BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 18 von 20 ErsteErste ... 814151617181920 LetzteLetzte
Ergebnis 171 bis 180 von 191

Ohne Serben gibt es keine Lika

Erstellt von Der_Buchhalter, 02.02.2010, 10:19 Uhr · 190 Antworten · 15.316 Aufrufe

Mačak
    Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Dobro rece' baksuz, tema je "nema Like bez srba", a ovdje se prica o Jasenovcima, ratovima iz 90-tih itd.

Pogledajmo samo licku jesenicu i njeno mahom starije stanovnistvo i pored vodovoda izgradjenog nedje pocetkom 80-tih, odnosno samodoprinosom njenih mjestana danas placa racune opstine saborskog.
    Tragicno je, sto jos malobrojni mjestani u 21.vijeku nemaju vode i ako su za lokalni vodovod izdvajali pare i samim doprinosom izgradili.
    A danas nemaju vode jer se opstina toliko zaduzila, da nemoze podmiriti racune za struju.

Veliki dio forumasa uopste nije svjesan, u kakvom se stanju nalazi Lika i njeni stanovnici, o tome se uopste ne raspravlja, ali zato u svakoj drugoj rijecenici napise se o gotovini, mladicu, jasenovcu, partizanima itd. Kazem ja, bitno je jednim drugima nabacivati ... ko 'ebe Liku ...

To sto neki srbi smatraju sebe hrvatima, njihova je to stvar, nisu ni prvi ni zadnji, a bilo je toga i prije rata.
    Ima jedna stara licka poslovica "ko od straha umire za dusu mu prde".
    Toliko od mene.
    Uh...vjeruj mi da znam..tamo kad snijeg zavali...ili ledena kisa pocne padati

Uglavnom htio sam reci kad sam jednom isao za Knin...vidio sam neka sela a nemaju ni struje...nigdje te "kablove"...ako znas na sta mislim...vidim ta sela s ceste dolje a ono nista kako te ljudi zive u takvim kucama....trebaju biti prikljuceni...

A znas li selo Srb?

kenozoik
    Zitat Zitat von Ravnokotarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Dobro, nemam nista protiv tog misljenja, svak ima svoje pravo. Ja se sam vidim kao antikomunista, bilo kakve smjere ili nacije.
    Ah jeli, nemaju Siptari? Sta su to Siptari onda imali 1974-1989? Mozda Autonomnu Pokrajinu? Mozda i Pristinu kao glavni grad i odatle stignu rezolucije, zakoni, policija itd.? Tek nakon govora na kosovskom Polju od komunjara (Milosevica, zna se, i ja ga licno mrzim) je ukinuto. Trst je i bio u sastavu jedne zone koja je do 1953 bila pod jugoslovenskom kontrolom. Trst bi otisao posljen Sloveniji, da je ostao u sastavu. Daj objasni mi sta je to taj tkzv. Kuhar-Sindrom? Ja ti ne govorim nista iza ledja ako mislis tako.
    ne govorin ni ja tebi nista iza ledja, cuj, bas bi mi bija problem, ono... sta ti iman reci, reci cu ti... more i uzivo... nisan glumac...

kuhar-sindrom je ono, koga god da san poznatog srbina upita (kojeg znan od prije) "nije bio u vojsci rsk ili je bio kuhar"...

dajen ti za pravo da je utopija

a za siptare si u biti sam sebi da odgovor... imali su do 1989, znaci jos u sastavu jugoslavije... ka i vi... a jel bilo lipo kad su se poceli bunit? kad su poceli pravit pizdarije? znaci, odlucite se sta je ok a sta nije... poslin je isa svako svojin puten i tako su se minjali i zakoni...

Da muss ich dir Recht geben. Tito hat den Völkern oftmals geschadet, hat Ustasa Verbrechen mit Bleiburg wollen "wettmachen", Istrien und Zadar an Kroatien angeschlossen, dafür aber denn Serben später die Vojvodina und das Kosovo als autonom erklärt, im AVNOJ-Vertrag von Jajce Mazedonien und Montenegro entrissen Slawonien und Dalmatien oder gar irgenetwas anderes als autonom erklärt hat er aber nicht, welch eine Schande, ich frage mich wie man als Serbe überhaupt für diesen Pisser sein kann.

Druze Tito, moje milo jaje, sto napravi ovoliko sranje?

hat Ustasa Verbrechen mit Bleiburg wollen "wettmachen",
    in Bleiburg sind tausende Zivilisten ermordet worden ...nicht nur Ustase....sondern auch Cetnici.

Istrien und Zadar an Kroatien angeschlossen,
    hätte er es an Serbien anschliessen sollen ? und was soll das mit Zadar

dafür aber denn Serben später die Vojvodina und das Kosovo als autonom erklärt
    was sich wie im kommunistischen Yu verhielt ?

ich frage mich wie man als Serbe überhaupt für diesen Pisser sein kann.
    na ja....am 8 Mai 45 gab es bei den serbischen Barbiere regen zulauf...

sta ste se skupili protiv Tita picka li vam macija, covijek sagradio pola Jugoslavije i omogucio ljudima zivot u miru a vi se jebete okolo s tim, sta je podijelio i kome je dao

Zitat Zitat von Mastakilla Beitrag anzeigen
    sta ste se skupili protiv Tita picka li vam macija, covijek sagradio pola Jugoslavije i omogucio ljudima zivot u miru a vi se jebete okolo s tim, sta je podijelio i kome je dao
    Da nije bilo Titinih zakona, nebi ni bilo rata 1990'ih. Jebiga, sta jeste jeste. I kome ti psujes Mater? Jel to komunisticka kultura?? Koji pikavac ti odje glumis Mladog pijonira?

Gast829627
    Zitat Zitat von Metkovic Beitrag anzeigen
    in Bleiburg sind tausende Zivilisten ermordet worden ...nicht nur Ustase....sondern auch Cetnici.

hätte er es an Serbien anschliessen sollen ? und was soll das mit Zadar

was sich wie im kommunistischen Yu verhielt ?

na ja....am 8 Mai 45 gab es bei den serbischen Barbiere regen zulauf...

quellen für cetnici???....wenn dann können es nur die wenigen sein die mit den nazis zusammen gearbeitet haben und die habens verdient!!!

bleiburg ist kein wallfahrtsort für cetniks dh serben aber einer für neo-ustasas!

cetnici su ubijeni na kočevskom rogu, na dravogradu, mariboru i po sloveniji....

Zitat Zitat von Legija Beitrag anzeigen
    quellen für cetnici???....wenn dann können es nur die wenigen sein die mit den nazis zusammen gearbeitet haben und die habens verdient!!!

bleiburg ist kein wallfahrtsort für cetniks dh serben aber einer für neo-ustasas!

cetnici su ubijeni na kočevskom rogu, na dravogradu, mariboru i po sloveniji....
    U Istri takodje, sam cuo nedje.

Da nije bilo Titinih zakona, nebi ni bilo rata 1990'ih. Jebiga, sta jeste jeste. I kome ti psujes Mater? Jel to komunisticka kultura?? Koji pikavac ti odje glumis Mladog pijonira?
    bolje ti je da otvoris oci konju, a i ta logika "da nije Tito...onda nebi bilo rata" mozes zaboravit, nije poceo rat kada je bio on na vlasti negu su ga velikosrpske/hrvatske/bosnjacke budale vodili dok je on bio u grobu, zapamti to prije sto siris gluposti

Zitat Zitat von Mastakilla Beitrag anzeigen
    bolje ti je da otvoris oci konju, a i ta logika "da nije Tito...onda nebi bilo rata" mozes zaboravit, nije poceo rat kada je bio on na vlasti negu su ga velikosrpske/hrvatske/bosnjacke budale vodili dok je on bio u grobu, zapamti to prije sto siris gluposti
    Tajkuni i lopovi koji su se posljen Tita obogatili, to ti je to..

A zasto je Tito za tebe tolki bog? Jebla te Velika Srbija i Hrvatska i Bosna, to nema veze stime. Milosevica isto mrzim.

Komunizam ideal i ideja nije ni tolko lose misljena, al UMSETZBAR IN SO EINER REGION WIE DEM BALKAN >> LEIDER NULL.

Zitat Zitat von Metkovic Beitrag anzeigen
    warum sollte ein bosnischer Kroate der fliehen musste die "heiligen "kroatischen Felder nicht bestellen können ...

Das Land braucht keine Serben, sondern Menschen die sich mit ihrer Heimat Kroatien identifizieren. !
    Sieg heil ! ...idiot

Jeder Vertriebene sollte da zurückgehen wo er her kommt ob es nun Serbe Kroate, Albaner oder sonst was is du jochen ...

zum Thema

wie groß war bzw. isn der Serben Anteil da noch ..interessiert mich irgendwie meine Oma kommt daher hat die ma erzählt XD