BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 211 von 352 ErsteErste ... 111161201207208209210211212213214215221261311 ... LetzteLetzte
Ergebnis 2.101 bis 2.110 von 3517

Nachrichten aus Albanien

Erstellt von Vali, 10.06.2013, 16:02 Uhr · 3.516 Antworten · 263.924 Aufrufe

 1. #2101
  Avatar von Metho

  Registriert seit
  01.08.2013
  Beiträge
  6.228
  Zitat Zitat von Ohėr Beitrag anzeigen
  Tut mir leid, Zigeuner sind nicht so, die sind auch Menschen, so wie Du und ich.
  Niemand ist so wie du und ich...

 2. #2102
  Nik
  Zitat Zitat von metho Beitrag anzeigen
  Niemand ist so wie du und ich...
  Müsst du und Don immer spammen?

  (Auch wenn's stimmt...)

 3. #2103
  Avatar von DZEKO

  Registriert seit
  09.08.2009
  Beiträge
  55.462
  Noch drei Prüfungen musst du bestehen Lek.

 4. #2104
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Wieso wird Benzemas grenzenloses Gespamme geduldet? Ein Bann täte dem jungen Mann gut.

 5. #2105

 6. #2106

  Registriert seit
  01.12.2012
  Beiträge
  1.537
  Miq te dashur, me lejoni te ju njoftoj se une sot nuk kam qenė pjesmarres ne protesta ne Iliridė. Une jame gjithsesi perkrahes i kesaj nisme dhe se shpejti do te gjindem ne mesin tuaj, por une jam i mendimit se ne duhet te protestojme me dinjitet. Vetė grumbullimi i masave te medha dergon signale ne mbare boten dhe ne e dime se ne dekadat e fundit ēdo e mire per popullin tone ka filluar me protesta paqesore. Uroj qe mos te lendohet askush, uroj qe keshtu te shkurtohet rruga jone drejt qellimit te madhe. Ju falenderoj nga zemra per kontributin tuaj.

  Ata qe ushtrojne dhune ndaj popullit tone do e marin denimin e tyre, heret apo vone, per kete jam i bindur.

  Me nderime
  I juaji Nuri Seferi

  https://sq-al.facebook.com/BoxerNuriSeferi

 7. #2107
  Avatar von Vali

  Registriert seit
  18.12.2012
  Beiträge
  6.167
  Zitat Zitat von PACO Beitrag anzeigen
  Miq te dashur, me lejoni te ju njoftoj se une sot nuk kam qenė pjesmarres ne protesta ne Iliridė. Une jame gjithsesi perkrahes i kesaj nisme dhe se shpejti do te gjindem ne mesin tuaj, por une jam i mendimit se ne duhet te protestojme me dinjitet. Vetė grumbullimi i masave te medha dergon signale ne mbare boten dhe ne e dime se ne dekadat e fundit ēdo e mire per popullin tone ka filluar me protesta paqesore. Uroj qe mos te lendohet askush, uroj qe keshtu te shkurtohet rruga jone drejt qellimit te madhe. Ju falenderoj nga zemra per kontributin tuaj.

  Ata qe ushtrojne dhune ndaj popullit tone do e marin denimin e tyre, heret apo vone, per kete jam i bindur.

  Me nderime
  I juaji Nuri Seferi

  https://sq-al.facebook.com/BoxerNuriSeferi
  Dann ist wohl alles gekląrt

  - - - Aktualisiert - - -

  image.jpg

 8. #2108
  Avatar von Ardian

  Registriert seit
  07.06.2014
  Beiträge
  3.739
  “Car Llazari” shtrihet deri nė urė
  Kajtaz Gecaj Publikuar: 08.07.2014 - 15:54


  Sheshi me emrin e Car Llazarit, do tė nisė tė ndėrtohet tė mėrkurėn, dhe ai do tė shtrihet deri nė urė, nga pjesa veriore e Mitrovicės, me ēka pėrfundimisht ura kryesore e Ibrit do tė nxirret jashtė funksionit dhe ajo mė nuk do tė ketė kurfarė vlere.
  Drejtori i Zyrės pėr Kosovėn nė Qeverinė e Serbisė, Marko Gjuriq, i cili gjatė njė vizite nė Mitrovicėn e veriut, tė dielėn, pati paralajmėruar ndėrtimin e sheshit “Car Llazari”, ngjitas me “Parkun e paqes”, ka qwndruar edhe tė martėn nė Mitrovicėn e veriut. Sipas burimeve tė gazetės, Gjuriq do ta kalojė natėn nė Mitrovicė, ndėrsa tė mėrkurėn, do ta inaugurojw fillimin e punimeve tė sheshit, i cili edhe mė shumė do ta thellojė ndarjen e Mitrovicės.
  Siē kanė njoftuar burime tė gazetės, Gjuriq ka hyrė nė Kosovė dhe ėshtė duke qendruar nė veri tė Mitrovicės nėn pėrcjelljen e xhandarmerisė serbe dhe dy automjete tė tyre Jeep Pajero. Sipas kwtyre burimeve, Gjuriq ėshtė takuar nė “Lagjen e Boshnjakėve” me kryetarin e Mitrovicės sė veriut, Goran Rakiq dhe me bashkėpunėtorė tė tij, me ē’rast janė dakorduar qė ndėrtimi i sheshit “Car Llazari” tė fillojė tė mėrkurėn.
  Sheshi “Car Llazari”, nė tė cilin do tė ngritet edhe shtatorja e Car Llazarit, do tė shtrihet nga “Lagjja e Boshnjakėve” e deri te “Tre soliterėt”, do tė jetė i ndaluar pėr qarkullim tė automjeve. Kjo hapėsirė, e cila bashkė edhe me “Parkun e paqes”, tė cilin serbėt e veriut e kanė vendosur kohė mė pėrpara, do tė jenė tani barrikada tė dyfishta, tė cilat pamundėsojnė lėvizjen e lirė tė qytetarėve nga jugu nė veri dhe anasjelltas.
  Pėr tė dalė nė sheshin “Car Llazari”, duhet kaluar nėpėr tė ashtuquajturin “Park i paqes”. Nė fakt, sheshi dhe barrikada nė formė parku do tė jenė ngjitas me njėra-tjetrėn, me ēka veriorėt por edhe vet qeveria serbe synojnė ta mashtrojnė opinionin ndėrkombėtar, “se barrikadat tashmė janė njė e kaluar dhe se me parqe dhe me sheshe dėshirojnė tė krijojnė ura lidhėse nė mes tė serbėve dhe shqiptarėve, e jo urė ndarėse, siē ishte ajo kryesore nė Ibėr”.

 9. #2109
  Avatar von Vali

  Registriert seit
  18.12.2012
  Beiträge
  6.167

 10. #2110
  Nonqimi
  Leider passiert das sehr oft in Albanien

  Mashtronin vajzat pėr martesė, i shfrytėzonin pėr prostituta nė Zvicėr


  Dosja e krimeve tė rėnda, nė ngarkim tė tre personave

  Ajo ishte shpėrngulur nga Skrapari nė drejtim tė Tiranės pėr shkak tė varfėrisė, por edhe tė ndarjes me tė fejuarin, ndėrkohė qė ishte nė muajin e dytė tė shtatzėnisė. Nė kėrkim tė njė jete mė tė mirė, ajo njihet me njė djalė, i cili i premton dashuri, me kushtin e vetėm qė tė hiqte fėmijėn. Duke besuar tek ai, vajza e re bie pre e mashtrimeve dhe pėrfundon duke ushtruar prostitucion nė rrugėt e Europės. Historia nuk ėshtė shkėputur nga e shkuara e largėt, por ka ndodhur rreth dy vite mė parė me njė 23-vjeēare, e cila nė fillim tė vitit 2013, ka vendosur tė denoncojė shfrytėzuesin e saj, ndėrsa pas mė shumė se njė viti, Prokuroria e Krimeve tė Rėnda ka mundur tė marrė nėn akuzė tė dyshuarin, vėllain e tij dhe njė shok tė tyre. Tė pandehurit e dėrguar nė gjykatė janė Shyqyri Stafuka, 23 vjeē, Bledar Stafuka, 32 vjeē, dhe Emiljano Tarja, 24 vjeē, qė tė tre tė akuzuar pėr veprat penale tė trafikimit tė femrave.
  Njohja dhe aborti
  Prokuroria thotė se denoncimi pėr tutorėt e prostitutave shqiptare ėshtė bėrė nga njė vajzė 23-vjeēare, e cila duket se ėshtė mashtruar nga Shyqyri Stafuka. E reja me origjinė nga Skrapari ėshtė njohur me 23-vjeēarin nė muajin nėntor tė vitit 2012. Nė ditėt nė vazhdim, denoncuesja D.B., dhe Shyqyriu, pasi kėmbejnė numrat e celularėve dhe adresat nė rrjetet sociale respektive, kanė komunikuar mes tyre, si dhe kanė dėrguar mesazhe nė rrjetin social “Facebook”. Gjatė kėsaj periudhe, Shyqyriu i ka shprehur tė dėmtuarės dėshirėn pėr lidhje intime. E dėmtuara fillimisht nuk ka pranuar qė tė krijonte lidhje me Shyqyriun, pėr shkak se kishte qenė mė parė e fejuar me njė person tjetėr, me tė cilin nuk kishte bėrė celebrim, si dhe pėr faktin tjetėr se ishte nė muajin e dytė tė shtatzėnisė. Shyqyriu i thotė se nuk e kishte problem njė gjė tė tillė, ndaj dhe i ka sugjeruar qė ta abortonte fėmijėn, duke gjetur njė klinikė pėr abort. Gjithashtu, ai i ka thėnė se do tė kryente pagesėn pėrkatėse. Pikėrisht pas momentit qė do kryhej aborti, do tė niseshin pėr nė Gjermani, vend nė tė cilin i kishte pohuar se dispononte njė lokal tė vetin dhe meqė ishte lidhur me tė dėmtuarėn, do tė ishte mirė qė tė punonte ajo sesa tė mbante njė punėtore tjetėr. Gjithashtu, Shyqyriu i thotė tė dėmtuarės se familjarėt e tij nuk kishin qejf qė t’i shihnin sė bashku, pėr shkakun se kishte qenė e fejuar mė parė, ndaj dhe sipas tė dėmtuarės, ky ka qenė dhe “shkaku” qė, sipas tij, duhet tė iknin nė Gjermani.
  Ikja nė Gjermani
  E ndodhur nė tė tilla rrethana, e reja i ka besuar dhe fillimisht ka pranuar qė tė kryejė abortin, ku pėr tė gjitha shpenzimet informohet nga Shyqyriu se do tė kujdesej shoku i tij. Pas kėtij momenti, tutori ėshtė larguar pėr nė Gjermani, kurse e dėmtuara sė bashku me E.L. kanė shkuar pėr tė abortuar fėmijėn te njė klinikė private nė Laprakė. Mė pas, E.L. e ka ndihmuar qė tė niset drejt Gjermanisė dhe kur ka mbėrritur ajo, ėshtė takuar me Shyqyriun dhe vėllain e tij, Bledar Stafukėn. Aty, ai e ka mashtruar sikur ka rėnė nė burg dhe se ajo duhej tė punonte qė ta ndihmonte tė dilte i lirė. Ajo nuk ka pranuar dhe ka qėndruar nė shtėpi derisa ėshtė kthyer Shyqyriu.
  Dhuna ndaj saj
  Nė fillim tė muajit janar 2013, nė shtėpinė e Bledarit, vend nė tė cilėn ka qėndruar e dėmtuara, kanė shkuar edhe dy vajza shqiptare, me emrat G. nga Gjirokastra e moshės 20 vjeēe, si dhe P. nga Vlora e moshės 20 vjeēe, qė punonin si prostituta. Shyqyriu, nėn pėrdorimin e dhunės fizike e psikike, e ka detyruar tė dėmtuarėn qė tė largoheshin pėr Zvicėr, ku i ka kėrkuar qė tė punonte si prostitutė nė njė lokal shqiptar. Pasi kanė mbėrritur nė destinacionin e duhur, ata kanė shkuar nė banesėn e njė shtetasi kosovar. Tė nesėrmen, nė kėtė banesė ka shkuar njė vajzė shqiptare me emrin XH.M., e cila i ka thėnė tė dėmtuarės qė punonte si prostitutė pėr llogari tė Shyqyriut, e cila kishte rreth njė vit qė e bėnte kėtė punė. Mė pas kanė vajtur pėr tė darkuar nė njė lokal qė i kishte treguar mė parė XH.M. Nė kėtė lokal ka qenė dhe njė vajzė tjetėr shqiptare me emrin XH.K. Nga bisedat e bėra nė tavolinė, e dėmtuara ka mėsuar se ato punonin si prostituta pėr llogari tė Shyqyriut. Pikėrisht nė ditėt nė vazhdim, 23-vjeēari, e ka nxjerrė vazhdimisht tė dėmtuarėn pėr prostitucion. E dėmtuara fillimisht nuk ka pranuar qė tė shfrytėzohet, por si rezultat i dhunės fizike dhe psikike tė vazhdueshme qė ka ushtruar Shyqyriu ndaj saj, ėshtė detyruar qė tė punojė si prostitutė pėr llogari tė tij.
  Gjetja e klientėve
  Sa i pėrket mėnyrės sė gjetjes sė klientėve, e dėmtuara ka pohuar se tė gjitha vajzat uleshin te bari i lokalit, ku merrnin ndonjė pije dhe nė momentin kur futeshin klientėt nė lokal, vajzat u afroheshin dhe nė rast se u ofrohej ndonjė pije bėnin dhe “pazarin”, ku pėr 20 minuta seks paguanin 100 franga zvicerane, akt i cili kryhej nė dhomėn e hotelit, tė cilėn e kishte paguar Shyqyriu qė mė parė. Orari i punės si rregull ka qenė nga ora 14:00, deri nė orėn 02:00, ambient nė tė cilin i dėrgonte dhe i merrte Shyqyriu me makinė. Pak kohė mė vonė, Shyqyriu ėshtė kthyer nė Shqipėri dhe vajza e re ka kėrkuar ndihmė tė kthehet, kėshtu qė njė kosovar e ka ndihmuar 22-vjeēaren qė tė niset drejt Shqipėrisė. Por, kėtu e ka pritur sėrish Shyqyriu, dhe vajza kur ėshtė takuar me prindėrit, ka gėnjyer nga frika, duke thėnė se do tė martohej me kėtė person.
  Mashtrimi i dytė
  Mė datė 12 mars 2013, e dėmtuara sė bashku me Bledarin kanė vajtur nė Zvicėr nėpėrmjet aeroportit tė Prishtinės, por nė momentin qė ka vajtur nė Zvicėr ėshtė detyruar qė tė ushtrojė prostitucion nė tė njėjtin vend ku kishte punuar mė pėrpara. Ajo ka mundur qė tė kthehet nė Shqipėri, ku pasi ėshtė takuar me Shyqyriun, i cili i ka kėrkuar tė dėmtuarės qė tė punonte sėrish nė Zvicėr si prostitutė, e dėmtuara, pavarėsisht dhunės fizike, nuk ka pranuar, si dhe ka bėrė kallėzim penal ndaj tij. Nė sajė tė denoncimit tė bėrė nga 22-vjeēarja, u zbulua fakti qė vėllezėrit Stafuka dhe Tarja ishin personat qė kishin shfrytėzuar edhe tė miturėn XH.K., gjimnaziste nė vit tė parė nė Tiranė. E mitura fillimisht ka pasur kontakte nė Shqipėri me Emiljano Tarjen, njė mik i Shyqyri Stafukės, i cili e ka shoqėruar deri nė Zvicėr. Pas kėsaj ajo ėshtė shfrytėzuar pėr qėllime prostitucioni.shqip

Ähnliche Themen

 1. BF-Nachrichten
  Von Laleh im Forum Rakija
  Antworten: 111
  Letzter Beitrag: 11.01.2014, 03:15
 2. gute nachrichten aus albanien heute!
  Von @rdi im Forum Wirtschaft
  Antworten: 17
  Letzter Beitrag: 23.06.2011, 09:51
 3. Nachrichten?
  Von Chavo im Forum Rakija
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 30.12.2010, 01:36
 4. Antworten: 71
  Letzter Beitrag: 20.05.2006, 00:47