BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 10 12345 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 95

Protesta Kombetare / 11.5.2012 !!

Erstellt von Aktivist Vetevendosje, 10.05.2012, 12:49 Uhr · 94 Antworten · 6.765 Aufrufe

 1. #1
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021

  Protesta Kombetare / 11.5.2012 !!

  Am Freitag den 11.5.2012 wird in den albanischen Städten ( Mazedoniens ) , Kumanove , Shkup , Tetove , Gostivari , Kercova , Dibra und Struga protestiert .

  Danaj: Deputetet shqiptare duhet ti bashkohen protestave te popullit qe ju ka dhene voten - tetova1.com

  Analist Koco Danaj fordert auch die albanischen Politiker mazedoniens auf an der Protesten teilzunehmen !!

 2. #2

 3. #3
  Karim-Benzema
  Schön für dich Kosovare

 4. #4
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  Ja freud mich wenn die albaner sich Organisieren , und sich für ihre Rechte einsetzen .

 5. #5
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  protest kunder politikes diskriminuse dhe montimeve politike antishqiptare sllave ne fyrom-kete protest e organizon vete populli shqiptar ne fyrom, nuk eshte asnji organizat mbrapa, parti eshte thjesht reagim civil;
  ju lutem ta shperndani kudo! Ngjyrat partiake leni ne shtepi! Apeloj, ju lutem protestoni qete, ne menyren ma njerzore!
  Ju lutem diten e premte me 11 maj 2012 ne ora 13.30h ne tere teritorin e fyrom shqiptaret te protestojm me dinjitet, me flamur kombetar, me pankarta ne shum gjuh boterore; ne sjemi terorist, ne sjemi radikal islamik, ne jemi shqiptar, jetojm ne trojet tona etnike! Shteti fyrom apo udheqsija sllave tenton ne shpinen ton dhe me perlyrjen e emrit shqiptar te futet ne nato pa e ndryshuar emrin artificial. Emri qe mbeshtet artificialitetin e tyre te krijuar nga josip broz tito, maqedonia e sotme u kriju ne demin ton si tampon zone mes perendimit dhe perestrojkes! Ne ne diaspor bejme sa mundemi per senzibilizim, cdokush ta jape kontributin e vete qytetar demookratik-protestat jane mjet legal per ta treguar paknaqesin dhe te verteten, shmanguni incidenteve nderetnike, ne sjemi kunder askujt por nuk deshirojm askush te jete kunder nesh!

 6. #6
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  Protesta e sotme ne FYROM-RNOFT BASHKIMI KOMBETAR
  SHKUP


 7. #7

 8. #8
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  10.000 protestieren heute vor dem mazedonischen Parlament !!
  Live: Gur drejt qeveris, thyhen dy xhama

 9. #9
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  10.000 protestieren heute vor dem mazedonischen Parlament !!
  http://zhurnal.mk/content/?id=1251113393632

 10. #10
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021
  Live: Gur drejt qeveris, thyhen dy xhama
  Numri i protestuesve që po protestojnë në këto çaste para qeverisë ka tejkaluar numrin prej 10 mijë syresh, janë vlerësimet preliminare.
  Në protestën e sotme po mbizotërojnë flamujt kombëtar, ndërsa parulla kryesore është “Stop dhunës” dhe “Stop montimeve”.

Seite 1 von 10 12345 ... LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Let's do it Kosova 2012 - Ta Pastrojme Kosoven 2012
  Von Hamëz Jashari im Forum Kosovo
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 19.06.2012, 00:03
 2. Nderohet Gardisti qe mbrojti Flamurin Kombetare!
  Von IbishKajtazi im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 26.01.2011, 21:15
 3. AKSH- ARMATA KOMBETARE SHQIPETARE/NATIONAL ALBANIAN ARMY
  Von Minatori im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 36
  Letzter Beitrag: 01.07.2009, 21:35
 4. Armata Kombëtare Shqiptare
  Von Ban187 im Forum Politik
  Antworten: 56
  Letzter Beitrag: 21.09.2007, 18:44
 5. @Spamferkel...FREE GREQIA KOMBETARE
  Von Macedonian im Forum Rakija
  Antworten: 16
  Letzter Beitrag: 13.11.2006, 06:53