BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 6 von 6

Pešalov: Pristupio sam SRP-u, nisam na prodaju kao krumpir

Erstellt von Mastakilla, 24.11.2011, 20:44 Uhr · 5 Antworten · 852 Aufrufe

Sportaš Nikolaj Pešalov drugi je na listi SRP-a u X. izbornoj jedinici. Na predstavljanju programa stranke preporučio je Hrvatskoj da ne uđe u Uniju

Preuzeto sa : www.24sata.hr Piše: Mak Jovanović

Povratak socijalizma – planske ekonomije i radničkog samoupravljanja. Izlazak iz NATO-a, odustajanje od ulaska u EU, ukidanje vjeronauka u školama, besplatno zdravstvo i obrazovanje za sve, neke su od izbornih odrednica Socijalističke radničke partije (SRP). Predstavili su ih u Splitu potpredsjednik stranke Ranko Adorić i Nikolaj Pešalov, dizač utega.
    - Živim u državi koja je 10 godina u EU, i Hrvatskoj bih preporučio da ne ulazi. Druge države ti diktiraju kako i gdje da živiš, što da jedeš, gdje da i zašto da spavaš – upozorio je Pešalov.
    Dizač utega sa splitskom i bugarskom adresom, drugi je na listi SRP-a u X. izbornoj jedinici. Želi promjene u Hrvatskoj koju također smatra svojom zemljom. No, frustriran je neispunjenim obećanjima domaćih vladajućih političara i sve lošijom situacijom.
    - Bilo im je drago da primam medalje, da se slikaju sa mnom. Bilo je puno obećanja, a poslije ništa! Imam djecu i ne mogu jesti medalje, pehare, a niti pohvale. Dok sam bio sportaš na svjetskim natjecanjima, svi su me fotografirali. Završio sam sa sportom, a bilo je kao da nikad nisam bio u ovoj državi – požalio se taj sportaš koji je osvojio brojne medalje pod hrvatskom zastavom.
    Pešalov kaže da je iz obitelji radnika, te da mu je ideologija SRP-a bliska. Nije htio u HDZ-u i druge stranke jer je on “čovjek koji se ne može kupiti kao kilu krumpira ili paprike”.
    - Nadamo se dobrim rezultatima, narod je umoran od kapitalizma! Ankete pokazuje da će HDZ biti poražen, pa naši birači ne trebaju glasati protiv njih tako da daju svoj glas za SDP – poručio je Adorić.

Der bulgarisch-kroatische Sportler Nikolaj Pesalov ist der Sozialistischen Arbeiterpartei Kroatiens beigetreten und begründet seine Entscheidung mit der zunehmend schlechten sozialen Lage der Menschen

...nett.....wusste gar nicht das es diese ewiggestrigen noch gibt.....süß ^^

Dadi
    Net grad n Aushängeschild der versiffte Kiffer aber wer bin ich um das zu beurteilen? Nur ein Staubkorn in der Wüste des Lebens *booohoo*

Zitat Zitat von Dadi Beitrag anzeigen
    Net grad n Aushängeschild der versiffte Kiffer aber wer bin ich um das zu beurteilen? Nur ein Staubkorn in der Wüste des Lebens *booohoo*
    Der Typ hebt Gewichte für Kroatien digga

kenozoik
    ein kumpel von mir hat nach dem den spitznamen bekommen

srp

Zitat Zitat von Dadi Beitrag anzeigen
    Wichtig ist zu wissen welche Menschen diese Partei anspricht.
    Andere müssen dafür politische Programme schreiben, hier reicht ein Blick.