BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 6 von 16 ErsteErste ... 2345678910 ... LetzteLetzte
Ergebnis 51 bis 60 von 156

Neuer Balkankrieg?

Erstellt von Yutaka, 22.02.2008, 19:51 Uhr · 155 Antworten · 7.924 Aufrufe

za rapnationcrew:

Mach um die Kroaten einen Bogen!

p.s. um die Kosovaren ev.auch?!

Zitat Zitat von RexCroatorum925 Beitrag anzeigen
    za Dinar Vuk:
    pokojni Pristega je rođen 300 metara zračne linije od crkve Sv.Spasa.

Na večer ispred Vidovdana 1841. rečno je Hrvatima u selu Vrlici i obližnjim selima da imaju do zore da zbrišu, koga oni nađu na Vidovdan, taj neće ostati živ.

Oko crkve Svetoga Spasa je najstarije katoličko groblje gdje počiva dosta mojih predaka, to isto groblje je poslije 1841. pretvoreno u pravoslavno groblje.

Zašto ste nam to radili?
    Što smo vam skrivili?
    Kad smo vec kod Cetine, ona se prvi put spominjala 1069 !!!!
    Cetinska opstina je tada bila najveca od svih pet "splitsko-dalmatinskih opstina", dakle u sredistu CETINE, izmedju ta dva izvora je podignuta CRKVA SVETOGA SPASA (u IX vijeku, ovako sa strane), to znaci, da je podignuta prije dva vijeka od podijele tadasnjeg krscanstva iz 1054, na cijem je procelju, najstariji zvonik kod srba, tako da sa okolnim grobljem cini tu jednu cijelinu !!!

Pa da nepricam o drugoj polovici vijeka, kada su usljedili cesti napadi turaka kroz poznati klanac Unista (valjda ti je to poznato) na sam prostor Cetine itd.

Nezaboravi sljedece RexCroatorum925, da stanovnici Cetine i Civljana od davnina, sahranjuju svoje porodice na groblju sa najvecom koncentracijom stecaka u Dalmaciji (neznam dali ti je poznato, Lujo fra Marun je izbrojao cak vise od 700 !!!!)

Neznam da li znas sta su "stecci", to su klesani od masivnih blokova kamena, ali ima ih razlicitih, ako si upoznat, valjda znas da u Cetini na brdu Kapnice i danas ima uocljiv kamenolom iz koga se tada dobijao dobar kvalitetan granit, a ti spomenici su pisani srpskom CIRILICOM i SRPSKIM JEZIKOM, imena i prezimena pokojnika uglavnom srpska, evo ti i primjera, Radojeta Ratkovica, ima takvih na vise mjesta u Kninskoj Krajini, okolina Knina, Cetine, Mokroga Polja, Polace itd.

E pa sad, ima tu dosta faktora, necu vise ulaziti u detalje, ali istorija zlocina nad srbima krajisnicima nije pocela od jucer ... drugi put vise o tome.

za Dinar Vuk:

ipak moje pitanje stoji:
    ako smo vas mi primili tu s nama živjeti, zašto smo bili protjerani, tj.na Vidovdan 1841 (poznat kao krvavi Vidovdan) preko 7000 (čitaj 7 tisuća) Hrvata poklani?

Zašto polemiziraš o hrvatskom kamenu, na hrvatskoj zemlji?
    Zašto mi ne odgovoriš na moje ptanje?

Lopov
    Zitat Zitat von T1TT0L4R0CC4 Beitrag anzeigen
    Wie schätzt Ihr die Situation allg. ein?

Ziemlich beunruhigende Sachen die da momentan passieren

Sieht bald wieder so aus das die Serben wieder alle ins Elend stürzen?

Da dachte ich der Balkan sei einigermassen stabil und nun sowas
    NIEMALS mehr wird es einen krieg geben!! nicht mal die balkaner sind so zurückgeblieben, dass sie alle paar jahre ihr schönes land zerstören. ich denke, dass der balkan genügend menschenleben geopfert hat

krieg ist das letzte, was wir brauchen!!!!

Zitat Zitat von Romulus Beitrag anzeigen
    NIEMALS mehr wird es einen krieg geben!! nicht mal die balkaner sind so zurückgeblieben, dass sie alle paar jahre ihr schönes land zerstören. ich denke, dass der balkan genügend menschenleben geopfert hat

krieg ist das letzte, was wir brauchen!!!!
    Du hast eh recht genug Menschen sind gestorben aber wie sagt man das Sprichwort: "Wer nicht hören will muss fühlen!!!!

Zivela Russia,GUS i svi ostali prijatelji Srbije!!!!

Zitat Zitat von RexCroatorum925 Beitrag anzeigen
    za Dinar Vuk:

ipak moje pitanje stoji:
    ako smo vas mi primili tu s nama živjeti, zašto smo bili protjerani, tj.na Vidovdan 1841 (poznat kao krvavi Vidovdan) preko 7000 (čitaj 7 tisuća) Hrvata poklani?

Zašto polemiziraš o hrvatskom kamenu, na hrvatskoj zemlji?
    Zašto mi ne odgovoriš na moje ptanje?
    Inace neodgovaram na hrvatsku propagandu, al eto neka ti bude

Kao prvo coce, 1841 u dalmatinskoj zagori nije bilo nikakvih "srpsko-hrvatskih ratova".

Da te podsjetim da je 1941 bila ista stvar, dolaskom Momcila Djujica i osnivanjem njegovih cetnika, selo Vrlika nije nikada bila na meti ratnih operacija, koje su i onako na teritoriji Dalmacije bile jako rijetke ili bolje reci, nikakve.

U zadnjih 100 godina na terenima Dalmacije nije pobijeno vise od nekoliko hiljada hrvata, a sve ovo sta ti navodis je cista spekulacija i hrvatska propaganda (uobicajna pojava), sa ciljem , ubjedivanje svoje "nacije" u tzv." ispravnosti hrvatske borbe" itd.

Ja neznam kako mozes iznositi ovakve tvrdnje, ma da me necudi nista vise kod tebe, nakon one tvoje izjave u vezi Jasenovca ...
    1841 niko tako nesto nije mogao da napravi, nije bilo nikakvih organizovanja srpske vojske ili srpskoga naroda !

Ovako sa strane za sami kraj, u Vrlici je tada u to vrijeme bilo oko 600-700 stanovnika, ne vise.

Selo Vrlika je kolijevka moga plemena a ne nekog Srbijanskog.
    Na groblju leže moji preci!
    Jel znaš koliko je Pristega tamo zakopano?

Ja nisam pričao o "ratnim sukobima"!
    Vi ste u nekim mjestima, selima dobili brojčanu većinu, pa ste se iživljvali nad
    Hrvatima.
    Na toj regiji je za jedan dan poubijano preko 7000 Hrvata.

Groblje priča svoju priču, groblje ne laže!

Oslobodili smo Vrliku, pravoslavnu crkvu nismo niti takli, ia ako tamo nije dolazila televizija.
    Jedini Srbijanaca tamo koji je ostao je did Vaso, čovjek koji se nikada nije ogriješio niti o baji,a kamo li o Hrvatu.

Uvijek kada je bio jedan val Srbijanstva iz Beograda, tada je bila priča da su Hrvati samo jedno Srbijansko pleme, vi ste na našoj zemlji udarili na nas.

Pristege to znaju!

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Inace neodgovaram na hrvatsku propagandu, al eto neka ti bude

Kao prvo coce, 1841 u dalmatinskoj zagori nije bilo nikakvih "srpsko-hrvatskih ratova".

Da te podsjetim da je 1941 bila ista stvar, dolaskom Momcila Djujica i osnivanjem njegovih cetnika, selo Vrlika nije nikada bila na meti ratnih operacija, koje su i onako na teritoriji Dalmacije bile jako rijetke ili bolje reci, nikakve.

U zadnjih 100 godina na terenima Dalmacije nije pobijeno vise od nekoliko hiljada hrvata, a sve ovo sta ti navodis je cista spekulacija i hrvatska propaganda (uobicajna pojava), sa ciljem , ubjedivanje svoje "nacije" u tzv." ispravnosti hrvatske borbe" itd.

Ja neznam kako mozes iznositi ovakve tvrdnje, ma da me necudi nista vise kod tebe, nakon one tvoje izjave u vezi Jasenovca ...
    1841 niko tako nesto nije mogao da napravi, nije bilo nikakvih organizovanja srpske vojske ili srpskoga naroda !

Ovako sa strane za sami kraj, u Vrlici je tada u to vrijeme bilo oko 600-700 stanovnika, ne vise.

warum schreibst du nicht in einem serbien forum?
    hatt doch keinen sinn hier zu schreiben wenn dich die wenigsten verstehen,oder?

wenn du dein hartz4 holst,dann redest du bestimmt deutsch

Zitat Zitat von ZhivkoPisi Beitrag anzeigen
    die grenzen sind weltweit anerkannt...., serbien will die aktuellen grenzen nicht anerkennen....
    Halt! Mach mal halblang. Welche Welt denn? Amis&Firends? Oder meinst du die ganze Welt?

UNO kannst du ja nicht meinen, da ja das Kosovo auf UN-Ebene nicht anerkannt worden ist. Und bilateral kannst du ja auch nicht die ganze Welt meinen, da es unzählige Länder gibt, die die Anerkennung des Kosovos offiziell abgelehnt haben oder das bald tun werden. Was meinst du jetzt? Was verstehst du unter "Welt"?

Bild:Kosovo relations.svg - Wikipedia

Rice mahnt Serbien

US-Außenministerin Condoleeza Rica hat Serbien für die Ausschreitungen und Angriffe auf die amerikanische Botschaft in Belgrad verantwortlich gemacht. Sie sagte: "Wir haben es der serbischen Regierung klar und deutlich gesagt: So etwas darf nicht noch einmal vorkommen. Nicht nur wir, sondern auch andere Botschaften wurden attackiert. Der Balkan muss endlich seine schreckliche Geschichte abhaken. Die Probleme stammen aus dem Jahr 1389. 1389. Es ist für Serbien und für das Kosovo an der Zeit, sich vorwärts zu bewegen."
    EuroNewsEuroNews : Rice mahnt Serbien

Denke das dies als aufforderung zur Gewalt verstanden werden wird bei den Hools.

Seite 6 von 16 ErsteErste ... 2345678910 ... LetzteLetzte