BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 130 von 355 ErsteErste ... 3080120126127128129130131132133134140180230 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1.291 bis 1.300 von 3547

Nachrichten aus Albanien

Erstellt von Vali, 10.06.2013, 16:02 Uhr · 3.546 Antworten · 271.429 Aufrufe

 1. #1291

 2. #1292
  Avatar von Mitro94

  Registriert seit
  02.02.2013
  Beiträge
  900
  Zitat Zitat von Eisenhower Beitrag anzeigen
  Ich dachte es ist Kukaj und Kelmendi?
  Kastriot Kukaj u vdek rastėsisht, se u kanė me njė anėtare tė familjes Kelmendi nė njė lokal.

  Pom doket familja e Kastriotit janė kane pronarėt e lokalit.

  Ich würde sagen zur falschen Zeit am falschen Ort.

 3. #1293
  Avatar von Sazan

  Registriert seit
  27.05.2009
  Beiträge
  13.046
  Zitat Zitat von Mitro94 Beitrag anzeigen
  Kastriot Kukaj u vdek rastėsisht, se u kanė me njė anėtare tė familjes Kelmendi nė njė lokal.

  Pom doket familja e Kastriotit janė kane pronarėt e lokalit.

  Ich würde sagen zur falschen Zeit am falschen Ort.

  22.08.2013

  Mė nė fund pas pesė muajsh kėrkime policia e Zvicrės i ka rėnė nė gjuri autorėve tė vrasjes sė bujshme tė kryer nė Frasses tė Friburgut, nė muajin maj.
  Policia zvicerane ka bėrė tė ditur se policia e Kantonit tė Friburgut nė bashkėveprim me atė tė Bernės ka kapur nė Zollikofen tė Bernės njė shqiptar nga Kosova 31 vjeē, i cili dyshohet se ėshtė njėri nga autorėt e vrasjes sė Selim Elshanit, nė sy tė familjes sė tij, ish-gruas italiane dhe tė dy fėmijėve tė vegjėl.
  Sipas medieve zvicerane, i dyshuari ėshtė arrestuar nė banesėn e tij. Policia nė banesėn e tij dhe nė vendin e tij tė punės ka konfiskuar shumė objekte qė mendohet se kanė lidhje me skenėn dhe pėrgatitjen e vrasjes.
  Familja Elshani, kishte vėnė njė shpėrblim prej 20 mijė frangash pėr ata qė do tė zbulonin vrasėsit. Elshani ishte 36 vjeēar dhe kishte pasaportė italiane.
  Dy tė dyshuarit ishin parė duke ikur nė kėmbė nė drejtim tė Payerne, pat thėnė policia e Frobourgut pas nisjes sė hetimeve pėr vrasjen.
  Dėshmitarėt nė Zollikofen e kanė parė tė kryente arrestimin dhe bastisjen. “Policia e maskuar kishte marrė nga shtėpia e tij njė burrė trupgjatė dhe biond, tė lidhur me pranga dhe me sy tė mbyllur”. Para se tė ndodhte arrestimi, policia me makinat e saj me targa tė Freiburgut e kishin bllokuar rrugėn.
  Selim Elshani, 36 vjeēar nga Ozdrimi i Pejės, u vra nė muajin mars, dhe sipas burimeve tė gazetės sonė, thuhej se bėhej fjalė pėr hakmarrje, persona tė angazhuar nga familja Kelmendi, e cila kishte angazhuar vrasės me pagesė edhe nė raste tė tjera.
  Selimi ishte viktima e 11 e kėsaj pėrleshje me dekada ndėrmjet dy familjeve, ndėrsa kjo ishte viktima e tretė e familjes Elshani, e cila kishte arritur tė vriste hiq mė pak se 8 anėtarė tė familjes Kelmendi.
  Ajo qė kishte bėrė jehonė nė opinionin zviceran pas vrasjes ka qenė vendimi i familjes sė tė vrarit qė tė shpallte njė shpėrblim prej 20 mijė frangash pėr ata qė ndihmojnė gjetjen e vrasėsit. Autoritetet e Zvicrės e kishin dėnuar kėtė shpallje duke e quajtur tė kundėrligjshme. Ende nuk dihet nėse kjo shpallje e familjes mund tė ketė pasur rėndėsi pėr zbardhjen e rastit dhe arrestimin e njėrit prej tė dyshuarve nė Zollikofen.
  Derisa Selimi ėshtė viktima e tretė, familja Kelmendi, ka tė paktėn dy veta nė burgun e Dubravės, pėr vrasjen e babait tė Selimit, Jusufit.
  Selim Elshani ishte djali i Jusuf Elshanit, i cili ishte vrarė sė bashku me Afrim Halitin nė vitin 2004 nė njė atentat nė Vitmoricė tė Pejės. Por, viktimės iu kishte vrarė edhe njė vėlla nė vitin 2000, Virgjil Elshani ish-ushtar i UĒK-sė. Vrasja kishte ndodhur, derisa familja Elshani po kthehej nga njė gjykim, ku kishte akuzuar disa persona se ia kish vendosė njė bombė me teledirigjim.
  Personat kishin sulmuar familjen Elshani kanė qenė me prejardhje nga Shqipėria ata ishin kapur nga policia dhe kishin treguar se janė paguar nga familja Kelmendi nga Peja.
  Shefqet Kelmendi ishte vrarė rreth 7 muaj mė parė nė Pejė, qė dyshohet se ky ishte motivi gjakmarrjes, vrasjes sė Selim Elshanit.
  Disa vite mė parė, gjatė njė sulmi afėr shtėpisė sė familjes Kelmendi, kishte vdekur vajza e Shefqet Kelmendit.
  Pavarėsisht kėtyre vrasjeve, asnjė nga to nuk ka marrė epilogun nga gjykata e madje asnjė person nuk ėshtė i arrestuar pėr kėto raste.
  Selim Jusuf Elshani, disa ditė pas vrasjes u varros nė fshatin e tij tė lindjes Ozdrim tė Pejės.

  Arrestohet vrasėsi i Selim Elshanit, viktimė e gjakmarrjes - Diaspora - Bota Sot

 4. #1294

 5. #1295
  Avatar von Vali

  Registriert seit
  18.12.2012
  Beiträge
  6.167

 6. #1296
  Nonqimi
  Tiranė, tentativė grabitjeje me armė zjarri nė njė dyqan, 2 nė kėrkim
  TIRANE- Tentohet tė grabitet me armė zjarri njė dyqan celularėsh nė kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur para pak minutash tek Komuna e Parisit. Sipas policisė sė Tiranės, dy persona kanė tentuar tė grabisin dyqanin dhe janė larguar nga vendngjarja me njė motor.

  Policia ka shpallur nė kėrkim dy tė dyshuarit.

 7. #1297
  Avatar von Vali

  Registriert seit
  18.12.2012
  Beiträge
  6.167

 8. #1298
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867

 9. #1299
  Nik
  MAPO
  Greqia pranon vizat Schengen nė pasaportat e Kosovės

  Shefi i Zyrės Ndėrlidhėse tė Greqisė nė Prishtinė, Dimitris Moschopoulos, e ka zyrtarizuar dhėnien e vizės sė parė Schengen nga Greqia, nė pasaportat e Republikės sė Kosovės dhe atė nė tė ministrit Enver Hoxhaj.
  Kėtė simbolikė, ambasadori Moschopoulos e ka shpjeguar me faktin se ministri Hoxhaj ka qenė shumė kėmbėngulės qė prej vizitės sė fundit nė Athinė dhe takimet e fundit qė viza greke tė vendoset nė pasaportat kosovare dhe tė vlejė pėr tėrė zonėn Schengen, thuhet ne njoftimin e ministrise se Jashtme te Kosoves.
  “Fillimisht ne kemi lėshuar viza nė njė letėr tė veēantė pėr qytetarėt e Kosovės, por kjo ka shkaktuar konfuzion. Por, vitin e kaluar ministri Hoxhaj ka qenė nė vizitė tek ministri i Jashtėm grek dhe ka folur pėr kėtė dhe ka kėrkuar qė vizat pėr qytetarėt e Kosovės tė lėshohen nė pasaportėn e Kosovės. Tani kjo vizė ėshtė valide pėr tėrė zonėn Schengen pėrjashto Spanjėn”, eshte shprehur ambasadori Moschopoulos.


  Der griechische Staat stellt seine Visa in den offiziellen Pässen der Republik Kosovo aus. Vorher wurde den Kosovaren nur ein separates Dokument abgegeben. Nun wird das Visum wie gewöhnlich in den Pass geklebt.

 10. #1300
  Avatar von Shelby

  Registriert seit
  17.03.2014
  Beiträge
  1.184
  Endlich kommt von den Griechen mal etwas Sinnvolles.

  Jetzt sollten sie nurnoch Kosovo anerkennen.

Ähnliche Themen

 1. BF-Nachrichten
  Von Laleh im Forum Rakija
  Antworten: 111
  Letzter Beitrag: 11.01.2014, 03:15
 2. gute nachrichten aus albanien heute!
  Von @rdi im Forum Wirtschaft
  Antworten: 17
  Letzter Beitrag: 23.06.2011, 09:51
 3. Nachrichten?
  Von Chavo im Forum Rakija
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 30.12.2010, 01:36
 4. Antworten: 71
  Letzter Beitrag: 20.05.2006, 00:47