BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 21 von 28 ErsteErste ... 11171819202122232425 ... LetzteLetzte
Ergebnis 201 bis 210 von 280

Montenegro hat Kosovo anerkannt

Erstellt von CoolinBan, 09.10.2008, 19:16 Uhr · 279 Antworten · 10.761 Aufrufe

Zitat Zitat von USER01 Beitrag anzeigen
    Montenegro und Mazedonien sind die nächsten....die glauben wohl wenn man den Albanern einen gefallen tut, diese keine Ansprüche an ihrem Gebiet haben.

Mal sehen ob ihre Entscheidung klug war....
    Mazedonia je albanoa

ist ja klar das die serben jetzt sagen das die bevölkerung kosovo nicht anerkannt hat genau so wenig wie die unabhänigkeit von serbien oder

Montenegro hat kosovo nicht anerkannt weil sie es mussten oder wollten.Sondern nur aus eigene Interesse!

Zitat Zitat von kiwi Beitrag anzeigen
    ne kreten, nemoj da ti se ponovi oja vise, jer je za mene uvreda da bidem srbin, ja ne zborim srpski vec goranski. ajde mi prevodi so znaci rec "srbin"?

Dok Amerkanci nisu ni postojali, dok su Svabe i Englezi jeli svinju rukama, dok su gladni Vukovi zavijali oko Londona i engleskih dvorova, Srbi su jeli zlatnom posudjum pisali zlatnim slovima. Dok je srpski car ima 500 nemackih placenika, u svojoj strazi Amerikanci nisu ni imali cara. Dok je ceo svet bio u mraku Srbi su izmislili struju.
    Najkrace receno Srbi su bozji narod.

Shpresa
    Zitat Zitat von Vodka_i_Džin Beitrag anzeigen
    Montenegro hat kosovo nicht anerkannt weil sie es mussten oder wollten.Sondern nur aus eigene Interesse!
    eben^^ die waren doch vor nicht allzu langer zeit selbst in ner ähnlichen Lage..

u kojeg boga ti vjerues

Cvrcak
    Zitat Zitat von Drobnjak Beitrag anzeigen
    Dok je ceo svet bio u mraku Srbi su izmislili struju.

Cvrcak
    @Drobnjak
    kakvu struju, trofazna istosmjerna ?

Zitat Zitat von Drobnjak Beitrag anzeigen
    Dok Amerkanci nisu ni postojali, dok su Svabe i Englezi jeli svinju rukama, dok su gladni Vukovi zavijali oko Londona i engleskih dvorova, Srbi su jeli zlatnom posudjum pisali zlatnim slovima. Dok je srpski car ima 500 nemackih placenika, u svojoj strazi Amerikanci nisu ni imali cara. Dok je ceo svet bio u mraku Srbi su izmislili struju.
    was soll das ganze?

hhh

Zitat Zitat von kiwi Beitrag anzeigen
    ne kreten, nemoj da ti se ponovi oja vise, jer je za mene uvreda da bidem srbin, ja ne zborim srpski vec goranski. ajde mi prevodi so znaci rec "srbin"?

Ceski Istoricar Pavel Safarik vezuje srpsko ime za reci Sjarbin, Serb, Serbin, Sibrin, sto su sve oblici znacenja roda, naroda, a sto ima isto znacenje sa latinskom reci "gens" i "natio" ili indijskom reci Serim, sto znaci narod iste krvi.
    Neda Marinovic u opisu najstarijeg naroda na Balkanu iznosi da Srbin, u starodavnom indijskom jeziku, sanskritu, iz kojeg su potekli svi indo-evropski jezici, medju kojima i srpski, oznacava slobodnog coveka, junaka, koji se vecito bori za sopstveni opstanak.
    Prema ruskom Istoricaru Veltmanu u delu "Atila i Rusi" ime Srbin od starine odnosilo se na vojnicki, ratnicki stalez u Rusiji, a rec Srb znacilo je vojnik, hrabar covek i navodno od Srba su postali Kozaci. I dan danas oko reke Volge rec Serbo oznacava porodicu, rod, svojtu, a kod Belorusa rec Sabr ili Sjarb znaci silu, mnozinu velikog naroda iste krvi i jezika. Kod Velikorusa rec Serbi znaci zdrav, junacan, silan soj ljudi.
    Kod Luzickih Srba rec Sorab ima znacanje coveka najrazboritijeg, najlepseg, najodabranijeg u tom rodu.
    Kod Ukrajinaca rec Sirbin znaci gospodovati. U srpskom narodu od davnine postoji pohvala pokojnika, za kojeg se smatralo da je bio dobar sa visokim odlicjima, koja kaze "Bas je pravi Srbin bio i srpski ziveo". A u Crnoj Gori hrabrog junaka su hvalili sa " Srb od Kosovo". I u turskom jeziku reci Sirb i Serb imaju znacenje naroda jednog kolena, hrabrog, ubojitog i nepokornog.
    Kod starih Persijanaca rec Sarb znaci glava, staresinstvo.
    Kod Arabljana, Haldejaca i Jevreja rec Srb znacislobodan covek, junak, nepokoran. I u starom sanskritskom jeziku rec Serbh znaci ne dati se nikome, a koren te reci znaci seme, koleno i rod.