BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 169 von 356 ErsteErste ... 69119159165166167168169170171172173179219269 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1.681 bis 1.690 von 3553

Nachrichten aus Albanien

Erstellt von Vali, 10.06.2013, 16:02 Uhr · 3.552 Antworten · 272.591 Aufrufe

 1. #1681

  Registriert seit
  15.02.2011
  Beiträge
  2.950
  Zitat Zitat von Ardian Beitrag anzeigen
  Ekskluzive: Nuk pati trafikim tė organeve, Williamson largohet

  Nuk ka dėshmi se gjatė luftės ėshtė bėrė trafikim i organeve nė Kosovė. Nė kėtė mėnyrė hedhėn poshtė pretendimet e raportit tė senatorit zviceran, Dick Marty se njė gjė e tillė ka ndodhur, raporton Klan Kosova.

  Klan Kosova merr vesh se ky ėshtė pėrfundimi i hetimeve tė kryeprokurorit amerikan, Clint Williamson, i cili udhėhoqi Task Forcėn e hetimeve speciale tė BE-sė nė lidhje me kėtė ēėshtje.
  Raporti i tij, i paraparė tė publikohet nė qershor, ėshtė shtyrė pėr dy muaj dhe do tė shfaqet nė gusht.
  Pasi ta bėjė kėtė gjė, Williamson, i cili mė parė ka shėrbyer edhe si shef i komponentes sė Drejtėsisė, nė kohėn e UNMIK-ut, do tė largohet nga kjo detyrė, pasi pėrfundimi i raportit ishte misioni i tij.
  Burimet ndėrkombėtare i thanė Klan Kosovės se ai do tė zėvendėsohet nga njė tjetėr prokuror amerikan.
  Ky, megjithatė, do tė hetojė 12 raste pėr krime lufte, pėr tė cilat Task Forca aktuale e Willamsonit ka gjetur fakte tė jenė kryer kryesisht pas 12 qershorit. Ato, tė gjitha, janė individuale dhe nuk pėrfshijė ndonjė ndėrmarrje tė organizuar.
  Aktakuzat pėr kėto 12 raste, siē merret vesh, do tė ngrihen diku ka fundi i vitit. /Klan Kosova/

  Clint Williamson findet keine Beweise für den angeblichen Organhandel während des Kosovokrieges.
  lajm i mire per kosoven! thx

  - - - Aktualisiert - - -

  Zitat Zitat von Arbanasi Beitrag anzeigen
  Die Sache mit Lazarat hat ihn offensichtlich schwer getroffen
  problemi ne lazarat ka fillu me injarancen e ps“s ne kohen e nanos - ky fakt s“duhet te injorohet

 2. #1682
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von Karl der Kuehne Beitrag anzeigen
  lajm i mire per kosoven! thx

  - - - Aktualisiert - - -


  problemi ne lazarat ka fillu me injarancen e ps“s ne kohen e nanos - ky fakt s“duhet te injorohet
  Nuk e di fillimin e Lazaratit, mirpo Lazarati esht ba i njohur kto vitet e fundit e tolerimi etj ka ndodh gjate kohes se PD-se. Perndryshe qysh i spjegon ti kto Komentet e Berishes dhe trimave te tij n'lidhje me Lazaratin. Ky 100% esht vet i perzier aty, per kete arsye edhe leh nat menyre.

 3. #1683

  Registriert seit
  15.02.2011
  Beiträge
  2.950
  Zitat Zitat von Arbanasi Beitrag anzeigen
  Nuk e di fillimin e Lazaratit, mirpo Lazarati esht ba i njohur kto vitet e fundit e tolerimi etj ka ndodh gjate kohes se PD-se. Perndryshe qysh i spjegon ti kto Komentet e Berishes dhe trimave te tij n'lidhje me Lazaratin. Ky 100% esht vet i perzier aty, per kete arsye edhe leh nat menyre.
  bac berisha e ka tepru dje, ket se mohoj - po fajin e kan te dy palet, e jo vetem pd“ja.


  http://sq.wikipedia.org/wiki/Lazarati

 4. #1684
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von Karl der Kuehne Beitrag anzeigen
  bac berisha e ka tepru dje, ket se mohoj - po fajin e kan te dy palet, e jo vetem pd“ja.


  Lazarati - Wikipedia

  Nuk e di une sa jane tperzier, mirpo vet reaksioni i tij tregon mjaft. Mjaft tregon edhe fakti qe Berisha gjate kohes se tij ska be asgje kunder kultivimit dhe tregtise se droges atje.

  Kam qene edhe un - si shumica e Shqiptareve ne KS - perkrahes i Berishes, mirpo kjo ka ndryshu kto vitet e fundit dhe jam i bindur qe ky nuk meriton asgje tjeter pos Burgun.

 5. #1685

  Registriert seit
  15.02.2011
  Beiträge
  2.950
  n“shqipni e meriton secili politikan burgon, pa perjashtime^^

 6. #1686
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von Karl der Kuehne Beitrag anzeigen
  n“shqipni e meriton secili politikan burgon, pa perjashtime^^
  Ndoshta jo krejte, mirpo shumica. T'njejtin problem e ke edhe nKosove.
  Shpresoj qe naj dite ka me pastru najkush si mire.

 7. #1687
  Nik
  Zitat Zitat von Gg1 Beitrag anzeigen
  Wie kannst du jemanden den Tod wünschen? Bist du krank?
  Sa gjynah je, katundar, as nuk e ditke gjuhėn tėnde. E dija kėtė, por tani e kam me fakt: Je idiot i pėrkryer.

 8. #1688
  Gg1
  Avatar von Gg1

  Registriert seit
  15.05.2010
  Beiträge
  425
  Zitat Zitat von Ohėr Beitrag anzeigen
  Sa gjynah je, katundar, as nuk e ditke gjuhėn tėnde. E dija kėtė, por tani e kam me fakt: Je idiot i pėrkryer.
  Ich glaube du hast meine Aussage nicht ganz verstanden

 9. #1689
  Nik
  Karl, ti e di se Partia Socialiste pas 2005ės ka ndryshuar rrėnjėsisht? Ėshtė zgjedhur Edi Rama nė krye, njė artist dhe sportist sidhe njė politikan i panjohur deri atėherė. Iu bashkuan aktivistėt tė MJAFT!-it, si p. sh. Erion Veliaj. Dhe shumė anėtarė tė tjerė tė rinj. Fatos Nano ėshtė njė lloj i korruptuar si Sali Berisha. Poashtu shumica e anėtarėve tė vjetėr tė PS-sė.
  PD-ja nė tė kundėrtėn, s'ėshtė reformuar hiēefare.

  - - - Aktualisiert - - -

  Zitat Zitat von Gg1 Beitrag anzeigen
  Ich glaube du hast meine Aussage nicht ganz verstanden
  Inwiefern?

 10. #1690
  Avatar von FloKrass

  Registriert seit
  02.12.2011
  Beiträge
  10.159
  Zitat Zitat von Ohėr Beitrag anzeigen
  Ashtu de, Flo Krass...
  S'ia dėshiroj vdekjen tani Berishės, sepse edhe ai njeri ėshtė. Por ai duhet tė gjykohet me minimalisht 50 vjetė burg.
  Njė njeri qė e shkatėron kombin e vet pėr pėrfitime personale e meriton patjetėr vdekjen, se kjo gjė s'mund tė quhet gjė tjetėr pėrpos tradhėti. E pėr tradhėti dhe shitje tė kombit, vlerave dhe pasurisė sė tij nė ēdo vend tė botės parashihet dėnimi me vdekje ose minimumi burgim i pėrjetshėm.

  Berisha s'ėshtė gjė tjetėr pėrpos njė bir bushtre qė pėr njė grusht lek e shet tė ėmen. Si i tillė qė ėshtė duhet sa mė parė tė largohet nga skena, nė rast nevoje edhe me dhunė.

  Kush ia do tė mirė kombit shqiptar distancohet njė orė e mė parė nga ky psikopat i tėrbuar.

Ähnliche Themen

 1. BF-Nachrichten
  Von Laleh im Forum Rakija
  Antworten: 111
  Letzter Beitrag: 11.01.2014, 03:15
 2. gute nachrichten aus albanien heute!
  Von @rdi im Forum Wirtschaft
  Antworten: 17
  Letzter Beitrag: 23.06.2011, 09:51
 3. Nachrichten?
  Von Chavo im Forum Rakija
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 30.12.2010, 01:36
 4. Antworten: 71
  Letzter Beitrag: 20.05.2006, 00:47