BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 3 123 LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 25

Navodna "Garda cara lazara"

Erstellt von Dinarski-Vuk, 19.02.2008, 21:29 Uhr · 24 Antworten · 1.436 Aufrufe

Navodna "Garda cara lazara"

Citam, da se neki tjese u vezi navodne garde "Cara Lazara".

"Garda cara lazara", je formirana od zapadnih sluzbi, da se uspostave nekakve pararelnosti izmedju ANA, OVK itd.

Sto znaci, da upravo na takav nacin oni pravdaju vojno organizovanje siptara, jer im prijeti "mocna" garda pod nazivom "garda cara lazara", tj. ugrozeni toboze od "bradatih cetnika" !

Navodni "komandant" navodne garde Andrej Hadzi-Milic (ako se nevaram, 40 godina star), nije nikada ratovao, niti posjeduje bilo kakva znanja iz oblasti ratnih vjestina.
    On je u stvari jedna obicna propalica, "biznismen", jedno je vrijeme cak trgovao sa brasnom, uljem, secerom sa sipcima, ali je na njegovu "zalosti" propao, jer su sipci puno bolje trgovali od njega.

Ta garda cara lazara ne postoji !
    To je obican skup 20 neodgovornih ljudi, koji u stvari rade nesto mimo srpskih nacionalnih interesa !
    Da se mene pita, ja bih odavno pohapsio te prevarante, pa mi nije jasno, kako MUP dosada nije reagovao ?
    Ili je ipak sam MUP ukljucen u tu prljavu igru .... to nebih znao

SRBIJI ZA ODBRANU KOSOVA I METOHIJE NE TREBAJU NIKAKVE PARAVOJNE FORMACIJE, VEC ISKLJUCLJIVO REGULARNA VOJSKA I POLICIJA, I NISTA DRUGO !

Nezaboravite, da Srbija ima sva prava i sa svim sredstvima, da brani njezin teritoriji, pa ako i zatreba i vojnom silom, to je USTAVNA OBAVEZA VOJSKE !
    Inace u suprotnom, vojska gubi svaki smisao postojanja ... !
    Pitanje u toj prici je, kada, kako i u kojoj taktickoj varijanti da bude vojska upotrebljena, na sve treba razmisljati ... sada nemaju kuda !

A tu "gardu" zaboravite (srbi koji misle da ce "oni" odbraniti Kosmet), jedino vojska i policija ima da brane Kosmet i niko drugi !

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Nezaboravite, da Srbija ima sva prava i sa svim sredstvima, da brani njezin teritoriji, pa ako i zatreba i vojnom silom, to je USTAVNA OBAVEZA VOJSKE !
    Ima apsolutna prava ali momentalno nema snagu i mogucnost..

A tu "gardu" zaboravite (srbi koji misle da ce "oni" odbraniti Kosmet), jedino vojska i policija ima da brane Kosmet i niko drugi !
    Bravo!
    Puno ti Hvala!
    Puno Puno ti Hvala!!!!

Zitat Zitat von Grobar Beitrag anzeigen
    Ima apsolutna prava ali momentalno nema snagu i mogucnost..

Bravo!
    Puno ti Hvala!
    Puno Puno ti Hvala!!!!
    Naravno, ali ipak treba imati sve varijante pred ocima, pa i vojne, naravno da se uzmu u obzir sve okolnosti !
    Nema na cemu grobare !

Naravno, ali ipak treba imati sve varijante pred ocima, pa i vojne, naravno da se uzmu u obzir sve okolnosti !
    Nema na cemu grobare !
    Vojne Akcije ce i biti na kraj kraju ja se i nenadam da ce to ispasti drugacije ali nema sta da se zuri.
    Srbija ima momentlano samo minimalnu Armiju(30 000?).

Sta ostane vazno za mene je da u danasnjoj Srbiji samo Regularne Snage Srbije imaju pravu da se Bore u ime te zemlje.

Vojne Akcije ce i biti na kraj kraju ja se i nenadam da ce to ispasti drugacije ali nema sta da se zuri.
    Srbija ima momentlano samo minimalnu Armiju(30 000?).

Sta ostane vazno za mene je da u danasnjoj Srbiji samo Regularne Snage Srbije imaju pravu da se Bore u ime te zemlje.
    Svakako grobare, paravojne formacije bi samo stetili Srbiji a manje donjeli koristi, kao ta navodna "garda" !
    To samo rusi ugled zemlje !

Problem u toj cijeloj prici je grobare, da se vojska od 2000 god. sistematicki unistava.

Problem u toj cijeloj prici je grobare, da se vojska od 2000 god. sistematicki unistava.
    Ja ne brinim za Vojsku u Srbiji ili za traditionalno postovanje Armije u Srbiji.
    Ja mislim da ce se Srpska Vojska jako modernisirat.
    Videt cemo sta ce od toga biti jer Srbija nemore vise u EU ili u NATO(Zemlje koje su prisnavali Kosovo ce to spreciti) sto vodi do toga da ce se Srbija aranzirati sa Rusijom i Kinom

Ja ne brinim za Vojsku u Srbiji ili za traditionalno postovanje Armije u Srbiji.
    Ja mislim da ce se Srpska Vojska jako modernisirat.
    Videt cemo sta ce od toga biti jer Srbija nemore vise u EU ili u NATO(Zemlje koje su prisnavali Kosovo ce to spreciti) sto vodi do toga da ce se Srbija aranzirati sa Rusijom i Kinom
    Da te ispravim grobare, nepostoji "srpska vojska", jos i dan danas, nosi naziv Vojska Srbije, valjda da nebi nekoga kojim slucajom uvrijedili, to ovako sa strane, tuzno al istinito !

Pazi ovako, Srbija nikada nece i nesmije uci u NATO !
    Ima tu dosta razloga, sto istorijski, financijski do psiholoskih.
    Sad zamisli, koliko bi to kostalo da odbace vise od 90% vojne tehnike, koja je masovno proizvodjena u Rusiji ili recimo uglavnom po ruskim standardima ?

Pa da negovorim o kontroli, pa Srbija nebi imala kontrolu nad vojskom, sta da radi a sta da neradi, i dje da posalju vojsku ?

A treba uzeti u obzir grobare, da bi se ulaskom u NATO, Srbija defakto odrijekla Kosmeta !!!!

Da se mene pita, ja bih predlozio Srbiji nekakav savez sa Kinom, Rusijom i Indijom, pa i dao bi Rusiji nekakva prava na koristenje vojnih baza u Srbiji !

PS: Nezaboravi, nije do Rusije da posalje vojnu tehniku !

Da te ispravim grobare, nepostoji "srpska vojska", jos i dan danas, nosi naziv Vojska Srbije, valjda da nebi nekoga kojim slucajom uvrijedili, to ovako sa strane, tuzno al istinito !

Pazi ovako, Srbija nikada nece i nesmije uci u NATO !
    Ima tu dosta razloga, sto istorijski, financijski do psiholoskih.
    Sad zamisli, koliko bi to kostalo da odbace vise od 90% vojne tehnike, koja je masovno proizvodjena u Rusiji ili recimo uglavnom po ruskim standardima ?

Pa da negovorim o kontroli, pa Srbija nebi imala kontrolu nad vojskom, sta da radi a sta da neradi, i dje da posalju vojsku ?

A treba uzeti u obzir grobare, da bi se ulaskom u NATO, Srbija defakto odrijekla Kosmeta !!!!
    Ja nisam sluzio i zato neznam ni kako je to u bosni tacno ni kako je to u Srbiji.

Da se mene pita, ja bih predlozio Srbiji nekakav savez sa Kinom, Rusijom i Indijom, pa i dao bi Rusiji nekakva prava na koristenje vojnih baza u Srbiji !
    Baze u Srbiji ce biti 100% a savez za Russijom isto ali za ostale (kina Indija) neznam.

PS: Nezaboravi, nije do Rusije da posalje vojnu tehniku !
    Nije u smislu Kosovo ali sta se tice Srbije i mozda Republike Srpske mislim da to jest do Rusije da salje opremu!

Ja nisam sluzio i zato neznam ni kako je to u bosni tacno ni kako je to u Srbiji
    Nemoj me krivo shvatiti grobare, nije bila to primjedba, vec nazalost cinjenica.

Baze u Srbiji ce biti 100% a savez za Russijom isto ali za ostale (kina Indija) neznam.
    Savez sa Rusijom je siguran, ja se nadam, da ce kakav takav savez biti sklopljen sa Indijom i Kinom !

Nije u smislu Kosovo ali sta se tice Srbije i mozda Republike Srpske mislim da to jest do Rusije da salje opremu!
    Mislio sam na nesto drugo grobare, recimo neki nasi pametnjakovici su poceli opet kukati i optuzuju ruse, da su ih izdali, da toboze nista nepoduzimaju itd.
    Nemogu rusi biti veci srbi od nas samih, zar ne ?
    Ako sam Tadic nedopusta da vojska intervenise, kako onda mozemo ocekivati da Rusija posalje tenkove za Pristinu ?

Dodje li do kakvog sukoba/rata ili neceg slicnog, nesmije se preuzeti taktiva bivse JNA, tj. "KRENI-STANI-KRENI-STANI" !

PS: Zaboravio sam reci, da je "garda" dosta novaca izvukla narodu iz dzepa, toboze za odbranu Kosmeta ... !

warum wird hier nie übersetzt???

Seite 1 von 3 123 LetzteLetzte