BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 2 12 LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 13

procitajte

Erstellt von Dzek Danijels, 27.07.2008, 18:53 Uhr · 12 Antworten · 5.986 Aufrufe

Dzek Danijels

procitajte

Dangerfield: Hrvati su kao životinje, a svi Balkanci loši
    Foto: Josip Bistrović/Cropix

ZAGREB - Hrvati su se u ratu ponašali kao životinje, a svi ljudi s Balkana su jednako loši; sve im je uvijek vezano za osvetu - rekao je u petak Roland Dangerfield, bivši britanski časnik za vezu u UN-ovu Sektoru jug svjedočeći na suđenju trojici hrvatskih generala u Den Haagu.
    Dangerfield je tako sažeo svoja iskustva tijekom boravka na području BiH i u tzv. Krajini u ljeto 1995. godine gdje je, kako je rekao, vidio neke od najstrašnijih prizora u svojoj vojnoj karijeri.
    Jedan od njih bio je prizor ubijenih srpskih civila u selu Grubori kod Knina kamo je došao 28. kolovoza 1995. godine, nakon završetka akcije Oluja.
    "U zraku se osjetio miris kuća koje su spaljene, a žene su naricale i plakale. Rekli su nam da su prethodne noći došli Hrvati, spalili selo i poklali ljude i stoku", posvjedočio je Dangerfield koji kaže da je u jednoj kući vidio dvojicu ubijenih muškaraca, od kojih je jedan bio zaklan.
    Područje na kojem je izvedena akcija Oluja on je po razmjerima podmetnutih požara usporedio s Kuvajtom nakon Pustinjske oluje 1991. godine, gdje su još mjesecima nakon akcije gorjele bušotine nafte.
    Na pitanje branitelja optuženih generala je li priželjkivao propast pregovora o planu Z4 i razbuktavanje rata u Hrvatskoj, Dangerfield je odgovorio potvrdno. "Pa zato sam i ušao u vojsku, a ne u UN-ove mirovne snage... Proveo sam 16 godina u vojsci i pitam se zašto? Pa obučavao sam se za rat", rekao je Dangerfield.
    On je osobito "zanimljivim" ocijenio iskustvo kad je tijekom granatiranja Knina doručkovao odjeven u neprobojni prsluk i s kacigom na glavi.
    Suđenje generalima Anti Gotovini, Ivanu Čermaku i Mladenu Markaču, optuženima za zločine tijekom i nakon Oluje, nastavlja se 25. kolovoza po isteku ljetne stanke u radu Haškog suda. (Hina)

Dangerfield: Hrvati su kao životinje, a svi Balkanci loši - Jutarnji.hr

Grasdackel
    Unglaublich, diese Kroaten.
    Und da gibt es immer wieder Idioten die meinen es mit ihnen aufnehmen zu können.

Samo probajte.

Zitat Zitat von Semberac Beitrag anzeigen
    Dangerfield: Hrvati su kao životinje, a svi Balkanci loši
    Foto: Josip Bistrović/Cropix

ZAGREB - Hrvati su se u ratu ponašali kao životinje, a svi ljudi s Balkana su jednako loši; sve im je uvijek vezano za osvetu - rekao je u petak Roland Dangerfield, bivši britanski časnik za vezu u UN-ovu Sektoru jug svjedočeći na suđenju trojici hrvatskih generala u Den Haagu.
    Dangerfield je tako sažeo svoja iskustva tijekom boravka na području BiH i u tzv. Krajini u ljeto 1995. godine gdje je, kako je rekao, vidio neke od najstrašnijih prizora u svojoj vojnoj karijeri.
    Jedan od njih bio je prizor ubijenih srpskih civila u selu Grubori kod Knina kamo je došao 28. kolovoza 1995. godine, nakon završetka akcije Oluja.
    "U zraku se osjetio miris kuća koje su spaljene, a žene su naricale i plakale. Rekli su nam da su prethodne noći došli Hrvati, spalili selo i poklali ljude i stoku", posvjedočio je Dangerfield koji kaže da je u jednoj kući vidio dvojicu ubijenih muškaraca, od kojih je jedan bio zaklan.
    Područje na kojem je izvedena akcija Oluja on je po razmjerima podmetnutih požara usporedio s Kuvajtom nakon Pustinjske oluje 1991. godine, gdje su još mjesecima nakon akcije gorjele bušotine nafte.
    Na pitanje branitelja optuženih generala je li priželjkivao propast pregovora o planu Z4 i razbuktavanje rata u Hrvatskoj, Dangerfield je odgovorio potvrdno. "Pa zato sam i ušao u vojsku, a ne u UN-ove mirovne snage... Proveo sam 16 godina u vojsci i pitam se zašto? Pa obučavao sam se za rat", rekao je Dangerfield.
    On je osobito "zanimljivim" ocijenio iskustvo kad je tijekom granatiranja Knina doručkovao odjeven u neprobojni prsluk i s kacigom na glavi.
    Suđenje generalima Anti Gotovini, Ivanu Čermaku i Mladenu Markaču, optuženima za zločine tijekom i nakon Oluje, nastavlja se 25. kolovoza po isteku ljetne stanke u radu Haškog suda. (Hina)

Dangerfield: Hrvati su kao životinje, a svi Balkanci loši - Jutarnji.hr
    harte worte. Ist das absicht oder zufall, das der analritter rechts am strassenrand schwarz angezogen ist ???

Zitat Zitat von Venom1 Beitrag anzeigen
    harte worte. Ist das absicht oder zufall, das der analritter rechts am strassenrand schwarz angezogen ist ???
    wir sind immer gut gekleidet.....

Grasdackel
    Zitat Zitat von Metkovic Beitrag anzeigen
    wir sind immer gut gekleidet.....

Die Serben haben auch schöne Uniformen:

Zitat Zitat von Venom1 Beitrag anzeigen
    fährst du eigentlich u-bahn... oder kriegst du davon schweißausbrüche?

Zitat Zitat von sonnyliston22 Beitrag anzeigen
    fährst du eigentlich u-bahn... oder kriegst du davon schweißausbrüche?

Jesam ista konkretno rekao, da se odmah primate kao ovce

ruhig blut leute....

Tja, die serbischen Terroristen auf dem Bild, die versucht haben fremdes Land zu enteignen, haben wohl die Arschkarte gezogen...

Zitat Zitat von thatz_me Beitrag anzeigen
    Tja, die serbischen Terroristen auf dem Bild, die versucht haben fremdes Land zu enteignen, haben wohl die Arschkarte gezogen...
    The Krajina province historically never belonged to Croatia, having been established by Austria-Hungary as the “Vojna Krajina” (“Military Frontier”) in the 16th Century against the invading Ottoman Turkish Empire, where all male Krajina Serbs between the ages of 18 and 60 were required to do military service and defend the military frontier against the invading Turks whenever they were called to do so by the Austro-Hungarian authorities.

Tudjman & the Croatian Ustashe Nazi genocide of Krajina Serbs: Part 2 4international

Zitat Zitat von thatz_me Beitrag anzeigen

tja, da waren wir genauso naiv wie fundamentalistische Bosniaken in der RS.

kann passieren...

Seite 1 von 2 12 LetzteLetzte