BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 2 von 3 ErsteErste 123 LetzteLetzte
Ergebnis 11 bis 20 von 25

Navodna "Garda cara lazara"

Erstellt von Dinarski-Vuk, 19.02.2008, 21:29 Uhr · 24 Antworten · 1.437 Aufrufe

Zitat Zitat von ZhivkoPisi Beitrag anzeigen
    warum wird hier nie übersetzt???
    mos ha mut ti follim na shqip

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Mislio sam na nesto drugo grobare, recimo neki nasi pametnjakovici su poceli opet kukati i optuzuju ruse, da su ih izdali, da toboze nista nepoduzimaju itd.
    Nemogu rusi biti veci srbi od nas samih, zar ne ?
    Jelzin je bio posebna stvar.
    I ja nisam Fan Rusije ali kad je to otvorena zelja Evropske Unije i Natoa onda nemislim a se Srbija treba uzprotiviti tome...
    Kako je, tako je...sta ja mogu?
    Ako sam Tadic nedopusta da vojska intervenise, kako onda mozemo ocekivati da Rusija posalje tenkove za Pristinu ?
    To i ne ocekivam.
    Nema momentalno slanje Tenkova ali sam siguran da ce Srbija znati kad je vrjeme i bilo bi steta kad nebi opreme bilo u tom trenutku....

Dodje li do kakvog sukoba/rata ili neceg slicnog, nesmije se preuzeti taktiva bivse JNA, tj. "KRENI-STANI-KRENI-STANI" !
    Ja nisam vojnik, to trebaju drugih Ljudih odlucivati.
    KRENI-STANI-KRENI-STANI i meni svuci nelogicno ali kao sta sam rekao:" Ja nisam sluzio"..

Zaboravio sam reci, da je "garda" dosta novaca izvukla narodu iz dzepa, toboze za odbranu Kosmeta ... !
    Ja necu da cujem sa gardu ili takvo nesto romaticnog sranja!
    Kad srbi na Kosovu razmisljaju od samoorganizacije onda nek stvore Organe(Policija,Skole itd.).

Jelzin je bio posebna stvar.
    I ja nisam Fan Rusije ali kad je to otvorena zelja Evropske Unije i Natoa onda nemislim a se Srbija treba uzprotiviti tome...
    Kako je, tako je...sta ja mogu?
    To i ne ocekivam.
    Jelsin je prica za sebe, u tu nebi ni ulazio.
    Rusija gleda naravno svoje interese, ali pogledaj samo sta nasi bivsi "tradicionalni saveznici" englezi i francuzi rade ?!
    Srbija se nece sigurno usprotivit tome, ne brini, drugog izlaza vise i nema.

Nema momentalno slanje Tenkova ali sam siguran da ce Srbija znati kad je vrjeme i bilo bi steta kad nebi opreme bilo u tom trenutku....
    Naravno, u ovim trenutcima bilo bi stetno, ali ta opcija treba uvijek biti predmet za razmatranje.

Ja nisam vojnik, to trebaju drugih Ljudih odlucivati.
    KRENI-STANI-KRENI-STANI i meni svuci nelogicno ali kao sta sam rekao:" Ja nisam sluzio"..
    Ne samo da zvuci nelogicno vec je samoubilacki akt !
    Ali cinjenica je, da se takav nacin ratovanja vodio u 90-im !
    A to nas je skupo kostalo !

Ja necu da cujem sa gardu ili takvo nesto romaticnog sranja!
    Kad srbi na Kosovu razmisljaju od samoorganizacije onda nek stvore Organe(Policija,Skole itd.).
    Ponavljam, jedino regularna vojska i policija imaju pravo da brane suverenitet Srbije, paravojnih formacija vise nesmije biti, za sva vrijemena !

Ovako sa strane, vojska Srbije ima ukupno 4 tenkovska bataljona, izmedju ca. 50-70 tenka tipa M84, takodjer treba nadodati, da takvih u ovom trenutku u sirem regionu niko nema, tj. boljih.
    Treba i navesti, da u tzv." remontnoj" rezervi, ima i ruskih T72 !
    A ovi zastarijeli T55, bili bi naravno izbaceni iz upotrebe !
    Srbija ima vise tenkova nego Austrija, Hrvatska ili Madjarska, to nesto znaci i neznaci !

Srbija trenutno najvise ima ljudi a ne tehnike (uglavnom je tehnika prodana od strane "demokrata"; vojska se sistematicki unistavala od 2000god.)

Recimo da se za 24 sata moze aktivira ca. 100 000 rezervista, a sigurno od toga ca.5000 rezervista iz 63.PB !
    Medjutim problem je u tome, da rezervisti nisu dugo trenirali !

Ratovi se dobijaju odlucnosci i voljom (oruzje je "sekundarno"), to je cijela prica !

gerade kam in den nachrichten, dass diese garde von zar lazar die kfor angegriffen hat...

weß jemand mehr??

Ovako sa strane, vojska Srbije ima ukupno 4 tenkovska bataljona, izmedju ca. 50-70 tenka tipa M84, takodjer treba nadodati, da takvih u ovom trenutku u sirem regionu niko nema, tj. boljih.
    Srbija ima vise tenkova nego Austrija, Hrvatska ili Madjarska, to nesto znaci i neznaci !
    Nehmen wir mal an, das dies stimmen würde, bleibt immor noch die Möglichkeit offen, dass diese Länder, lassen wir nur die 3 sein, als dein Beispiel, hätten doch mehr als serbien alleine.
    Und tatsache ist, dass serbien auch wirklich allein ist. So viel zu dem!

Und zu dem:
    Zitat von Dinarski-Vuk
    Da se mene pita, ja bih predlozio Srbiji nekakav savez sa Kinom, Rusijom i Indijom

mit "Indijom" ist vielleicht auch Indonesien gemeint, wie es auch sei, ist beides nicht der Rede wert, meinst du wirklich wenn es darauf ankommt sein Land zu destabilisieren und zu gefährden, werden weder die Russen noch die Chinesen, noch weniger diese Indos, zu serbien halten und wegen serbien in den Krieg ziehen?
    Komm bitte hör auf! Ich sage nur: "Bujna, bujna masta"!

To su Tehnicke stvari.
    Izvini ali u to se nerazumijem niti bi ikad oruzje upotrebio izvan ************* akta iz razloga Protesta.
    Meni je struktura jedne Zajdnice(u ovom smislu armija) puno vaznije.

Srbija trenutno najvise ima ljudi a ne tehnike (uglavnom je tehnika prodana od strane "demokrata"; vojska se sistematicki unistavala od 2000god.)
    Ova strana "Demokrata" je jedini nacin koji je moguce sa Srbiju i kojom Srbija i BiH i sve ostale Ethnie trebaju da idu!
    Nema nista bez "Demokrata" !!!!!
    Srbija u diktaturi ili slicnost nema od mene Mandat za svedno sta u vezi s Kosovom!

Recimo da se za 24 sata moze aktivira ca. 100 000 rezervista, a sigurno od toga ca.5000 rezervista iz 63.PB !
    Recimo da ja ne razmisljam o takvim stvarima u momentalnoj situaciji jer ispada kao nerealna stvar.
    Sorry ali tako je!

Medjutim problem je u tome, da rezervisti nisu dugo trenirali !
    I netrebaju biti jer sada nema Rata niti ce biti.
    Problem Kosovo je nemoguce rjesiti momentalno.

Ratovi se dobijaju odlucnosci i voljom (oruzje je "sekundarno"), to je cijela prica !
    Ja nisam Vojnik ali meni se cini da je oprema i oruzje jedino temelje na kojom se moze ratovati uspjesno!
    Sa Voljom i Odlucnost se jedino moze effektivno ginuti a za to nema potrebe.

valjda su ti "demokrati" malo pomislili i pitali se sta im je vaznije:
    odrzavanje vojne tehnike ili grad nove infrastrukture (ceste, skole, bolnice, itd.)

cro_Kralj_Zvonimir
    Diese dubiose Garde wurde doch aufgelöst?

Jebes ovu jebanu gardu to su sve lopovi i mafijasi.

hat jemand wenigstens an die garde gespendet...???

Seite 2 von 3 ErsteErste 123 LetzteLetzte