BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 2 12 LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 19

MILOŠEVIĆ: VRATITE MOJE PRAVO NA ZDRAVLJE

Erstellt von Gast829627, 29.11.2005, 14:15 Uhr · 18 Antworten · 779 Aufrufe

Gast829627

DRUŠTVO - SUĐENJA - Utorak, Novembar 29, 2005 13:24 RTS

Predlog za razdvajanje optužnica nema smisla, izjavio je Slobodan Milošević pred Haškim tribunalom, povodom najave da bi Kosovska optužnica mogla da bude razdvojena od optužnica za Hrvatsku i BiH i da bi o njoj mogla biti doneta
    presuda.

'Prvo što tražim je da mi vratite moje pravo na zdravlje i omogućite pauzu za oporavak. U svim paragrafima kosovske optužnice u kojima se govori o navodnim zločinima nad navodno nenaoružanim Albanicima stoji:'snage Jugoslavije i Srbije uradile su to i to, a svi znaju da su snage SRJ i Srbije branile zemlju od agresora. A sad vi treba da presudite u vreme kad počinju pregovori o konačnom statusu Kosova', rekao je Milošević.

Dodao je da snage koje su branile zemlju od agresora moraju da budu optužene da bi bili optuženi agresori. Naglasio je i da je i danas pred Sud došao u vrlo lošem zdravstvenom stanju.

'Vaših presuda se uopšte ne bojim. Bilo u odvojenim ili združenim postupcima. Sud javnosti, pravde, prava i istine je jači od svih', rekao je on pored ostalog.

Po njegovoj oceni 'čitav ovaj sud zamišljen je kao sredstvo rata protiv moje zemlje. Utemeljen po nalogu onih sila koje su povele rat protiv moje zemlje'.

'Samo je jedna stvar tačna, a to je udruženi zločinački poduhvat, ali onih koji su od 1991. godine uništavali Jugoslaviju', rekao je Milošević sudiji Ianu Bonomiju dodavši da je i ovaj sudija u službi onih koji su izvršili zločin protiv njegove zemlje i njegovog naroda i primaju platu od njih.

Po čijem ja to nalogu radim, upitao je Bonomi Miloševića.

'Od koga primate platu? Nećete mi reći od Ujedinjenih nacija!? Primate je preko ove institucije, a od svoje zemlje koja je izvršila agresiju na moju. Pa ja sam tražio da ovde dodje da svedoči vaš premijer Bler', uzvratio je optuženi.

On je konstatovao da Sud hoće da razdvoji postpak posle četiri godine u kojima se ova operacija izvodila kao celina, a 'propustio je da obuzda drugu stranu, a i da eventualno ranije razdvoji postupke, kao i da je on svoju koncepciju odbrane formirao kao celinu po sve tri optužnice'.

'Razdvajanjem se sabotira i kasapi ono što ja činim ovde u iznošenju istine. Tačcno je da biste i o Kosovu, ako biste razdvojili optužnicu, o njoj odlučivali i pod
    utiskom onoga što ste čuli već od Tužilaštva u vezi Hrvatske i BiH', rekao je optuženi.

'Gospodin Najs pominje žrtve. Voleo bih ovde da vidim i jednu moju žrtvu.On nikada nije uspostavio vezu izmedju žrtava i onog što se meni ovde pripisuje.Odvajanje bi bilo kao kad biste nekog izveli da igra fudbal, a posle 50 minuta da nastavi da igra košarku. A promene su samo na moju štetu. Gospodin Najs optužbe zasniva na emisiji BBC. Ne zasniva se proces, valjda, na čitanju stripova i gledanju serija, ceo njegov proces je kič i po sredstvima i po svedocima', ispričao je Milošević.

Razdvajanju optužnica i eventualnom izricanju presude najpre samo po optužnici za Kosovo suprostavio se i britanski advokat Stiven Kej. Njega je sudsko veće imenovalo za Miloševićevog branioca, s čim se optuženi nije složio.

Kej je izneo i niz statističkih podataka koji se odnose na dosadašnji tok sudjenja Miloševiću koje, u pisanoj formi, sadrži više od milion i 200.000 strana dokumenata.

'Optuženi je u pritvoru četiri godine i pet meseci. Transkript sudjenja je dosad na 46.000 strana. Podnesci Tužilaštva i odbrane su na 63.775 stranica.Dokazni predmeti Tužilaštva su na 85.000 strana, bez CD. Predstavljeno je 117 viudeo snimaka. Odbrana je, dosad, prezentirala dokaze na oko devet hiljada strana', naveo je, pored ostalog, advokat Kej.

nedaj se slobo nedaj :P

http://www.rts.co.yu/jedna_vest.asp?IDNews=134347

für die nicht serben unter uns kurz übersetzt ::

slobo kämpft wie ein löwe :wink:

bcs

on 'ce jos i da se izvuce bez ista

Ne predaj se slobo!!!

Soll er in der Hölle schmorren!

seiner strafe entgeht auch er nicht wie heist so schön...unverhofft kommt oft

Zitat Zitat von bcs

Ne predaj se slobo!!!
    Sigurno nece, a ako se nekim slucajem izvuce bez kazne, ceka ga sud od kojeg nitko nemoze pobjeci. Luzifer reibt sich schon die Hände...

Zitat Zitat von Minci
    ja toll...war doch klar...er war verurteil bevor er überhaupt angeklagt war.

Zitat Zitat von delije1984
    Zitat Zitat von Minci
    Willst du etwa sagen, dass er zu unrecht angeklagt ist???

Zitat Zitat von Jastreb
    Soll er in der Hölle schmorren!
    GENAU

bcs

Zitat Zitat von dinamoNRW
    Zitat Zitat von bcs

Ne predaj se slobo!!!
    Sigurno nece, a ako se nekim slucajem izvuce bez kazne, ceka ga sud od kojeg nitko nemoze pobjeci. Luzifer reibt sich schon die Hände...
    Jebi ga....ako moze neka se izvuce......a vidim da si bas protiv...samo jedno pitanje de su vasi...one Ustase sto su slocine ucinili....???

Mare-Car
    Zitat Zitat von dinamoNRW
    Zitat Zitat von delije1984
    Zitat Zitat von Minci
    Willst du etwa sagen, dass er zu unrecht angeklagt ist???
    Bist du im PF gesperrt?

Das kann man nicht sagen, genauso wenig wie du sagen kannst er wäre zu recht angeklagt. Meiner Meinung nach hat ers schlau gemacht und hat seinen Arsch im Trockenen.

Seite 1 von 2 12 LetzteLetzte