BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 3 von 3

Polizei Chef von Kukes wegen Drogen Schmuggel in D.verhaftet

Erstellt von lupo-de-mare, 13.10.2004, 15:33 Uhr · 2 Antworten · 1.082 Aufrufe

 1. #1
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988

  Polizei Chef von Kukes wegen Drogen Schmuggel in D.verhaftet

  Der typische Vertreter der vollkommen kriminellen Familie Krasniqi, welche u.a. im Kosovo als UCK Verbrecher Bande, sehr aktiv in der Politik ist.

  Richtig heisst er Agim Krasniqi und als Polizei Chef von Kukes Andrin Gjanės!

  Alle UCK Kosovaren Banden, tauchten immer wieder mit neuen Namen auf, weswegen sie auch einen eigenen Staat haben wollen.
  , independent daily.

  13/10/2004

  -A police chief, drugs' carrier. His name is Andrin Gjana and he was sentenced to Germany.

  Faqja 12 - AKTUALITET

  Tetor 13, 104
  E kaluara e Andrin Gjanės zbulohet pas informacionit tė mbėrritur nga Interpoli

  Shefi policisė korrier droge nė Gjermani
  Kukės, pėrjashtohet kreu i SAEF, i dėnuar nė 2001

  Erjon Tase


  Pėrjashtohet nga policia oficeri i dėnuar pėr shitje droge nė Gjermani. Andrin Gjanės, deri ditėn e djeshme shef i sektorit tė antikrimit ekonomiko-financiar nė Kukės, ėshtė zbuluar se i kishin mbetur pėr tė vuajtur edhe plot 550 ditė burg nė Gjermani. Shkak i kėtij zbulimi tė papritur ėshtė bėrė njė kėrkesė e Interpolit shqiptar, drejtuar tė gjitha agjencive tė tjera homologe, pėr tė verifikuar tė kaluarėn e uniformave blu. Pas pėrgjigjes pozitive tė mbėrritur nga zyra e Berlinit, Ministria e Rendit ka vendosur largimin e Gjanės nga detyra.

  Oficeri trafikant
  Sipas informacione tė mbėrritura pak ditė mė parė nga Interpol Berlini, 28-vjeēari Andrin Gjana ėshtė arrestuar nė qytetin e Menheit nė Gjermani nė vitin 1999, nėn akuzėn e trafikimit tė drogės. Nė kėtė periudhė ai ishte regjistruar nė Gjermani si shtetas kosovar me identitetin Agim Krasniqi, gjė qė nuk u zbulua fillimisht nga autoritetet gjermane. Pas hetimeve dhe grumbullimit tė provave tė shumta, nė vitin 2001 gjykata gjermane e dėnoi atė me katėr vjet burg si fajtor pėr akuzėn e vjedhjes, shitjes sė drogės dhe vėnies sė gjobave. Po nė vitin 2001 mėsohet se Gjana ėshtė deportuar nė Kosovė pėr tė vazhduar dėnimin aty. Ndėrkohė, drejtėsia gjermane ka vendosur si kusht qė, nėse ai kthehet sėrish nė Gjermani, do tė vuajė aty edhe 550 ditė tė tjera burgu.

  Nga burgu nė polici
  Ende nuk ėshtė e qartė nėse Gjana ka kryer vitet e dėnimit nė Kosovė apo ka pėrfituar pėr t'u liruar pėrpara kohe, por pas disa muajsh ai ėshtė rikthyer nė Shqipėri. Gjurmėt e tij janė shfaqur sėrish nė vitin 2003, kur ai ėshtė emėruar nė Drejtorinė e Policisė sė Kukėsit si efektiv i saj drejtues. Aktualisht, Andrin Gjana mban detyrėn e shefit tė zyrės sė SAEF-it nė policinė e Kukėsit dhe deri mė sot sjellja e tij nuk kishte sjellė asnjė dyshim te krerėt e Drejtorisė sė Kukėsit. Pas informacionit tė marrė nga Interpoli, dje ėshtė bėrė gati nė Ministrinė e Rendit urdhri i pėrjashtimit tė tij, i cili pritet tė komunikohet sot nė policinė e Kukėsit.

  Hetimi pėr dokumentacionin
  Nė tė njėjtėn kohė, drejtuesit e ministrisė kanė urdhėruar edhe nisjen e njė hetimi nga SHKB-ja pėr mėnyrėn se si ka arritur tė fillojė punė nė polici Gjana. Sipas rregullores, tė gjithė uniformat blu duhet ta kenė tė pastėr dosjen penale, ndėrkohė qė strukturat lokale tė SHKB-sė duhet tė kryejnė verifikime tė herėpashershme mbi ēdo efektiv. Nuk ėshtė ende e qartė nėse oficeri i dėnuar pėr trafik droge ka paraqitur dokumente tė falsifikuara apo dėnimi qė ėshtė dhėnė nė Gjermani nuk ėshtė regjistruar nė dosjen e tij penale, pėr shkak se kishte pėrdorur njė identitet tė rremė mė parė. Nėse do tė vėrtetohet se janė kryer shkelje nė pranimin nė polici tė oficerit 28-vjeēar, pritet qė pėrjashtimi i tij tė shoqėrohet edhe me masa tė tjera nga Ministria e Rendit pėr personat qė kanė firmosur emėrimin.


  Hetimi pėr tė inkriminuarit

  Ministria nis kontrollin nė listat e Interpolit
  Andrin Gjana nuk ėshtė viktima e parė e informacioneve tė mbėrritura nga Interpoli. Pak muaj mė parė, njė tjetėr punonjės i Gardės ėshtė larguar nga detyra, megjithėse arsyet e largimit tė tij nuk janė bėrė publike, pėr shkak se ishte i implikuar nė njė hetim pėr trafik droge tė nisur nė shtetin e Zvicrės. "Fajin" pėr tė gjitha kėto telashe pėr uniformat blu e ka pasur njė verifikim qė ka nisur Ministria e Rendit nė zyrat e Interpolit nė tė gjithė botėn. Prej disa muajsh, Interpol Tirana ka kryer verifikime mbi tė kaluarėn e tė gjithė efektivave dhe, si rrjedhojė, kanė mbėrritur edhe informacionet e para pėr implikime nė trafiqe apo probleme tė tjera nė tė kaluarėn e punonjėsve tė policisė nė shtetet e tjera. Njė informacion i tillė bėri tė mundur zbulimin e dosjes penale nė Gjermani tė Andrin Gjanės, i cili deri nė kėto momente ishte njėri prej drejtuesve mė tė lartė tė policisė sė Kukėsit. Ndėrkohė, nė zyrėn e Interpolit mėsohet se kanė mbėrritur tė dhėna tepėr kompromentuese edhe pėr disa punonjės tė tjerė policie, tė cilat pritet qė tė verifikohen mė tej dhe mė pas tė marrin formėn edhe tė masave ndėshkuese. Rasti i shefit tė zyrės sė antikrimit ekonomiko-financiar nė Kukės ka qenė shembulli mė i mirė se si persona tė inkriminuar mund tė depėrtojnė deri nė strukturat drejtuese tė policisė. Nė tė gjitha kėto raste ėshtė vendosur qė tė hetohen mė tej edhe procedurat e emėrimit tė personave me tė kaluar tė inkriminuar nė radhėt e uniformave blu.

  www.balkanweb.com

  heutige Schlagzeile der Gazetta Shqitare

 2. #2

  Registriert seit
  30.08.2004
  Beiträge
  373
  und jetzt???

  lupo auf welche droge bist du hängen geblieben??? hat es hofmann nicht so gut mit dir gemeint????

 3. #3
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988
  Zitat Zitat von Funky
  und jetzt???

  lupo auf welche droge bist du hängen geblieben??? hat es hofmann nicht so gut mit dir gemeint????
  Du hast halt null Durchblick, weil Deine neuralen Verbindungen im Hirn, schon durch den Drogen Konsum ausgefallen sind.

  Aber hier noch eine Ergänzung

  Bajram Ibraj pėrjashton Andrin Gjanėn. Kishte vuajtur 449 ditė burg nė Manhem dhe mė pas u emėrua nė polici

  Pėrjashtohet oficeri i dėnuar pėr drogė

  A.Qoraj

  TIRANĖ- Njė i dėnuar nė Gjermani pėr trafik droge ka punuar deri dje nė Policinė e Shtetit. Andrin Gjana, inspektor i policisė sė Hasit, ėshtė pėrjashtuar nga policia, pas konfirmimit tė autoriteteve gjermane se ai ka kryer 449 ditė dėnim nė burgun e Manhemit, pėr trafik tė lėndėve narkotike.
  Gjana ka qenė i dėnuar nė kėtė vend pėr trafik ndėrkombėtar tė lėndėve narkotike nga viti 1999-2001, ku ka kryer dhe dėnimin e dhėnė dhe mė pas ėshtė liruar. Pasi ėshtė kthyer nė Shqipėri, ai ka mundur tė emėrohet nė Policinė e Shtetit, madje ka qenė dhe shoqėrues i ish-nėndrejtorit tė pėrgjithshėm tė policisė sė asaj kohe. Sipas zyrtarėve tė lartė tė Ministrisė sė Rendit, kjo vėrtetohet nga dokumentacioni i gjetur nė arshiva. Momentalisht ishte emėruar si inspektor nė komisariatin e Hasit. Urdhrin pėr pėrjashtimin e Andrin Gjanės nga Policia e Shtetit e ka firmosur drejtori i pėrgjithshėm, Bajram Ibraj. Motivacioni i kėtij pėrjashtimi ka qenė precedenti penal i inspektorit Gjana nė Gjermani.
  Pėrjashtimi
  Sipas burimeve zyrtare tė Ministrisė sė Rendit Publik, Ibraj ka firmosur dje shkresėn e pėrjashtimit tė inspektorit tė komisariatit Has, pasi ka verifikuar gjendjen penale tė ardhur nga interpoli gjerman. Kėrkesėn pėr verifikim e ka kėrkuar Ministria e Rendit nėpėrmjet strukturės sė Shėrbimit tė Kontrollit tė Brendshėm. Kjo strukturė ka kryer edhe hetimet, tė cilat janė finalizuar pas konfirmimit tė ardhur nga autoritetet gjermane. Mėsohet se numri njė i Policisė sė Shtetit nuk ka nguruar tė firmosė pėrjashtimin, duke u kėrkuar vartėsve nė qark qė t’i bėjnė komunikimin zyrtar efektivit qė ende shėrbente nė polici. Andrin Gjana ka mbaruar Akademinė e Rendit, por ai ėshtė emėruar nė kohėn qė dėshmia e penalitetit nuk ishte e pastėr, gjė qė bie nė kundėrshtim me rregulloren e Ministrisė sė Rendit.

  http://www.shekulli.com.al/index.php...794e0908f5f030

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 14
  Letzter Beitrag: 15.12.2010, 17:28
 2. serbischer Neo-Nazi-Chef in Italien verhaftet
  Von ooops im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 42
  Letzter Beitrag: 22.04.2009, 09:46
 3. Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 17.07.2006, 08:48
 4. Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 03.07.2006, 19:32
 5. Italiner verhaftet in Durres, wegen Antiken Schmuggel
  Von lupo-de-mare im Forum Urlaubsforum
  Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 06.10.2005, 21:49