BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 6 12345 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 60

Serbien: Garant für das Bestehen der RS & BiH

Erstellt von Der_Buchhalter, 26.01.2010, 09:19 Uhr · 59 Antworten · 3.232 Aufrufe

Daumen hoch Serbien: Garant für das Bestehen der RS & BiH

Tadic: On je ocenio da je neprihvatljiv i bilo koji akt o podeli BiH ili akt koji ugrožava pravo RS ili Federacije BiH i to su "principi kojih se drži Srbija".

Tadić: Puna podrška Dodiku

Srna | 26. 01. 2010. - 08:58h | Foto: Reuters | Komentara: 0

Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je da daje punu podršku predsedniku Vlade Republike Srpske Miloradu Dodiku za očuvanje Republike Srpske.

Blic Online | Tadi?: Puna podr?ka Dodiku

Super eigentlich muss nur die Federacija was ändern im Bezug auf die Kroaten dann hätten wir vielleicht ein BiH das wirklich funktionieren könnte. Tadics Aussage können beide negativ wie positiv deuten, die RS ist unantastbar allerdings innerhalb der Grenzen BiH's.

kenozoik
    Zitat Zitat von Šljivovica Beitrag anzeigen
    Tadics Aussage können beide negativ wie positiv deuten, die RS ist unantastbar allerdings innerhalb der Grenzen BiH's.
    jel tvoji sunarodnjaci dile tvoje misljenje?

Zitat Zitat von batakanda Beitrag anzeigen
    jel tvoji sunarodnjaci dile tvoje misljenje?
    da ti kazem iskreno moje misljene takodje misljenje od dosta srba sve zavisi od toga kako nas ovi probaju da jebu u zdrav mozak radi kosova. mi hocemo samo ista pravila koja vaze i za sve druge. no sad ako ta pravila nevaze za albance sto bi vazili za srbe ili bilo kog drugog naroda na ovom svetu?

nisu oni zlatni od boga stvoreni da imaju samo oni to pravo a drugi ne ako me razumes. naravno sam za bosnu u jednoj granici zato sto je ta regija bila vec pre turaka kraljevina bosna dva naroda srba i hrvata:

Die sollen doch Milliarden in die Wirtschaft hineinstopfen um den Lebensstandard zu erhöhen ohne korrupten Politiker die das Geld für eigene Zwecke verwenden. Konkrette Gesetze soll es geben, ne eigene Polizei ob mit oder ohne RS.

kenozoik
    priznajen, zanimljivo i opravdano razmisljanje... ali cila regija je opet degradirana, tako skrpana da daje zapadu mogucnost kockanja... znaci, ako amerima bude trebala naklonost srba (iz bilo kojeg razloga) dozvolit ce ocjepljenje rs ili pripajanje sr... ako ne, drzat ce srbe pod pritiskom upravo s rs... daljni instrument ce biti treci entitet za hrvate... a i na samom kosovu nije zadnja ric izrecena... zbrka ziva s ciljen drzanja ovog regiona nestabilnim...

unatoc tome sto iman potpuno drugi stav (trenutno neizvediv ), tribalo je kako danas stvari stoje tu nestritnu drzavu bosnu podilit i cao djaci...

Zitat Zitat von Šljivovica Beitrag anzeigen
    da ti kazem iskreno moje misljene takodje misljenje od dosta srba sve zavisi od toga kako nas ovi probaju da jebu u zdrav mozak radi kosova. mi hocemo samo ista pravila koja vaze i za sve druge. no sad ako ta pravila nevaze za albance sto bi vazili za srbe ili bilo kog drugog naroda na ovom svetu?

nisu oni zlatni od boga stvoreni da imaju samo oni to pravo a drugi ne ako me razumes. naravno sam za bosnu u jednoj granici zato sto je ta regija bila vec pre turaka kraljevina bosna dva naroda srba i hrvata:

Halo indijanac nemoj da negiras postojanje jednog naroda
    Trazis prava za Srbe a pritom negiras postojanje Bosnjaka, eto koliko si jadan i zalostan..

priznajen, zanimljivo i opravdano razmisljanje... ali cila regija je opet degradirana, tako skrpana da daje zapadu mogucnost kockanja... znaci, ako amerima bude trebala naklonost srba (iz bilo kojeg razloga) dozvolit ce ocjepljenje rs ili pripajanje sr... ako ne, drzat ce srbe pod pritiskom upravo s rs... daljni instrument ce biti treci entitet za hrvate... a i na samom kosovu nije zadnja ric izrecena... zbrka ziva s ciljen drzanja ovog regiona nestabilnim...

unatoc tome sto iman potpuno drugi stav (trenutno neizvediv ), tribalo je kako danas stvari stoje tu nestritnu drzavu bosnu podilit i cao djaci...
    ko zna mozda i zapad to vec dugo tako isplanirao da podeli balkan na etnicke delove da ne izbije opet rat. mozda sve ispalnirano prvo da kosovo odvoje pa onda rs pa onda hrvatski deo ali kako vidis nije to tako lako kako su oni to mislili imaju neki koji se bore a ima i svetske sile koje su protiv (rusija,kina,indija,brazil,argentia).

to sto ti kazes ako amerima treba onda je tako nazalost jeste to tako ali nece dugo jel doce vreme dece rusija i kina da se popnu jos jedan korak vise da nemoze amerika vise da im plati a oni da cute to vreme mozda i sad vec proslo. ameri mislili rusija ce da cuti kao 1999 a micemo kosovo da uzmemo srbima i da stvorimo jednu veliku bazu koja ce da traje 80 godina.

sad tvoja zelja raspad bosne stvarno nije bas tako nerealna ako posle odluke suda IGH kosovo dalje napreduje sa tom ilegalnom drzavom i tek dobije jedan dan clanstvo u UNO ma da to cisto sumljam.

Jedes Urteil des IGH das nicht Proserbisch sein wird wird die UNO in Frage stellen daher ist von einer Unabhängigen RS oder gar Unabhängiger kroatischer Gebiete jetzt nicht zu sprechen. Nach dem IGH muss man noch 1-2 Jahre warten wie sich das nun mit dem Kosovo entwickelt ob die Unabhängigkeit in die Hose geht oder weiter gefördert wird.

Also bis 2011/2012 brauch man nicht über die Zerspaltung von BiH zu reden.

Zitat Zitat von B0šNjAk Beitrag anzeigen

Halo indijanac nemoj da negiras postojanje jednog naroda
    Trazis prava za Srbe a pritom negiras postojanje Bosnjaka, eto koliko si jadan i zalostan..
    kao prvo nemoras me vredjas kao drugo to nije tacno! Muslimani (od 1998 nazvani bosnjaci) kao nacija tat nije postojala u kraljevini bosna jel tat ni islam nije uso u balkan. muslimani su uvek bili u bosni kao hrvati i srbi samo pre vreme turaka su se oni jos gledali kao srbi, hrvati ili sto se mene tice kao bogumilska sekta koja je kao manjina postojala u BiH po vasem.

ako me pitas dali je "danasnji" muslimanski-bosnjacki narod postojao u BiH pre turaka und definitivno NE! ako me pitas dali su danasnji muslimani ziveli uvek u BiH samo kao druga nacija onda definitivno DA! sad nerazumem de je tvoj problem?

kenozoik
    pazi, nisan ja za podjelu, dapace!!!
    ali trenutna situacija nam namece to rijesenje jer su sva tri naroda zadrta i nemaju nikakvog konzensusa...

ono prika, svitske sile argentina, indija, kina... nemoj zamirit, ali oni su moj isprdak... argentina prije par godina proglasila drzavni bankrot, jos par godina vise ih englezi sprasili u vlastitom dvoristu... indija ima vecih problema nego 100 bosna, pogotovo etnickih i vjerskih, tako i kina... samo sto nam nije napeto o tome citat ili je drzavna cenzura uspjesna pa nemamo informacije... rusija je druga prica, ali rusija ima trenutno drugih interesa, da su rusima srbi toliko napeti ka sta su rusi srbima, davno bi se nesto desavalo... ali oni ostaju pri "ostrin diplomatskin notama"... nest ti... muljaju oni nesto drugo...

pazi, nisan ja za podjelu, dapace!!!
    ali trenutna situacija nam namece to rijesenje jer su sva tri naroda zadrta i nemaju nikakvog konzensusa...

ono prika, svitske sile argentina, indija, kina... nemoj zamirit, ali oni su moj isprdak... argentina prije par godina proglasila drzavni bankrot, jos par godina vise ih englezi sprasili u vlastitom dvoristu... indija ima vecih problema nego 100 bosna, pogotovo etnickih i vjerskih, tako i kina... samo sto nam nije napeto o tome citat ili je drzavna cenzura uspjesna pa nemamo informacije... rusija je druga prica, ali rusija ima trenutno drugih interesa, da su rusima srbi toliko napeti ka sta su rusi srbima, davno bi se nesto desavalo... ali oni ostaju pri "ostrin diplomatskin notama"... nest ti... muljaju oni nesto drugo...
    dobro ako su oni siromasnji ali je ipak indija atomska sila ja sam vise mislio na velicinu zemlje, brazila i argentina u medju najvece drzave na svetu i ipak prija da su te vece zemlje protiv toga.

sto se tice rusa videcemo sta se mulja ^^ ja ipak mislim da je onaj Putin covek za pravdu i da ce tek da vrati gruziji jedan dan svoju teretoriju i ako je priznu osetiju kao drzavu ako ovo sa kosovom ispadne pozitivno za srbiju.

lepo on evropljanima reko da nece kosovo da bude jedinstven slucaj i videli smo sta se desilo. ubedjen sam isto da nebi rat u gruziji ( avg 2008 ) bio da nebi bila ta ilegalna nezavisnost Kosova ( Feb 2008 ).

ja sad mislim da Putin ipak ceka resenje Kosova i da nije tako nerealno da ce podrzati RS za dve tri godine ako se natavi ovo sa Kosovom.

Seite 1 von 6 12345 ... LetzteLetzte