BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 227 von 327 ErsteErste ... 127177217223224225226227228229230231237277 ... LetzteLetzte
Ergebnis 2.261 bis 2.270 von 3268

Nachrichten aus Albanien

Erstellt von Vali, 10.06.2013, 16:02 Uhr · 3.267 Antworten · 214.697 Aufrufe

Shqiptari nga Kosova, Ilir Leci, gjatė udhėtimit nė Gjermani, plaēkitet, rrahet dhe burgoset nė Serbi

I kishte kryer pushimet nė Kosovė dhe kishte marrė rrugėn pėr Gjermani. Ilir Leci, 32 vjeēar nga Kamenica, zgjodhi rrugėn pėr nga Serbia nė Kroaci e pėr tė mbėrri pastaj nė Gjermani. Por kjo rrugė i kishte kushtuar atij me plaēkitje prej tre mijė eurove, burg 24 orėsh dhe grushta e shqelma deri nė alivanosje.
    Ilir Leci ėshtė ndaluar nė pikėn kufitare nė Batrovc, e cila pikė lidh Serbinė me Kroacinė.
    Nė kėtė fatkeqėsi e kishin shtyrė Ilirin, disa ilaēe qė nė Serbi konsiderohen ilegale.
    Testosteronet, janė ilaēet qė Iliri i kishte marrė nga Kosova pėr nė Gjermani, por qė atij i sjellėn mjaftė probleme.
    “Mė kanė ndaluar dje rreth orės katėr nė Batrovc. Mė kanė burgosur menjėherė, dhe nuk dija asgjė. Unė nuk di serbisht dhe nuk i kuptoja asgjė. Mė morėn tė gjitha ilaēet qė i kisha dhe kėrkonin qė tė mė burgosnin me gjashtė muaj burg, ose t’i paguaj pesė mijė euro. Unė edhe mė herėt i kam marrė nga Kosova kėto ilaēe dhe asnjėherė nuk mė kanė bėrė probleme nė Serbi”, ka rrėfyer Leci pėr mediat.
    Por maltretimi nuk kishte mbaruar me aq. Ilirit ju dashtė tė pėrjetojė edhe grushta dhe shqelma nga dy policė qė ky as nuk i ka kuptuar se ēfarė kanė thėnė.
    Por, kėto i kishin ndodhur nė mėngjesin e tė shtunės.
    “Tė shtunėn (sot) nė mėngjes, mė kanė marrė dhe njėri prej tyre mė ka gjuajtur me grusht dhe mė ka alivanosur. Pas kėsaj, tė dy mė kanė hipur me shkelma dhe mė kanė rrahė sa kanė mujtė. Kam qenė shumė keq, pėr shkak qė nuk kuptoja asgjė”, ka thėnė Leci.
    Ilirit, nė momentin e kapjes ja kishin marrė makinėn dhe telefonin, saqė nuk kishte mundur t’i lajmėrojė as familjen. Atij i kishin lejuar, tek nė orėn 10 qė tė lajmėroj dikė tė afėrm.
    Pas 24 orė mbajtje nė burgun e Sremska Mitrovicės, Ilir Leci ėshtė lėshuar pėr tė vazhduar rrugėn e tij nė Gjermani, ndėrsa deri nė lirimin e tij, familjarėt nuk kanė ditur se ku tė drejtohen.
    Gjatė kėsaj kohe pėr lirimin e tij ishte angazhuar dhėndri i tij, Blerimi. E nė proces janė involvuar edhe Ministria e Diasporės e cila ėshtė munduar tė gjejė zgjidhje rreth lirimit tė personit nė fjalė.
    Ndėrsa para dy dite, kjo ministri u ka bėrė me dije qytetarėve tė Kosovės se nė pikėn kufitare Horgoshtė Republikės sė Hungarisė dhe Batrovc tė Kroacisė, qytetarėt e Kosovės do tė mund tė udhėtojnė vetėm me letėrnjoftime.
    Kjo ėshtė mbėshtetur edhe nė bazė tė Marrėveshjes pėr Lėvizjen e Lirė e cila ėshtė arritur mė 2 korrik 2011 nė dialogun teknik tė ndėrmjetėsuar nga Bashkimi Evropian ndėrmjet Republikės sė Kosovės dhe Serbisė.

tetovė1
    verdammte tiere!

Lek

Zitat Zitat von tetovė1 Beitrag anzeigen
    verdammte tiere!
    Für solche ist kein Platz in der EU. Aber vielleicht im Zoo.

Zitat Zitat von Lek Beitrag anzeigen

Faschoo

Nonqimi
    Zitat Zitat von Hamburg1711 Beitrag anzeigen
    Faschoo
    Was ist Lek auch ein Fascho geworden?

Zitat Zitat von Eisenhower Beitrag anzeigen
    Der war schon immer ein Fascho, Brudi

*zusammen gekauert auf dem Boden* Ich will noch nicht mal das mein Land in die EU kommt! sondern nur die Eurasische Wirschaftsunion oder Total Neutralität

Anabolika ilace

Lek

Zitat Zitat von Eisenhower Beitrag anzeigen
    Ich bin deutscher , was erwartest du?!

Zitat Zitat von tetovė1 Beitrag anzeigen
    verdammte tiere!
    Ich mag Drogenschmuggler auch nicht, musst sie aber nicht Tiere nennen, ist immerhin ein Landsmann von dir.

- - - Aktualisiert - - -

Ich bin deutscher , was erwartest du?!
    Halts Maul Fascho!