BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 7 12345 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 68

Nakon nedjeljnih provokacija u Vlasenici i Srebrenici

Erstellt von thatz_me, 25.08.2007, 13:24 Uhr · 67 Antworten · 2.866 Aufrufe

Nakon nedjeljnih provokacija u Vlasenici i Srebrenici

[h2]Nakon nedjeljnih provokacija u Vlasenici i Srebrenici[/h2]

Pozivanje na klanje "balija" u prisustvu specijalaca MUP-a

[h3]Bio bih nekorektan kada bih jednu riječ zamjerki izrekao na račun lokalne policije iz Vlasenice, kazao je Mujo Hadžiomerović [/h3]

Pedesetak mještana srpske nacionalnosti u jednoj kafani, neposredno pored novootvorene džamije u Vlasenici, uz četničke pjesme koje veličaju ratne zločince, horski je skoro cijeli dan pozivalo na klanje i ubijanje "balija i ustaša" i to sve u prisustvu grupe specijalaca MUP-a RS, koji su u nedjelju obezbjeđivali red i mir na otvaranju Hajrija džamije u Vlasenici.
    [h2]Pripremani incidenti[/h2]

- Ne znam kako su se ponašali pripadnici specijalne policije, ali bio bih nekorektan kada bih jednu riječ zamjerki izrekao na račun lokalne policije iz Vlasenice. Ti policajci su cijelu noć i dan obezbjeđivali džamiju i pomogli da sve prođe bez incidenata koji su, očito, bili pripremani - kazao nam je jučer Mujo Hadžiomerović, predsjednik Medžlisa IZ Vlasenica.
    Policija je, kako saznajemo, u nedjelju bila prisutna i u Srebrenici, odakle su, također skoro cijeli dan sa razglasa ispred lokalne crkve odjekivale pjesme koje pozivaju na ubijanje i klanje muslimana i veličaju zločince i njihova djela.
    - Ovo nije prvi put. Srebrenica je odjekivala od poziva Karadžiću da siđe sa planine, od pjesama koje govore da nije Srbin onaj koji nije išao "balije da bije"... Pitam se šta radi ta policija. Pred njihovim očima cijeli su dan marširali oni s Karadžićevim i Mladićevim slikama na prsima, a niko da ih opomene - kazala je Hatidža Mehmedović iz UG "Srebreničke majke".
    [h2]Kako je majkama[/h2]

Ćamil Duraković, predsjednik Asocijacije žrtava genocida u Srebrenici, kaže da ne smije ni pomisliti kako se osjećaju majke poginulih kada po cijeli dan slušaju pjesme o Karadžiću i Mladiću.
    - Pitam se kakve veze ima obilježavanje vjerskog praznika i pozivanje na ubistva, veličanje zločina i zločinaca. Ovakvo stanje je neizdrživo. Naravno, ovakve stvari ne čuju oni koji bi da odlučuju o Srebrenici.
    A. HADŽIĆ

[h2]Bezbrižno ispijali pivo[/h2]

Nakon što su od nekoliko hiljada prisutnih Bošnjaka u Vlasenici bili ignorisani, grupa srpskih mladića, koji su na sebi imali majice s likom Karadžića i Mladića, pokušali su novim "performansom" skrenuti pažnju na sebe.
    Praćeni svojim mentorima, kroz masu su prošetali, držeći začepljene noseve kako bi pokazali da im džamija i sve oko džamije smrdi. Za to vrijeme specijalci MUP-a RS bezbrižno su ispijali pivo pred kafanom, uživajući u muzici koju su im servirali lokalni četnici.
    [h2]Četnička ikonografija na srebreničkom vašaru [/h2]

Ni tradicionalni ovogodišnji vašar ispred crkve u Srebrenici pod nazivom "Preobraženje" nije mogao proći bez četničke ikonografije. "Siđi Rašo sa planine", "Turkinja se pred džamijom klela da je Srbina najviše voljela", samo su neke od pjesama koje su u nedjelju odjekivale Srebrenicom.
    Uobičajno, policija ni ovog puta ništa nije poduzela. Nedavno je srebrenički paroh na pitanje sugrađana Bošnjaka zašto se ispred crkve dozvoljavaju ovakvi skupovi na kojima se veličaju najtraženiji ratni zločini, odgovorio da je nepostojanje zakona o nacionalističkim pjesmama osnovni problem.

http://www.avaz.ba/absolutenm/anmvie...83&z=12&isasp=

Übersetzung: Serben haben mal wieder ihren Nationalismus bewiesen. In der RS haben sie vor einer Moschee zum Völkermord an Bosiaken und Kroaten gerufen. Das gleiche Spiel in Srebrenica vor einer Kirche....

Jaja die Serben, ein vorbildliches, liberales Volk...

Dich sollte man wegen Hetze für immer sperren! Du scheiss Fascho.

War das ganze Volk anwesend?! Also verallgemeinere nicht!

Dir musste ja mal was ganz schlimmes passiert sein und ich wünsche dir noch mehr solche schlimmen Erlebnisse!

Zitat Zitat von ccccSerbiancccc Beitrag anzeigen
    Dich sollte man wegen Hetze für immer sperren! Du scheiss Fascho.

War das ganze Volk anwesend?! Also verallgemeinere nicht!

Dir musste ja mal was ganz schlimmes passiert sein und ich wünsche dir noch mehr solche schlimmen Erlebnisse!

Was ist los? Verkraftest du es etwa nicht, dass dein Volk ein Faschovolk ist?

Ich habe noch nie gehört, dass Bosnier solche Parolen geschrien haben...

Zitat Zitat von thatz_me Beitrag anzeigen

Oder wolltest du es nicht hören?

Serben sind kein Faschovolk, es gibt darunter auch Faschos. Aber bin ich oder zB Zurich ein Fascho? Nein... also! dann kannst du nicht verallgemeinern.
    Am jüngsten Gericht wirst du schön dafür büssen, für deine Verbreitung von Hass.

Oder wolltest du es nicht hören?

Serben sind kein Faschovolk, es gibt darunter auch Faschos. Aber bin ich oder zB Zurich ein Fascho? Nein... also! dann kannst du nicht verallgemeinern.
    Am jüngsten Gericht wirst du schön dafür büssen, für deine Verbreitung von Hass.

Aber man sieht immer wieder, an wem es liegt, dass es nicht zur Versöhnug der Völker kommt...

ccccserbiancccc hat schon recht. der einzige fascho hier bist du.

Aber man sieht immer wieder, an wem es liegt, dass es nicht zur Versöhnug der Völker kommt...
    Wegen euch, ihr Heulsusen! Wie kann man so verdammt nachtragend sein? Und dafür braucht man einige serbische Idioten die etwas nationalistisches machen und dann muss man wieder losheulen!

Wegen euch, ihr Heulsusen! Wie kann man so verdammt nachtragend sein? Und dafür braucht man einige serbische Idioten die etwas nationalistisches machen und dann muss man wieder losheulen!

Wegen uns? Schau mal in die Nachrichten, dann wirst du sehen, wer andauernd nationalistisch auffällt...

Nachtragen? Was willst du eigentlich? Dass wir vergessen, was ihr uns angetan habt? Niemals!

Wegen uns? Schau mal in die Nachrichten, dann wirst du sehen, wer andauernd nationalistisch auffällt...

Nachtragen? Was willst du eigentlich? Dass wir vergessen, was ihr uns angetan habt? Niemals!
    Du verallgemeinerst, es gibt auch faschistische Bosnier!

Ja, nachtragend... du bist wie ein kleines Kind.

"Der Serbe hat mir mein Spielzeug weggenommen, buuuaahhhh"

Na dann spricht ja nichts gegen eine Abspaltung der Serben von Bosnien, wieso lebt ihr mit einem "Faschovolk" in einem Staat? Jetzt komm mir nicht damit, es sei euer Land, denn es ist nicht euer Land!

Dass Bosnier solche Parolen geschrien haben hast du wohl gehört, schließlich sind die Serben aus BiH auch Bosnier. Du meintest sicher die Bosniaken. Gerade eben hast du die Serben "Faschovolk" genannt, also hast du gerade eben den ersten Bosniaken erlebt, der solche Parolen von sich gibt!

Seite 1 von 7 12345 ... LetzteLetzte