BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 165 von 356 ErsteErste ... 65115155161162163164165166167168169175215265 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1.641 bis 1.650 von 3553

Nachrichten aus Albanien

Erstellt von Vali, 10.06.2013, 16:02 Uhr · 3.552 Antworten · 272.482 Aufrufe

 1. #1641
  Nik
  Zitat Zitat von Gostivari Beitrag anzeigen
  Papst kündigte Reise nach Albanien an

  Papst kündigte Reise nach Albanien an > Kleine Zeitung
  Punė e madhe.

 2. #1642
  Avatar von Vali

  Registriert seit
  18.12.2012
  Beiträge
  6.167
  Zitat Zitat von Ohėr Beitrag anzeigen
  Punė e madhe.
  Hahahahah

 3. #1643
  Avatar von Vali

  Registriert seit
  18.12.2012
  Beiträge
  6.167

 4. #1644
  Avatar von Albokings24

  Registriert seit
  08.05.2012
  Beiträge
  6.706

 5. #1645
  Nonqimi
  Tre tė plagosur nga snajperat nė Lazarat/ 4700 policė kundėr 2000 banorėve civil (pleq dhe fėmijė)

  Bota Sot | 18.06.2014 09:39
  Share on facebook Share on twitter Share on email Share on print More Sharing Services

  Tri persona janė plagosur dje nė Lazarat gjatė operacionit tė policisė qė po mban nėn terror 5 mijė banorė. Bėhet e ditur se tė plagosur kanė mbetur dy barinj dhe njė punonjės policie. Rreth orės 16:00 tė pasdites sė djeshme mbeti i plagosur nė dorė dhe nė kėmbė njė 19-vjeēar nga Ura Vajgurore qė punonte si bari. Bariu ka mbetur i plagosur nė qendėr tė fshatit tė Lazaratit. 19-vjeēari ishte duke shkuar nė dyqan pėr tė marrė njė paketė duhani, por ka mbetur i plagosur pas tė shtėnave tė armėve.
  Pas mjekimit tė marrė nė spitalin e Lazaratit, i plagosuri ėshtė transportuar nė spitalin e Tepelenės. Ky vendim ėshtė marrė nga ekipi mjekėsor. Njė dėshmitar nė vendin e ngjarjes tregoi pėr mediat se i riu ishte futur nė dyqan pėr tė marrė njė paketė cigare. “Sapo ka dalė nga dyqani ai ėshtė qėlluar me plumba nė dorė dhe nė kėmbė. Pamė se si u rrėzua nė tokė, ndėrsa dora iu mbulua me gjak. Dy persona e morėn dhe e dėrguan nė spital”, tregon njė nga dėshmitarėt nė vendin e ngjarjes.
  Pa kaluar as gjysmė ore nga plagosja e 19-vjeēarit, rreth orės 16:25 u plagos nė bark njė tjetėr bari nė qendėr tė fshatit Lazarat. Pėrsėri i plagosur nga plumbat ka mbetur njė bari. Bėhet e ditur se 33-vjeēari F.M., nga Pogradeci ka mbetur i plagosur rėndė nė bark nė qendėr tė fshatit nga breshėritė e plumbave. “Edhe bariu tjetėr mbeti i plagosur nė qendėr tė fshatit. I plagosuri nuk ėshtė nga Lazarati, por banon prej vitesh kėtu. Kėrkuam makinė qė ta dėrgonim nė spital”, u shpreh kreu i Komunės sė Lazaratit, Dasho Aliko.
  Gjendja e 33-vjeēarit nga Pogradeci ėshtė mjaft e rėndė si pasojė e plagėve tė marrė nga plumbat dhe pėr kėtė arsye ai ėshtė nisur drejt Spitalit Ushtarak. Fillimisht bariu qė u plagos nė Lazarat u dėrgua nė spitalin e Gjirokastrės, por pas plagėve tė marra nė bark, ka nevojė pėr mjekim mė tė specializuar.
  I plagosuri i tretė ėshtė njė punonjės i Komisariatit tė Ndėrhyrjes sė Shpejtė Shkodėr, i cili ishte i dislokuar me shėrbim gjatė natės nė Lazarat. Punonjėsi i policisė i ėshtė nėnshtruar njė operacioni dhe tani ėshtė jashtė rrezikut pėr jetėn. Mėsohet se polici, pjesė e FNSH-sė sė Shkodrės, i ėshtė nėnshtruar njė ndėrhyrjeje kirurgjikale pėr heqjen e plumbit.
  Ndėrkohė, gjendja nė Lazarat vazhdon tė jetė mjaft e tensionuar. Mijėra banorė pėrjetojnė ēaste tmerri dhe paniku.

 6. #1646
  Nik
  Tja, das hat man davon, wenn man in der Gesetzlosigkeit lebt. Mir tun die unschuldigen Menschen wirklich leid, aber Kinder und Betagte werden von der Polizei ja geschont.

 7. #1647
  Nonqimi
  ''THERRET LAZARATI, MORI SHKODER''..
  Dil ne shesh se te kam moter
  Thirr Tropojen edhe Puken
  Ky shtet po na ndalon buken
  Edhe Dibra ka qu fjale
  Shok ne mal duhet me dale
  Me rremby pushket kallashin
  Te mbrojm nderin dhe hashashin
  Flet Mirdita, Tiranaaa e LACIIIIIIIIIIII I
  Konferenc mban Arvizuja
  T'mbillet kodra ,mali,gropa
  Kerkon mall e gjith europa
  Sajmir Tahirit i ben thirrje
  Ky problem e do nje zgjidhje
  Ose hashashin te kultivojm
  Ose na gjej pun te punojm
  Thrret Saranda kurveleshi
  Dhe kjo pun u bo pun leshi
  Ose na lini te bejm pare
  Ose mos e kishim mjell fare
  Fieri Lushnja e Divjaka
  Kan dal ne fushe pleq e plaka
  Kan ngref kasolle e stan
  Gjasme sikur jan coban
  Por ne fakt jane shoket tane
  Qe kan mbjellur anembane
  Por policia si kap dot
  Se si Lazarati ka plot
  Ndaj do dalim me pushk ne dore

 8. #1648
  Nik

 9. #1649
  Avatar von Vali

  Registriert seit
  18.12.2012
  Beiträge
  6.167
  Die größte einnahme quelle albanien einfach abgebrannt...

 10. #1650

  Registriert seit
  17.12.2011
  Beiträge
  1.070
  Zitat Zitat von Gostivari Beitrag anzeigen
  Die größte einnahme quelle albanien einfach abgebrannt...
  richtig sünde, ich würde es niemals verbieten, da es einfach nichts bringt.

Ähnliche Themen

 1. BF-Nachrichten
  Von Laleh im Forum Rakija
  Antworten: 111
  Letzter Beitrag: 11.01.2014, 03:15
 2. gute nachrichten aus albanien heute!
  Von @rdi im Forum Wirtschaft
  Antworten: 17
  Letzter Beitrag: 23.06.2011, 09:51
 3. Nachrichten?
  Von Chavo im Forum Rakija
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 30.12.2010, 01:36
 4. Antworten: 71
  Letzter Beitrag: 20.05.2006, 00:47