BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 3 von 5 ErsteErste 12345 LetzteLetzte
Ergebnis 21 bis 30 von 45

Norac na slobodi

Erstellt von Gast829627, 17.09.2011, 17:45 Uhr · 44 Antworten · 2.994 Aufrufe

kenozoik
    Zitat Zitat von Legija Beitrag anzeigen
    es ist schon komisch das man den threaderöffner angreift wenns um nicht serbische kriegsverbrechen geht .......wiso ich das aufmache und net die eigenen bla bla pups...welcher serbe könnt den so n thread eröffnen ohne das man gleich vergleiche zieht und ihn anlutscht?? glavasevic vielleicht??

bin jetzt erst ma weg ...wir disskutieren wenn ich wieder da bin bis dahin bitte ...ni muk...:balkangrins:
    repliciram samo na tvoju "drz' te lopova"...

was erwartest du, dass ich dir recht gebe oder so? sanjaj sanjaj sinko

Zitat Zitat von batakanda Beitrag anzeigen
    bogati

für die, die ihre nächsten verloren haben spielt das keine rolle
    Upravo tako bata. 'Ocemo li ikad donjet u red vridnosti na prvo misto - stavit ideale ili zivote bliznjih. A ubijeni su bili neciji bliznji, pravo na zivot je osnovno - iz njega izviru sva druga prava, baren bi tako tribalo bit.

sve to stoji i neman sta dodat, prije svega ne zelin se uopce s tobon prepirat jer imas zdrav razum i pamet i jasno da imas pravo na zgrazanje...
    vidi recimo slucaj iz mog sela:
    ko je recimo za to odgovara? niko... unotoc tome sto se u masu slucaja ZNA ko je odgovoran... a to su samo tri slucaja u nepunih misec dana u jednoj maloj vukojebini
    prvo prid svom pragu pocisti, onda se ponovo javi...
    Ja ti isto tako gledan, a niti bi ikome od vas zamirja', sto imate subjektivno gledanje (ti bi recimo ima' na to pravo, selo ti je stradalo, razumljivo da neces imat isto gledanje kao druga strana), to je za mene prirodno, ma koliko' to ponekad bilo pogresno. Moje gledanje na tu cijelu stvar je jednostavno, ni jedni ni drugi to nisu radili zbog narodnosti ili vjere (kakav patriotizam, kakvo srpstvo, kakvo domoljublje kad umisto prve crte linije da ides "branit" zemlju, ti se izivljavas nad civilima, to je za mene strasno i gadno, da je po meni bilo, takve smo odma tribali na srid licu mista streljat) - oni su to radili zbog bolesnog uma, a samo takav zbog jednog (nekolicine) zli' ljudi ili dogadjaja moze s'tim povezat cijeli narod ili vjeru (pogotovo ovi nasi su poznati po tome, "genocidni srbi i hrvati"). Jer bata, mnostvo je prica i s'jedne i druge strane di je hrvat/srbin, katolik/pravoslavac u tim ratnim vrimenima onom drugom spasija zivot, u zlu uzivaju ZLI u dobrom DOBRI, samo se prica o losim stvarima, pa je razvidno da "nas" samo zlo i zanima. Nije ni cudno kako se stalno vrte price (pogotovo onih koji nisu bili na frontu i osjetili miris baruta i krvi) da su SVi vojnici, SVI samo pljackali i klali ...

kenozoik
    tako je... rat u covjeku izaziva ono najbolje i ono najgore...

olosa je svugdi bilo i taj olos je rado vidjena ljudska roba u ratovima, za prljav posa tako rec... a tog olosa imas na bacanje, pogotovo na brdovitom balkanu...

bogati

für die, die ihre nächsten verloren haben spielt das keine rolle
    Pa zato pisem da je zrtva zrtva, misleci da je svejedno ko joj je zlocinac.
    Ali kad se sudi vazno je i u kojem okviru se zlocin desio.
    Norac je bio general HV a zlocin se dogodio u okviru njegove sluzbe.
    Da je neko od njegovih vojnika krivac, odgovoran bi bio, ako ga kao general nebi kaznijo. A sto vise on je sam ubijo.

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Mozda cu malo biti cinican, ali to je bila "zanimljiva" osuda iz vrijemena, kad su u takvim slucajevima baratali/radili suci poput jednog Lisice (oni koji su upoznati njegovim radom, znace o cemu pricam), kad recimo svjedoci "nisu slucajno bili dostupni" ili se "nisu javljali" ili je bilo ko zna kakvog drugog prepreka. Da je sudjenje danas, na predvecer ulaska hrvatske u EU, dobija' bi laganih 30 godina, ali to sada nije ni bitno (slicne stvari mozemo gledat u susjednim zemljama, kad priviri EU sve se brzo i efikasno rijesava).

Mislim kad pomislim zbog cega se tereti, to je strasna odluka, evo jednog izvoda iz njegove optuznice:

mislim, ne treba vise sta komentarisat ... sve je receno ....
    Sta mislis, kako bi to izgledalo, da je i Srbija mogla da radi tako? Bila bi ista prica, ponegde cak i dosta gore. Pa do djavola, imamo jos i danas takvih, koji bi zaklopili oba oka u nas zbog "patriotizma" i ostalih budalestina. Interesantna vremena ali nista ekskluzivno "hrvatsko" sto je se samo radilu u vas, svi su isli na takve stvari. Tu niko ne bi trebao da izigrava sudiju. Pogotovu ne Legija.

A ova selektivna ljutnja moga zemljaka ovde se nemora komentarisati. Da bi samo pola tako pricao i o drugim zrtvama, nebih rek'o nist al' to je normalno u Legije. Jauci samo o svojim i relativiraj zrtve drugih...

Zitat Zitat von Veles Beitrag anzeigen
    Sta mislis, kako bi to izgledalo, da je i Srbija mogla da radi tako? Bila bi ista prica, ponegde cak i dosta gore. Pa do djavola, imamo jos i danas takvih, koji bi zaklopili oba oka u nas zbog "patriotizma" i ostalih budalestina. Interesantna vremena ali nista ekskluzivno "hrvatsko" sto je se samo radilu u vas, svi su isli na takve stvari. Tu niko ne bi trebao da izigrava sudiju. Pogotovu ne Legija.

A ova selektivna ljutnja moga zemljaka ovde se nemora komentarisati. Da bi samo pola tako pricao i o drugim zrtvama, nebih rek'o nist al' to je normalno u Legije. Jauci samo o svojim i relativiraj zrtve drugih...
    Mislim da je Srbija isto radila kad se sudilo o Ovcari. Cini mi se da sam citao da su zlocinci prije pusteni.

Zitat Zitat von Ratko Beitrag anzeigen
    Mislim da je Srbija isto radila kad se sudilo o Ovcari. Cini mi se da sam citao da su zlocinci prije pusteni.
    Da hab' ich wieder was gelernt, Danke.

Zitat Zitat von Veles Beitrag anzeigen
    Sta mislis, kako bi to izgledalo, da je i Srbija mogla da radi tako? Bila bi ista prica, ponegde cak i dosta gore. Pa do djavola, imamo jos i danas takvih, koji bi zaklopili oba oka u nas zbog "patriotizma" i ostalih budalestina.

Nece se to za dugo promjenit zemljace, tako ti je svugdje, ne samo u politici ili kad pricas o "zarnim" temama poput rata, gdje i onako neces doci do rezultata, jedna tema, 'iljadu misljenja. E bas tako Velese, u tome lezi i srz cijele price. Sta mislis jesu li svi ti silni akademicari iz SANU-a zalili za zrtve iz Jasenovca, Jadovna, Stare Gradiske ili ostalim jamama smrti - jesu, zalili su sto nisu mogli pretvort stotine 'iljada mrtvih u "milijardu", da sto vise izazovu zgrazanje u narodu i tako pokrenu veliku masinerijsku propagandu i do te mjere "napalit" narod, da je na ivici rata, a fitilj nam je i onako bio kratak. Meni su u selo dolazili razni reporteri i pitali me, "jel ova kuca bila ustaska, koliko su srba poklali, jesu li deca potomci Bobana, Jure, Pavelica itd.", znaci islo se ka' jednim ciljem - narod to te mjere zaplasit, napalit, da si gotovo "cijeli" narod u svoje svrhe mogao mobilisat. *ebalo se Milosevicu, Adzicu, Jovicu, Karadzicu, Marticu i ostalom sljamu za Jasenovce, sahovnicom ili Tudjmanom, vec su svi ti silni "novi srpski sveci" trgovali tokom rata izmedju sebe i tobozeg "neprijatelja". Kako to da Milosevic nije svog Marka posla' u novosadski korpus pa ravno za Vukovar da "odbrani" Jugoslaviju, posto se po njemu "svako" trebao odazvat, rad tobozeg "patriotizma", ma suplje price.

Ako smo stvarno iskreni i sebi stavimo prst na celo, jel "mi" (svi ti nasi narodi na Balkanu) stvarno zalimo za svojim stradalima ili "zalimo" da bi mogli upirati prstima prema drugima ....

Ovcara -> Vukovarmassaker. Hab' ich doch gekannt.

Da haben wir doch wieder so eine Perle serbischer Justiz:

The trial ended in 2005 and 15 were found guilty with sentences 5 to 20 years and two acquitted. However, the Serbian Supreme Court nullified the verdict and the case is being retried.
    Und später dann das hier:

On March 12, 2009, the Belgrade District Court passed the verdict for the Vukovar massacre. A total of thirteen people were sentenced to a total of 193 years in prison. Miroljub Vujovic, one of 18 defendants for the crime, was sentenced to 20 years in prison. Sentences ranged from 5 to 20 years in prison, while five were acquitted of charges.[30]
    Urteile von 5 bis 20 Jahren... von 5 Jahren an aufwärts für das Ermorden von wehrlosen Leuten in einem Gefangenenlager und aus einem Krankenhaus!

Die in Haag haben zwar auch ihr Fett wegbekommen (nicht genug, gebe ich zu) aber von all den Killern sind wahrscheinlich die meisten heute noch fröhlich unterwegs.

EDIT: Sorry, wikiquelle: Vukovar massacre - Wikipedia, the free encyclopedia

Seite 3 von 5 ErsteErste 12345 LetzteLetzte