BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 12 1234511 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 112

Šešelj: Ubeđen sam da Hag hoće moju smrt

Erstellt von Neutralist, 04.11.2010, 10:06 Uhr · 111 Antworten · 4.909 Aufrufe

Neutralist

Šešelj: Ubeđen sam da Hag hoće moju smrt

Lider SRS-a Vojislav Šešelj izjavio je juče pred Tribunalom u Hagu da je „ubeđeniji nego ikada da neko spolja manipuliše" njegovim zdravstvenim stanjem, s ciljem da se izazove njegova smrt.

Posle operacije prošlog četvrtka, Šešelj je došao u sudnicu na raspravu o stanju u postupku koji se protiv njega vodi po optužnici za zločine nad nesrbima u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH 1991-93. godine.On je potvrdio da je bio podvrgnut ablaciji, intervenciji u srcu laserskom sondom ubačenom kroz krvne sudove u preponi, ali je rekao da ga niko nije obavestio o ishodu intervencije. Šešelj je dodao i da mu je hirurg rekao da će se rezultati intervencije „znati za tri-četiri meseca".
    - Možda je operacija bila uspešna, ali zašto ja osećam iste simptome - rekao je Šešelj.
    Na pitanje sudije Žan-Kloda Antonetija da li mu zdravstveno stanje dozvoljava da bude prisutan u sudnici, Šešelj je odgovorio potvrdno.
    - Da, uvek mi zdravstveno stanje dozvoljava da budem prisutan u sednici. Sve dok budem u stanju da dišem, biću u stanju da učestvujem u postupku. Danas sam više nego ikada ubeđen da neko spolja manipuliše mojim zdravstvenim stanjem. Treba da umrem, a da medicinska dokumentacija bude besprekorna, pa da kažu: „Učinili smo sve što smo mogli, ali eto, desilo se" - rekao je Šešelj.
    Šešelj je protestovao i zbog toga što je u bolnici bio pod lažnim imenom.
    - Ponosim se svojim imenom, ponosim se što me je Haški tribunal optužio za ratne zločine i što me svuda vode sa lisicama... Ponosim se svojim lisicama - rekao je Šešelj.
    Sudija Antoneti je kazao je i da je dobio pismo u kojem je Šešeljev pravni savetnik Boris Aleksić izložio zabrinutost zbog „nedovoljne" postoperativne nege Šešelja u pritvoru, a ne u bolnici. To pismo, u kojem se podseća i na smrtne slučajeve do kojih je došlo u pritvoru Tribunala, sudija Antoneti će proslediti predsedniku Tribunala Patriku Robinsonu.
    Srpska radikalna stranka pozvala je stručnu medicinsku javnost da reaguje na „neadekvatno lečenje" predsednika SRS-a Vojislava Šešelja, kome je operisano srce u Hagu.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/v...moju+smrt.html

Neutralist
    ps: wieso will man ihn giften?

Der jute alte Seselj ... vielleicht ein bisschen paranoid geworden?

Dadi
    Vojo sta to plicas ble?

Neutralist
    Zitat Zitat von Fury Beitrag anzeigen
    Der jute alte Seselj ... vielleicht ein bisschen paranoid geworden?
    was heisst das denn? ich nehme an das der haag ihn giften will so wie sie schon den slobo vergiftet haben.

oder meinst du ist es ein zufall das beide die selbe krankheit bedrückt?

Zitat Zitat von Grga Beitrag anzeigen
    was heisst das denn? ich nehme an das der haag ihn giften will so wie sie schon den slobo vergiftet haben.

oder meinst du ist es ein zufall das beide die selbe krankheit bedrückt?
    Du, bei aller Menschlichkeit, aber die Falschen trifft´s ja nicht. Deswegen hält sich mein Mitgefühl ehrlich in Grenzen

Neutralist
    Du, bei aller Menschlichkeit, aber die Falschen trifft´s ja nicht. Deswegen hält sich mein Mitgefühl ehrlich in Grenzen
    er hat im haag grosse arbeit geleistet, ich habe noch nie jemanden gesehen unter den politikern der so ein historisches wissen besitzt.

Zitat Zitat von Grga Beitrag anzeigen
    er hat im haag grosse arbeit geleistet, ich habe noch nie jemanden gesehen unter den politikern der so ein historisches wissen besitzt.
    Ja stimmt. Er ist ein echter Entertainer. Trotzdem hat er Dinge zu verantworten, die er -obwohl er soviel "Wissen" und "Bauernschläue" besitzt- für notwendig und richtig hingenommen hat.

Abgesehen davon: wer vor Gericht weiterhin so rumzicken kann, dem fehlt rein gar nix

Dadi
    Ja stimmt. Er ist ein echter Entertainer. Trotzdem hat er Dinge zu verantworten, die er -obwohl er soviel "Wissen" und "Bauernschläue" besitzt- für notwendig und richtig hingenommen hat.

Abgesehen davon: wer vor Gericht weiterhin so rumzicken kann, dem fehlt rein gar nix

ko ga jebe.

Seite 1 von 12 1234511 ... LetzteLetzte