BalkanForum - das Forum fr alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum fr alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum fr alle Balkanesen.
Seite 390 von 1340 ErsteErste ... 290340380386387388389390391392393394400440490890 ... LetzteLetzte
Ergebnis 3.891 bis 3.900 von 13395

Nachrichten aus Mazedonien

Erstellt von Zoran, 28.02.2012, 09:06 Uhr 13.394 Antworten 714.482 Aufrufe

 1. #3891
  clk
  Avatar von clk

  Registriert seit
  07.03.2012
  Beitrge
  4.470
  Zitat Zitat von Zoran Beitrag anzeigen
  Zernovski meint sie wren nicht aufgefhrt, Ministerium sagt das die ganzen Statuen teil des Projektes Brcke der Zivilisationen ist.


  Politische Schlamschlacht, nichts weiter. Zernovski hat bis jetzt nichts realisiert, da muss man halt ablenken.

  Pozzz
  Klar er ist ja auch schon seit 10 Jahren Brgermeister Ablenken muss er nicht wirklich die Wahl in Centar wurde nicht ohne Grund mehrmals wiederholt man wollte noch ein paar Beweise vernichten.

  Das man auch noch seiner Wahl noch mehrere Statuen aufstellen musste obwohl die Wahl verloren war sagt einiges aus. Aber irgendwie muss ja Frau Boneva ihre Wohnungen finanzieren

 2. #3892
  clk
  Avatar von clk

  Registriert seit
  07.03.2012
  Beitrge
  4.470
  Струга не сака, Охрид сам ќе треба да „одврзе ќесе“ за евтини летови од „Апостол Павле“ | FAKTOR

  Oh kako je lepo biti glup noviot gradonacalnik na Ohrid e stavrno hit kje subvencionira eftini avio kompanii Struga se otkaza izgleda tamu imaat mozok.

  Zamislete letovi od svajcarija,avstrija,italija...koj sto ima barem 3 grama mozok kje pomisli deka kje letaat turisti?? Ohrid kje im plakja na diasporata eftino da si letaat do mk i tie posle sletuvanje vo ohrid kje si prodolzat doma za struga,kicevo...i site znaeme deka 90% tie kje si letaat.

  Namesto toa da se napravi od srbija ili drugi drzavi koi go polnat ohrid sekoja godina so turisti genialnite ohrigjani kje finansiraat na diasporata ama bez nikakva korist.

 3. #3893
  Nik
  Zitat Zitat von clk Beitrag anzeigen
  С‚€ƒга не сака, ž…€ид сам œе ‚€еба да €žодв€зе œесе€œ за ев‚ини ле‚ови од €žАпос‚ол Ÿавле€œ | FAKTOR

  Oh kako je lepo biti glup noviot gradonacalnik na Ohrid e stavrno hit kje subvencionira eftini avio kompanii Struga se otkaza izgleda tamu imaat mozok.

  Zamislete letovi od svajcarija,avstrija,italija...koj sto ima barem 3 grama mozok kje pomisli deka kje letaat turisti?? Ohrid kje im plakja na diasporata eftino da si letaat do mk i tie posle sletuvanje vo ohrid kje si prodolzat doma za struga,kicevo...i site znaeme deka 90% tie kje si letaat.

  Namesto toa da se napravi od srbija ili drugi drzavi koi go polnat ohrid sekoja godina so turisti genialnite ohrigjani kje finansiraat na diasporata ama bez nikakva korist.
  Ohrid? Struga? Was?

 4. #3894

  Registriert seit
  03.11.2009
  Beitrge
  13.141
  Zitat Zitat von Ohrid Beitrag anzeigen
  Ohrid? Struga? Was?
  Struga meinte zu Ohrid, dass er eine groe Nase hat, dagegen behauptet Ohrid, dass Struga zu kleine Ohrlppchen hat. Immer diese Zickenkriege, versteh ich auch nicht.

 5. #3895
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beitrge
  27.867
  http://republika.mk/?p=192972

  - - - Aktualisiert - - -

  Откриена македонска новинарска геј афера!

  Објавено во: Вести Автор: Фаланга Датум: 26 Јануари, 2014
  2


  Овој пат главни протагонисти се двајца политички новинари, а обајцата се сметаат за блиски до СДСМ.
  Не е тајна дека и кај нас меѓу новинарите одвреме- навреме се случува понекоја љубовна романса, која преоѓа во љубовна сеанса, а сето тоа во добра мера завршува со љубовна афера, пишува порталот Вистина.мк.
  Последниве недели во македонските новинарски кругови се повеќе се шушка дека на повидок е уште една таква афера. Овој пат главни протагонисти се двајца политички новинари. Ништо страшно, би рекол некој. Љубовта нема граници, не познава, вера, раса, боја, религија… па ни професија. Навидум нова љубовна бајка. Ама само навидум. Овој пат во фокусот на озборувањата не се новинар и новинарка туку двајца новинари. Од посилниот пол, секако! И обајцата се сметаат за блиски до СДСМ и важат за ударни тупаници на главната опозициска партија. Кулоарските муабети одат до таму што поединци се колнат дека ги виделе како често се среќаваат во изнајмен стан во Скопје, а повеќе пати заедно службено патувале и надвор од државата, пишува Вистина.мк.
  Модерни времиња за “модерни момчиња“. Како што пишува порталот, проблемот е следен: обајцата се женети! Дали морале да се решат на таков чекор во недостиг на закон кој би им овозможил истополов брак или од страв “да не ги линчува“ стереотипната, конзервативна околина-само тие си знаат. Ама не знаат оние дома. Нивните понежни половини. Или можеби знаат, па сите заедничкии „ја играат играта“ : јас ќе молчам, а ти ќе плаќаш. За заедничко добро! Како и да е, времето ќе покаже дали ќе соберат доволно храброст да ја обелоденат својата сексуална определба, пишува порталот.
  На демократскиот Запад, на кој многу често се повикуваат, многумина новинари без предрасуди и табуа транспарентно го сториле тоа. Како на пример новинарот на телевизиската мрежа CNN, Дон Лемон, кој во 2011 година не само што јавно призна е дека роден геј, туку и ја објави својата автобиографија „Транспарентен“ . А не како нашиве, кои се храбри и транспарентни само кога се работи за други, но не и за себе!, заклучува Вистина.мк.

 6. #3896
  Nik

 7. #3897
  clk
  Avatar von clk

  Registriert seit
  07.03.2012
  Beitrge
  4.470
  Zitat Zitat von Zoran Beitrag anzeigen
  http://republika.mk/?p=192972

  - - - Aktualisiert - - -

  Откриена македонска новинарска геј афера!

  Објавено во: Вести Автор: Фаланга Датум: 26 Јануари, 2014
  2


  Овој пат главни протагонисти се двајца политички новинари, а обајцата се сметаат за блиски до СДСМ.
  Не е тајна дека и кај нас меѓу новинарите одвреме- навреме се случува понекоја љубовна романса, која преоѓа во љубовна сеанса, а сето тоа во добра мера завршува со љубовна афера, пишува порталот Вистина.мк.
  Последниве недели во македонските новинарски кругови се повеќе се шушка дека на повидок е уште една таква афера. Овој пат главни протагонисти се двајца политички новинари. Ништо страшно, би рекол некој. Љубовта нема граници, не познава, вера, раса, боја, религија… па ни професија. Навидум нова љубовна бајка. Ама само навидум. Овој пат во фокусот на озборувањата не се новинар и новинарка туку двајца новинари. Од посилниот пол, секако! И обајцата се сметаат за блиски до СДСМ и важат за ударни тупаници на главната опозициска партија. Кулоарските муабети одат до таму што поединци се колнат дека ги виделе како често се среќаваат во изнајмен стан во Скопје, а повеќе пати заедно службено патувале и надвор од државата, пишува Вистина.мк.
  Модерни времиња за “модерни момчиња“. Како што пишува порталот, проблемот е следен: обајцата се женети! Дали морале да се решат на таков чекор во недостиг на закон кој би им овозможил истополов брак или од страв “да не ги линчува“ стереотипната, конзервативна околина-само тие си знаат. Ама не знаат оние дома. Нивните понежни половини. Или можеби знаат, па сите заедничкии „ја играат играта“ : јас ќе молчам, а ти ќе плаќаш. За заедничко добро! Како и да е, времето ќе покаже дали ќе соберат доволно храброст да ја обелоденат својата сексуална определба, пишува порталот.
  На демократскиот Запад, на кој многу често се повикуваат, многумина новинари без предрасуди и табуа транспарентно го сториле тоа. Како на пример новинарот на телевизиската мрежа CNN, Дон Лемон, кој во 2011 година не само што јавно призна е дека роден геј, туку и ја објави својата автобиографија „Транспарентен“ . А не како нашиве, кои се храбри и транспарентни само кога се работи за други, но не и за себе!, заклучува Вистина.мк.
  Natrlich ganz wichtig zu erwhnen das sie angeblich von SDSM sind. Wie sieht es eigentlich mit dem Vermgen aus? Haben Sie wie Boneva ein paar Millionen vom Staatsgeld auf ihrem Konto

 8. #3898
  tetov1
  haha pedereeee

 9. #3899
  Avatar von Heraclius

  Registriert seit
  01.01.2011
  Beitrge
  13.284
  Zitat Zitat von tetov1 Beitrag anzeigen
  haha pedereeee  Als originale Nachfahren von Alexander The Gay, haben sie halt so einiges vom alten Knig geerbt.

  Heraclius

 10. #3900
  tetov1
  so was gehrt sich nicht in der ffentlichkeit!vorallem in mk


hnliche Themen

 1. BF-Nachrichten
  Von Laleh im Forum Rakija
  Antworten: 111
  Letzter Beitrag: 11.01.2014, 03:15
 2. Nachrichten?
  Von Chavo im Forum Rakija
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 30.12.2010, 01:36
 3. mazedonische nachrichten....
  Von MIC SOKOLI im Forum Balkan im TV
  Antworten: 17
  Letzter Beitrag: 15.08.2009, 03:04