BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 166 von 354 ErsteErste ... 66116156162163164165166167168169170176216266 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1.651 bis 1.660 von 3536

Nachrichten aus Albanien

Erstellt von Vali, 10.06.2013, 16:02 Uhr · 3.535 Antworten · 268.923 Aufrufe

 1. #1651
  Nonqimi
  Zitat Zitat von Gostivari Beitrag anzeigen
  Die größte einnahme quelle albanien einfach abgebrannt...
  Es gibt mehrere Lazarats in Albanien die sind einfach nicht so bekannt

 2. #1652
  Avatar von Vali

  Registriert seit
  18.12.2012
  Beiträge
  6.167
  Zitat Zitat von Eisenhower Beitrag anzeigen
  Es gibt mehrere Lazarats in Albanien die sind einfach nicht so bekannt
  Ganze land bruder

 3. #1653
  Nik
  Das Ende der organisierten Verbrecher in Albanien ist endlich gekommen.
  Nieder mit diesen Kriminellen, die unser Mutterland seit 23 Jahren kontrollieren!
  Nieder mit der Gesetzlosigkeit!

 4. #1654
  Avatar von Vali

  Registriert seit
  18.12.2012
  Beiträge
  6.167
  Zitat Zitat von Ohėr Beitrag anzeigen
  Das Ende der organisierten Verbrecher in Albanien ist endlich gekommen.
  Nieder mit diesen Kriminellen, die unser Mutterland seit 23 Jahren kontrollieren!
  Nieder mit der Gesetzlosigkeit!
  Das wahr leider erst der anfang

 5. #1655

  Registriert seit
  19.04.2013
  Beiträge
  885
  Oher begreift nicht, dass Rama der größte Verbrecher ist.

 6. #1656
  Nonqimi
  Lazarat: Jepet urdhėr pėr vrasje pa paralajmėrim, shpallet gjendje e jashtėzakonshme

  Bota Sot | 19.06.2014 09:01
  Share on facebook Share on twitter Share on email Share on print More Sharing Services

  ​Lėkunden themelet e kėshtjellės sė krimit. Miti i paprekshmėrisė sė Lazaratit po avullon si njė ėndėrr e ligė nga autoblindat e shtetit ligjor dhe tymi i drogės sė djegur.
  Lazarati mes tymit, flakėve dhe plumbave. Katėr ditė rrethim, luftė frontale me autoblinda, kundėrtanke, mitralozė, kallashnikovė dhe snajpera, plane pėr asgjėsime fizike, thirrje pėr dorėzim, ultimatume dhe mbledhje sekrete. Nė ditėn e katėrt, autoblindat e policisė kanė depėrtuar nė zemėr tė ēerdhes sė mafies, aty ku pėr tetė vite me radhė bėnte ligjin Kushtetuta e kartelit dhe baronėve tė drogės. Nė ditėn e katėrt tė aksionit, beteja e armatosur mes policisė dhe bandave kriminale, po zhvillohet ballė pėr ballė. Operacioni ka hyrė nė fazėn e tij mė delikate, nė atė tė luftės frontale.
  Forcat speciale kanė zėnė pozicionet nė shtėpi, mure grupi, gardhe dhe objekte tė tjera. Armėt mė tė sofistikuar janė drejtuar drejt shėnjestrės, bandave tė drogės. Ka breshėri armėsh nga grupi rebel dhe kundėrpėrgjigje nga forcat e policisė dhe ato speciale. Njė pjesė tjetėr e forcave speciale po krehin shtėpitė e ēliruara, ndėrsa tė tjerė djegin drogėn. Gazeta SOT paralajmėroi njė ditė mė parė nė lojė kanė hyrė snajperėt, tė cilėt mund tė dėmtonin forcat speciale deri nė tre kilometra. Po ashtu, gazeta paralajmėroi edhe planin B tė Ministrisė sė Brendshme pėr asgjėsimin fizik tė anėtarėve tė bandave dhe ekzekutimin pa paralajmėrim.
  Dhe plani ėshtė konfirmuar dje. Vendimi ėshtė finalizuar njė ditė pas deklaratės sė fortė tė ambasadės amerikane dhe pas njė konsultimi tė ministrit tė Brendshėm, kryeministrit dhe drejtorit tė Pėrgjithshėm tė Policisė. “Policia e Shtetit ėshtė e vendosur tė godasė pa asnjė hezitim dhe pa paralajmėrim kėdo qė do tentojė tė dalė mbi ligjin dhe shtetin e sė drejtės, duke ju kundėrvėnė me armė uniformave blu”, thuhet nė njoftimin e Ministrisė sė Brendshme. Po gjatė ditės sė djeshme, Ministria e Brendshme ka shpallur gjendjen e jashtėzakonshme, ndėrsa u ka bėrė thirrje banorėve tė Lazaratit tė mos dalin nga shtėpitė, deri nė njė njoftim tė dytė tė policisė. Kjo masė ėshtė nė funksion tė planit pėr asgjėsimin e anėtarėve tė bandave, tė cilėt nuk u janė pėrgjigjur thirrjeve pėr dorėzim.
  “Po ashtu nė funksion tė sigurisė sė jetės dhe shėndetit tė tyre u kėrkohet tė gjithė banorėve tė fshatit Lazarat, qė tė mos dalin nga banesat deri nė pėrfundim tė operacionit policor. Tė gjithė qytetarėt e tjerė, duhet tė evitojnė plotėsisht hyrjen pėr nė fshatin Lazarat deri nė njė njoftim tė dytė zyrtar tė policisė. Banorėt e zonave pėrreth fshatit Lazarat kėshillohen tė bėjnė kujdes me lėvizjen jashtė banesave tė tyre, deri nė pėrfundim tė kėtij operacioni policor”, thuhet nė njoftim.
  800 forca rrethojnė bandat

  Mbi 800 forca policie kanė rrethuar prej katėr ditėsh kartelin e drogės nė Lazarat, nė pėrpjekje pėr tė shembur Kolumbinė e Evropės. Ndėrkaq, nė njė njoftim tė fundit, policia shprehet se ėshtė e vendosur pėr tė shkatėrruar tė gjitha plantacionet e drogės me ēdo ēmim. “Policia e Shtetit po vazhdon me vendosmėri operacionin pėr kapjen e personave qė kanė qėlluar me armė ndaj uniformave blu si dhe pėr identifikimin e shkatėrrimin e sipėrfaqeve tė mbjella me lėndė narkotike nė fshatin Lazarat tė Gjirokastrės. Ministria e Punėve tė Brendshme pėrsėrit thirrjen e saj drejtuar banorėve tė Lazaratit, qė tė distancohen hapur dhe prerė nga elementėt kriminalė qė synojnė tė mbajnė peng gjithė fshatin dhe tė ardhmen e tij”, thuhet nė njoftim.
  Plani i policisė

  Policia e Shtetit synon qė me anė tė presionit psikologjik tė pėrēajė bandat drogės nė Lazarat dhe t’i detyrojė qė tė dorėzohen. Dhe plani ka funksionuar deri diku. Tetė persona janė dorėzuar dhe arrestuar deri mė tani. Ndaj dhe rrethimi vijon. Ndėrkaq, 800 forca janė gati nė urdhėrin final pėr tė nisur betejėn frontale me bandat. Aktualisht urdhėri ėshtė qė tė qėllohet ēdo anėtar i bandės pa paralajmėrim.
  800 forca nė terren
  Nė terren janė tė angazhuara rreth 800 forca policore, tė mbėshtetura nga mjete tė posaēme, forca tė Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Policisė sė Shtetit, Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Gjirokastėr, forcave speciale RENEA, forca tė FNSH-sė sė Fierit, Shkodrės dhe Tiranės, Delta Forcė nė Vlorė, si dhe shėrbime tė tjera speciale tė Drejtorive tė Policisė sė Qarqeve tė tjera, si forcat elitė tė shėrbimeve tė Tiranės, Shkodrės etj.

 7. #1657
  Nik
  Zitat Zitat von Master of Desaster Beitrag anzeigen
  Oher begreift nicht, dass Rama der größte Verbrecher ist.
  Beweise es.

 8. #1658
  Avatar von Vali

  Registriert seit
  18.12.2012
  Beiträge
  6.167
  Lazarat ist jetz auch im deutschen Tv zu sehn...

 9. #1659
  Nik
  Zitat Zitat von Gostivari Beitrag anzeigen
  Lazarat ist jetz auch im deutschen Tv zu sehn...
  Wo denn?

 10. #1660
  Avatar von Vali

  Registriert seit
  18.12.2012
  Beiträge
  6.167
  Zitat Zitat von Ohėr Beitrag anzeigen
  Wo denn?
  Nachrichten , die fangen nach wm wieder an schau durch des muss überall angezeigt werden

Ähnliche Themen

 1. BF-Nachrichten
  Von Laleh im Forum Rakija
  Antworten: 111
  Letzter Beitrag: 11.01.2014, 03:15
 2. gute nachrichten aus albanien heute!
  Von @rdi im Forum Wirtschaft
  Antworten: 17
  Letzter Beitrag: 23.06.2011, 09:51
 3. Nachrichten?
  Von Chavo im Forum Rakija
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 30.12.2010, 01:36
 4. Antworten: 71
  Letzter Beitrag: 20.05.2006, 00:47