BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 18 von 28 ErsteErste ... 8141516171819202122 ... LetzteLetzte
Ergebnis 171 bis 180 von 280

Montenegro hat Kosovo anerkannt

Erstellt von CoolinBan, 09.10.2008, 19:16 Uhr · 279 Antworten · 10.771 Aufrufe

Die Reaktion folgte prompt: Der montenegrinische Botschafter wurde am Donnerstag, der mazedonische Botschafter am Freitag ausgewiesen. Ob die Maßnahme von Dauer sein wird, ist unklar. Als mehrere EU-Staaten die Unabhängigkeit des Kosovo anerkannten, zog Belgrad verärgert seine Botschafter aus diesen Ländern zurück. Im Juli kam dann der Kurswechsel: Alle Botschafter wurden wieder zurückgeschickt.

Einige Politiker verlangen nun Sanktionen: Der frühere Ministerpräsident Vojislav Kostunica forderte, Montenegro vor einem internationalen Gericht zu verklagen. Andere Politiker riefen dazu auf, nicht mehr nach Montenegro zu reisen, den Luftverkehr zwischen beiden Staaten einzustellen und Strafmaßnahmen gegen in Serbien lebende Montenegriner zu ergreifen. Serbien betrachtet das Gebiet, das mehrheitlich von Albanern bewohnt wird, nach wie vor als seine Provinz. Viele Serben betrachten das Kosovo als Wiege ihrer Nation und ihres christlich-orthodoxen Glauben.

Verärgerung in Serbien: Mazedonien und Montenegro erkennen Kosovo an - SPIEGEL ONLINE - Nachrichten - Politik

langsam dreht serbien ab.

Za Vodku..

Zitat Zitat von Vodka_i_Džin Beitrag anzeigen
    jesam, iso sam u skolu dole. znas dje? u risto ratkovic. do 4tog razreda.
    hehe ti cula? a ko te je to slago toliko. pa to je bilo pakleno i sve crveno kad je bila proglasena nezavisnost. svi dosli na G-ulicu da slave sa majcima na kojima stoji DA.

pa Njegos je crnogorac nije srbin. a vidis li da srbi ne mogu na svome nista (na kosovu) a hoce nesto u crnoj gori.. to su davna vremena.. odavno je proso taj film!! probudi se!!

montenegro = freude, zivot, ljubav, veselo..
    srbija = langweilig, krieg, unruhe..

Tacno je da je sa ponosom govorio da je Srbin iz CG.Reci ti meni u koju crkvu se Njegos molio??Cemu onda Njegosevo pisanje o srpstvu o Kosovu i Metohiji? Znas li ti sta znaci Crnogorska kapa sa 4 SSSS? Znas li ti uopste sta znaci Crnogorac? Znas li ti da su se Kosovski Srbi posle Kosovskog boja prebegli pred Turcima strahujuci za svoje zivote. Kako su bezali naselili su se u sadasnja crnogorska brda. Veliki izrod Milo Djukanovic koji je juce priznao tkz drzavu Kosovo je poreklom iz Vucitrna. Vucitrn je izmedju K.Mitrovice i Pristine, blizu Obelica. Milovi potomci se tada prezivali Vojinovic. Znas li ti da je veliki broj Kosovski Srba posle Kosovskog Boja 1389god, strahujuci za svoje zivote bezali pred Turcima. I tako se doselise u staroj hercegovini, i crnogorska brda.
    Meni licno ne smeta to sto ste sada neki Crnogorci- sto se mene tice zovi te se kako hocete moze te i Dukljanima. to mene ne interesuje, Meni je drago da ima Srba u Cg koji nisu zaboravili svoje poreklo. I sa ponosom kazu da su Srbi. Al kad kazu da su Srbi pre svega misle na nacionalnom pripadnoscu. A ne na geografskom kao ti na primer. Eto ja naprimer moji su iz daleke proslosti poreklom iz sadasnje Cg. Mada i nismo bas sigurni, al moje predhodno pradedovo prezime vuce poreklom iz tada stare hercegovine.

Der frühere Ministerpräsident Vojislav Kostunica forderte, Montenegro vor einem internationalen Gericht zu verklagen. Andere nationalistische Politiker riefen dazu auf, nicht mehr nach Montenegro zu reisen, den Luftverkehr zwischen beiden Staaten einzustellen und Strafmassnahmen gegen in Serbien lebende Montenegriner zu ergreifen.

Unglaublich wie die Serben reagieren, einfach peinlich! Die spinnen echt! Fuj

[quote=Vodka_i_Džin;776713]1. lijepo ime, smijem li Alex da te zovem?

2. bila je samo sala.. izvini

3. ama da su i japanci, crnci il ne znam ti ko, ipak je "nas" vise. znaci 56 protiv 44 odsto. 2-.
    ja respektujem svaku vjeru i istoriju. i ja imam i ovdje i dole dovoljno drugova sto su srbi. sve dobri momci!

4. hehe drugo je nositi majce i nakit itd, a drugo se kurciti i traziti batine..
    i ja mogu sa mjesec i zvjezdom u koji god hoces grad da odem u crnoj gori.
    i evo nek se nesto desi, zna se normalno da ce sve to da se plati il naplati ponovo..

5. nije cijela rusija u evropi ako nisi znao. 70 podsto i vise od tih (ako uopste ima 500 miliona) prave Rusi. ovo drugo srbija, grcka, ukraina i makedonija..

6. na kraju krajeva nije ni bitno. u crnu goru svakako niko ne gleda ko je srbin a ko musliman ko crnogorac. jedino PONEKI srbi. [/quote

Koje si ti vere?

Drobnjak was hat das mit dem zu tun, viele Serben sind gegen die cetnik Politik.
    Warum haben sie Kosovo verlassen wenn es ihnen so heilig war?

(ako uopste ima 500 miliona
    )
    Drobnjak, Russen gibt es ca. 142 Mio. du träumst

Idee

Balkan: Serbien schäumt über Montenegros „Verrat“

10.10.2008 | 18:37 | Von unserem Korrespondenten THOMAS ROSER (Die Presse)
    Die Anerkennung des Kosovo durch den „abtrünnigen Bruderstaat“ trifft Belgrad besonders hart.

Balkan: Serbien schäumt über Montenegros „Verrat“ « DiePresse.com

Zitat Zitat von Drobnjak Beitrag anzeigen
    Tacno je da je sa ponosom govorio da je Srbin iz CG.Reci ti meni u koju crkvu se Njegos molio??Cemu onda Njegosevo pisanje o srpstvu o Kosovu i Metohiji? Znas li ti sta znaci Crnogorska kapa sa 4 SSSS? Znas li ti uopste sta znaci Crnogorac? Znas li ti da su se Kosovski Srbi posle Kosovskog boja prebegli pred Turcima strahujuci za svoje zivote. Kako su bezali naselili su se u sadasnja crnogorska brda. Veliki izrod Milo Djukanovic koji je juce priznao tkz drzavu Kosovo je poreklom iz Vucitrna. Vucitrn je izmedju K.Mitrovice i Pristine, blizu Obelica. Milovi potomci se tada prezivali Vojinovic. Znas li ti da je veliki broj Kosovski Srba posle Kosovskog Boja 1389god, strahujuci za svoje zivote bezali pred Turcima. I tako se doselise u staroj hercegovini, i crnogorska brda.
    Meni licno ne smeta to sto ste sada neki Crnogorci- sto se mene tice zovi te se kako hocete moze te i Dukljanima. to mene ne interesuje, Meni je drago da ima Srba u Cg koji nisu zaboravili svoje poreklo. I sa ponosom kazu da su Srbi. Al kad kazu da su Srbi pre svega misle na nacionalnom pripadnoscu. A ne na geografskom kao ti na primer. Eto ja naprimer moji su iz daleke proslosti poreklom iz sadasnje Cg. Mada i nismo bas sigurni, al moje predhodno pradedovo prezime vuce poreklom iz tada stare hercegovine.
    i to je sve tacno. al to je sve davna proslost koja nema veze sa danasnjim dogadjanima. i pola afrike je bilo francusko i holandjansko i indijanci su pravi amerikanci a ne irci i englezi al ko te danas pita??

al eto, srbi su takav narod da nekako moraju ne znam ni ja kako da objasnim.. hoce da su oni u centru paznje hoce da su oni glavni itd. al ne svi. i vjerovo ili ne meni je puno blizi neki srbin nego neki albanac. ja dok nisam doso na zapad nisam ni znao da postoji narod kosovo-albanci..
    a sa srbima sam zivjeo, iso u skolu, igro fudbala..itd. mozda te ovo nista ne intersuje al samo malo da ti nekako dokazem da ja nemam nista protiv srba i srbije.

kao drugo. weswegen aufregung? ovi su vasi odma rekli "da ce kosovo ponovo biti srpsko"

samo su isto bili rekli da se nikad nece odcijepiti..pa.. al eto.

ja sam musliman iz crne gore.

Zitat Zitat von Vodka_i_Džin Beitrag anzeigen
    e moj Vukadine, Milenko il Dragane, il ti je najmlije Arkane?

kao prvo: ja sam iz crne gore, ja sam zivjeo u crnoj gori, i ja znam puno vise o toj zemlji nego ti.
    kao drugo, nisam te prvi dirao al evo posto si ti veliki srbin, ja cu te sad napraviti malim, jel ok.
    kao trece, kako mogu "skoro svi" da su na vasoj strani, kad se je fino glasalo i kad je 56% od naroda glasalo za nezavisnost ? eto haj mi samo to objasni, il cek, ne moras, evo ja cu tebi objasniti: 56 protiv 44 znaci. koga ima vise, nas il "vas"? i da su 6% od tih 50 pravoslavci jos bi bolje bilo, vazno je da nas ima vise. hehehe

kao 4. kako te nije stid budalo jedna. nemas pojma o cemu pricas. i dje nadje bas zabljak, haj da si rekao Berane al zabljak.. pa to nije selo, to je planina hajvanu. mogu i ja isto tebe pitati, bil ti smjeo otici u Rozaje, Ulcinj il Podgoricu i uzvikati: ovo je srbija il nesto slicno

kao 5 (a mogu i do 1000 nabrajati). kako to muslimani nisu nista? pa muslimani su ti kulturu dali, budalo. muslimana ima 2 miliarde, kolko ima pravoslavaca? imal 300 miliona? bice knapp..

Aha ti si izgleda zeleni, kao one Sarajevske ulice koji ste na letos ofarbali zelenim bojama. Muslimani su nam kulturu dali???? hahaha stvarno smesno a i zalosno. dali su kulturu , al znas koju? poturcavali su Srbe, ti poturceni zna se koji su, rusili nam crkve i to vam je kultura.. Islam na nasem prostoru Balkana sa izuzetkom malim deo Turske. Nije postojao sve do okupacije Osmansko carstva. E onda kad su nas okupirali, okupirali su nas zato sto su bili brojcani, jer 10 ljudi na jednog ne ide, to je sasvim razumljivo. Ispricacu ti jednu pricu istorisku srpsku: Znas li ti kako je Nemacki Kralj Fridrih docekan u prvoj srpskoj drzavi Raski. Docekao ga nas slavni vladar Stevan Nemanja. Za gostoprimstvo Kralja Nemacke Fridrich nas Nemanjic ispeko je i spemio mu je svinjsko meso. Jadan Nemacki Kralj gledao sta je Tanjir, Noz i Viljuska. Do tada nije ni znao sta je Noz i Viljuska, a kamoli kako se drzi noz i sece meso. To ti je on naucio od naseg slavnog Nemanjica. Drugo da te pitam nesto? A kako se ti sluzis internetom, dal postoji neke fizike, elektrotehnike?Znas li ti ko je Nikola Tesla???

Islam na nasem prostoru Balkana sa izuzetkom malim deo Turske
    die älteste moschee stammt aus dem 12. jahrhundert in kosovo, die osmanen kamen erst später. und die älteste muslimische gräber aus dem 10. jahrhundert. die serben waren nicht mal da. diese moschee ist älter als alle deine kirchen und klöster zusammen in kosovo.
    diese moschee hat man geheim gehalten bis man die serben aus dem kosovo vertrieben hat, erst nach dem krieg hat man sie bekannt gegeben. wir goranen haben 800 jhr. alte moschee, und 1000 jhr. alte muslimsiche gräber. was habt ihr serben?
    Mlike: Nišan-ploca, najstara dzamija na Balkan

zeig uns eure kosovo-wunder oder göttliche zeichen wenn kosovo so heilig ist für euch?