BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 240 von 243 ErsteErste ... 140190230236237238239240241242243 LetzteLetzte
Ergebnis 2.391 bis 2.400 von 2428

Prozess gegen General Gotovina

Erstellt von Grasdackel, 10.03.2008, 18:07 Uhr · 2.427 Antworten · 114.858 Aufrufe

[quote=Josip Frank;2556932]solche Aussagen kommen meist von Cetnici.Was soll an der Oluja faschistisch gewesen ?
    [Quote]
    Dass man plante sehr viele Menschen zu vertreiben, um ein Gebiet frei von Serben zu haben?
    Gibt es keinen Grund die Wiedereingliederung in das kroatische Staatsgebiet zu feiern ?
    Doch natürlich. Was mich stört ist, dass man aber die Penner, die dort die Verbrechen feiern, einfach ignoriert werden und man so tut, als ob man die nicht sieht.
    Niemand macht Witze über Verbrechen. Wenn schon dann wird Groß Serbien auf die Schippe genommen.
    Ich bitte dich Metkovic, warst du es nicht, der regelmäßig Bilder von den FLüchtlingskolonnen gepostet und dann Witze drüber gemacht hat?

du bist Kroate ?
    Ne, eigentlich komm ich aus Timbuktu

Die Oluja war gerechtfertigt, nicht aber die Verbrechen gegen die Zivilisten.
    Wow, da sind wir ja einer Meinung.

[quote]
    Zitat Zitat von Mastakilla Beitrag anzeigen

Dass man plante sehr viele Menschen zu vertreiben, um ein Gebiet frei von Serben zu haben

Verstehe. Der Plan die RSK zu gründen und 170 000 Kroaten zu vertreiben war wohl eine Präventivmassnahme.

Doch natürlich. Was mich stört ist, dass man aber die Penner, die dort die Verbrechen feiern, einfach ignoriert werden und man so tut, als ob man die nicht sieht.
    welche Verbrechen werden denn in Knin am 5 August gefeiert ?

Ich bitte dich Metkovic, warst du es nicht, der regelmäßig Bilder von den FLüchtlingskolonnen gepostet und dann Witze drüber gemacht hat?
    ?

Ne, eigentlich komm ich aus Timbuktu
    dachte Groß Serbien

Zitat Zitat von Mastakilla Beitrag anzeigen
    Wow, da sind wir ja einer Meinung.
    Die Oluja war notwendig. Schön, daß du dazugelernt hast.

nur mal so nebenbei. Josip ist kein Fake von Metko. Dat spür ick beim pissen

IVŠI MINISTAR VANJSKIH POSLOVA O PRESUDI GENERALIMA ZA VEČERNJAKOV OBZOR:

Granić: Tuđman mi je 1998. dao podršku za plan povratka Srba

Da, na našoj je strani bilo zločina. I te kako i to je zlo, ali udruženog zločinačkog pothvata nije bilo.

Ostaje nam samo tiha diplomacija, ali na tome se treba raditi, a ne više mnogo javno govoriti - poručuje Mate Granić
    Foto: 'Patrik Macek/PIXSELL

Dugo godina, u vrijeme dok se hrvatska diplomacija još stvarala, Mate Granić bio je ministar vanjskih poslova. Pokušao je i na predsjedničkim izborima i izgubio, danas je lobist koji radi za neke od najvećih domaćih i stranih tvrtki i posve mu dobro ide jer taj se posao ne razlikuje previše od onoga koji je radio kao ministar. Iako više, kako sam kaže, nema političkih ambicija, pozorno prati sve što se događa, a često mudriji među aktivnim političarima traže njegove savjete.

::O čemu ste razmišljali u petak ujutro dok ste slušali obrazloženje presude u Haagu?
    Podsjećalo me to na vrijeme Oluje, vrijeme rata i agresije na Hrvatsku i na vrijeme mog svjedočenja u Haagu. Intimno, bio sam i tužan i bijesan zbog nepravedne i nepoštene presude. Jednostavno, to se nije dogodilo onako kako je sud interpretirao povijest. Nikakva udruženog zločinačkog pothvata nije bilo. U pauzi brijunskog sastanka predsjednik Tuđman ustao je i zvao me. Razgovarali smo na otvorenoj liniji, što znači kako postoji šansa da su neke od velikih sila to slušale. Predsjednik me pitao: „Mate, je li ovo pravi trenutak?" Ja sam rekao: „Predsjedniče, jest". Samo 20 dana prije dogodila se Srebrenica, jedna od najsramotnijih stvari u modernoj povijesti Europe i svijeta nakon 2. svjetskog rata. Sjetio sam se, a ovo prvi put kažem, da me je Demirel, predsjednik Turske, on je još živ i u dobroj kondiciji, preklinjao da pomognemo da Bošnjaci opstanu.

U tom trenutku što je drugo predsjednik Tuđman mogao, pa nije govorio časnim sestrama, govorio je vojnom vrhu kako da u četiri dana pobijede vojsku pobunjenih Srba. Znali smo da je Beograd počeo evakuaciju, nama nije bio interes da se taj prostor isprazni. Interes nam je bio da ne bude žrtava jer smo bili svjesni da će odgovornost biti pripisana Hrvatskoj. I sad dolazimo do ključnih trenutaka. Ni govora nije bilo o udruženom zločinačkom pothvatu za protjerivanje Srba.
    Prvi ću put reći i ovo, u lipnju sam razgovarao, dakle u vrijeme kad su Amerikanci preko naših vojnih struktura obaviješteni da pripremamo operaciju, s ministrom Šuškom i predsjednikom Tuđmanom o definiranju ciljeva Oluje. Složili su se da je cilj oslobađanje okupiranih područja i izlazak na svoje granice, složili su se da nam je u interesu da bude što manje žrtava i da pučanstvo ne napušta prostor, odnosno da Srbi ne napuštaju prostor.

Sjetio sam se u petak kako sam prvi put na početku rujna '95. osudio zločine na našoj strani, žestoko razgovarao s predsjednikom u njegovoj sobi, s nogu, tražeći od njega da učini sve da zaustavi zločine. Predsjednik mi je rekao: „Mate, 183.000 vojnika su u pokretu, to nije lako", ali ja sam od njega tražio da napravi sve što je moguće. Uputio me na Gojka, a on mi je rekao: „Vojska to ne čini, Mate."

Ukratko, borio sam se da se što prije zaustavi zlo koje se događalo. Kažu da smo sprečavali povratak Srba, a u travnju '98. godine Tuđman mi je dao podršku za plan povratka, ali se Vlada podijelila jer su neki mislili da je prerano. Smatrao sam da nije prerano bez obzira na to što nas Visoki komesarijat za izbjeglice nije pritiskao. Kad sam vidio da u Vladi postoji dosta otpora, išao sam Tuđmanu po podršku i dobio je. Prije odlaska Tuđmanu rekao sam Hrvoju Šariniću da ću dati ostavku ako moj plan ne bude prihvaćen. I plan je prihvaćen. Na sudu u Haagu, kada su me pitali je li to bilo prekasno, upitao sam ih pa gdje u svijetu ima primjera da su se izbjeglice prije vratile, nema takva primjera. Bio sam tužan, nesretan, bijesan jer ono što je navedeno u presudi jednostavno nije istinito. Nije pitanje je li bilo zločina. Da, na našoj je strani bilo zločina. I te kako i to je zlo, ali udruženog zločinačkog pothvata nije bilo.

Grasdackel

Gast829627
    Zitat Zitat von Cobra Beitrag anzeigen
    IVŠI MINISTAR VANJSKIH POSLOVA O PRESUDI GENERALIMA ZA VEČERNJAKOV OBZOR:

Granić: Tuđman mi je 1998. dao podršku za plan povratka Srba

Da, na našoj je strani bilo zločina. I te kako i to je zlo, ali udruženog zločinačkog pothvata nije bilo.

Ostaje nam samo tiha diplomacija, ali na tome se treba raditi, a ne više mnogo javno govoriti - poručuje Mate Granić
    Foto: 'Patrik Macek/PIXSELL

Dugo godina, u vrijeme dok se hrvatska diplomacija još stvarala, Mate Granić bio je ministar vanjskih poslova. Pokušao je i na predsjedničkim izborima i izgubio, danas je lobist koji radi za neke od najvećih domaćih i stranih tvrtki i posve mu dobro ide jer taj se posao ne razlikuje previše od onoga koji je radio kao ministar. Iako više, kako sam kaže, nema političkih ambicija, pozorno prati sve što se događa, a često mudriji među aktivnim političarima traže njegove savjete.

::O čemu ste razmišljali u petak ujutro dok ste slušali obrazloženje presude u Haagu?
    Podsjećalo me to na vrijeme Oluje, vrijeme rata i agresije na Hrvatsku i na vrijeme mog svjedočenja u Haagu. Intimno, bio sam i tužan i bijesan zbog nepravedne i nepoštene presude. Jednostavno, to se nije dogodilo onako kako je sud interpretirao povijest. Nikakva udruženog zločinačkog pothvata nije bilo. U pauzi brijunskog sastanka predsjednik Tuđman ustao je i zvao me. Razgovarali smo na otvorenoj liniji, što znači kako postoji šansa da su neke od velikih sila to slušale. Predsjednik me pitao: „Mate, je li ovo pravi trenutak?" Ja sam rekao: „Predsjedniče, jest". Samo 20 dana prije dogodila se Srebrenica, jedna od najsramotnijih stvari u modernoj povijesti Europe i svijeta nakon 2. svjetskog rata. Sjetio sam se, a ovo prvi put kažem, da me je Demirel, predsjednik Turske, on je još živ i u dobroj kondiciji, preklinjao da pomognemo da Bošnjaci opstanu.

U tom trenutku što je drugo predsjednik Tuđman mogao, pa nije govorio časnim sestrama, govorio je vojnom vrhu kako da u četiri dana pobijede vojsku pobunjenih Srba. Znali smo da je Beograd počeo evakuaciju, nama nije bio interes da se taj prostor isprazni. Interes nam je bio da ne bude žrtava jer smo bili svjesni da će odgovornost biti pripisana Hrvatskoj. I sad dolazimo do ključnih trenutaka. Ni govora nije bilo o udruženom zločinačkom pothvatu za protjerivanje Srba.
    Prvi ću put reći i ovo, u lipnju sam razgovarao, dakle u vrijeme kad su Amerikanci preko naših vojnih struktura obaviješteni da pripremamo operaciju, s ministrom Šuškom i predsjednikom Tuđmanom o definiranju ciljeva Oluje. Složili su se da je cilj oslobađanje okupiranih područja i izlazak na svoje granice, složili su se da nam je u interesu da bude što manje žrtava i da pučanstvo ne napušta prostor, odnosno da Srbi ne napuštaju prostor.

Sjetio sam se u petak kako sam prvi put na početku rujna '95. osudio zločine na našoj strani, žestoko razgovarao s predsjednikom u njegovoj sobi, s nogu, tražeći od njega da učini sve da zaustavi zločine. Predsjednik mi je rekao: „Mate, 183.000 vojnika su u pokretu, to nije lako", ali ja sam od njega tražio da napravi sve što je moguće. Uputio me na Gojka, a on mi je rekao: „Vojska to ne čini, Mate."

Ukratko, borio sam se da se što prije zaustavi zlo koje se događalo. Kažu da smo sprečavali povratak Srba, a u travnju '98. godine Tuđman mi je dao podršku za plan povratka, ali se Vlada podijelila jer su neki mislili da je prerano. Smatrao sam da nije prerano bez obzira na to što nas Visoki komesarijat za izbjeglice nije pritiskao. Kad sam vidio da u Vladi postoji dosta otpora, išao sam Tuđmanu po podršku i dobio je. Prije odlaska Tuđmanu rekao sam Hrvoju Šariniću da ću dati ostavku ako moj plan ne bude prihvaćen. I plan je prihvaćen. Na sudu u Haagu, kada su me pitali je li to bilo prekasno, upitao sam ih pa gdje u svijetu ima primjera da su se izbjeglice prije vratile, nema takva primjera. Bio sam tužan, nesretan, bijesan jer ono što je navedeno u presudi jednostavno nije istinito. Nije pitanje je li bilo zločina. Da, na našoj je strani bilo zločina. I te kako i to je zlo, ali udruženog zločinačkog pothvata nije bilo.

was ist hast du aufgehört öffentlich rum zu heulen??

gotov je govnovina hehehe....

und zu deiner govnovina und tudjmanntranse propaganda .....einfach lächerlich und armseelig.....wundert mich nur wiso du noch deinen mod posten hast obwohl du verbrecher,mörder und kriegsverbrecher versuchst zu rechtfertigen bzw sie hochjubelst und alle beweisen gegen die hunde nicht anerkennst in deinem blinden fascho dasein....

Prema istraživanju Hrvatskog helsinškog odbora, u avgustu i septembru 1995. godine, na području Krajine, bilo je ubijeno više od 600 civila, spaljeno više od 22.000 kuća, a svoje domove napustilo je više od 150.000 ljudi, uglavnom Srba.

Povratak izbeglica je, zatim, bio otežan zbog toga što u tom delu Hrvatske nije bila uspostavljena pravna država, nisu na vreme procesuirani ratni zločini, a program povratka izbeglica nije bio efikasan.
    Organizacija "Dokumenta" zaključuje da su navedeni elementi rezultirali trajnim iseljavanjem srpskog stanovništva sa petine hrvatskih teritorija, što je imalo efekte etničkog čišćenja.

Tudjman hatte nach seinem Wahlsieg 1990 die serbische Minderheit provoziert. _(* Angelika Volle, Wolfgang Wagner ) _((Hrsg.): "Der Krieg auf dem Balkan - Die ) _(Hilflosigkeit der Staatenwelt". Verlag ) _(für Internationale Politik, Bonn; 272 ) _(Seiten; 29,80 Mark. )
    Er unterließ anfangs jede versöhnliche Geste, obwohl die kroatischen Serben durch die Massaker und KZ-Greuel kroatischer Faschisten im Zweiten Weltkrieg traumatisiert waren - bis zum Ende der Tito-Zeit ein verbotenes Thema.
    Tudjman verlangte bedingungslose Loyalität zum neuen Staat, die Minderheitsrechte der Serben wurden zunächst beschnitten. Als dann auch noch, in der Kluft der einstigen faschistischen Ustascha, bewaffnete kroatische Schwarzhemden in der Krajina und anderen Serbengebieten auftauchten, errichteten die Serben Straßensperren und versorgten sich bei Überfällen auf Polizeistationen mit Waffen.

Nach der Unabhängigkeitserklärung Kroatiens im Sommer 1991 ließ die Volksarmee ihre Zerstörungswut an der Barockstadt Vukovar und der Adria-Metropole Dubrovnik aus. Milosevic verhinderte womöglich Schlimmeres, als er im Mai 1992 fast 40 Generäle absetzte, darunter Anhänger eines totalen Krieges mit Flächenbombardements.

Involuntary blood taking from Vukovar Serbs
    In the Vukovar Hospital, which was between 30 July and 19 November 1991 managed by Dr. Vesna BOSANAC, many serious abuses of medical ethics and international law of war have been committed - from refusal to provide adequate medical treatment to wounded Serb civilians and members of the Serb territorial defense to physical liquidation. Among the gravest crimes committed in the Vukovar Hospital, which are that more serious since some perpetrators were physicians, is involuntary blood taking from Serb civilians, who were for this particular purpose forcefully brought into the hospital by the members of the ZNG [Croatia's self-styled "National Militia" guilty of countless crimes aginst Serb civilians and POWs] of the Republic of Croatia. Among military policemen who took civilians into custody and brought them to the hospital for involuntary blood taking, witnesses only recognized Josip HORVAT, a.k.a. Madjar.

The Vampire Nurse of Vukovar: Vesna Bosanac

was eine schanden ist das nur die verbrechen während der oluja genannt wurden....aber die die weit vorher statt fanden ausser acht gelassen wurden......

tudjmanns ziel war es das zu vollenende was pavelic begann.....und er hat 95 geschafft ...kroatien war serbenfrei und heute sieht es net besser aus......aber das du honk das als selbstverständlich siehst zeugt nur von deinen hirnscheuklappen.....und oluja zu feiern ist ja auch mega lächerlich unabhängig vom urteil...200 000 kro soldaten mit nato luft unterstützung gegen 14 000 krajina soldaten und 200 000 serb. zivillisten.....armseelig ,primitiv und lächerlich....

Esseker
    Jebote Legija, kako pretjerujes. "Tudjman wollte das zuenden bringen was Pavelic angefangen hatte", "Du beschützt Kriegsverbrecher" und gleichzeitig kommt sowas wie "Milosevic hat schlimmeres verhindert" oder "Die Kroaten haben die Barockstadt Vukovar zerstören wollen"....

Gast829627
    Zitat Zitat von Esseker Beitrag anzeigen
    Jebote Legija, kako pretjerujes. "Tudjman wollte das zuenden bringen was Pavelic angefangen hatte", "Du beschützt Kriegsverbrecher" und gleichzeitig kommt sowas wie "Milosevic hat schlimmeres verhindert" oder "Die Kroaten haben die Barockstadt Vukovar zerstören wollen"....

ja ja ...nur dat ihr bei mir anspringt bzw jedem serben nur bei ihm und anderen kro honks net......die dürfen rechtfertigen relativieren und hochjubeln oder??

Esseker
    Zitat Zitat von Legija Beitrag anzeigen
    ja ja ...nur dat ihr bei mir anspringt bzw jedem serben nur bei ihm und anderen kro honks net......die dürfen rechtfertigen relativieren und hochjubeln oder??
    Ich hab schon mit ihm geschimpft! Musst dich nicht benachteiligt fühlen!

Gast829627
    Zitat Zitat von Esseker Beitrag anzeigen
    Ich hab schon mit ihm geschimpft! Musst dich nicht benachteiligt fühlen!

ja is ja jut......ausserdem begrüss mich erstmal anständig nach der langen kerker zeit......so wie´s sich gehört....na kolena pred srbina breee