BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 3 von 3 ErsteErste 123
Ergebnis 21 bis 24 von 24

Osnovana prva bošnjačka partija u Sandžaku – BDZ!

Erstellt von Bushido, 31.12.2010, 03:28 Uhr · 23 Antworten · 1.546 Aufrufe

Bushido
    Zitat Zitat von perhan007 Beitrag anzeigen
    Ja pricam bosanski, zato sto sam i rodjen u Bosni i tamo odrastao i navikao se i na turcizme, i na srpske i hrvatske rijeci i koristim sve tri kao sinonime. To je sto pravi Bosanski jezik poseban, jer on u vecini sve postuje i dozvoljava. A koji ti kurac imas s Bosnom i s hrvatskim rijecima?
    Sa hrtvatskim nemam nista, niti sa srpskim, nit me interesuje to. To dje si ti rodjen i sta sve ti pricas, zato mi puca kurac.

Sandzak je bio do kraja 19. stoljeca dio Bosne. Austro-Ugarska je dobila Bosnu, a Sandzak ostao i dalje u osmanskom carstvu. Toliko o tome koji ja "kurac" ko sandzacki Bosnjak imam sa Bosnom

Zitat Zitat von perhan007 Beitrag anzeigen
    Ja pricam bosanski, zato sto sam i rodjen u Bosni i tamo odrastao i navikao se i na turcizme, i na srpske i hrvatske rijeci i koristim sve tri kao sinonime. To je sto pravi Bosanski jezik poseban, jer on u vecini sve postuje i dozvoljava. A koji ti kurac imas s Bosnom i s hrvatskim rijecima?
    Možemo mi do sutra da polemišemo kojim se Jezikom ti ili mi Bošnjaci u Sandžaku identifikujemo ali suština je ta da većina Naroda u Sandžaku ne zbori ekavicom kao Srbi iz srednje Srbije i Vojvodine ali da miješaju e- i ijekavicu. I zato se došlo do Ideje da se primeni Bošnjački Jezik znači po etničkom Principu ali se i to nekima nije dopalo. A kad kažeš da ne razumiješ kad se priča našim Govorom onda ti mogu reći da bi bio Profesor Lingvisktike da mogu razumjet Ljude u Cazinu, Velikoj Kladuši itd..

Zitat Zitat von Bushido Beitrag anzeigen
    Sa hrtvatskim nemam nista, niti sa srpskim, nit me interesuje to. To dje si ti rodjen i sta sve ti pricas, zato mi puca kurac.

Sandzak je bio do kraja 19. stoljeca dio Bosne. Austro-Ugarska je dobila Bosnu, a Sandzak ostao i dalje u osmanskom carstvu. Toliko o tome koji ja "kurac" ko sandzacki Bosnjak imam sa Bosnom
    Daleko se ti moras vratiti unazad, da dodjes do tog tvoga bosanskog vilajeta. To i tvoji pradjedji nisu dozivjeli. Nemas ti nista vise s Bosnom. To je sad poslije rata postala neka politicka moda, zato sto su se srbi u ratu u bosni ponasali kao stoka prema muslimanskom narodu i ubijali hladnokrvno civile.

Sjeti se jos malo dalje unazad, naprimjer do 16. stoljeca, pa ces se opet vratiti do srpskog jezika. Ali u to izgleda nisi bas zainteresovan. Shvatam te na naki nacin.

Zitat Zitat von InsiderNP Beitrag anzeigen
    Možemo mi do sutra da polemišemo kojim se Jezikom ti ili mi Bošnjaci u Sandžaku identifikujemo ali suština je ta da većina Naroda u Sandžaku ne zbori ekavicom kao Srbi iz srednje Srbije i Vojvodine ali da miješaju e- i ijekavicu. I zato se došlo do Ideje da se primeni Bošnjački Jezik znači po etničkom Principu ali se i to nekima nije dopalo. A kad kažeš da ne razumiješ kad se priča našim Govorom onda ti mogu reći da bi bio Profesor Lingvisktike da mogu razumjet Ljude u Cazinu, Velikoj Kladuši itd..
    Lijepo si to objasnijo, svaka ti cast.

Seite 3 von 3 ErsteErste 123