BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 3 123 LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 24

Republik Kosovo und der Hafen von Shengjin

Erstellt von vlonjatiAL, 15.03.2009, 22:51 Uhr · 23 Antworten · 2.605 Aufrufe

 1. #1

  Registriert seit
  15.03.2009
  Beiträge
  140

  Republik Kosovo und der Hafen von Shengjin

  Die Zusammenarbeit mit Albanien und Kosovo sind TOP!
  Ein wichtiger Schritt für Kosova ist auch der Shengjin Hafen den sie von Albanien geboten bekommen!
  Albanien will Kosovo Adria-Hafen überlassen > Kleine Zeitung

 2. #2
  Bloody
  Kosova do të përfitojë shumë nga Porti i Shëngjinit


  [IMG]file:///C:/Users/Idriz/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-1.jpg[/IMG]


  Prishtinë, 14 Mars 2009 (Kosovapress) Koha 11:34
  Vënia për shfrytëzim të Portit të Shëngjinit, mbi bazën komerciale, do të ketë rëndësi të madhe për zhvillimin e ekonomisë së Kosovës dhe do të ofrojë qasje më të lehtë në tregjet e jashtme, sidomos në tregun e Bashkimit Evropian, vlerësojnë zyrtarë të institucioneve të Kosovës dhe ekspertë të ekonomisë.

  http://www.kosovapress.com/ks/index.php?cid=1,3,67128

 3. #3
  Avatar von Bubulina

  Registriert seit
  01.02.2009
  Beiträge
  1.049
  Zitat Zitat von vlonjatiAL Beitrag anzeigen
  Die Zusammenarbeit mit Albanien und Kosovo sind TOP!
  Ein wichtiger Schritt für Kosova ist auch der Shengjin Hafen den sie von Albanien geboten bekommen!
  Albanien will Kosovo Adria-Hafen überlassen > Kleine Zeitung

  Danke an unsere Brüder&Schwester für den Meereszugang!

  Jetzt sind wir noch näher als jemals zuvor Autobahn und jetzt noch ein Hafen!

 4. #4

  Registriert seit
  15.03.2009
  Beiträge
  140
  Dhe une besoj qe do te kete suksese kosova me portin e shengjinit.
  Eshte nje akt historik per kosoven. Si dhe ndertimi i rruges durres-kukes-kosove qe do te perfundohet gjat kesaj viti ne vere.

 5. #5

  Registriert seit
  15.03.2009
  Beiträge
  140
  Zitat Zitat von Dardane Beitrag anzeigen
  Danke an unsere Brüder&Schwester für den Meereszugang!

  Jetzt sind wir noch näher als jemals zuvor Autobahn und jetzt noch ein Hafen!
  C'kemi Patriote?
  Jemi shqiptar dhe jemi nje Kombe. Kosova nuk eshte shtet i ri. Kosova si pjes e shqiperis(Iliris) eshte nje nga me te vjeter ne evrop.
  Me aktin e pavarsis se Kosoves eshte hapur rruga drejt bashkimit kombetar.
  Por mos harroni qe nuk do te jet lehte! Do te kete pune, pune, pune dhe vetem pune! Por ne deshiren tone do te realizojm. Do te vije koha qe trojet shqiptare do ti kthehen ne vendin e vet.

 6. #6
  Avatar von Bubulina

  Registriert seit
  01.02.2009
  Beiträge
  1.049
  Zitat Zitat von vlonjatiAL Beitrag anzeigen
  C'kemi Patriote?
  Jemi shqiptar dhe jemi nje Kombe. Kosova nuk eshte shtet i ri. Kosova si pjes e shqiperis(Iliris) eshte nje nga me te vjeter ne evrop.
  Me aktin e pavarsis se Kosoves eshte hapur rruga drejt bashkimit kombetar.
  Por mos harroni qe nuk do te jet lehte! Do te kete pune, pune, pune dhe vetem pune! Por ne deshiren tone do te realizojm. Do te vije koha qe trojet shqiptare do ti kthehen ne vendin e vet.
  pajtohem me mendimin tend..jem nje komb edhe ket gjithmone e kam then!

  gezohem kur e shoh qe populli shqiptar punon se bashku. shpresoj qe vjen dita e bashkimit. por siq e the edhe ti esht rruge e gjate edhe e veshtir,sidoqofte sa te mbeshtesim njeri tjetrin jem ne rruge te mire.

 7. #7
  Hamëz Jashari
  Zitat Zitat von Dardane Beitrag anzeigen
  pajtohem me mendimin tend..jem nje komb edhe ket gjithmone e kam then!

  gezohem kur e shoh qe populli shqiptar punon se bashku. shpresoj qe vjen dita e bashkimit. por siq e the edhe ti esht rruge e gjate edhe e veshtir,sidoqofte sa te mbeshtesim njeri tjetrin jem ne rruge te mire.
  hajde drenice hajde

 8. #8
  Avatar von valamala

  Registriert seit
  07.12.2008
  Beiträge
  167
  Rrnoft Kombi Shqiptare..

 9. #9

  Registriert seit
  09.03.2009
  Beiträge
  4.099
  warum republik? ihr seid doch noch eine provinz?

 10. #10

  Registriert seit
  15.03.2009
  Beiträge
  140
  Zitat Zitat von Jasenko Beitrag anzeigen
  warum republik? ihr seid doch noch eine provinz?
  Sie waren mal eine Provinz.
  Nun ist sie eine international anerkannte Republik.
  Wäre es keine Republik...Würden heute die serbische Politiker nicht zurückgewiesen worden von der kosovarischen Grenzbehörden.

Seite 1 von 3 123 LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 19
  Letzter Beitrag: 19.06.2011, 14:29
 2. Antworten: 4
  Letzter Beitrag: 15.09.2010, 13:20
 3. Republik Kosovo - Fotogalerie
  Von Dukagjin im Forum Landschaft, Tier- und Pflanzenwelt
  Antworten: 128
  Letzter Beitrag: 04.03.2010, 21:11
 4. Nationalhymne Republik Kosovo
  Von bekajan im Forum Kosovo
  Antworten: 12
  Letzter Beitrag: 14.06.2008, 01:18
 5. Republik Kosovo
  Von Albanesi2 im Forum Sport
  Antworten: 7
  Letzter Beitrag: 24.09.2005, 11:13