BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 5 von 5 ErsteErste 12345
Ergebnis 41 bis 47 von 47

Otpor Sandzak

Erstellt von Dissention, 22.09.2011, 14:38 Uhr · 46 Antworten · 3.136 Aufrufe

MaxMNE
    Zitat Zitat von Hercegovac Beitrag anzeigen
    Nije to tema, reko sam ti sta je stvar..."Nemamo nezavisnu drzavu i vladaju Slobovci kao 96 i 93 samo sto se sad pretvaraju da su Crnogorci."
    Mora da se i Sandzaklije "pretvaraju", jer se nesto ne sjecam da su se u doba Milosevica mnogo bunili i trazili autonomiju.

I naravno da smo danas mnogo nezavisniji nego ikada od 1918.
    Dakle mi, Crnogorci.

Sonny Black
    Zitat Zitat von MaxMNE Beitrag anzeigen
    Mora da se i Sandzaklije "pretvaraju", jer se nesto ne sjecam da su se u doba Milosevica mnogo bunili i trazili autonomiju.

I naravno da smo danas mnogo nezavisniji nego ikada od 1918.
    Dakle mi, Crnogorci.
    Vidjeces dokle ce Crna Gore s takvom politikom dogurati...ne shvatas me...ja stojim sa Podgorcanima, Cetinjanima i sa ljudima iz DB-a u vezi i dakle znam ste se tu desava...znas valjda sta je DB-CG ?

MaxMNE
    Zitat Zitat von Hercegovac Beitrag anzeigen
    Vidjeces dokle ce Crna Gore s takvom politikom dogurati...ne shvatas me...ja stojim sa Podgorcanima, Cetinjanima i sa ljudima iz DB-a u vezi i dakle znam ste se tu desava...znas valjda sta je DB-CG ?
    Nikada 90ih nije drzavnost za tadasnji rezim, Milo & Co., bila upitna (republike su od '74 nadalje imale status drzava, sa pravom na otcjepljenje). Samo tada se morala voditi promisljena politika da ne bi izazvali nesto slicno scenariju u Hrvatskoj. Da smo 1991 proglasili nezavisnost, moze se zamisliti sta bi slijedilo.
    A danas... e, kad spominjes Cetinje, ajde progovori tamo na ulici ekavicom, pa ces vidjeti kako su Srbi omiljeni u nekim djelovima CG.

Nikada 90ih nije pravo na drzavnost za tadasnji rezim (Milo & Co.) bio upitan. Samo tada se morala voditi promisljena politika da ne bi izazvali nesto slicno scenariju u Hrvatskoj. Da smo 1991 proglasili nezavisnost, moze se zamisliti sta bi slijedilo.
    A danas... e, kad spominjes Cetinje, ajde progovori tamo na ulici ekavicom, pa ces vidjeti kako su Srbi omiljeni u nekim djelovima CG.
    slusaj nazalost nemam vise vremena ali ako budes htio...slijedeci put cemo opet u raspravu u novom thread-u pa cu ti pokazati neke druge strane...a to sto se tice Cetinja, tamo ti imam rodjaka kol ko hoces, dakle znam sta se desava i znam da si ko Srbin u 90 % crnogorskih kuca dobrodosao ali to cu ti kad tad izvoditi da znas...pitao te, dal znas sta je DB Crne Gore..odoh pa se cujemo

MaxMNE
    Zur Volkszählung von 2011 hatte die Gemeinde Cetinje 16.657 Einwohner, von denen sich 15.082 (90,54 %) als Montenegriner und 727 (4,36 %) als Serben bezeichneten. Daneben leben in der Gemeinde noch weitere kleinere Bevölkerungsgruppen.
    Naravno da znam sta je DB Crne Gore.
    Citamo se.

Seite 5 von 5 ErsteErste 12345