BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 126 von 596 ErsteErste ... 2676116122123124125126127128129130136176226 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1.251 bis 1.260 von 5954

Nachrichten aus Kroatien

Erstellt von DZEKO, 29.08.2013, 12:32 Uhr · 5.953 Antworten · 179.198 Aufrufe

Šunje ist tot. RIP

Foto: CROPIX
    Ante Tomić: Povici za mene nisu uvrede, sve je bio čin agresije, nasilja, ali i krađe

15.04.2016. u 19:42h
    MARIO MATANA
    Našeg poznatog pisca i novinara nisu posebno uznemirili povici dvojice mladića "komunjaro", "smeće jugoslavensko", "oćes se doć tuć?". No, krađu šešira ne može oprostiti. Jure G. (22) priznao je da je udario prolaznika koji je krenuo smirivati situaciju, ali samo kako bi palijativno pomogao svom 27-godišnjem prijatelju. Tomiću nije vikao ništa od navedenog, osim "pič.."
    Mirno, baš mirno, bilo je u petak u kišnicom "protapanjanoj" sudnici (mogli bi se i ovdje staviti navodnici, u pitanju je omanja kancelarija) Tonča Rakele na četvrtom, posljednjem katu Prekršajnog suda. Svjedočio je naime Ante Tomić, pisac i novinar, govorio je što je doživio prije 15 dana na platou ispred Doma mladih. Nije Tomićev iskaz pretjerano "taknuo" Juru G. (22), jednog od prijavljenih zbog narušavanja javnog reda i mira, tek se malo uzrujao na popis uvreda koje je navodno dobacivao Tomiću...

- Jesam li baš ja vikao to, "komunjaro", "smeće jugoslavensko"? - kazao je Jure G. dodajući nekako ispod glasa "dobro, osim ono "pič..", valjda mu to nije djelovalo posebno uvredljivo.

- Ne mogu to potvrditi, u onom komešanju ne mogu točno reproducirat tko je od njih dvojice što rekao. - smireno je odgovorio Tomić. U istom tonu je bio i njegov iskaz, Jure G. inače nije imao drugih primjedbi ni pitanja, prethodno je ionako priznao da je udario 38-godišnjeg Tonča Č., ali samo kao vid palijativne pomoći svom 27-godišnjem prijatelju koji je sudjelovao u cijelom incidentu.

- Nisam se uvrijedio na te povike, jer uvrijediti me mogu samo oni do čijeg mišljenja držim, ove ne poznajem niti imam s njima kontakte. Ali sve sam shvatio kao krađu, pljačku, taj šešir za mene ima vrijednost, ali i kao čin agresije, nasilja. - kazao je u svom stilu Ante Tomić. Zanimale su i druge okolnosti suca Rakelu pa je Tomić krenuo od početka, od trenutka kada je izašao s Pričigina iz Doma mladih i zatekao se na platou s još stotinjak osoba.

- Netko mi je uzeo šešir, prvo sam mislio da je šala, onako u mraku, no potom sam ubrzao korak i krenuo za tim mladićem koji je držao u ruci šešir. Sustigao sam ga nakon nekoliko metara i uspio nekako istrgnuti šešir iz ruke, kada se pojavio drugi, koji me odgurnuo rukama. Počeli su vikati, no u tom komešanju ne znam tko je što vikao, znam da je preko drugih ljudi koji su se tu okupili jedan od njih vikao "smeće jugoslavensko", "oćeš li se doć vamo tuč?!", "komunjaro",... Na takve povike ni inače ne odgovaram pa nisam ni te večeri. No, zbog komešanja ne mogu točno reproducirati sve, nisam vidio sami udarac, znam da je Tonči bio na Pričiginu sa suprugom i djetetom, a da je na kraju završio na Hitnoj sa četiri šava. I znam da sigurno nije htio izazivati nered, nego smiriti situaciju. Vidio sam kako je netko od njih dvojice nasrnuo na Feđu Klarića, hrvali su se i onda ga je šjor Feđa oborio, impresivno je izgledalo kako ga je jedan penzioner savladao. - prepričao je svoja sjećanja Tomić.

Za dvojicu je zatražen 30-dnevni zatvor (produljena je zaštitna mjera zabrane prilaženja Tomiću), a odluku o tome će u idućih mjesec dana donijeti sudac Rakela. Drugi slučaj koji se vodi po hitnoj proceduri, a dogodio se istog dana, jest onaj napada na pročelnicu Ureda grada Splita Marinu Protić. No, u tom predmetu se trebaju pozvati i svjedoci, jer je Ante N. (56) priznao samo vrijeđanje. Tvrdi da je nije udario, odnosno opalio joj pljusku. Sudac Dalibor Vodanović imat će u tom slučaju i potencijalni problem kvalifikacije prekršajnog, odnosno kaznenog djela: možda se utvrdi da je u pitanju napad na službenu osobu (sve se događalo u Banovini, a Marina Protić je napadnuta baš zbog posla kojeg obavlja), što nije u jurisdikciji Prekršajnog suda, dok istovremeno treba voditi računa i o slučaju Maresti (nitko ne može odgovarati i prekršajno i kazneno za isto nedjelo).

Dalmacija News

Pusića ispsovali štovatelji L. Mandića: 'Marš, pašće jedno!'

Izvor: Goran Stanzl/PIXSELL
    Autor teksta:
    N1 Hrvatska

Predsjednika Antifašističke lige i uglednog aktivista za ljudska prava Zorana Pusića sinoć su verbalno napali vjernici, koji su čekali prigodu da vide posmrtne ostatke Leopolda Mandića. Pusić je o toj neugodnoj epizodi izvijestio svoje suradnike te uz njihovu dozvolu prenosimo u cijelosti Pusićev opis sinoćnjeg incidenta.
    "Večeras sam išao kući preko Kaptola. Pred Katedralom je bio veliki skup vjernika sa željom da vide mošti Leopolda Mandića. Srednjovječni muškarac i žena, na uglu kod pekare prema tržnici, obratili su mi se kad sam prolazio pored njih.
    "Gospodine Pusić odite si pogledati svetog Leopolda, on je bio jedan jako dobar čovjek."
    "Hvala vam, ali ja vam nisam vjernik".
    "A recite zakaj vi tak mrzite Hrvatsku?"
    "Zašto mislite da ja mrzim Hrvatsku? Jeste li ikad išta pročitali od mene?"
    VEZANE VIJESTI

"Meni dođe zlo kad vas vidim na televiziji."
    "Gospođo, bar vam je to u demokraciji jednostavno. Okrenite drugi kanal. A možda moja i vaša predodžba kakva bi trebala biti Hrvatska nisu iste."
    "Marš pašće jedno!"
    "Pa nije vas sram! I vi ste vjernik?! Kako možete to govoriti čovjeku koga prvi put vidite i o kojem zapravo ništa ne znate."
    "Znam ja tebe .." i sad počinju psovke i prijeteći stav. Okrenuo sam se i otišao; osim uzbuđenosti i adrenalina od bliske mogućnosti fizičkog sukoba ispunio me je snažan osjećaj tuge.
    Ti ljudi sebe vide kao uzorne građane, istinske vjernike, predane domoljube. A ispod tanke korice civilizacije za čas je izbila zastaršujuća mržnja koja je bez trunka sumnje spaljivala vještice i heretike, mržnja karakteristična za ljude odgojene na dogmi koji će u jednom trenutku biti spremni na najgore nasilje prema onima na koje im se ukazalo, a u drugom će padati u trans nad dobrotom i tolerancijom apstraktnog, balzamiranog sveca - jer im je tako rečeno.
    Velika grupa ljudi koja se tiskala pred Katedralom, pod utiskom upravo doživljenog, najednom je djelovala prijeteće, kao da je duh netrpeljivosti srednjeg vijeka pušten iz boce.
    Ne znam kakav je u stvarnosti bio Leopold Mandić ali dobrota i tolerancija koje mu se pripisuju nije ove večeri prešla barem na dvoje ljudi koji iskreno vjeruju da su mu se baš zbog tih osobina došli pokloniti. Za ostale nisam imao volje isprobavati"
    Izvor: N1
    N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook.
    TAGOVI: LEOPOLD MANDIĆ , ZORAN PUSIĆ

bmti lebac bre warum immer so lange Texte

Zitat Zitat von BlackJack Beitrag anzeigen
    bmti lebac bre warum immer so lange Texte
    Das sind zwei verschiedene Artikel. Der Text muss halt so lang sein, wobei die recht knapp sind. Bei einem Film machst du ja auch nicht nach der Hälfte aus

Wenn dieses linksradikale Blatt das schreibt, dann wird das wohl so sein

Zitat Zitat von Cobra Beitrag anzeigen
    Wenn dieses linksradikale Blatt das schreibt, dann wird das wohl so sein
    Nicht mit Junge Welt verwechseln.

Was da steht, stimmt. Der Film ist reine Propaganda und sorgt schon länger für Aufregung. Slavko Goldstein hat ja längst die Beweise vorgebracht. Er war es auch, der die ursprünglichen YU-Zahlen korrigierte und das ganze mit aufgearbeitet hat.

Hasenbegovic muss einfach weg. Der Mann ist eine Katastrophe für Kroatien.

Zitat Zitat von Izdajnik Beitrag anzeigen
    Nicht mit Junge Welt verwechseln.

Was da steht, stimmt. Der Film ist reine Propaganda und sorgt schon länger für Aufregung. Slavko Goldstein hat ja längst die Beweise vorgebracht. Er war es auch, der die ursprünglichen YU-Zahlen korrigierte und das ganze mit aufgearbeitet hat.

Hasenbegovic muss einfach weg. Der Mann ist eine Katastrophe für Kroatien.
    Ich verwechsle da nichts....

In der politischen Ausrichtung ist sie zwischen linksradikal[13] und unorthodox links einzuordnen und versteht sich insbesondere als „dezidiert nicht antizionistisch, antisemitisch und antiamerikanisch“.[14] In Folge dessen wird der dem politischen Spektrum des Antiimperialismus zuzurechnende Teil der Linken in der Jungle World regelmäßig vehement kritisiert, u. a. als nationalistisch und unreflektiert.

Mit dem Hasan hast du recht und zu dem Film kann ich noch nichts sagen, da nicht gesehen

...hasanbegovic je zakon ...

Die ganze Regierung ist eine Katastrophe. Kroatien war ja schon ein Bananenstaat mit der letzten, aber die jetzigen haben es in paar Monaten geschafft dieses Land zu einem Witz zu machen in allen Bereichen.

Vor allem Außenpoltisch ein völlig isoliertes Land, ohne Freunde und relevanten Status. Selbst die engen Bindungen zu den USA werden gerade zerschossen.