BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 135 von 356 ErsteErste ... 3585125131132133134135136137138139145185235 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1.341 bis 1.350 von 3553

Nachrichten aus Albanien

Erstellt von Vali, 10.06.2013, 16:02 Uhr · 3.552 Antworten · 271.757 Aufrufe

 1. #1341

  Registriert seit
  19.04.2013
  Beiträge
  885
  Zitat Zitat von Cameria Beitrag anzeigen
  So viele albanische Parteien unglaublich statt nur eine zu werden und eine große Kraft zu werden sind sie alle zerstritten !
  Rugovas Werk war das jüngste Ereignis auf das ich als Albaner stolz sein kann.

  Krejt senet qe kan ndodh pastaj, jon per te ardhur keq.

 2. #1342
  Avatar von Cameria

  Registriert seit
  25.05.2012
  Beiträge
  2.439
  Der Sohn Enver Hoxhas............................................ .............

  Djali i Enver Hoxhės: Babai kishte njė plan lufte me Jugosllavinė pėr Kosovė - Lajme - GazetaExpress

 3. #1343

  Registriert seit
  19.04.2013
  Beiträge
  885
  Zitat Zitat von Cameria Beitrag anzeigen
  Der Sohn Enver Hoxhas............................................ .............

  Djali i Enver Hoxhės: Babai kishte njė plan lufte me Jugosllavinė pėr Kosovė - Lajme - GazetaExpress
  Cfar Lufte pash krejt. Mos te kish qen Kosovo aq Patriotike ather, Serbia edhe Shqiperin ta kish okupu. Per fat te keq Politikenjt e Kosoves jan ber sikur ata te Shqiperis. Te mjerr ne qe i votojm ata.

 4. #1344
  Avatar von Cameria

  Registriert seit
  25.05.2012
  Beiträge
  2.439
  Hashim Thaqi bei Oxygen ............  - - - Aktualisiert - - -

  Hashim Thaqi bei Oxygen 2 ..................

  https://www.youtube.com/watch?v=k50vpsOVF0w

 5. #1345
  Nik
  Zitat Zitat von Cameria Beitrag anzeigen
  Hashim Thaqi bei Oxygen ............  - - - Aktualisiert - - -

  Hashim Thaqi bei Oxygen 2 ..................

  Ich kann mir den nicht ansehen... Das soll ein Ministerpräsident sein? Evaaa...

 6. #1346
  Liiinaaa
  Einfach so eine Lohnerhöhung

 7. #1347
  Nik
  Zitat Zitat von Liiinaaa Beitrag anzeigen
  Einfach so eine Lohnerhöhung
  Ah, Besim, Besim, sa dinak ėshtė.

 8. #1348
  Avatar von Cameria

  Registriert seit
  25.05.2012
  Beiträge
  2.439

 9. #1349
  Nonqimi
  Miku i qelisė: Kareli do tė lirohej nė njė ditė me mua, e mbajtėn pėr njė telefon
  TIRANE - Kanė jetuar bashkė pėr dy vite, kanė ndarė bukėn, kafenė, brengėn dhe hallin e madh tė tė qenurit pas hekurave. Kanė dalė nė gjyq po bashkė dhe kanė marrė ‘vizėn’ e daljes prej atij ‘ferri’ po bashkė. Mjerisht Kudreti nuk ia doli dot, ndėrsa shoku i tij i ngushtė, Kastriot Kolndreu, vetėm pak ditė para se Kudreti tė kryente atė akt barbar mbi gardianin qė i ka urryer gjithnjė tė burgosurit, ka lėnė qelitė e burgut, e njėkohėsisht edhe Greqinė pėr tė mbėrritur tek familja e tij, te fėmijėt e tij tė cilėt si kishte parė prej vitesh. Ai, tashmė, gjendet nė Sarandė dhe ēdo ēast tė pėrditshmėrisė sė tij e lidh me Kudretin, me kujtimet qė i mbetėn nga njeriu qė sipas tij, ishte pėrjashtim nė ato ambiente: “Kudreti ishte djalė i rrallė, madje ndėr njerėzit mė dinjitozė qė kam njohur nė jetėn time. Pėr dy vite, kemi ndarė ēdo ēast tė jetės sonė, jo brenda, por edhe tė asaj qė lamė jashtė dhe na priste jashtė. Ai duhej tė dilte bashkė me mua, por vetėm se iu kap njė telefon, ia shtynė lirimin. Kudreti s`dinte t`i fliste keq kujt, jo mė t`i merrte jetėn kujt”. Kėshtu tregon Kastriot Kolndreu, nė njė lidhje telefonike me ‘Shekulli’, ndėrsa shpjegon se gardiani i vrarė, Giorgios Tsironis ishte njeriu mė brutal i gjithė atij burgu. Kolndreu jep detaje mbi pėrballjet me kėtė gardian, jo vetėm tė tijat personale, por edhe tė tė gjithė tė burgosurve qė pėrballeshin nė sektorin ku shėrbente greku, ndėrsa tregon se Kudreti u mbajt pa tė drejtė nė burg, ashtu siē ishte mbajtur edhe vetė Kolndreu pėr dy muaj rresht. Sipas tij qė tė dy prisnin tė liroheshin njėkohėsisht, dhe tropojani i lindur nė Shkodėr dhe banues nė Sarandė, tregon se tė vetmen brengė qė kishte nė jetėn e tij, ishte e ėma.

  Rrėfimi i mikut tė Kudret Kumes
  Kastriot, sa vite keni qė njiheni me Kudretin dhe ku jeni njohur?

  Jemi njohur nė Malandrino. Pėr dy vite me radhė kemi ndarė gjithēka bashkė. Kemi patur edhe njė djalė tjetėr nga Saranda qė qėndronim gjithė kohės bashkė. Madje edhe gjyqin e fundit e patėn thuajse nė njė kohė dhe prisnim tė liroheshim nė tė njėjtėn ditė bashkė. Mjerisht Kudreti nuk ia doli dot. E mbajtėn padrejtėsisht ashtu siē kishte kryer vite tė tėra po padrejtėsisht.
  Si e njihni Kudretin dhe pėr aq sa e njihni ju, mund ta kryente njė akt tė tillė miku juaj?
  Ju siguroj vetėm kaq: mbase ishte njeriu i fundit nė ato ambiente qė mund tė kryente njė akt tė tillė nė kushte normale. Jo vetėm se si e njoh unė, por le tė pyeten tė gjithė tė burgosurit qė e kanė njohur, gardianė e deri tė drejtues tė burgjeve ku ka qėndruar ai njeri, nėse del dikush qė thotė njė fjalė pėr tė, atėherė ai e meritonte njė akt tė tillė. Kudretin, pėr dy vite qė jetova me tė kurrė se dėgjova tė shante, tė fyente, tė bėnte njė veprim qė s`i kishte hije njė burri. Ishte dhe mbetet njė ndėr njerėzit mė dinjitozė qė kam njohur nė jetėn time.

  Mė thatė se priste tė lirohej edhe Kudreti. E dini shkakun pse nuk e liruan nė kohėn qė ishte pėrcaktuar?

  Po. Kemi bėrė gjyqin nė tė njėjtėn kohė dhe kishim pėr t`u liruar. Kudretit ia shtynė vetėm se i kishin gjetur njė celular nė qeli. Ata shpikin ēfarė do qė duan, kur duan tė tė mbajnė brenda. Edhe mua mė mbajtėn dy muaj kot, paēka se kisha pėr tė dalė prej burgu. Ėshtė njė praktikė qė gjithnjė e ndjek drejtėsia greke me ne shqiptarėt. Ta shtyjnė afatin e lirimit dhe pėrgjatė kėsaj periudhe tė provokojnė. Ai gardiani qė i mbeti nė duar Kudretit, vetėm atė punė bėnte. Jam i sigurt se edhe atė ditė qė ėshtė pėrballur me Kudretin, ka qenė duke kryer tė njėjtin mision.
  Me ‘mision’ do tė thuash se Kudreti ėshtė provokuar nga gardiani?
  Po, jam i bindur me jetėn time. Kurrė s`do tė kishte ndodhur nga ai njeri diēka e tillė, nėse nuk do ishte provokuar. Di qė Kudreti atė ditė ka shkuar dhe ka pyetur pėr ditėn se kur do tė lirohej. Tė paktėn me ēfarė mė kanė treguar pak shokėt e mi qė gjenden ende nė burg. Nuk di se ēfarė pėrgjigjeje i kanė dhėnė, por di qė ka fakte qė ėshtė ndeshur me tė nė korridore. Tė pyeten njerėzit se ka patur dėshmitar pėrplasja mes tyre nė korridor. Pastaj gardiani i ka shkuar nė qeli i vetėm, njė akt ky qė s`mund tė ndodh me ligj dhe as pa ligj. Duhet tė hetohet mirė ajo ngjarje, edhe pse tashmė s`ka mė vlerė pėr jetėn e mikut tim. Por jam i bindur, se ai gardian kujtdo nga ne e ka merituar pėr t`i mbetur nė dorė, por fatkeqėsisht mbeti nė duart e Kudretit.
  Ti ke patur ndonjėherė pėrballje me kėtė gardian, Kastriot?
  Po, disa herė madje. Tek shtrati im mbaja dy korniza me fotot e dy fėmijėve tė mi. Disa herė vinte kontroll dhe nga inati qė nuk na gjente ndonjė gjė tė jashtėligjshme nė dhomė mė thyente kornizat. Hynte edhe nėpėr dhomat e tė tjerėve dhe nėse i gjente ndonjėrit rroba firmato, ua merrte dhe ua hidhte nė banjo. Ka bėrė ēfarė s`ka bėrė, po ne ishim tė pafuqishėm tė merreshim me tė, se donim tė iknim prej burgu dhe mos tė na shtoheshin vite, pasi ata nuk pėrtonin tė vinin dėnime tė tjera me dhe pa prova.
  Kudreti, dini gjė, ka patur avokat?
  Ka patur dikur por nė kohėn qė jemi njohur bashkė kemi bėrė kėrkesė nė gjykatė pėr mbrojtje nga shteti pasi nuk kishim para te paguanim. Dhe nė seancat e fundit na kanė mbrojtur avokatė qė na ka caktuar shteti.
  Po, pėr se thuhet se Kudreti i ka dhėnė 60 mijė euro pikėrisht kėtij gardiani qė mė pas edhe vrau?
  Jo, jo, jo. Kurrė nuk ka ndodhur ajo gjė, jo vetėm se Kudreti nuk kishte para, por edhe sikur tė kishte e para njė gardian s`ka fuqi tė vendos nė asnjė instancė dhe aq mė pak ai gardian qė ne na urrente pėr vdekje. Asnjėherė. Kjo ėshtė njė gėnjeshtėr e madhe qė nuk e di se kush e ka nxjerrė, por mbase kanė dashur tė kryejnė njė implikim tė dyfishtė tė Kudretit dhe tė gardianit pėr tė shpėtuar tė tjerėt.
  Pse mendoni qė u hakmorėn deri nė vdekje me Kudretin?
  Nuk mund tė jap njė pėrgjigje tė saktė pasi ka shumė pikėpyetje nė ato dy ngjarje. Pėr mua, pėrveē hakmarrjes kundėr njė shqiptari, unė dyshoj se kanė patur frikė nėse do tė dėshmonte nė lidhje me tė vėrtetėn, ndonėse ranė nga skandali nė skandal. Prapė e them dhe do ta them: ai njeri mund tė ishte i fundit ndėr ne qė e meritonte.
  Gjykata liron 4 gardianėt e Nigritės, “zhduket” drejtori
  Katėr gardianė tė burgut tė Nigritės, nga gjithsej 15 tė akuzuar qė kishin ditėn e deponimeve nė hetuesi pėr ēėshtjen e vrasjes nga torturat tė tė burgosurit shqiptar Kudret Kume, pasi kanė dėshmuar nė gjykatėn e qytetit Serres, janė lėnė tė lirė me kusht. Ky fakt vjen pas vendimit tė pėrbashkėt qė kanė marrė hetuesja dhe prokurori i ēėshtjes. Nė kėto kushte pėrfshihet ndalimi i largimit tė tyre jashtė Greqisė dhe paraqitja njėherė nė muaj nė rajonin pėrkatės tė policisė. Tė martėn dėshmojnė dy tė akuzuarit e fundit, ndėrsa pritet edhe dėshmia e njėrit prej rojeve qė ka deklaruar se nė momentin qė shqiptari ėshtė sjellė nė burg ai ka lėnė turnin. Deri tani nuk ka njė thirrje nė hetuesi pėr drejtorin e kėtij institucioni i cili shfaqet nė tė dy videot. Mirėpo sipas tė dhėnave qė vijnė nga burgu i Nigritas mėsohet se drejtori ėshtė zėvendėsuar para disa ditėsh dhe se ėshtė marrė nė mbrojtje, nga frika e ndonjė hakmarrjeje ndaj tij. Emri i drejtuesit tė burgut, i cili del qartė nė tė gjitha pamjet, ėshtė listuar nga organizata qė mori pėrsipėr sulmin me autobombė mėngjesin e 8 prillit nė Athinė. Kėshtu, deri mė tani vetėm gjashtė gardianė janė burgosur pėr kėtė ēėshtje, qė ka shkaktuar reagime tė mėdha dhe gjashtė tė tjerė janė lėnė tė lirė me kusht deri nė zhvillimin e gjyqit, ndėrkohė qė mesazhi i dėrguar nga organizata “Zero” ka ngritur nė kėmbė gjithė sigurinė e Greqisė. Kjo organizatė njoftoi hakmarrje ndaj tė gjithė tė implikuarve nė vrasjen e tė burgosurit nė burgun e Nigritas.

  (er.nu/Shekulli/BalkanWeb)

 10. #1350
  Nik
  Ilia Kareli alias Kudret Kume hin oder her, die Wächter wurden nun suspendiert und sind angeklagt worden, was will man mehr?

Ähnliche Themen

 1. BF-Nachrichten
  Von Laleh im Forum Rakija
  Antworten: 111
  Letzter Beitrag: 11.01.2014, 03:15
 2. gute nachrichten aus albanien heute!
  Von @rdi im Forum Wirtschaft
  Antworten: 17
  Letzter Beitrag: 23.06.2011, 09:51
 3. Nachrichten?
  Von Chavo im Forum Rakija
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 30.12.2010, 01:36
 4. Antworten: 71
  Letzter Beitrag: 20.05.2006, 00:47