BalkanForum - das Forum fr alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum fr alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum fr alle Balkanesen.
Seite 173 von 1339 ErsteErste ... 731231631691701711721731741751761771832232736731173 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1.721 bis 1.730 von 13381

Nachrichten aus Mazedonien

Erstellt von Zoran, 28.02.2012, 09:06 Uhr 13.380 Antworten 714.040 Aufrufe

 1. #1721
  tetov1
  In ein Helikopter der ARmy?

  Omg hast du die dinger beim Landen in SK schon gesehen?

 2. #1722
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beitrge
  27.867
  Zitat Zitat von FloKrass Beitrag anzeigen
  War das nicht der verrckte Typ, der einen Helikopter der Armee mietete, um seinen Sohn nach der Beschneidung ber die Stadt fliegen zu lassen als Belohnung?

  Genau der

 3. #1723
  tetov1

 4. #1724

  Registriert seit
  03.11.2009
  Beitrge
  13.141
  Mazedonische Propaganda gegen Albaner

  MINA Breaking News - DUI's Kicevo mayoral candidate: This is Albania

  Hier wird gesagt, dass er gesagt htte " Das ist Albanien" obwohl das nicht stimmt:

  - - - Aktualisiert - - -

  Gruevski

  "Ако може другата страна (Albancite) да носи луѓе со авиони, со автобуси со возови, ако можат тие луѓе да поминуваат илјадници илјадници километри можете вие да излезете од вашите домови и да гласате... Направете го ова за вас, за вашите деца, ...Можете да ги поддржувате или не поддржувате партиите, тоа е право на секого, но овде не се работи за политика. Се работи за историски момент", потенцира Груевски.

  obwohl seine Partei das selbe macht


  - - - Aktualisiert - - -

  Hier auch wieder, was wieder nicht stimmt, er hat nichts von Groalbanien gesagt

  Погледнете ги видеата во кои јавно се повикува на Голема Албанија и во кои Тетово е град во Албанија (ВИДЕО) | МКД.мк  - - - Aktualisiert - - -

  Oder hier, Ahmeti ist der letzte der sowas sagen wrde

  http://www.mkd.mk/makedonija/partii/ahmeti-ne-se-plashete-od-golema-albanija

  Mazedonische Medien

 5. #1725
  tetov1
  Mina News ist nur


  Velikiiiiii Tetovo hajde!!!!!!

 6. #1726
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beitrge
  27.867
  Zitat Zitat von Adem Beitrag anzeigen
  Mazedonische Propaganda gegen Albaner

  MINA Breaking News - DUI's Kicevo mayoral candidate: This is Albania

  Hier wird gesagt, dass er gesagt htte " Das ist Albanien" obwohl das nicht stimmt:

  - - - Aktualisiert - - -

  Gruevski

  "Ако може другата страна (Albancite) да носи луѓе со авиони, со автобуси со возови, ако можат тие луѓе да поминуваат илјадници илјадници километри можете вие да излезете од вашите домови и да гласате... Направете го ова за вас, за вашите деца, ...Можете да ги поддржувате или не поддржувате партиите, тоа е право на секого, но овде не се работи за политика. Се работи за историски момент", потенцира Груевски.

  obwohl seine Partei das selbe macht


  - - - Aktualisiert - - -

  Hier auch wieder, was wieder nicht stimmt, er hat nichts von Groalbanien gesagt

  Ÿогледне‚е ги видеа‚а во кои ˜авно се повикƒва на “олема Албани˜а и во кои Те‚ово е г€ад во Албани˜а (’˜”•ž) | œš”.мк  - - - Aktualisiert - - -

  Oder hier, Ahmeti ist der letzte der sowas sagen wrde

  Ахмети: Не се плашете од голема Албанија | МКД.мк

  Mazedonische Medien

  Lern mal makedonisch:

  „Драги другари и браќа, споено Кичево е сон не само на кичевци, туку на сите Албанци. Тргнувајќи од Тирана заедно со градоначалникот Љуљзим Баша, тргнувајќи преку други албански општини, симнувајќи се во Струга, каде што ќе н чека градоначалник Албанец, потоа во Кичево, каде што исто така ќе н пречека Албанец, за преку Гостивар и Тетово да н пречекаат во главниот град на Изет Меџити. Во Скопје, во градот на Скендербег, Хасан Приштина... За на крај да стигнеме во Куманово... Сето ова ќе претставува една албанска администрација и она што сите ние го посакуваме. Тоа е една Албанија што сите ние ја сонуваме“,

 7. #1727

  Registriert seit
  12.09.2009
  Beitrge
  9.978
  Zitat Zitat von Zoran Beitrag anzeigen
  Lern mal makedonisch:

  „Драги другари и браќа, споено Кичево е сон не само на кичевци, туку на сите Албанци. Тргнувајќи од Тирана заедно со градоначалникот Љуљзим Баша, тргнувајќи преку други албански општини, симнувајќи се во Струга, каде што ќе н чека градоначалник Албанец, потоа во Кичево, каде што исто така ќе н пречека Албанец, за преку Гостивар и Тетово да н пречекаат во главниот град на Изет Меџити. Во Скопје, во градот на Скендербег, Хасан Приштина... За на крај да стигнеме во Куманово... Сето ова ќе претставува една албанска администрација и она што сите ние го посакуваме. Тоа е една Албанија што сите ние ја сонуваме“,
  Dieser Artikel beschreibt die makedonische Sprache der antiken Makedonen. Sie ist nicht mit dem modernen slawischen Mazedonisch oder gis-Mazedonisch zu verwechseln.

  Wann lernst Du es einfach, dass deine Sprache keine Gr. ist?

  Diese Zeichen kommen ja nicht mal vor im Gr. Alphabet....

 8. #1728
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beitrge
  27.867
  Zitat Zitat von NickTheGreat Beitrag anzeigen
  Dieser Artikel beschreibt die makedonische Sprache der antiken Makedonen. Sie ist nicht mit dem modernen slawischen Mazedonisch oder gis-Mazedonisch zu verwechseln.

  Wann lernst Du es einfach, dass deine Sprache keine Gr. ist?

  Diese Zeichen kommen ja nicht mal vom Gr. Alphabet....

  Grieche, meine Sprache heit makedonisch.

  Lern es einfach zu akzeptieren.

  Pozdrav

  - - - Aktualisiert - - -

  Groer Immobilienbetrug aufgedeckt, 29jhrige und ihr Vater verkauften nicht existierende Wohnungen die ihre Firma angeblich bauen sollte. Geschdigte zahlten bis zu 30.000€ als Anzahlung.


  АФЕРА „ЌЕРКА И ТАТКО“  Ќерката е скопска фризерка, со парите на измамените си купила луксузен стан и спортско БМВ


  Луксузно опремен стан од 130 квадратни метри и скапо спортско БМВ си купила дваесет и деветгодишната скопјанка што вчера беше уапсена заедно со нејзиниот татко и е осомничена за измама на граѓани.


  Како што дознаваме од извори од истрагата, станот и скапиот автомобил девојката ги купила со парите на измамените граѓани, кои ѝ ги уплаќале на трансакциска сметка откако таа им ветувала станови за само 400 евра по квадрат. Инаку, станува збор за дваесет и деветгодишна фризерка од Скопје, а се очекува полицијата денеска да го објави нејзиниот идентитет.
  Таа парите ги добивала од пријатели и познаници на кои им ветувала станови по екстра ниски цени. Девојката ги лажела граѓаните дека становите биле дел од владин проект, кој бил финансиран и од владата на Холандија.
  Меѓу оштетените граѓани има и неколку познати личности од македонската естрада, како и познати актери, но нивниот идентитет засега останува непознат.
  Според нашите извори, оштетените парите ги уплаќале без да склучат каков било договор со девојката. Интересно е што таа немала ниту регистрирана фирма за изградба или за посредување при купопродажба на станови.
  Вчера, пред да биде уапсена девојката и нејзиниот татко, случајот во полиција го пријавиле тринаесет оштетени граѓани, кои биле олеснети за 300.000 евра. Откако случајот беше обелоденет во јавност, денеска во полиција се јавиле уште седумнаесет граѓани оштетени за 350.000 евра.
  Полицијата досега пронашла една сметка на девојката на која имало 800.000 евра, но се сомнева дека таа има уште банкарски сметки на кои ѝ биле уплаќани пари за непостојните станови што им ги нудела на оштетените.
  Во текот на денот се очекува полицијата да излезе со повеќе детали за случајот.

 9. #1729
  tetov1
  Idrizovo Knast hat sicher ein Zimmer frei fr di

 10. #1730
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beitrge
  27.867
  Unwetter in Shtip


  Фото: Откорнато дрво падна врз автомобил во Штип

  22.03.2013 0 Коментари

  Силниот северен ветер, денес беше причина заради која, откорнато дрво од двор на куќа на улица „Васил Главинов“ падна преку оградата и се сруши врз задниот дел на возило марка „Форд“.

  Куќата се наоѓа во близина на зградата на општината и во неа подолго време по се изгледа никој не живее. Предизвикана е штета на задниот дел на автомобилот, скршено е задното ветробранско стакло, а дрвото го блокираше и патот. За среќа, нема човечки жртви.
  За среќа, следеше итна интервенција на екипите на ЈП „Исар“ и опасноста е отстранета.

hnliche Themen

 1. BF-Nachrichten
  Von Laleh im Forum Rakija
  Antworten: 111
  Letzter Beitrag: 11.01.2014, 03:15
 2. Nachrichten?
  Von Chavo im Forum Rakija
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 30.12.2010, 01:36
 3. mazedonische nachrichten....
  Von MIC SOKOLI im Forum Balkan im TV
  Antworten: 17
  Letzter Beitrag: 15.08.2009, 03:04