BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 8 von 10 ErsteErste ... 45678910 LetzteLetzte
Ergebnis 71 bis 80 von 97

Der scheinheilige Stolz zu Vukovar (und Knin)

Erstellt von Esseker, 18.11.2011, 11:40 Uhr · 96 Antworten · 6.299 Aufrufe

Zitat Zitat von Esseker Beitrag anzeigen
    Mir ist klar, dass das Datum und das Thema für viele unpassend ist. Aber ich finde, dass man am Gedenktag am besten darüber reden bzw. dass sich mehr leute anstrengend die sachen zu lesen die man postet oder einfach mehr interesse dazu entwickeln. Hab ich ja geschafft, nur leider bezogen sich nun viele auf mich als auf das Thema, schade.
    Nun ja, das darfst du den Leuten nicht übel nehmen. Es ist eben ein sensibles Thema, jede Reaktion ist bzw. kann eine andere sein.

Zitat Zitat von Esseker Beitrag anzeigen
    Hvala, prijatelju, da nam i objasnis situaciju u kninu. htio sam i navoditi knin kao primjer, zato sto je i knin "simbol" kao vukovar, a umire polako kao grad... nazalost.
    Ti valjda znas najbolje kako je u kninu i kakva je losa perspektiva, kako pises, i mislim da su tu puno zajednice sa vukovarom.
    Nema problema prijatelju, stojim na raspolaganju a stvarno je interesantna tema. Recimo Knin je za neke stvari stvarno poseban slucaj u Hrvatskoj. Zamisli sad ovaj "apsurd", dok vecina stanovnistva grca zaista na egizistencijalnom rubu bjede, kafici su uglavnom uvijek popunjeni. I nemoj nesto zaboraviti zemljace, ja mislim da je Knin sa vjerovatno jednim od najskupljih (ako ne i najskuplji) trgom u cijeloj Hrvatskoj, tj. u kojem su se (koje pameti) milijuni i milijuni kuna ulagalo, i to ako me sjecanje nevara, cak tri puta. Zamisli njima je vaznije tri put uredjivati trg, a istovrijemeno u blizini trga nalazi se zeljeznicka pruga koja jos uvijek nema toaleta za putnike .

I da se vratimo na ono tvoje pocetno: "grad koji ozivne samo jednom u godinu dana". Zamisli, kakva blesava politika se u Kninu vodi. Drzava je ulozila 300 milijuna kuna, ali od toga nije otvoreno nit' jedno jedino radno mjesto za kninjane. 60% kninjana zivi na socijalnoj skrbi, a u proizvodnji Essekeru ukupno neradi niti 300 ljudi, pa ti sad vidi kakva je tamo situacija. I dobro si ti to napisao, svake godine na proslavu "Oluje" svi hrle, trce u Knin, cuje se ljepih govora, obecanja, prodje proslava, a Knin ostaje idalje u svojim mukama. Slicno je tako i sa Vukovarom.

Esseker
    Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Nema problema prijatelju, stojim na raspolaganju a stvarno je interesantna tema. Recimo Knin je za neke stvari stvarno poseban slucaj u Hrvatskoj. Zamisli sad ovaj "apsurd", dok vecina stanovnistva grca zaista na egizistencijalnom rubu bjede, kafici su uglavnom uvijek popunjeni. I nemoj nesto zaboraviti zemljace, ja mislim da je Knin sa vjerovatno jednim od najskupljih (ako ne i najskuplji) trgom u cijeloj Hrvatskoj, tj. u koji su se (koje pameti) milijuni i milijuni kuna ulagala, i to ako me sjecanje nevara, cak tri puta. Zamisli njima je vaznije tri put uredjivati trg, a istovrijemeno u blizini trga nalazi se zeljeznicka pruga koja jos uvijek nema toaleta za putnike .

I da se vratimo na ono tvoje pocetno: "grad koji ozivne samo jednom u godinu dana". Zamisli, kakva blesava politika se u Kninu vodi. Drzava je ulozila 300 milijuna kuna, ali od toga nije otvoreno nit' jedno jedino radno mjesto za kninjane. 60% kninjana zivi na socijalnoj skrbi, a u proizvodnji Essekeru ukupno neradi niti 300 ljudi, pa ti sad vidi kakva je tamo situacija. I dobro si ti to napisao, svake godine na proslavu "Oluje" svi hrle, trce u Knin, cuje se ljepih govora, obecanja, prodje proslava, a Knin ostaje idalje u svojim mukama.
    Tako je! Hvala, hvala vuki. Svi hrle, svi pjevaju thompsonove pisme a nakon proslave ostaje Knin jadni gradic do sledece proslave

Zitat Zitat von Veles Beitrag anzeigen
    War es nicht auch mal für die Fleischindustrie bekannt (vor allem Rind und Schweinezucht)? Die älteren Leute reden noch öfters darüber. Mit Schuhfabriken kommt man heute dort unten nicht mehr weit.
    Velese, jel mislis na Vupik (prehrambena industrija) ? Vukovar je takodjer bio poznat po Vuteksu (tj. za proizvodnju pokrivaca dobre kvalitete i drugih tekstilnih predmeta). A recimo za vrijeme bivse Jugoslavije je bilo poznato, da je okolina Vukovara imala posebne vinograde, narocito tamo blizu Erduta i Iloka.

Eto sta cini vrijeme svoje, nekada je Vukovar zajedno sa Mostarom i Sarajevom imao najvise izmjesanih brakova (procentualno) cijele bivse Jugoslavije, danas djeca idu u odvojene skole.

Slavo
    Zitat Zitat von Ken Parker Beitrag anzeigen
    Ich verstehe Essekers Thread. Das ist nicht das erste Mal, dass ich über dieses "Phänomen" lese. Ist es nur Zufall, dass ausgerechnet Vukovar nicht vom Fleck kommt? Wenn nicht, können wohl nur diejenigen, die dafür verantwortlich wären, dass der Fortschritt in Vukovar Einzug hält, die Frage nach dem Warum beantworten. Es geht ja nicht darum, die Erinnerungsfeier in Frage zu stellen.

Vielleicht eignet sich eine prosperierende Stadt nicht so sehr als tragisches Symbol einer heroischen Abwehrschlacht?

Darum geht es ja. Weshalb ist sie tot?

Bessere Frage: Wieso ist der Großteil Slawoniens regelrecht im Arsch? (und nicht nur Vukovar)

Zitat Zitat von Slavoncastav Beitrag anzeigen
    Bessere Frage: Wieso ist der Großteil Slawoniens regelrecht im Arsch? (und nicht nur Vukovar)
    To je ono najgore. Nesmijemo zaboraviti, da nije samo poljoprivreda totalno unistena u Slavonij, nego puni spektar cijele industrije proizvodnje. Osijek za primjer (eto to moze i Esseker potvrditi) je nekada bio jedan od najjacih industrijskih centara u Hrvatskoj za vrijeme bivse YU, pa cak i jedan od najjacih u cijeloj Jugoslaviji (pogotovo sredinom sedamdesetih do krajem osamedesetih). Osijek kao grad je stvarno imao sve - kemijsku industriju, tekstilnu, drvnu, strojarstvo, gradjevinsku itd. Nakon rata sve je "zemlja" progutala, sve tvornice su ugasene, nestale i sada je ostalo "samo" supermarketa i trgovackih centara.

Ovo sto se danas proizvodi prijatelju, ne samo od strane AGROKORA, vec svih velikih, je da oprostis "veliko smece", u pravnom smislu. I to sve "ljepo" zavrsava u trgovinama i nasim zelucima, pa ti sad vidi. Niceg' kvalitetnog se ne moze naci, tj. nazalost su tzv. "mali proizvodjaci" skroz nestali. Koliko povrsine Slavonije je jos pod minama i stoji neiskoristeno, a bitno je supcima da grade samo ceste i gdje im nije mjesto. Neznam, seljaci bi mogli osnivati neke udruge i organizirati proizvodnju unutar svojih redova, ili nesto slicnim. Ali taj fenomen nije samo u Slavoniji prisutan. Svugdje u svijetu sela izumiru, rijetka su stvarno mjesta na zemlji, gdje sela jos uvijek imaju izgleda za prezivljavanje. Vrijeme je takvo, tehnologija napreduje, ljudskost i zelja za stvaranjem kvalitete a ne kvantitete (i profita) nestaje.

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Velese, jel mislis na Vupik (prehrambena industrija) ? Vukovar je takodjer bio poznat po Vuteksu (tj. za proizvodnju pokrivaca dobre kvalitete i drugih tekstilnih predmeta). A recimo za vrijeme bivse Jugoslavije je bilo poznato, da je okolina Vukovara imala posebne vinograde, narocito tamo blizu Erduta i Iloka.

Eto sta cini vrijeme svoje, nekada je Vukovar zajedno sa Mostarom i Sarajevom imao najvise izmjesanih brakova (procentualno) cijele bivse Jugoslavije, danas djeca idu u odvojene skole.
    Bas sam Vupik mislio. Ta firma i danas postoji ali je prodana. Koliko radnih mesta ima tu... sigurno oko 500. Tu bi se trebalo jos ulagati ali vidis ti zajebancije -> imas dovoljno firma koje bi mogle da stavljaju njihove proizvode na nasa trzista ali sve se uvozi. Jer Vupiku nista ne vredi ako mogu proizvoditi vise ako nemogu da prodaju to na trzistu. Tu se nesto mora uraditi na primer. A sto se tice kvaliteta, o tome netrebamo raspravljati jeli stvarno nije los i cak je bolji u nekih proizvoda nego ono sto se uvozi.

guter thread,
    warum die stadt tot ist und nmd investiert?
    lest den text und fragt euch warum toyota trotz interesse nix eröffnet hat, kein schwarzgeld gezahlt?
    denk die wollen die stadt als symbol des krieges erhalten, und das geht mit opfergeschichten besser wie mit storys das 100% arbeiten, der hafen voll ist usw.
    reine propaganda von der es den leuten aber net besser geht

Esseker
    Osijek und Vinkovci (Die Städte sind gute Beispiele da sie gleich in der Nähe liegen) waren zu Zeiten der SFRJ definitiv stärker und wichtiger. Nach dem Krieg wurden also sowohl Osijek, Vinkovci als auch Vukovar beschädigt und verloren an Wirtschaft.
    In Osijek und Vinkovci wurde aber zumindest wieder investiert, man baute irgendetwas auf, man gab diesen Städten eine Aufgabe. Dass Vukovar länger bräuchte war auch klar, da diese Stadt mehr gelitten hat, aber mittlerweile ist das ja 20 Jahre her (!). Und was hat bis dahin geschafft? Nichts, rein gar nichts.

Ironischerweise ist der Bürgermeister von Vukovar von der SDP, obwohls eben Vukovar ist^^

Willkommen in der Realität...

Tito hat in 20 Jahren ein ganzes Land aus dem Boden gestampft, die Luftpumpen in den Parlamenten kriegen es nicht mal gebacken das BIP von 1980 zu erreichen, geschweige denn ihr Land zu sanieren und es auf den Weg in eine erfolgreiche Zukunft zu bringen

Seite 8 von 10 ErsteErste ... 45678910 LetzteLetzte