BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 5 von 6 ErsteErste 123456 LetzteLetzte
Ergebnis 41 bis 50 von 52

Serbien: Frau von mutmaßlichen Kriegsverbrecher Präsidentschaftskandidatin

Erstellt von Cobra, 09.04.2012, 17:05 Uhr · 51 Antworten · 3.733 Aufrufe

Zitat Zitat von Cika_Paja Beitrag anzeigen
    @ Kampfposter: dann träum mal weiter mein kleiner. Diffamieren kannst du gut. Ist nur nicht glaubwürdig ohne Argumente. .

Gruß Cika Paja
    Was heisst hier ohne Argumente.

Du willst vor allen Leuten bestreiten das er das Gericht mit einer Flut an Anträgen und somit den Prozess immer wieder lahm gelegt hat?

Wie oft war er bis jetzt alleine im Krankenhaus und hat dadurch keine Gerichtsverhandlung zugelassen?

Lass dir was besseres einfallen, SRS-ler.

@ Krampfposer: Ach verstehe für dich verschleppen Leute die inhaftiert sind, unter 24 Std. videoüberwachung stehen also ihre Gerichtsverfahren indem sie sich absichtlich ins Krankenhaus verfrachten lassen. Nach der Logik ist ja der Oberverschlepper dann Milosevic. Der hat sich seinen Herzinfarkt auch absichtlich zu gefügt um den Prozess gegen ihn unmöglich zu machen. Hallo auf welchen Planeten lebst du ??

Lass dir was besseres einfallen, SRS-ler.
    Lächerlich.

Gruß Cika Paja

Zitat Zitat von Josip Frank Beitrag anzeigen
    Billige Ausrede....Serbien war schon immer die Unruhestifter Nation....getrieben von Psychiatern...und Wahnsinnigen...wie es die SRS darstellt.....
    das hat den verdacht endgültig bestätigt das du krank in der birne bist!

Zitat Zitat von Novljanin Beitrag anzeigen
    das hat den verdacht endgültig bestätigt das du krank in der birne bist!
    Sorry novljanin, aber wenn du das erst jetzt gecheckt hast, dann stimmt mit dir was nicht

oh mann!
    hat Serbien nichts besseres zu bieten?

Wie sich Serbien von alleine zerstört... ist mir schnurz, piep und egal. Jeder ist seines Schicksals Schmied.

Bendzavid
    Šmied.

Zitat Zitat von benni1 Beitrag anzeigen
    Šmied.
    falsch

Šmiiid.

Hm, ja to ovako gledam.

Meni nije toliko iznenadjenje sama kandidatura, koliko je iznenadila situacija kako je kandidatura proglasena. Ako zamjenik, i de fakto izvrsni sef stranke, u toku dana pobija navode o kandidaturi, spominjuci "tarabe" (sa ociglednom aluzijom na narodne izreke glede pisanija na tarabama), a samo dva sata kasnije drugi organ potvrdi vijest iz navoda, a pritom dotadasnji kandidat daje prijedlog (!), ko takovu stranku moze smatrati ozbiljnom.

Ostaje nejasan i stvarni razlog zasto se Seselj odlucio da kandiduje zenu, kad se ona sama svih ovih godina drzala ne samo daleko od politike, nego i od javnog zivota uopste. Moguci razlozi, koji se pominju:
    a) Seselj tako zeli da obezbijedi svoju najuzu porodicu (svaki kandidat na ime kandidature prima odredjenu svotu novca za kampanju).
    b) Seselj zeli da procisti redove svoje stranke, sumnjajuci da ce ga neko opet "izdati".
    v) Seselj zeli da napakosti svojim ranijim saradnicima.
    meni ne djeluju kao valjani da mu zena bude kandidat (posto je malo vjerovatno da ce odmaci dalje od prvog kruga).

Mislim da je pitanje i koliko Seselj, boraveci u pritvoru tolike godine, moze uopste poimati situaciju u Srbiji danas (licno mislim: vrlo tesko ili nikako), pa voditi SRS u skladu sa tim. On sam je u javnom ophodjenju uglavnom igrao na kartu pomalo svojeglavog cudaka - mesije, sto mu je i u doba najvece politicke popularnosti, limitiralo broj glasova. Dugorocno gledano, politicar takvog tipa obicno vodi relativno malu stranku ili organizaciju; pritom, vrlo je stabilnih, tvrodokornih stavova. Seseljevaa politicka borba je vec 9 godina iz realne politike preseljena u sudnicu, a tamo se glavna borba vodila, cini se, za ispravnost njegovih stavova. Sam fakt da sudjenje traje 10 godina, njega je ucinilo svojevrsnim pobjednikom, bez obzira na ishod. Jedno takvo sudjenje je vjerovatno ucvrstilo Seselja u sopstvenom mesijanstvu, pod kojim bi i vodjenje partije ili drzave palo u drugi plan. Tek kombinacija svih ovih pretopstavki i razloga, a mozda i nesto sasvim deveto, mislim da moze objasniti ovaj neuobicajen potez.

Dinarski vuče..

Koliko je u tvojin očima moguće sljedeće mišljenje mene ka Hrvata o tome svemu..? Budući da te smatran donekle odraslon i zrilon osobon za razgovor prvenstveno tebi pitanje ide..

Malo san logika to sve šta se dešava i doša do sljedećega..

Budući da san pratio onako sitno dešavanja oko parlamentarnih izbora u Srbiji su mi se odma nametnule statistike nekih votinga, i tako dalje, u kojima je kandidat, kojeg ja smatran ka vrlo dobrog političara u svakom pogledu za Balkan, a to je Čedomir Jovanović, ispušio gotovo u svakom votingu, dok je Tomislav Nikolić, koji je ako se ne varam bio pripadnik SRS-a ostvario dosta veliku populaciju među narodon..

Tako da..

Budući da se izgleda pokušava Šešelja izvuć iz pritvora i vratiti ga u Srbiju, je meni nekako logično da se pokušava sa postavljanjem njegove žene ka predsjednice države eventualno njega indirektno i pomalo dovest na vrh države, šta bi za regiju bila potpuna katastrofa i u mojim očima novo ekstremno krizno i predratno stanje, budući da njegov angažman u politici gledan prvenstveno ka pokušaj stvoriti predratno stanje na Kosovu.. Sumnjam da bi taj isti Šešelj dozvolio nekakve daljnje "mućke" na Kosovu. Osin toga je vrlo upitno također kako bi se stvari dalje razvijale na Balkanu.. Jasno je, da BiH diše na škrge i da je samo pitanje vrimena kada će se tu dogoditi veliki krah, pa se meni nameće ideja, da Šešelj nebi taj krah tek sagleda sa strane, već bi gleda svoju ružnu maštu o Velikoj Srbiji ostvariti..

Eto, dakle moga pitanja tebi..

Koliko je od te moje drastične fantazije moguća realnost? Da li ima ičeg točnoga u mojim tezama i kolike su mogućnosti da ta njegova žena stvarno bude izabrana od naroda, ako bi se ispostavilo da je to način vratiti Šešelja iz Haga u Srbiju i tamošnju politiku?

Seite 5 von 6 ErsteErste 123456 LetzteLetzte