BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 163 von 323 ErsteErste ... 63113153159160161162163164165166167173213263 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1.621 bis 1.630 von 3222

Nachrichten aus Albanien

Erstellt von Vali, 10.06.2013, 16:02 Uhr · 3.221 Antworten · 207.166 Aufrufe

  1. #1621
    Nik
    Avatar von Nik

    Registriert seit
    10.01.2014
    Beiträge
    10.083


    Sė Bashku

  2. #1622
    Nik
    Avatar von Nik

    Registriert seit
    10.01.2014
    Beiträge
    10.083

  3. #1623
    Avatar von Vali

    Registriert seit
    18.12.2012
    Beiträge
    6.167

  4. #1624

    Registriert seit
    09.03.2006
    Beiträge
    3.062

  5. #1625
    Nik
    Avatar von Nik

    Registriert seit
    10.01.2014
    Beiträge
    10.083
    Shpėrthim nė TEC, 2 tė vdekur, disa tė plagosur. Nxirren nga rrėnojat gjallė tre punėtorė

    Nga Redaktor {06/06/2014}

    (Ne perditesim) Njė shpėrthim i madh ka ndodhur nė Korporatėn Elektroenergjetike tė Kosovės, ne termocentralin “Kosova A” ne Obiliq, prane Prishtines. Nga ky shperthim ka tre tė vdekur dhe shume tė lėnduar, te konfirmuar nga policia.
    Shpėrthimi ka ardhur nga disa kimikate tė cilat bėjnė zbutjen e ujit, por nderkohe flitet per rrezikshmeri te larte. Gazetari i Express, Visar Duriqi, i cili ndodhėt pikėrisht nė vendin ku ka ndodhur shpėrthimi i parė, raporton se shkalla e rrezikshmėrisė pėr shpėrthime tė reja tė hidrogjenit vazhdon tė jetė jashtėzakonisht e lartė.
    Drejtori i Prodhimit nė KEK, Arben Gjuka, tha pėr Gazetėn Express se shpėrthimi ka qenė jashtėzakonisht i fuqishėm.
    Shpėrthimi ishte aq i fuqishėm saqė ėshtė dėgjuar edhe nė disa pjesė tė kryeqytetit, Prishtinės.
    Policia ka bllokuar te gjitha rruget per ne Obiliq dhe vete kryeministri Hashim Thaēi raportohet te jete nisur per ne vendin e ngjarjes.
    Nderkohe kryeministri Edi Rama ka reaguar me nje koment ne facebook duke e cilesuar nje lajm trondites. “Dhimbje e solidaritet per familjaret,le te lutemi qe numri i te vdekurve dhe te demtuarve te mos rritet me tutje”. “Sapo fola me Kryeministrin Thaēi pėr pasojat e shpėrthimit tragjik dhe i shpreha ngushėllimet e solidaritetin tonė. Kryeministri ishte i lenduar e falenderues”, shkruan Rama.
    Prishtina nė gjėndje gatishmėrie
    Komuna e Prishtinės ėshtė vėnė nė gjėndje gatishmėrie pas shpėrthimit tė ndodhur nė termocentralet e KEK nė Komunėn e Obiliqit. Kryetari Shpend Ahmeti ka deklaruar se komuna i ka vėnė tė gjitha resurset e saj nė dispozicion. “Nė gjendje gatishmėrie. Pas shpėrthimit nė termocentralet e KEK nė Komunėn e Obiliqit, Komuna e Prishtinės i ka vendosur tė gjitha resurset e veta nė dispozicion pėr tė ndihmuar nė operacionet e kėrkim/shpėtimit si dhe nė trajtimin e tė lėnduarve. Qendra e thirrjeve emergjente ka pranuar shumė thirrje dhe ėshtė nė gatishmėri ta ndihmojė komunėn e Obiliqit dhe KEK-un nė kėtė situatė tė rėndė”.
    Kryeministri Thaēi: Rreziku nuk ka kaluar ende
    Kryeministri Thaēi aktualisht ėshtė duke qėndruar nė Obiliq ndėrsa ka thėnė se rreziku nuk ka kaluar ende. “Nė kėto momente jemi duke luftuar pėr jetėt e njerėzve. Edhe pse zjarri ėshtė minimizuar rreziku nuk ka kaluar ende. Ne jemi me familjet e personave tė cilėt kanė pėsuar nga ky shpėrthim. Ndėrsa unė do tė qėndroj kėtu qė tė kujdesem edhe personalisht qė po bėhet gjithcka e mundur qė kjo ngjarje tė kaloj sa mė me pak pasoja. Ne kemi anuluar tė gjithė fushatėn e paraparė pėr sot dhe kjo as qė diskutohet”, ka thėnė Thaēi.
    Shpėrthimi nė termoncetral, partitė politike ndėrpresin fushatėn elektorale
    Partitė politike nė Kosovė kanė ndėrprerė fushatėn elektorale pas shpėrthimit tė ndodhur nė termocentralet e KEK nė Komunėn e Obiliqit. Me anė tė disa deklaratave pėr media paritė mė tė mėdhaja nė vend si PDK, LDK, AAK, VV dhe AKR, kanė ndėrprerė ēdo aktivitet elektoral.


    2 Tote in Kastriot. :S

  6. #1626
    Avatar von Vali

    Registriert seit
    18.12.2012
    Beiträge
    6.167
    Zitat Zitat von Ohėr Beitrag anzeigen
    Shpėrthim nė TEC, 2 tė vdekur, disa tė plagosur. Nxirren nga rrėnojat gjallė tre punėtorė

    Nga Redaktor {06/06/2014}

    (Ne perditesim) Njė shpėrthim i madh ka ndodhur nė Korporatėn Elektroenergjetike tė Kosovės, ne termocentralin “Kosova A” ne Obiliq, prane Prishtines. Nga ky shperthim ka tre tė vdekur dhe shume tė lėnduar, te konfirmuar nga policia.
    Shpėrthimi ka ardhur nga disa kimikate tė cilat bėjnė zbutjen e ujit, por nderkohe flitet per rrezikshmeri te larte. Gazetari i Express, Visar Duriqi, i cili ndodhėt pikėrisht nė vendin ku ka ndodhur shpėrthimi i parė, raporton se shkalla e rrezikshmėrisė pėr shpėrthime tė reja tė hidrogjenit vazhdon tė jetė jashtėzakonisht e lartė.
    Drejtori i Prodhimit nė KEK, Arben Gjuka, tha pėr Gazetėn Express se shpėrthimi ka qenė jashtėzakonisht i fuqishėm.
    Shpėrthimi ishte aq i fuqishėm saqė ėshtė dėgjuar edhe nė disa pjesė tė kryeqytetit, Prishtinės.
    Policia ka bllokuar te gjitha rruget per ne Obiliq dhe vete kryeministri Hashim Thaēi raportohet te jete nisur per ne vendin e ngjarjes.
    Nderkohe kryeministri Edi Rama ka reaguar me nje koment ne facebook duke e cilesuar nje lajm trondites. “Dhimbje e solidaritet per familjaret,le te lutemi qe numri i te vdekurve dhe te demtuarve te mos rritet me tutje”. “Sapo fola me Kryeministrin Thaēi pėr pasojat e shpėrthimit tragjik dhe i shpreha ngushėllimet e solidaritetin tonė. Kryeministri ishte i lenduar e falenderues”, shkruan Rama.
    Prishtina nė gjėndje gatishmėrie
    Komuna e Prishtinės ėshtė vėnė nė gjėndje gatishmėrie pas shpėrthimit tė ndodhur nė termocentralet e KEK nė Komunėn e Obiliqit. Kryetari Shpend Ahmeti ka deklaruar se komuna i ka vėnė tė gjitha resurset e saj nė dispozicion. “Nė gjendje gatishmėrie. Pas shpėrthimit nė termocentralet e KEK nė Komunėn e Obiliqit, Komuna e Prishtinės i ka vendosur tė gjitha resurset e veta nė dispozicion pėr tė ndihmuar nė operacionet e kėrkim/shpėtimit si dhe nė trajtimin e tė lėnduarve. Qendra e thirrjeve emergjente ka pranuar shumė thirrje dhe ėshtė nė gatishmėri ta ndihmojė komunėn e Obiliqit dhe KEK-un nė kėtė situatė tė rėndė”.
    Kryeministri Thaēi: Rreziku nuk ka kaluar ende
    Kryeministri Thaēi aktualisht ėshtė duke qėndruar nė Obiliq ndėrsa ka thėnė se rreziku nuk ka kaluar ende. “Nė kėto momente jemi duke luftuar pėr jetėt e njerėzve. Edhe pse zjarri ėshtė minimizuar rreziku nuk ka kaluar ende. Ne jemi me familjet e personave tė cilėt kanė pėsuar nga ky shpėrthim. Ndėrsa unė do tė qėndroj kėtu qė tė kujdesem edhe personalisht qė po bėhet gjithcka e mundur qė kjo ngjarje tė kaloj sa mė me pak pasoja. Ne kemi anuluar tė gjithė fushatėn e paraparė pėr sot dhe kjo as qė diskutohet”, ka thėnė Thaēi.
    Shpėrthimi nė termoncetral, partitė politike ndėrpresin fushatėn elektorale
    Partitė politike nė Kosovė kanė ndėrprerė fushatėn elektorale pas shpėrthimit tė ndodhur nė termocentralet e KEK nė Komunėn e Obiliqit. Me anė tė disa deklaratave pėr media paritė mė tė mėdhaja nė vend si PDK, LDK, AAK, VV dhe AKR, kanė ndėrprerė ēdo aktivitet elektoral.


    2 Tote in Kastriot. :S
    Es wahren 3 soweit ich gelesen hab

  7. #1627
    Nik
    Avatar von Nik

    Registriert seit
    10.01.2014
    Beiträge
    10.083
    Allahu ia mėshiroftė shpirtėrat.

  8. #1628
    Avatar von Bloody_Alboz

    Registriert seit
    12.02.2012
    Beiträge
    1.678
    Zitat Zitat von Ohėr Beitrag anzeigen
    Allahu ia mėshiroftė shpirtėrat.
    zoti fol shqip

  9. #1629
    Avatar von Vali

    Registriert seit
    18.12.2012
    Beiträge
    6.167

  10. #1630

Ähnliche Themen

  1. BF-Nachrichten
    Von Laleh im Forum Rakija
    Antworten: 111
    Letzter Beitrag: 11.01.2014, 03:15
  2. gute nachrichten aus albanien heute!
    Von @rdi im Forum Wirtschaft
    Antworten: 17
    Letzter Beitrag: 23.06.2011, 09:51
  3. Nachrichten?
    Von Chavo im Forum Rakija
    Antworten: 13
    Letzter Beitrag: 30.12.2010, 01:36
  4. Antworten: 71
    Letzter Beitrag: 20.05.2006, 00:47