BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 2 von 7 ErsteErste 123456 ... LetzteLetzte
Ergebnis 11 bis 20 von 66

Promocija knjige o korijenima Bošnjaka

Erstellt von B0šNjAk, 20.11.2009, 18:33 Uhr · 65 Antworten · 3.868 Aufrufe

Esseker
    Zitat Zitat von Sultan Mehmed Fatih Beitrag anzeigen
    Da i hriscane su napadali iliri a?
    erklär doch mal sultan: Wie war das denn? Wir haben hier schon alles gehört: "Bosnier sind illyrer!", "Den Islam in Bosnien gabs immer!" und und und...

Zitat Zitat von Esseker Beitrag anzeigen
    erklär doch mal sultan: Wie war das denn? Wir haben hier schon alles gehört: "Bosnier sind illyrer!", "Den Islam in Bosnien gabs immer!" und und und...
    Vjerovatno si osoba koja je navikla da joj se mora nacrtat!
    Procitaj o cemu se radi, pa onda lupaj svoje teorije zasnovane na cula/kazala!
    Ovdje uopste nije tema religija, ili si progutao danas pogresnu tabletu pa to negdje vidis?
    Ako ste vi pokrsteni na silu, mi primili islam na "silu"..Kakve to veze ima s korjenima Bosne?

Esseker
    Vjerovatno si osoba koja je navikla da joj se mora nacrtat!
    Procitaj o cemu se radi, pa onda lupaj svoje teorije zasnovane na cula/kazala!
    Ovdje uopste nije tema religija, ili si progutao danas pogresnu tabletu pa to negdje vidis?
    Ako ste vi pokrsteni na silu, mi primili islam na "silu"..Kakve to veze ima s korjenima Bosne?
    Titel: Promocija knjige o korijenima Bošnjaka ... ne Bosne nego bosnjaka!

znaci da to ima veze, sto ja govorim... mi pokrsteni na silu... nevjerujem.

Boli mozda sto je Bosna nastala prije Hrvatske?
    Evo ti nemoj previse slinit

Magic
    opet niko nije svatio o cemu se radi,jedino si trebo napisati Bosanaca i Hercegovaca a ne samo Bosnjaka jel i ta knjiga nama pokazuje da su Bos.Katholiki i Pravoslavci,takozvani srbi i hrvati po Porijeklu Bosanci i Hercegovci.

Ta knjiga za mene nije nista stvarno novo i ako je jako interesantna a ko se bavi s`tim stvarima on bi vecinu toga trebo da zna.

Ipak se radi o tome da Bosanci nisu izmisljen Narod nego ono sto ja vec duze tvrdim,da smo najstariji narod Balkana i niko nama nemore da govori da nismo

Baader

-> Seither genannt: Bosnanci, Muslimani und seit den 90ern Bosnjaci.

---
    Molim?

Pojma nemas!

Titel: Promocija knjige o korijenima Bošnjaka ... ne Bosne nego bosnjaka!
    I sta to ima s tvojom teorijom? Jel tu negdje pise Bosnjaci su bili muslimani prije Turaka? Paranoja ili sta?

znaci da to ima veze, sto ja govorim... mi pokrsteni na silu... nevjerujem.
    E krstaski ratovi su sluzili, da se podjele cokoladice?
    Pokrstavanje je radjeno na silu!

Magic
    Kroatien und Serben lebten in Bosnien -> sogenannte "Bosnier"

Osmanen überfielen den Großteils des Balkans -> darunter auch Bosnien und die Herzegowina.

Kroaten und Serben in Bosnien und der Herzegowina mussten oder durften Religion annehmen -> Islam

-> Seither genannt: Bosnanci, Muslimani und seit den 90ern Bosnjaci.

---
    Mussten oder durften?Ist ja fast das gleiche Natürlich darf jeder die Religion annehmen die er will.
    Bosniaken wurden sicher nicht mehr gezwungen Moslems zu werden als Christen Orthodox und Katholisch zu werden also den Schwachsinn solltet ihr euch langsam abgewöhnen.
    Und vor 1000 Jahren Bosnjani und vor 2000 Jahren war der Name auch schon in unserem gebiet im Umlauf usw...usw

Esseker
    I sta to ima s tvojom teorijom? Jel tu negdje pise Bosnjaci su bili muslimani prije Turaka? Paranoja ili sta?

E krstaski ratovi su sluzili, da se podjele cokoladice?
    Pokrstavanje je radjeno na silu!
    aj jebiga sultane, ovog sarkazma stvarno netrebamo

Zitat Zitat von Baader Beitrag anzeigen
    Molim?

Pojma nemas!
    zasto? Pa ime "Bosnjaci" je nastao tek od 199- i neke. Prije toga vas je imalo ali ne ovog imena.

Zitat Zitat von Magic Beitrag anzeigen
    opet niko nije svatio o cemu se radi,jedino si trebo napisati Bosanaca i Hercegovaca a ne samo Bosnjaka jel i ta knjiga nama pokazuje da su Bos.Katholiki i Pravoslavci,takozvani srbi i hrvati po Porijeklu Bosanci i Hercegovci.

Ta knjiga za mene nije nista stvarno novo i ako je jako interesantna a ko se bavi s`tim stvarima on bi vecinu toga trebo da zna.

Ipak se radi o tome da Bosanci nisu izmisljen Narod nego ono sto ja vec duze tvrdim,da smo najstariji narod Balkana i niko nama nemore da govori da nismo
    e, majkemi, dosadan si. znaci svi ove hrvatske i srpske bosanci nemaju pojma sto su, a ti znas, a?

Zitat Zitat von Magic Beitrag anzeigen

ovo sto Gos. Pasic pise, vazi za vas Bosnjake, ne za nas Srbe i Hrvate. Moram se malo smijati ovim tezama kad se govori o korjenima Bosnjaka posto su ne drzljive. A Srbima i Hrvatima nije porijeklo u Bosni, vec tamo dje su njihovi pra pra pra djedovi rodjeni... Ovaj Pasic prica o narodu jednome koji je prije tamo zivio i potonio u masi jakih slavena. Fakticki su danasnji Bosnjaci nakon mjesanja Srba i Hrvata i okupacije Turaka nastali.

Sokollu Mehmed Pascha ? Wikipedia

Sokollu Mehmed Pascha (auch Sokollu Mehmet Paşa und Mehmed-paša Sokolović, * um 1505 in Sokolovići bei Rudo; † 11. Oktober 1579 in Istanbul) war ein Befehlshaber und Großwesir des Osmanischen Reiches.

Sokollu Mehmed Pascha stammte aus einer serbisch-orthodoxen bosnischen Familie und wurde auf den Namen Bajica getauft. Durch die Knabenlese kam er nach Istanbul, wo er zum Islam übertreten musste. Dort sollte er zum Janitscharen ausgebildet werden. Da er für klug gehalten wurde, kam er nach einiger Zeit in die Palastschule, wo er eine umfassende Bildung erhielt.

Seite 2 von 7 ErsteErste 123456 ... LetzteLetzte