BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 214 von 243 ErsteErste ... 114164204210211212213214215216217218224 ... LetzteLetzte
Ergebnis 2.131 bis 2.140 von 2428

Prozess gegen General Gotovina

Erstellt von Grasdackel, 10.03.2008, 18:07 Uhr · 2.427 Antworten · 114.877 Aufrufe

Magic
    ko to baci antu u kantu,bem im uho klempavo...

Zitat Zitat von kiko Beitrag anzeigen
    sag doch einfach, dass dir die Argumente schnell ausgehen.
    Wohl eher dir da du nicht seine Frage beantwortet hast.

Zitat Zitat von Ludjak Beitrag anzeigen
    Dem wird wohl so sein, trotzdem hinkt dein Vergleich du Kasper !
    ich versteh dich nicht. Gerade Bosnier haben am meisten unter dem Morden gelitten. Jetzt wird ein Mörder verurteilt und wieder passt es dir nicht. Mir kommt so der Gedanke, dass in diesem Fall die ermordeten Serben waren und es für dich wohl nix schlimmes ist. Korrigiere mich, falls ich falsch liege.

kenozoik
    Zitat Zitat von draginho Beitrag anzeigen
    sta bi rekao da isti sudija osudi i Karadzica ??...isto nepravda !?
    da osudi spodobu, koja je otvoreno propagirala unistenje jednog naroda? a sta ti mislis?

Čermak: Mučno mi je nakon ovakvih nepravednih presuda

Gotovina i Markač su svjesni da je ovo velika nepravda ali i da je ovo tek prvo poluvrijeme, rekao je Čermak nakon povratka u Zagreb.

Sretan sam da je ova agonija zvršila, ali to je samo prvo poluvrijeme. Ja sam od 1998. godine u toj agoniji, a sad je konačno gotovo. Ali s obzirom na situaciju generala Gotovine i Markača osjećam se mučno. Jutros nisam očekivao da ću večeras biti u svojoj kući. Iscrpljen sam jer nikome nije lijepo u zatvoru. Nakon presude pričao sam s Gotovinom i Markačem. Oni su u šoku i trebat će im dan, dva da dođu k sebi. Ja ću im biti potpora vani i potrudit ću se da se ove presude ublaže ili ukinu - kazao je oslobođeni general Ivan Čermak kad je stigao na svoje imanje u Klokovcu kod Krapinskih Toplica te dodao:
    - Prvo ću izljubiti ženu i djecu, nazdraviti te pojesti finu zagorsku večeru. A naredna dva tjedna ću odmarati i neću ništa raditi.
    General Čermak u 18.23 sletio je u zagrebačku zračnu luku Pleso gdje je iz Rotterdama stigao Vladinim avionom. Na Plesu ga je dočekala i premijerka Jadranka Kosor koja ga je srdačno pozdravila.
    - U šoku smo svi skupa. Pozdravio sam se s Gotovinom i s Markačem. Osjećam se mučno. Ne mogu se osjećati dobro nakon ovakvih presuda. Oni su svjesni da je ovo velika nepravda ali da je ovo tek prvo poluvrijeme. Sada treba skupiti glave i vidjeti gdje su obrane promašile, gdje se uplela politika. Ja ću im biti produžena ruka vani - rekao je Ivan Čermak po dolasku u Zagreb.
    Zajedno s njim u zrakoplovu je bio Pero Kovačević, bivši saborski zastupnik i stručnjak za suđenja u Haagu te još nekoliko pratitelja.
    - Ovo je jako teško. Čermak je ujutro prevezen u lisicama iz Schveningena, a poslijepodne je već bio na slobodi. Nije ni njemu jasno što se događa no naravno da mu je žao ostale dovjice - kazao je Pero Kovačević.
    U avionu zajedno s Kovačevićem i Čermakom bili su Stephen Kay i Gilian Higins, njegov odvjetnički tim.
    Na pitanje što sad slijedi Kovačević nam je rekao kako će oslobođeni general otići kući svojoj ženi koja ga željno iščekuje.
    Nakon što je jedini od trojice hrvatskih generala proglašen nevinim po svim točkama optužnice nije više bilo zapreka za njegovim brzim puštanjem iz pritvora u Scheveningenu, koji je napustio na stražnji izlaz.

Hrvatska vlada mu je ponudila zrakoplov kako bi se mogao čim prije vratiti u Hrvatsku. Nakon izlaska iz pritvora Čermak se zaputio prema Rotterdamu, odakle je oko 16.30 sati poletio za Hrvatsku.

Zitat Zitat von batakanda Beitrag anzeigen
    da osudi spodobu, koja je otvoreno propagirala unistenje jednog naroda? a sta ti mislis?

a zasto se bunis onda ???... Gotovina je samo malo drugacije spakovao svoj rad

kenozoik
    Zitat Zitat von draginho Beitrag anzeigen
    a zasto se bunis onda ???... Gotovina je samo malo drugacije spakovao svoj rad
    bogati?

jeste, izrecena od degenerika, cija je svaka presuda pobijena skroz ili djelomicno...
    JA sam malo prije trazio i nisam nista nasao osim ovo sta cobra ponavlja s'Blaskicom.

Inace ima jos jedan interesantan komentar na objavu Misetica ovdje:
    Mi

komentar strana 3:
    Juce je Misetic na RTL-u hvalio Oriea da sudi pravedno,ne gleda na politiku,da je to jedan od najboljih sudija u Hagu. A sad skroz druga prica.

Misetic sere. Mozda se boji da ce ga ubiti u hrvatskoj za losu odbranu...
    Nekako mi je zao kad sve tom citam ovdje...

Izvinjavam se...moj zadnji post za danas.
    Sutra necu nastavit za tom temom...

Pozdrav

Zitat Zitat von kiko Beitrag anzeigen
    ich versteh dich nicht. Gerade Bosnier haben am meisten unter dem Morden gelitten. Jetzt wird ein Mörder verurteilt und wieder passt es dir nicht. Mir kommt so der Gedanke, dass in diesem Fall die ermordeten Serben waren und es für dich wohl nix schlimmes ist. Korrigiere mich, falls ich falsch liege.
    Mach ich doch gerne mein Freund.
    1. jeder Mörder unschuldiger Zivilisten gehört weggesperrt - scheißegal wer oder woher er kommt.

2. hast du meinen Post anscheinend nicht richtig gelesen - Stichwort Politik usw

3. kannst du kaum einen Gotovina mit dem Pissetrinker vergleichen - 2 völlig verschiedene Fälle

Mir unterstellen zu wollen, daß ich darüber hinwegsehe sobald es sich um serbische Ermordete gehe, ist dreist mein Freund.
    Mir tut jeder Unschuldige dieses verdammten Krieges Leid, egal welcher Herkunft !
    Die Schuldfrage hier jetzt wieder aufzgreifen wäre unnötig, da hat jeder seine eigene Meinung.

bogati?
    Den Haaga mi !!