BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 17 1234511 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 165

"Republika Srpska"

Erstellt von Vodka_i_Džin, 22.11.2006, 01:52 Uhr · 164 Antworten · 5.796 Aufrufe

"Republika Srpska"

hallo..
    und hier:

"VELIKA SRBIJA" POLAHKO, ALI SIGURNO, POSTAJE BEOGRADSKI PASALUK

Ovih dana su ponovno postale aktuelne teme o referendumu u “Republici Smrtskoj” o odcjepljenju tog entiteta od Bosne i Hercegovine. Naime, radi se o jednom poduhvatu od strane Milorada Dodika, predsjednika vlade “Republike Smrtske”, koji pokusava, onako bezuspjesno, da poveze nedavno odcjepljenje Crne Gore od Srbije sa odcjepljenjem “Republike Smrtske” od BiH. Stovise, sve se jace i jace cuju izjave srpskih politicara da bih odcjepljenje Kosova od Srbije eventualno pokrenulo pitanje odcjepljenja “Republike Smrtske” od BiH.

Medutim, prijetnje ovakve prirode nemaju ustavne niti pravne osnove. “Republika Smrtska” nema ono sto imaju Crna Gora i Kosovo. To jeste “Republika Smrtska” nema historijsku bazu da bih pokrenula proces ka nezavisnosti od BiH. Za razliku od “Republike Smrtske”, Crna Gora i Kosovo imaju historijski kontinuitet i kao takve imaju osnovu za odcjepljenje od Srbije. Naime, narodi Crne Gore i Kosova su oduvijek vodili razlicite zivote od naroda Srbije, te su imale odvojene politicke i drustvene strukture koje su se razlikovale od onih koje su postojale u Srbiji. SiCG je u osnovi bila jedna neprirodna drzava stvorena u skorijoj historiji na “kultu personalnosti” njenog stvoritelja i na bolesnoj ideji o stvaranju “Velike Srbije” i kao takva nije mogla da prezivi smrt “koljaca Balkana“. Bilo je samo pitanje vremena kad ce duh nezavisnosti ponovno ozivjeti u narodu koji zivi u Crnoj Gori. Shvativsi da su oni Crno Gorci, a ne Srbi, napokon su odlucili da ponovno uzmu sudbinu svoje zemlje u svoje ruke.

Doduse, netrebamo se varati. Razlog odcjepljenja Crne Gore od Srbije zasigurno nije zbog toga sto je vecina Crno Goraca protiv ideje o “Velikoj Srbiji”. Isto tako razlog odcjepljenja Crne Gore od Srbije ne trebamo traziti u tome da su Crno Gorci dosli svijesti te da se stide masovnih i udruzenih zlocina protiv covjecnosti koji su u njihovo ime pocinili beogradski drzavnici protiv susjednih zemalja. Razlog je cisto ekonomski. U nadi da bih sto prije mogli da udu u Evropsku Uniju i tim cinom poboljsali ekonomski status svoje zemlje, crnogorski politicari pokusavaju da distanciraju Crnu Goru od zvanicnog Beograda. U svom neznanju, koji je totalnog karaktera, ti isti politicari misle da sa proglasenjem nezavisnosti oni mogu skinuti svoju odgovornost u zlocinima pocinjenim protiv susjednih zemalja i na takav nacin uspjeti uteci otplati ratne stete. Ono sto nisu uspjeli da urade sa mijenjanjem imena SR Jugoslavije u SiCG, njihovi politicari sada pokusavaju da to urade sa proglasenjem nezavisnosti. Zalosno je to. Zaista jeste.

Bez obzira na razlog, odcjepljenje Crne Gore od Srbije je dovelo do smrti ideje o “Velikoj Srbiji”. Ne trebamo se varati. Ovo je samo privremena smrt, jer vecina srpskog naroda gaji duboko u svojoj dusi zelju za “Velikom Srbijom”. Mi ko opijeni pokusavamo da u njihovim dusama nadzemo makar nesto malo cemu se valja diviti i cijeniti, a oni vecinom glasova dozvoljavaju da im na vlast dolaze radikalne stranke. Taj narod pati od inferiornog kompleksa i po svom mentalitetu jos uvijek zivi u srednjem vijeku. “Velika Srbija” jeste koncept koji je trebao da ujedini sve teritorije u kojima navodno zivi srpski narod u jednu veliku zemlju u kojoj drugi narodi bi bili malo vise od srpskih robova. Jedini problem u toj “velikoj” ideji jeste to da u Sloveniji zive Slovenci, u Hrvatskoj Hrvati, u Bosni Bosanci, u Makedoniji Makedonci, i u Crnoj Gori Crno Gorci. Ako srpski narod nastavi sa neprijateljskim odnosima prema svojim susjedima i progonom manjina unutar svojih granica, Srbija ce biti smanjena na jednu “fildzan” drzavu i to bez Kosova, Vojvodine, i Sandzaka. Naime, srpski narod ce kroz svoj primitivizam, nacionalizam, i fasizam vratiti Srbiju u srednji vijek kad se sastojala od jednog relativno malog beogradskog pasaluka.

A sta reci bosanskim pravoslavcima u “Republici Smrtskoj” koji eto hoce da se odcjepe od Bosne i Hercegovine i onda da se ujedine sa tim beogradskim pasalukom. Neki ljudi zauvijek ostanu u svijetu maste i snova. Sta reci o jednoj kako ono oni kazu progresivno demokratskoj zemnlji, toj “Republici Smrtskoj”, u kojoj jedna “Velika Srpkinja” kaze “Necemo mi da zivimo sa Muslimanima” Jadna ona nije imala gdje nauciti da su muslimanski ucenjaci napravili prvo ogledalo i mehanicki sahat. Voli se koristiti ovim stvarima, ali ne voli da zivi sa Muslimanima. Koji primitivizam. Vidi se da je iz neke jace. Sta reci o “Republici Smrtskoj” jednoj nelegalnoj i nelegitimnoj zemlji nastaloj na tvorevinama genocida. Civilizovani svijet nikada nece priznati tu neprirodnu “nakazu” jer bih njeno priznanje znacilo podrzavanje klanja, silovanja, koncentracionih logora, i nasilnog raseljavanja muslimanskog i katolickog svijeta na teritorijama okupiranih od takozvanih “bosankih Srba”.

Bitte um kurze übersetzung für diejenigen die des serbokroatischen nicht wirklich mächtig sind!

Das hier Beleidigungen ganzer Länder geduldet werden?

Hier schreibt ja auch keiner Siptarija für Albanien...

Ovo bajku moze samo jedan maloumni Balija sastaviti ....

Zitat Zitat von Srpstvo
    Das hier Beleidigungen ganzer Länder geduldet werden?

Hier schreibt ja auch keiner Siptarija für Albanien...
    Wer kommt denn da aus seinem Loch gekrochen? Gerade du musst dich melden, wenn es um Beleidigungen gegen "Länder" geht. Ich wusste garnicht, dass die RS ein anerkannter Staat ist?

Re: "Republika Smrtska"

Jedini problem u toj “velikoj” ideji jeste to da u Sloveniji zive Slovenci, u Hrvatskoj Hrvati, u Bosni Bosanci, u Makedoniji Makedonci, i u Crnoj Gori Crno Gorci. Ako srpski narod nastavi sa neprijateljskim odnosima prema svojim susjedima i progonom manjina unutar svojih granica, Srbija ce biti smanjena na jednu “fildzan” drzavu i to bez Kosova, Vojvodine, i Sandzaka. Naime, srpski narod ce kroz svoj primitivizam, nacionalizam, i fasizam vratiti Srbiju u srednji vijek kad se sastojala od jednog relativno malog beogradskog pasaluka.
    Haha so viel Scheisse in nur ein paar Sätzen

A sta reci bosanskim pravoslavcima u “Republici Smrtskoj” koji eto hoce da se odcjepe od Bosne i Hercegovine i onda da se ujedine sa tim beogradskim pasalukom.
    Das Komplex sieht man hier erst Recht, "bosnischen Orthodoxen ", Komedie pur ....

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk
    Jedini problem u toj “velikoj” ideji jeste to da u Sloveniji zive Slovenci, u Hrvatskoj Hrvati, u Bosni Bosanci, u Makedoniji Makedonci, i u Crnoj Gori Crno Gorci. Ako srpski narod nastavi sa neprijateljskim odnosima prema svojim susjedima i progonom manjina unutar svojih granica, Srbija ce biti smanjena na jednu “fildzan” drzavu i to bez Kosova, Vojvodine, i Sandzaka. Naime, srpski narod ce kroz svoj primitivizam, nacionalizam, i fasizam vratiti Srbiju u srednji vijek kad se sastojala od jednog relativno malog beogradskog pasaluka.
    Haha so viel Scheisse in nur ein paar Sätzen

A sta reci bosanskim pravoslavcima u “Republici Smrtskoj” koji eto hoce da se odcjepe od Bosne i Hercegovine i onda da se ujedine sa tim beogradskim pasalukom.
    Das Komplex sieht man hier erst Recht, "bosnischen Orthodoxen ", Komedie pur ....
    pa cekaj dinarski, onda sta su ovi "bosnaski prvoslavci" ?? :? Bosanci? aha ok, onda je sve uredu :wink:

ti sigurno bolje znas, al ja mislim da su bosanski pravoslavci i bosasnki srbi jedno te isto..

mislim, koji drugi pravoslavci zive u BiH ? rusi? grci?

pozdrav

pa cekaj dinarski, onda sta su ovi "bosnaski prvoslavci" ?? :? Bosanci? aha ok, onda je sve uredu :wink:

ti sigurno bolje znas, al ja mislim da su bosanski pravoslavci i bosasnki srbi jedno te isto..

pozdrav
    Ne stvar je u tome, da je njima muka izgovoriti i upotrebiti rijec "Srbin" , znam ja to iz svog iskustva, s time hoce reci da ovo nisu "pravi" Srbi posto zive izvan Srbije ... u tome je poenta

A da te pitam, odaklen ti ovaj tekst i sta nam s time hoces reci :wink:

Posto evo recimo ovaj dio teksta je vic:

Jedini problem u toj “velikoj” ideji jeste to da u Sloveniji zive Slovenci, u Hrvatskoj Hrvati, u Bosni Bosanci, u Makedoniji Makedonci, i u Crnoj Gori Crno Gorci. Ako srpski narod nastavi sa neprijateljskim odnosima prema svojim susjedima i progonom manjina unutar svojih granica, Srbija ce biti smanjena na jednu “fildzan” drzavu i to bez Kosova, Vojvodine, i Sandzaka.

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk

pozdrav
    Ne stvar je u tome, da je njima muka izgovoriti i upotrebiti rijec "Srbin" , znam ja to iz svog iskustva, s time hoce reci da ovo nisu "pravi" Srbi posto zive izvan Srbije ... u tome je poenta

A da te pitam, odaklen ti ovaj tekst i sta nam s time hoces reci :wink:

Posto evo recimo ovaj dio teksta je vic:

Jedini problem u toj “velikoj” ideji jeste to da u Sloveniji zive Slovenci, u Hrvatskoj Hrvati, u Bosni Bosanci, u Makedoniji Makedonci, i u Crnoj Gori Crno Gorci. Ako srpski narod nastavi sa neprijateljskim odnosima prema svojim susjedima i progonom manjina unutar svojih granica, Srbija ce biti smanjena na jednu “fildzan” drzavu i to bez Kosova, Vojvodine, i Sandzaka.
    cao

pa neznam, svidjeo mi se bio tekst i reko da ga stavim ovdje, ako mislis da je neka provokoacija onda se varas. ja mislim i nadam se da znas da ja nisam
    neki nacionalista i radikalac i da volim da stavljam nos u tudje.

al tekst nije los, mislim za mene. stekstom nista necu da kazem, nego eto,
    u zadnje vrijeme je ovdje i kod nas u BF bila ta jedna o glavanih tema, o rep.srpskoj i tako to..
    pa reko da stavim ovaj teskt..

a odakle mi je tekst, to neznam ni sam, zaobravio sam stranicu, al je napisana od neke Porfesorice/Doktorke..

a sad ces ti cuditi kako profesorica a prica ovake "viceve"..
    al za mene nije vic.. bas je realna..

veliki pozdrav

hehe

ne ne ne , cuti cuti Mujo , ubicu te ja znas ti onu nasu , ne voli te alija , das könnt ich auch sagen , nachdem du so ne scheiße postest.

tera milos stoku preko save , bezi mujo ostaces bes ........

Seite 1 von 17 1234511 ... LetzteLetzte