BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 2 von 10 ErsteErste 123456 ... LetzteLetzte
Ergebnis 11 bis 20 von 95

Protesta Kombetare / 11.5.2012 !!

Erstellt von Aktivist Vetevendosje, 10.05.2012, 12:49 Uhr · 94 Antworten · 6.767 Aufrufe

 1. #11

 2. #12
  Avatar von Ciciripi

  Registriert seit
  26.03.2012
  Beiträge
  5.085

 3. #13
  Avatar von Ciciripi

  Registriert seit
  26.03.2012
  Beiträge
  5.085

 4. #14
  Avatar von Aktivist Vetevendosje

  Registriert seit
  13.07.2010
  Beiträge
  2.021

 5. #15
  Avatar von Ciciripi

  Registriert seit
  26.03.2012
  Beiträge
  5.085
  Zitat Zitat von Aktivist Vetevendosje Beitrag anzeigen
  La illahe il Allah

 6. #16
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Zitat Zitat von Muhaxher Beitrag anzeigen
  La illahe il Allah
  Ka edhe asi ne protest qe jane me shkini.
  Protesta duhet me pas karakter kombtare e jo fetare

 7. #17
  Avatar von Ciciripi

  Registriert seit
  26.03.2012
  Beiträge
  5.085
  Zitat Zitat von Mbreti Bardhyl Beitrag anzeigen
  Ka edhe asi ne protest qe jane me shkini.
  Protesta duhet me pas karakter kombtare e jo fetare
  Jo nuk paske kuptu ende se Shqipet ne Maqedoni jon te gjithe Mysliman , Islami eshte pjesa e Kombit e tyre

 8. #18

  Registriert seit
  09.03.2006
  Beiträge
  3.133

 9. #19
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Tė rinjt shqiptarė: Po na dėmtojnė  Njė grup tė rinjsh shqiptar nga Shkupi dhe qytetet e tjera nė Maqedoni, pėrmes njė letre kanė reaguar ndaj grupeve dhe individėve tė caktuar qė kanė keqpėrdorur protestėn, duke implikuar flamujt dhe thirrje fetare.
  “Ne jemi tė vetėdijshėm se ka grupe tė caktuara qė dėshirojnė tė njollosin kėto protesta me karakter kombėtar. Kemi grupe tė caktuara sociale tė implikuara nė aspektin fetar dhe qė janė verbėruar pas qėllimeve dhe idealeve tė tyre fetare dhe kjo i jep shkas qė maqedonasit tė na njollosin nė forma tjera dhe duke i dhėnė kahje protestės se ka qenė pėr qėllime fetare dhe jo kombėtare”, thekson grupi i tė rinjve shqiptarė nga Shkupi.
  Sipas tyre, individė tė caktuar kanė udhėhequr njė pjesė tė turmės dhe kanė bartur altoparlant, duke bėrė thirrje fetare dhe duke shenjėzuar po ashtu me simbole fetare. “Ne nuk dijmė se cilat janė problemet tona fetare dhe kush po ndalon. Problemi ėshtė kombėtar dhe nė tė ardhmen duhet tė ketė organizim nga forcat progresiste tė tė rinjve qė kanė taban kombėtar dhe dijnė tė artikulojnė kėrkesat kombėtare dhe tė ngrenė zėrin kundėr diskriminimit dhe dhunės nė Maqedoni”, apelojnė tė rinjt.
  Janė grupe fetare dhe sekte tė ndryshme nė Maqedoni qė shpeshherė janė inflirtuar nė qarqet politike dhe synojnė vendosjen e ēėshtjeve fetare para atyre kombėtare.
  Grupi i tė rinjve shqiptarė ka apeluar qė nė tė ardhmen shqiptarėt tė protestojnė me flamurin e shenjtė kombėtar dhe plisin e bardhė. (INA)

 10. #20
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Mediat maqedonase i japin kahje fetare protestave nė Maqedoni  Mediat maqedonase sot sėrish i kanė dhėnė kahje fetare se sa etnike protestave tė organizuara nė Shkup, Tetovė dhe qytete tjera nė Maqedoni.
  “Dnevnik” raporton se mijėra besimtarė islam kryesisht tė komunitetit shqiptar protestuan rrugėve tė Shkupit dhe para Qeverisė.
  Sipas gazetės, protestuesit e radikalizuar kanė tentuar qė tė hyjė nė ambientet e Qeverisė, mirėpo ato nuk janė lejuar nga policia. Gazeta ka nxjerrė edhe disa nga parullat fyese tė protestuesve “ Vdisni kaurė”, “Nikolla Terrorist”, “Ali ēetnik” “Ali dhe Gruevski homoseksualė”, etj.
  Edhe televizioni proqeveritar “Sitel” raportoi se mijėra mysliman protestuan para qeverisė me moton “Myslimanėt nuk janė terroristė” si dhe thirrje tjera.
  Sipas “Sitel” edhe nė Tetovė dhe Gostivar ėshtė protestuar me flamujt islam dhe thirrje islamike, por duke pėrmendur edhe shprehjen e revoltės kundėr proceseve tė montuara kundėr shqiptarėve.
  Portale dhe faqe tė ndryshme informative gjithashtu kanė dhėnė nė qendėr tė vėmendjes fotografitė e protestės, duke nxjerrė protestues me flamujt fetar si dhe thirrjet fetare. Gjithashtu ato kanė informuar se protestuesit ishin besimtarė islam, duke reaguar kundėr arrestimeve tė fundit lidhur vrasjen e pesėfishtė nė Smilkovc. (INA)

Seite 2 von 10 ErsteErste 123456 ... LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Let's do it Kosova 2012 - Ta Pastrojme Kosoven 2012
  Von Hamėz Jashari im Forum Kosovo
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 19.06.2012, 00:03
 2. Nderohet Gardisti qe mbrojti Flamurin Kombetare!
  Von IbishKajtazi im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 26.01.2011, 21:15
 3. AKSH- ARMATA KOMBETARE SHQIPETARE/NATIONAL ALBANIAN ARMY
  Von Minatori im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 36
  Letzter Beitrag: 01.07.2009, 21:35
 4. Armata Kombėtare Shqiptare
  Von Ban187 im Forum Politik
  Antworten: 56
  Letzter Beitrag: 21.09.2007, 18:44
 5. @Spamferkel...FREE GREQIA KOMBETARE
  Von Macedonian im Forum Rakija
  Antworten: 16
  Letzter Beitrag: 13.11.2006, 06:53