliku od tebe se ne dicim i ne hvalim nikakvim zlocinima i nikakvim genocidom. ali ipak imam vise ponosa i razloga od citave srpske i srbije da hvalim oslobodilacku armiju bih. o pojedinima koji su pravili pizdariju da ne pricamo. iako i ti isti nakon svih zlocina sa vase strane nisu nista gori nego bilo koji vojnik iz VRS. kod nas su bili pojedinci, kod vas SVI. citava VRS je genocidna i zlocinacka. gledajuci na to da je stvorena vecinski od srba iz bosne to znaci da ste i vi vecinski zlocinacki narod.... ( das gibt wohl ne verwarnung)

a mislim da ti vise imas razloga da se molis amerikancima nego ja. da nije bilo istih tih amerikanaca koje ti spominjes danas bi mozda bio negdje u ciganskom naselju u srbiji. samo da te napomenem, armija bih je bila samo 25 km od banja luke. a citava banja luka na nogama, ili bolje receno u traktorima i traktorijadi sa pravcem srbije i beograda... i reci mi koje zaustavio tu istu armiju bih tada ?? VRS ?? ne, ne prijatelju. to je bila amerika koja vas je tu zastitila ali za uzvrat vam je uzela kosovo. a sto se tice i tog kosova, boli me kurac, sto se mene tice moze da ostane zauvjek u srbiji... ali ni pedalj bosne vam nedam... tek kad svi muslimani budu pokoreni onda mozete pricati o tome...

a eto de nam ti ispricaj malo tvoje dozivljaje iz rata. mi nismo bili u ratu. eto ti si imao priliku da budes srpski junak i da silujes djecu ili si se pak odlucio za izdajicu i nisi htjeo da sudjelujes u kasapljenju, silovanju i unistavanju jednog neduznog naroda ???

po mogucnosti mi samo jos reci koja brigada, koji odred, sta si bio i gdje ? pa cemo ja i ti dalje malo da nastavimo sa ovom diskusijom...

jednostavno na kraju, previse si plitak i previse si cetnik da bi mogao realno da razmisljas. zato imas dvije mogucnosti, ili idi se lijeci negdje, ako nista sa konopcem na drvetu u vrtu ili idi dalje drkati kurac gledajuci srpske junake i nebeski narod na youtube...

Zitat Zitat von BHFBelay Beitrag anzeigen
    a mislim da ti vise imas razloga da se molis amerikancima nego ja. da nije bilo istih tih amerikanaca koje ti spominjes danas bi mozda bio negdje u ciganskom naselju u srbiji. samo da te napomenem, armija bih je bila samo 25 km od banja luke. a citava banja luka na nogama, ili bolje receno u traktorima i traktorijadi sa pravcem srbije i beograda... i reci mi koje zaustavio tu istu armiju bih tada ?? VRS ?? ne, ne prijatelju. to je bila amerika koja vas je tu zastitila ali za uzvrat vam je uzela kosovo. a sto se tice i tog kosova, boli me kurac, sto se mene tice moze da ostane zauvjek u srbiji... ali ni pedalj bosne vam nedam... tek kad svi muslimani budu pokoreni onda mozete pricati o tome...
    Han polako, ne mozes ti sporedit Banjaluku i Srbiju
    Niti vojsku RS-a s vojskom Srbije

To da je ARBIH, sa HVO mogla uci na BL je tacno i vjerovatno bi dosli do Drine, al sta bi onda bilo da je Srbija krenula u napad ( ako bi uopste krenula )..
    Bilo bi krvi do koljena
    Sad kakvi bi bili rezultati, ko bi pobjedio u to ne zelim ici..Niti sam neko strucno vojno lice da bi mogao procjenit

Samo jedno je sigurno bile bi ogromne zrtve i materijalne stete..

Zitat Zitat von B0šNjAk Beitrag anzeigen
    Pa ko me respektujes onda respektuj i moju vjeru pa makar ona bila na marsovskom jeziku
    A sjeti se sta si napisao:

Bosnjaci pisu Bosanskim jezikom, imamo i prevod Kur'ana na Bosanski jezik..Al u vjeri nam je glavni Arapski..
    I ne znam zasto tebi to smeta?:S

Drugo s Srbima u federaciji sam extra, u RS-u sam cesto s Srbima na kaficama..S Srbima iz Srbije sam extra..
    Zato ne kuzim te neke vase "probleme"...

Da iz Krajine sam, bas tu gdje si spomenuo Prelijepo mjesto

Dobro, onda je sve u redu. Ti mislis da je obican narod htjeo rat? Mislim sad na Srbe iz Bosanske i Kninske Krajine? Rat ti je kurva, od rata se samo politicari i visoki ljudi ohrabre i steku neku veliku paru, a sa druge strane, prevaraju svoj narod. Dobro ovo je prvi put da cujem da je glavno pismo Muslimana u Kuranu samo arapsko, ja sam mislio da se to sad i djelilo na druga pisma, kao sto sad i Turci u Turskoj pisu Latinicom itd.

Ja sam sa 90% Bosnjaka isto totalno OK. Cak moram spomenut, cak i bolje nego sa pojediniacko recimo nekim Hrvatima iz Zagreba.

Pozdrav

Zitat Zitat von Ravnokotarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Dobro, onda je sve u redu. Ti mislis da je obican narod htjeo rat? Mislim sad na Srbe iz Bosanske i Kninske Krajine? Rat ti je kurva, od rata se samo politicari i visoki ljudi ohrabre i steku neku veliku paru, a sa druge strane, prevaraju svoj narod. Dobro ovo je prvi put da cujem da je glavno pismo Muslimana u Kuranu samo arapsko, ja sam mislio da se to sad i djelilo na druga pisma, kao sto sad i Turci u Turskoj pisu Latinicom itd.

Ja sam sa 90% Bosnjaka isto totalno OK. Cak moram spomenut, cak i bolje nego sa pojediniacko recimo nekim Hrvatima iz Zagreba.

Pozdrav
    Napisao sam gore u jednom postu, da obicni narod nije htjeo rat..Niti sad zeli kakvu podjelu..

Pa Turci pisu latinicom, kao i mi Bosnjaci..Sto nema nikakve veze s tim da se molimo na Arapskom..

Radikalno bi bilo kad bi trazili da umjesto Bosanskog, bude Arapsko pismo u Bosni haha.. Al to niko ne trazi..

Svi smo mi dobri jedni s drugima, samo ovdje ima ovih par internet ratnika, koji nikako da skontaju da je rat stao davno..
    I da se narod vecinom pomirio..

Han polako, ne mozes ti sporedit Banjaluku i Srbiju
    Niti vojsku RS-a s vojskom Srbije

To da je ARBIH, sa HVO mogla uci na BL je tacno i vjerovatno bi dosli do Drine, al sta bi onda bilo da je Srbija krenula u napad ( ako bi uopste krenula )..
    Bilo bi krvi do koljena
    Sad kakvi bi bili rezultati, ko bi pobjedio u to ne zelim ici..Niti sam neko strucno vojno lice da bi mogao procjenit

Samo jedno je sigurno bile bi ogromne zrtve i materijalne stete..
    ama ne pricam ja o tome da bi bosna mogla uzeti srbiju, to je apsurdno.
    a sta bi bilo da smo uzeli banja luku, nebi se sada morali jebati sa ovim seljacima iz brda i njihovom dikom republikom srpskom. naravno kad bi srbija okrenula onda to sve u napad na nas onda bi bilo nesto drugo. ali bilo ti je to u sustini i ovako. 80 000 vojnika opremljenih sa oruzjem i vojnim sredstvima sa strane srbije su ti i harali po bosni. u mom specijalnom slucaju su bili cak i niski specijalci prisutni. koliko je to mogla srbija jos da uvali u rat nego sto vec jeste ?? naravno zrtve i materijalna steta bi bila ogromna to je istina, ali smo to imali i ovako vec, citava bosna je bila unistena. sela koja su napustena i iz kojih su protjerani stanovnici su se tek kasnije palila i unistavala ne kroz ratna dejstva nego kasnije... nebi se tu vise moglo mnogo unistiti. jedino ljudske zrtve, to je nesto drugo ...

Napisao sam gore u jednom postu, da obicni narod nije htjeo rat..Niti sad zeli kakvu podjelu..

Pa Turci pisu latinicom, kao i mi Bosnjaci..Sto nema nikakve veze s tim da se molimo na Arapskom..

Radikalno bi bilo kad bi trazili da umjesto Bosanskog, bude Arapsko pismo u Bosni haha.. Al to niko ne trazi..

Svi smo mi dobri jedni s drugima, samo ovdje ima ovih par internet ratnika, koji nikako da skontaju da je rat stao davno..
    I da se narod vecinom pomirio..
    Samo sto je Ljiljan simbol BiH, a ne ona Zelena zastava sa polumjesecom i zvjezdicom. Sto i jest kod tebe Al nevolim kad neko soli pamet, a nista u ratu nije doziveo, i ako je taj Srbin. Najvise me mrzi kad neko kaze, da je tkzv. "Srbenda" , a nezna niti čirilicu pravdeno pisati. To je za mene najgore, kaže "Veliki sam Srbin", a nezna ni ko je bio Pupin, Tesla, šta se dogodilo u 1.svjetskim ratom, istoriju našeg naroda, itd.

Naravno da smo se pomirili, al sad je vrjeme, da se kazne onaj ko i jeste kriv, a ne da krivice se šetaju po gradu sa velikim Autima, dok komsija nema ni za kilo kruva. Bio on sad Bošnjak, Srbin ili Hrvat. Što mene najviše mrzi je da ljudi samo misle da su "Srbija ili Srbi" krivi za rat, što nije, nego i Miloševic nije Srbin, već Crnogorac Hehehe.

Pozdrav

Zitat Zitat von BHFBelay Beitrag anzeigen
    ama ne pricam ja o tome da bi bosna mogla uzeti srbiju, to je apsurdno.
    a sta bi bilo da smo uzeli banja luku, nebi se sada morali jebati sa ovim seljacima iz brda i njihovom dikom republikom srpskom. naravno kad bi srbija okrenula onda to sve u napad na nas onda bi bilo nesto drugo. ali bilo ti je to u sustini i ovako. 80 000 vojnika opremljenih sa oruzjem i vojnim sredstvima sa strane srbije su ti i harali po bosni. u mom specijalnom slucaju su bili cak i niski specijalci prisutni. koliko je to mogla srbija jos da uvali u rat nego sto vec jeste ?? naravno zrtve i materijalna steta bi bila ogromna to je istina, ali smo to imali i ovako vec, citava bosna je bila unistena. sela koja su napustena i iz kojih su protjerani stanovnici su se tek kasnije palila i unistavala ne kroz ratna dejstva nego kasnije... nebi se tu vise moglo mnogo unistiti. jedino ljudske zrtve, to je nesto drugo ...
    Belajac, znači ti bi se ponosio tome? Jesi ti znao da ste bili blizu Banja Luke, ali da su VRS pretili žešćim stvarima i kontranapadima da bi ste prešli bliže ka centru Grada. Jesi znao da bi to Miloševiću BAŠ BRIGA bilo, jer je on te Banja Lučke Srbe htjeo u KOSOVO da preseli? Imaš veliku njušku, svi su pravili štete u ratu, samo ti krivi Srbe, imaš jaku Srbofobiju. Ti kako vidim bi najrađe vidio Bosnu i Hercegovinu SAMO sa Bosnjačima, haha, to je totalna glupost. Ti znaš da je baš Heroj iz Mlade Bosne, Princip Gavrilo, bio Bosanski Srbin? Kao i sve 8 Pripadnike, osim jedan je bio Musliman, nema ni veze šta je bio....

Zitat Zitat von Ravnokotarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Belajac, znači ti bi se ponosio tome? Jesi ti znao da ste bili blizu Banja Luke, ali da su VRS pretili žešćim stvarima i kontranapadima da bi ste prešli bliže ka centru Grada. Jesi znao da bi to Miloševiću BAŠ BRIGA bilo, jer je on te Banja Lučke Srbe htjeo u KOSOVO da preseli? Imaš veliku njušku, svi su pravili štete u ratu, samo ti krivi Srbe, imaš jaku Srbofobiju. Ti kako vidim bi najrađe vidio Bosnu i Hercegovinu SAMO sa Bosnjačima, haha, to je totalna glupost. Ti znaš da je baš Heroj iz Mlade Bosne, Princip Gavrilo, bio Bosanski Srbin? Kao i sve 8 Pripadnike, osim jedan je bio Musliman, nema ni veze šta je bio....
    ma naravno, VRS je mogla da prica sta hoce i da prijeti. pustili su eto po tvome armiju bih da dodje do banja luke da im mogu onda zaprijetiti kontra napadom. i ti vjerujes u bajke, cula kazala. a sto se mene tice mogli su sve srbe nastaniti u kosovu, boli me kurac za kosovom a i srbijom. a svi ostali srbi koji su za jedinstvenu bosnu i hercegovinu neka ostanu.

koliko sam ja skontao ti ne kontas uopste o cemu ja pricam. kakva ba srbofobija? samo cinjenice iznosim i pisem. meni za razliku nebi smetalo da je bosna bez entiteta, i da zivimo svi skupa u miru. sto se mene tice moze da bude prvi presjednik srbin nakon ukidanja entiteta, ili hrvat nebitno. vazno je da kaze mi smo BIH svi skupa, boli nas kurac za srbijom. imaju svoje i neka rade sta hoce na svojime. ali ne, svi vi i dalje sanjati o otcjepljenju RS, o velikoj srbiji i sta ja znam sta sve ne... eh takve srbe netrebam, mogu slobodno da se nastane sa siptarima negdje na kurcu ...

a sto se tice gavrila i njegove klape, ako hoces onda je bio bosanac ortodoksne vjeroispovjesti. srbin, hrvat, bosnjak, sve nabijem na kurac. kada budemo svi bosanci sa razlicitim vjerama tek onda ce ovo funkcionisati.