BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 172 von 1336 ErsteErste ... 721221621681691701711721731741751761822222726721172 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1.711 bis 1.720 von 13351

Nachrichten aus Mazedonien

Erstellt von Zoran, 28.02.2012, 09:06 Uhr · 13.350 Antworten · 702.649 Aufrufe

 1. #1711

  Registriert seit
  03.11.2009
  Beiträge
  13.141
  Gruevski meinte, dass keiner aus Mazedonien Albanien machen kann und wird.
  Sela hat ihm gantwortet indem er gesagt hat, dass in Struga Albanien anfängt.

  Koha NET - Arkivi

 2. #1712
  Nonqimi
  Zitat Zitat von Adem Beitrag anzeigen
  Gruevski meinte, dass keiner aus Mazedonien Albanien machen kann und wird.
  Sela hat ihm gantwortet indem er gesagt hat, dass in Struga Albanien anfängt.

  Koha NET - Arkivi
  Bravo

  - - - Aktualisiert - - -

  Ali Tradhtari sagte wir haben nicht um ein kleines Albanien in Mazedonien oder für ein Gross Albanien gekämpft sonder für freiheit

  http://tetova1.com/portali/maqedoni/...el-ne-maqedoni

 3. #1713
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867
  So reklamieren albanisch stämmige Politiker "zusammen leben".

  Na wenns irgendwann mal kracht waren bestimmt die Makedonen-Politiker schuld weil sie auf Plakaten mit Bauprojekten und nicht mit Kalash Werbung machten  Ахмети по теркот на Дехари, со слика во униформа на УЧК со калашников повикува на митинг во Кичево

  МАКЕДОНИЈА | 21.03.2013 07:30  На Фејсбук страната на ДУИ доцна синоќа беше објавена слика на лидерот Али Ахмети, од времето когаја предводеше ОНА, во униформа и со калашников во раце. Под сликата повикувана централниот митинг со зборовите :
  „Дали има некој Албанец кој утре нема да биде Кичево!
  Кичево Нашата крв не е простена (заборавена)
  Централен митинг, четврток 21 март, во 18:00 часот, во центарот на Кичево.“

  - - - Aktualisiert - - -

  Хаос на аеродромот Александар Велики во Скопје - пристигнува гласачки бран од дијаспората

  Локални избори 2013 | 20. март 2013 - 21:47
  За два дена ќе слетаат коро 20 авиони од Швајцарија  Како на некој од големите европски аеродроми ќе биде на пистата на Александар Велики во текот на наредните неколку денови. Согласно најавите, партиите ги носат своите гласачи од дијаспората со чартер летови. Како што јавува Телма, денеска утре и во петок од Цирих и Базел во Скопје слетува по еден авион од редовната линија, но затоа во сабота покрај редовните три авиони од Швајцарија во Охрид ќе слетаат уште шест авиони со чартер линии. Идентична е ситуацијата и на 24 март. Од Цирих во Скопје слетуваат два редовни авиони а во Охрид шест чартери. Од агенцијата „Њу момент“ задолжена за односи со јавност на „Тав холдинг“ кој управува со аеродромите во Скопје и во Охрид, не ја исклучуваат можноста да има ненајавени промени на летовите  - - - Aktualisiert - - -

  Drama in Bosnien, 19 jährige Makedonierin aus Gostivar von bosnischen Ex Freund erstochen


  ФОТО: Гостиварка од глава до пети избодена од љубоморното момче


  Четврток, 21 Март 2013 10:17

  Гостиварка била избодена од своето љубоморно момче пред два дена во Сараево. Момчето со кого 19 годишната Аделиса Мусиќ ја раскинала врската пред извесно време било љубоморно бидејќи таа на својот Фејсбук профил ставила фотографии со новото момче, но не ги избришала ни оние со поранешното.


  Инцидентот се случил во автомобилот на 26 годишниот Семир Хоџиќ, кој откако се обидел со нож да ја убие Аделиса, посегнал и по својот живот и се избодел по стомакот и градите.
  Аделиса се бори за живот на клиниката во Сараево, кога пред два дена во населбата Соколовиќ-Колонија била избодена.
  Тешко повредениот пар го пронашла полицијата, откако претходно добила дојава од граѓани.
  Двајцата веднаш се хоспитализирани во Клиничкиот центар во Сараево. Докторите велат дека Аделиса се наоѓа во тешка состојба, поради многуте убодни рани - била избодена од глава до пети.

  Моментално младата гостиварка е на апарати, а нејзината состојба е критична, зошто се работи за рани опасни по живот. Избодена е по вратот, рацете, нозете, стомакот и грбот.
  Момчето исто така е оперирано и е сместено на Клиниката за општа и абдоминална хирургија, но неговата состојба е стабилна.
  Причините за оваа крвава љубовна драма, според изјавите на пријателите на парот, е тоа што гостиварката ја прекинала врската со Семир, а веднаш потоа си нашла ново момче.

 4. #1714
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867
  ist das geil, Elvis Bajram, Bürgermeister Kandidat von Shutka holt für seinen Promotion-Abend Folk Sängerin Seka Aleksic


  Прва жртва на локалните избори е жена од Шутка

  ВЕСТИ, МАКЕДОНИЈА | 21.03.2013 22:26  Последни


  Една жена е повредена на вечерашниот митинг на Елвис Бајрам во Шуто Оризари, јави Press24.
  Повредената е итно пренесена во Градска болница со повреди на главата каде што и е укажана медицинска помош.
  Според полициски извори, причина за несреќата е силниот ветер поради кој на галвата на повредената паднал телевизор.
  Вечерва во Шутка на митингот на актуелниот градоначалник и кандидат за нов мандат се очекуваше настапот на српската фолк ѕвезда Сека Алексиќ. 5. #1715

  Registriert seit
  15.04.2012
  Beiträge
  5.696
  Elvis Bajram ?
  Ist er Torbesh, Türke oder Albaner ?

 6. #1716
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867
  Zitat Zitat von dardanos Beitrag anzeigen
  Elvis Bajram ?
  Ist er Torbesh, Türke oder Albaner ?
  Roma.

 7. #1717
  Avatar von FloKrass

  Registriert seit
  02.12.2011
  Beiträge
  10.118
  Zitat Zitat von Zoran Beitrag anzeigen
  So reklamieren albanisch stämmige Politiker "zusammen leben".

  Na wenns irgendwann mal kracht waren bestimmt die Makedonen-Politiker schuld weil sie auf Plakaten mit Bauprojekten und nicht mit Kalash Werbung machten  Ахмети по теркот на Дехари, со слика во униформа на УЧК со калашников повикува на митинг во Кичево

  МАКЕДОНИЈА | 21.03.2013 07:30  На Фејсбук страната на ДУИ доцна синоќа беше објавена слика на лидерот Али Ахмети, од времето когаја предводеше ОНА, во униформа и со калашников во раце. Под сликата повикувана централниот митинг со зборовите :
  „Дали има некој Албанец кој утре нема да биде Кичево!
  Кичево Нашата крв не е простена (заборавена)
  Централен митинг, четврток 21 март, во 18:00 часот, во центарот на Кичево.“

  Halt deine Klappe, die mazedonischen Politiker hinken mit ihren nationalistischen Parolen und Ansagen auch keinen Cm hinter den Albanern. Hautpsache das Opfer spielen.


  Zitat Zitat von Zoran Beitrag anzeigen
  ist das geil, Elvis Bajram, Bürgermeister Kandidat von Shutka holt für seinen Promotion-Abend Folk Sängerin Seka Aleksic


  Прва жртва на локалните избори е жена од Шутка

  ВЕСТИ, МАКЕДОНИЈА | 21.03.2013 22:26  Последни


  Една жена е повредена на вечерашниот митинг на Елвис Бајрам во Шуто Оризари, јави Press24.
  Повредената е итно пренесена во Градска болница со повреди на главата каде што и е укажана медицинска помош.
  Според полициски извори, причина за несреќата е силниот ветер поради кој на галвата на повредената паднал телевизор.
  Вечерва во Шутка на митингот на актуелниот градоначалник и кандидат за нов мандат се очекуваше настапот на српската фолк ѕвезда Сека Алексиќ.


  Läuft das bei den Romas etwa nach dem Moto "Wer die beste Musiker liefert, der kriegt die meisten Wahlstimmen" ab?

 8. #1718
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867
  Zitat Zitat von FloKrass Beitrag anzeigen
  Halt deine Klappe, die mazedonischen Politiker hinken mit ihren nationalistischen Parolen und insagen auch keinen Cm hinter den Albanern. Hautpsache das Opfer spielen.


  Läuft das bei den Romas etwa nach dem Moto "Wer die beste Musiker liefert, der kriegt die meisten Wahlstimmen" ab?

  Schwachsinn, kannst gerne die Facebook und Internetseiten der makedonischen Politiker durchsuchen, da wirst du keine Kalashnikow Fotos finden, vielleicht bei Stojance, aber der ist ja Soldat und hat ein anderes Modell.

  - - - Aktualisiert - - -

  Was die Romas betrifft, ja Amdi Bajram lies mal seinen Sohn einfliegen, per Helikopter

  - - - Aktualisiert - - -

  Ach, der Sohn ist ja Elvis

 9. #1719
  tetovë1
  Alles Gangster!

 10. #1720
  Avatar von FloKrass

  Registriert seit
  02.12.2011
  Beiträge
  10.118
  Zitat Zitat von Zoran Beitrag anzeigen
  Schwachsinn, kannst gerne die Facebook und Internetseiten der makedonischen Politiker durchsuchen, da wirst du keine Kalashnikow Fotos finden, vielleicht bei Stojance, aber der ist ja Soldat und hat ein anderes Modell.

  - - - Aktualisiert - - -

  Was die Romas betrifft, ja Amdi Bajram lies mal seinen Sohn einfliegen, per Helikopter

  - - - Aktualisiert - - -

  Ach, der Sohn ist ja Elvis
  War das nicht der verrückte Typ, der einen Helikopter der Armee mietete, um seinen Sohn nach der Beschneidung über die Stadt fliegen zu lassen als Belohnung?


Ähnliche Themen

 1. BF-Nachrichten
  Von Laleh im Forum Rakija
  Antworten: 111
  Letzter Beitrag: 11.01.2014, 03:15
 2. Nachrichten?
  Von Chavo im Forum Rakija
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 30.12.2010, 01:36
 3. mazedonische nachrichten....
  Von MIC SOKOLI im Forum Balkan im TV
  Antworten: 17
  Letzter Beitrag: 15.08.2009, 03:04