BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 170 von 354 ErsteErste ... 70120160166167168169170171172173174180220270 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1.691 bis 1.700 von 3536

Nachrichten aus Albanien

Erstellt von Vali, 10.06.2013, 16:02 Uhr · 3.535 Antworten · 268.822 Aufrufe

 1. #1691
  Nik
  Zitat Zitat von FloKrass Beitrag anzeigen
  Njė njeri qė e shkatėron kombin e vet pėr pėrfitime personale e meriton patjetėr vdekjen, se kjo gjė s'mund tė quhet gjė tjetėr pėrpos tradhėti. E pėr tradhėti dhe shitje tė kombit, vlerave dhe pasurisė sė tij nė ēdo vend tė botės parashihet dėnimi me vdekje ose minimumi burgim i pėrjetshėm.

  Berisha s'ėshtė gjė tjetėr pėrpos njė bir bushtre qė pėr njė grusht lek e shet tė ėmen. Si i tillė qė ėshtė duhet sa mė parė tė largohet nga skena, nė rast nevoje edhe me dhunė.

  Kush ia do tė mirė kombit shqiptar distancohet njė orė e mė parė nga ky psikopat i tėrbuar.
  Sidoqoftė, jam 100 % dakort me mendimin tėnd, por s'jam simpatizant i dėnimit me vdekje.

  Flo, ti nga Shqipėria je?

 2. #1692
  Avatar von Ardian

  Registriert seit
  07.06.2014
  Beiträge
  3.761
  Serbėt vendosin dy "vazo" betoni gati dy metra tė mėdha mbi urė  Serbet nė Veri tė Mitrovicės, kanė nisur ndėrtimin e dy vazo betoni tė pėrmasave mė tė mėdha para ‘Parkut tė Paqes’, nga ana veriore mbi urėn e Lumit Ibėr.

  Ata kanė sjell gjithė materialin e nevojshėm ndėrtimor, duke pėrfshirė dėrrasat, armaturėn dhe betonin.
  Ndėrsa, pjesėtarėt e KFOR-it, EULEX-it dhe Policisė sė Kosovės, nė tėrė kėtė ngjarje janė vetėm spektator. /Telegrafi/

 3. #1693
  Avatar von FloKrass

  Registriert seit
  02.12.2011
  Beiträge
  10.141
  Zitat Zitat von Ohėr Beitrag anzeigen
  Sidoqoftė, jam 100 % dakort me mendimin tėnd, por s'jam simpatizant i dėnimit me vdekje.

  Flo, ti nga Shqipėria je?
  Nje njeri qe te ngreh nervat kesisoj duhet t'i urosh patjeter vdekjen, se nga zemra e plaset e them.

  Po nga Shqperia jam, saktesisht nga Krahina e Kosoves E ti nga Ohri, apo vetem pseudonim dhe je nga nje qytet tjeter shqiptar?

 4. #1694
  Nik
  Zitat Zitat von FloKrass Beitrag anzeigen
  Nje njeri qe te ngreh nervat kesisoj duhet t'i urosh patjeter vdekjen, se nga zemra e plaset e them.

  Po nga Shqperia jam, saktesisht nga Krahina e Kosoves E ti nga Ohri, apo vetem pseudonim dhe je nga nje qytet tjeter shqiptar?
  Jo, edhe nėse ma dėshiron ai vdekjen mua, unė s'ia dėshiroj asnjėherė. Kush jam unė? Zoti?

  Hehe, edhe unė atėhere jam nga Shqipėria, saktėsisht nga Ohri. S'e kam vetėm pseudonim, por prejardhje.

 5. #1695

  Registriert seit
  09.03.2006
  Beiträge
  3.133
  Im Jahr 2013 war es in Mazedonien, Bulgarien und Albanien am billigsten einzukaufen.. Dort mussten Konsumenten für einen repräsentativen Warenkorb nur etwa halb so viel berappen wie der Durchschnittseuropäer. (SDA)

  Lebenshaltungskosten: Schweizer werden europaweit am stärksten zur Kasse gebeten | Schweiz | Blick


 6. #1696
  tetovė1
  lazarat du fehlst mir!!!

  Lazarat o vend i bekuar,policia te ka
  rrethuar..tani juve ju mori lumi,edhe naten nuk ju ze gjumi..

  policia sju le rehat ,ju ben roje dit e nat. .
  por ju koken mos e ēani ,merrni armet ne dor i mbani. .

  merreni shtruar me avash, ruajeni vendin me kallash..

  me kallash e fishek zjarri ,bashk me ju eshte dhe kryetari..

  ju mbron juve nga policia,nga sajmiri e qeveria..

  vendi juaj eshte i paprekur ,kush hyn pa leje del i vdekur..

  jeni trima dhe gangstera,skeni frik as nga RENEA.lum si ti o lazarat ,nuk ka shtet qe ju kap..

  burra trima e puntor,e mbrojn hashashin me arm ne dor....

 7. #1697
  Nonqimi
  Lajmi i fundit: Xhandarmeria Serbe nė veri tė Mitrovicės!

  Rreth 100 pjesėtarė tė xhandarmerisė serbe kanė hyrė mbrėmė nga Serbia nė veri tė territorit tė Republikės sė Kosovės, bėjnė tė ditur burime tė Kosovapress-it.
  Sipas kėtyre burimeve, kėta pjesėtarė tė xhandarmerisė serbe, duke pėrshirė kėtu edhe struktura tjera dhe njerėz tė krimit, qė janė nėn urdhrat e bosit tė ‘nėntokės’ Zvonko Veselinoviq, e qw janė mobilizuar tė dielėn dhe do tė jenė nė gatishmėri afėr urės sė Ibrit prej orės 15:00 e deri nė kohė tė pacaktuar.
  Ata do tė jenė nė prapaskenė, pėrkatėsisht afėr kafiterisė ‘Dolce Vita’ dhe ‘Bagat’-it, dhe do tė reagojnė menjėherė nėse paraqitet nevoja, ndėrsa pranė urės do tė jenė forca tė shtuara tė Policisė sė Kosovės tė stacionit veri.
  Burimet kanė bėrė tė ditur se njėri nga strukturat udhėheqėse tė Policisė sė Kosovės nė veri, ka urdhėruar po ashtu mobilizimin e policėve shtesė edhe nga komunat tjera veriore gjatė kėsaj kohe pranė urės.
  “ ‘Dolce Vita’ ėshtė pėrplot xhandarė serbė dhe njerėz tė panjohur nga Beogradi. Janė urdhėruar tė angazhohen edhe nga 15 policė shtesė veē veriut tė Mitrovicės, edhe nga Leposaviqi, Zveqani dhe Zubin Potoku, me tė gjitha pajisjet e duhura, ndėrsa ėshtė urdhėruar po ashtu qė nga e shtuna pasdite, qė gjatė secilit pranim-dorėzim tė ndėrrimit tė numrohen xhardinierėt dhe pishat nė ‘Parkun e paqes’”, kanė thėnė burimet.
  Burimet mė tej kanė shtuar se e gjithė kjo ėshtė masė kundėr kėrcėnimit tė kryetarit tė jugut tė Mitrovicės, Agim Bahtiri, dhe protestės qė do tė mbahet nė jug tė qytetit, pėr parandalimin eventual tė protestuesve shqiptarė nė veri apo shkatėrrimin e ‘Parkut tė paqes’.

  - - - Aktualisiert - - -

  Protest in Mitrovica!

  149953_683817865021926_5668089149739279228_n.jpg
  10367735_683817861688593_2078167824133193563_n.jpg


  10492511_683809438356102_9024711847039031573_n.jpg
  10336669_683822721688107_6541274971478470685_n.jpg
  Angehängte Grafiken Angehängte Grafiken

 8. #1698

 9. #1699
  Avatar von KS.Rosu

  Registriert seit
  29.09.2011
  Beiträge
  1.380
  Erneute Unruhen....
  Na Super....
  Es muss eine entgültige Lösung des Problems her ein fūr alle mal

 10. #1700
  Avatar von Ardian

  Registriert seit
  07.06.2014
  Beiträge
  3.761
  Protestuesit shkatėrrojnė veturat e EULEX-it, rrahin edhe njerėz (Foto)
  Publikuar: 22.06.2014 - 17:26


  Njė grup i vogėl i protestuesve me mjete tė rėnda po shkatėrrojnė vetura tė EULEX-it tė parkuara nė pjesėn veriore tė Mitrovicės.
  Fotografitė janė dėrguar nga njė lexues i zeri.info, ndėrsa njofton se edhe njė person me inicialet B.M i cili sipas kėtij lexuesi ėshtė gazetar, ėshtė sulmuar nga protestuesit duke e pėrplasur pėr toke dhe mė pas duke e goditur me shqelma. /Zėri/  Erinnert mich irgendwie an die Proteste damals gegen die Unmik.

Ähnliche Themen

 1. BF-Nachrichten
  Von Laleh im Forum Rakija
  Antworten: 111
  Letzter Beitrag: 11.01.2014, 03:15
 2. gute nachrichten aus albanien heute!
  Von @rdi im Forum Wirtschaft
  Antworten: 17
  Letzter Beitrag: 23.06.2011, 09:51
 3. Nachrichten?
  Von Chavo im Forum Rakija
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 30.12.2010, 01:36
 4. Antworten: 71
  Letzter Beitrag: 20.05.2006, 00:47